IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Виде ли бай пеше?

    Иначе ЕТО ТОВА е дереджето на държавата.

    Цяло лято държавата се занимава с едно момиче – Емили* с тротинетката. Която лети по магистрали и булеварди и внимава да не се „шмуга“ много между камионите. Яхнала мощна електрическа тротинетка, пише 24 часа.
    Цяло лято държавата не може да направи нищо срещу Емили. Да, веднъж й наложиха глоба от 200 лв., но така и не стана ясно дали въобще я е платила. Вместо това сама си призна, че е успяла да се пребие със 100 км в час на Околовръстния път на София. И дни по-късно си летеше по столичния бул. „България“.
    Защото може. И държавата през Емили ни показва колко е избушена. До дъно.
    Загиналите в Бургас полицаи, опитали да спрат автобус с бежанци, възстановиха границите на държавата – истинските и законовите, обяви патетично служебният премиер Гълъб Донев. Всъщност полицаите загинаха безсмислено. И Емили ни го демонстрира.
    Законът за движение по пътищата забранява управлението на двуколесни превозни средства без книжка, ако вдигат над 45 км в час. На тях им е забранено и да излизат на пътища, на които максималната скорост е над 50 км в час. Отделно е забранено преправянето на превозните средства и премахването на поставените им фабрично ограничители.
    Дотук Емили е прегазила поне три закона. И отдавна трябваше да бъде поставена на място. Или чакаме някой да я прегази, защото се е шмугнала този път непредпазливо. И след това изведнъж шофьорът да се окаже виновен и дори да не бъде осъден цял живот да сънува как Емили се размазва на предното му стъкло като буболечка. Вместо това обаче пътната полиция и цялото МВР си трайкат. Те имат много по-важни задачи да обитават шубраците и да правят показни акции. Сега е срещу дрогираните, утре ще е вероятно срещу тротинетките, само дайте повод.
    Коя е банката

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      А не така това са евроатлантически ценности....Ми още три месеца такси и комисионни бе човек как да ти закрият сметката.....Това дори през комунизма не си го позволяваха.А коя е банката?
      Виде ли бай пеше?

      Иначе ЕТО ТОВА е дереджето на държавата.

      Цяло лято държавата се занимава с едно момиче – Емили* с тротинетката. Която лети по магистрали и булеварди и внимава да не се „шмуга“ много между камионите. Яхнала мощна електрическа тротинетка, пише 24 часа.
      Цяло лято държавата не може да направи нищо срещу Емили. Да, веднъж й наложиха глоба от 200 лв., но така и не стана ясно дали въобще я е платила. Вместо това сама си призна, че е успяла да се пребие със 100 км в час на Околовръстния път на София. И дни по-късно си летеше по столичния бул. „България“.
      Защото може. И държавата през Емили ни показва колко е избушена. До дъно.
      Загиналите в Бургас полицаи, опитали да спрат автобус с бежанци, възстановиха границите на държавата – истинските и законовите, обяви патетично служебният премиер Гълъб Донев. Всъщност полицаите загинаха безсмислено. И Емили ни го демонстрира.
      Законът за движение по пътищата забранява управлението на двуколесни превозни средства без книжка, ако вдигат над 45 км в час. На тях им е забранено и да излизат на пътища, на които максималната скорост е над 50 км в час. Отделно е забранено преправянето на превозните средства и премахването на поставените им фабрично ограничители.
      Дотук Емили е прегазила поне три закона. И отдавна трябваше да бъде поставена на място. Или чакаме някой да я прегази, защото се е шмугнала този път непредпазливо. И след това изведнъж шофьорът да се окаже виновен и дори да не бъде осъден цял живот да сънува как Емили се размазва на предното му стъкло като буболечка. Вместо това обаче пътната полиция и цялото МВР си трайкат. Те имат много по-важни задачи да обитават шубраците и да правят показни акции. Сега е срещу дрогираните, утре ще е вероятно срещу тротинетките, само дайте повод.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        Закриване на сметка в БГ баМка.
        Отивам днес да закривам една сметка на баща ми с 30-на лева салдо.
        Ама господине вие имате карта и сега ще ви издаваме нова.
        Аз - Не искаме нова карта, искаме да закрием сметката.
        Не може?
        Аз - как така не може?
        първо трябва да унищожим картата
        Аз - ето унищожавайте. Сега дайте да закрием сметката.
        Ама нали ви казах че не може. Трябва да чакате 3 месеца.
        Аз - какво да чакам, да роди ли МААААА?
        Оназ обидена - ако обичате напуснете банката?
        Аз - МОЛЯ, искам да ми закриете сметката. Не можете да направите такава ЕЛЕМЕНТАРНА ОПЕРАЦИЯ.
        Не мога, системата не дава. Ще чакате 3 месеца.
        Аз - ти луда ли си МАААА. ИСКАМ ОФИЦИАЛЕН ДОКУМЕНТ ЧЕ ОТКАЗВАТЕ ДА МИ ЗАКРИЕТЕ СМЕТКАТА.
        Не мога да ви дам такъв.
        Аз - за кво сте тука. Не може да ми закриете сметката, не може да ми дадете документ що не можете да ми я закриете. Вие за кво сте тука МААААА?
        Идва управителката - повтаряме същия разговор.
        ....
        Аз - или ми закривате сметката или ми давате ДОКУМЕНТ ЩО НЕ МОЖЕ ДА МИ Я ЗАКРИЕТЕ.
        Викна охраната - СОТ. Двама идват и питат какъв е проблема?
        Повтаряме същата сценка.
        СОТ - аз не разбирам от банкови дела. Направете каквото ви казва служителката?
        АЗ - тя ми говори глупости и ОТКАЗВА ДА МЕ ОБСЛУЖИ. ИСКАМ ОБЯСНЕНИЕ ЗАЩО МИ ОТКАЗВА.
        ШЕФКАТА НА КЛОНА - говори с някакви началници.
        Изгоних няколко клиента с ВИКОВЕТЕ СИ.
        Обеща че УТРЕ ще мога да си закрия сметката.
        Ако има още спънки ще ви информирам за развитието.

        НЯМАМ ДУМИ, по скоро имах доста на ВИСОК ТОН.
        А не така това са евроатлантически ценности....Ми още три месеца такси и комисионни бе човек как да ти закрият сметката.....Това дори през комунизма не си го позволяваха.А коя е банката?

        Коментар


        • Закриване на сметка в БГ баМка.
          Отивам днес да закривам една сметка на баща ми с 30-на лева салдо.
          Ама господине вие имате карта и сега ще ви издаваме нова.
          Аз - Не искаме нова карта, искаме да закрием сметката.
          Не може?
          Аз - как така не може?
          първо трябва да унищожим картата
          Аз - ето унищожавайте. Сега дайте да закрием сметката.
          Ама нали ви казах че не може. Трябва да чакате 3 месеца.
          Аз - какво да чакам, да роди ли МААААА?
          Оназ обидена - ако обичате напуснете банката?
          Аз - МОЛЯ, искам да ми закриете сметката. Не можете да направите такава ЕЛЕМЕНТАРНА ОПЕРАЦИЯ.
          Не мога, системата не дава. Ще чакате 3 месеца.
          Аз - ти луда ли си МАААА. ИСКАМ ОФИЦИАЛЕН ДОКУМЕНТ ЧЕ ОТКАЗВАТЕ ДА МИ ЗАКРИЕТЕ СМЕТКАТА.
          Не мога да ви дам такъв.
          Аз - за кво сте тука. Не може да ми закриете сметката, не може да ми дадете документ що не можете да ми я закриете. Вие за кво сте тука МААААА?
          Идва управителката - повтаряме същия разговор.
          ....
          Аз - или ми закривате сметката или ми давате ДОКУМЕНТ ЩО НЕ МОЖЕ ДА МИ Я ЗАКРИЕТЕ.
          Викна охраната - СОТ. Двама идват и питат какъв е проблема?
          Повтаряме същата сценка.
          СОТ - аз не разбирам от банкови дела. Направете каквото ви казва служителката?
          АЗ - тя ми говори глупости и ОТКАЗВА ДА МЕ ОБСЛУЖИ. ИСКАМ ОБЯСНЕНИЕ ЗАЩО МИ ОТКАЗВА.
          ШЕФКАТА НА КЛОНА - говори с някакви началници.
          Изгоних няколко клиента с ВИКОВЕТЕ СИ.
          Обеща че УТРЕ ще мога да си закрия сметката.
          Ако има още спънки ще ви информирам за развитието.

          НЯМАМ ДУМИ, по скоро имах доста на ВИСОК ТОН.

          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Един крадец нямало какво да открадне прехвърлил си каскета през оградата и влязал да си го вземе.Душманите вървят от "самосваляне" към "самонационализиране".Стомана перник така стана Феникс.
            https://www.investor.bg/a/518-energe...darzhaven-zaem

            Коментар


            • Алекс честно казано не разбирам защо ви е толкова страх от това което написах и изтрихте...Но то ще се случи независимо от това дали е приемливо за вас или не...Специално ти много добре знаеш какво пиша толкова години защото го триеш.Но въпреки това то се случва.И за икономиката през 2022 и за короната и за маските и за сертификата и за всичко.Няма нещо което да не се е случило.Така че продължавай да триеш....от твоето триене нищо не зависи...Русия ще победи във войната.САЩ и ЕС отиват на бунището заедно с долара и еврото.Нашите простаци които заминаха с голеемите кошници на Запад които години наред ни поучаваха държаха се нагло и надменно ще си дойдат голи боси и без зъби и ще се чудим какво да ги правим...А ние ще обърнем дупарата на Изток...и през 2030 тук ще е рая..Под рай разбирай ще имаме вода и храна...Можеш да ме изтриеш да ме баннеш но запомни хубаво какво съм ти написал и се замисли.Имаш време да се подготвиш иначе сблъсъка с насрещно идващият влак ще е катастрофа за теб и семейството ти...Никой помияр подмазвал сее на властта не е останал в историята.В историята остават само великите умове които са били против властта.За тях са били ззатворите и не са имали финансиране но винаги са били прави...Така че е време да избереш на коя страна си от страната на политическите помияри или на страната на народа и истината...Щото после ще е късно
              Last edited by national power; 31.08.2022, 10:36.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                Не говоря за местните данъци. Приходите от тях влизат в общинската хазна и не касаят бюджета.
                Говоря за данък върху доходите, т.нар. "плосък данък". Както и за здравните и социалните осигуровки. Това има предвид "другарката" Нинова. Корпоративните данъци не влияят особено въху бюджета. И да ги повишат, особена полза за бюджета няма да има.
                Те тва вече го направиха ПП, колко още ще увеличават?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  данъчната оценка я определя общината. % данък го определят дупетатите. Па и на общините дадоха рейндж - при това много голям.
                  Ставката на данъка върху недвижимите имоти се определя с наредба на общинския съвет в граници от 0,1 и 4,5 на хиляда върху данъчната оценка на недвижимия имот.

                  Не говоря за местните данъци. Приходите от тях влизат в общинската хазна и не касаят бюджета.
                  Говоря за данък върху доходите, т.нар. "плосък данък". Както и за здравните и социалните осигуровки. Това има предвид "другарката" Нинова. Корпоративните данъци не влияят особено въху бюджета. И да ги повишат, особена полза за бюджета няма да има.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                    Ето какво казва една партийна УФЦЪ: Нинова: Служебният кабинет се кани да вдигне данъците

                    А бе ОФЦО! Как СЛУЖЕБЕН кабинет ще вдигне данъците ма? Данъците се определят със закон. Законите се приемат от Парламента. Тази лъжлива овца не мога да я понасям. Докато тя е начело на БСП, няма да гласувм за тях, каквото и да става.
                    данъчната оценка я определя общината. % данък го определят дупетатите. Па и на общините дадоха рейндж - при това много голям.
                    Ставката на данъка върху недвижимите имоти се определя с наредба на общинския съвет в граници от 0,1 и 4,5 на хиляда върху данъчната оценка на недвижимия имот.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар



                    • Ето какво казва една партийна УФЦЪ: Нинова: Служебният кабинет се кани да вдигне данъците

                      А бе ОФЦО! Как СЛУЖЕБЕН кабинет ще вдигне данъците ма? Данъците се определят със закон. Законите се приемат от Парламента. Тази лъжлива овца не мога да я понасям. Докато тя е начело на БСП, няма да гласувм за тях, каквото и да става.

                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Едно време, преди десетина години във форума на Инвестор се спореше на тема дали да стоим нова ядрена централа или не. Тогава ГЕРБ прекрати строежа на АЕЦ "Белене" и беше горещо приветстван от тъмно-сините идиоти русофоби, които във форума се надпреварваха да доказват колко неизгодно вложение било да строиш АЕЦ. Руски.Щото централата щяла да струва 10 милиарда евро и трябвало да продава тока на цена над 100 лв за мегаватчас. За да можела да се изплати. Тогава АЕЦ Козлодуй продаваше по 30лв мегавата, а въглищната държавна "Марица Изток 2" на цена по 50-60лв. Впрочем цената на АЕЦ Белене, определен от Русия щеше да е 6 милиарда евро. Е, с допълнителните съоръжения може би щеше да е 10 млрд.

                        А днес цената на тока на борсата в Германия е 1050 евро за мегаватчас. Това е само 20 пъти по-висока цена отколкото тия 100лв, с които ни плашеха. Не се знае зимата, каква ще е цената.

                        Обаче едно е сигурно, ако тъмно-сините идиоти не бяха спрели проекта "Белене", сега можехме да имаме още два ядрени реактора, които щяха да носят ЗЛАТО всяка милисекунда!

                        Същите такива тъмно-сини мръсници от "Продължаваме промяната" спряха и руския газ за България, поради което сега купуваме с 30% по-скъп газ. И още има тъпаци, които ще гласуват за тях!!! Защо бе? Обичате да стоите на студено? И не обичате да се къпете? И мечтаете да плащате тройни и четворни сметки за отопление? Що за идиоти сте вие бе?
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Очаквам листопад от оставки, сред които и тези на Иван Гешев и Сотир Цацаров. Сега може да се търси имуществена отговорност на държавата. Това каза през Фрог нюз адвокат Людмил Ангелов относно решението на ЕСПЧ, с което се обявяват за незаконни отнемането на лиценза на КТБ и обявяване фалита на банката...




                          mobile.frognews.bg
                          Адв. Людмил Ангелов пред Фрог: Заради решението за КТБ очаквам листопад от оставки, включително на

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kiro7 Разгледай мнение
                            Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отново отправи призив към служебното правителство във връзка с доставките на газ от "Газпром". Този път той поиска служебният кабинет да не се връща към руската държавна компания, въпреки че четири дни по-рано поиска точно обратното.



                            svobodnaevropa.bg
                            Борисов първо поиска кабинетът да преговаря с "Газпром", а после го призова да не го прави
                            Е, не е да не сме виждали фурнаджийска лопата.

                            Коментар


                            • Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отново отправи призив към служебното правителство във връзка с доставките на газ от "Газпром". Този път той поиска служебният кабинет да не се връща към руската държавна компания, въпреки че четири дни по-рано поиска точно обратното.



                              svobodnaevropa.bg
                              Борисов първо поиска кабинетът да преговаря с "Газпром", а после го призова да не го прави

                              Коментар


                              • Г.ЛИЛОВ

                                ПРЕДСТОИ НОВ ПАКЕТ САНКЦИИ МАГНИТСКИ?
                                Посланик Джим О‘Брайън, ръководител на Офиса за координиране на санкциите в Държавния департамент на САЩ, е у нас за разговори на 30 и 31 август 2022 г
                                Те ще са на тема прозрачна и благоприятна бизнес среда, подпомагането на преките чуждестранни инвестиции и засилването на върховенството на закона.
                                Изглежда слуховете за предстоящо налагане на нов пакет санкции "Магнитски" върху представители на родния "елит" ще се окажат верни.






                                bg.usembassy.gov
                                Посещение на посланик Джим О‘Брайън в София
                                30.08.2022 г. Посланик Джим О‘Брайън, ръководител на Офиса з

                                Коментар

                                Working...
                                X