IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.facebook.com/reel/1530092544148517/?s=ifu- могат ли да се хакнат машините за гласуване

    Коментар


    • С вкарването на Горанов в "списъка Магнитски", САЩ слагат съвсем къса каишка на Бойко,
      преди да го върнат на трона.
      От него ще поискат да прати живо месо в Украйна...
      И, вече да спре да седи на два стола ...
      Не, че горкиЯТ не иска да се пенсионира и да пие коктейли на Малдивите.Ха, мечти.
      Не му дават, неговата структура е полезна за Козяк, другите, са новобранци.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Николай II 12 Фев 2023 11:41ч.


        Не само в горивото е проблема, но и в ремонтите и резервните части за реакторите. Няма кой да ги ремонтира освен Росатом и няма откъде да дойдат части за тях. Нашият АЕЦ е обречен - американците ще го спрат напълно в срок от една, най-много 2 години.
        Така е, не че не е планирана целенасочена атака, няма да се сключи нов договор със РосАтом, щото Козяк иска така.
        Отделно, със новите цени за тока на пазарен принцип, нещата хептен ще се стъжнят.

        Коментар


        • Доставката на пица и таксито пристигат по-бързо от линейката и полицията. Това ви е насраната демокрация! Толкова за нея!

          Яжте си бананите и се радвайте..

          Коментар


          • Нещо се нервиш, че няма да можете да крадете след годинка-две ли

            Коментар


            • Николай II 12 Фев 2023 11:41ч.

              Не само в горивото е проблема, но и в ремонтите и резервните части за реакторите. Няма кой да ги ремонтира освен Росатом и няма откъде да дойдат части за тях. Нашият АЕЦ е обречен - американците ще го спрат напълно в срок от една, най-много 2 години.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Аз не следя новините от България и затова не знаех всички санкционирани. Сега виждам, че САЩ "санкционират" ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ.

                Партия, която е ЗАКОННО РЕГИСТРИРАНА в държава от ЕС. Която НЕ НАРУШАВА НИТО ЕДИН ЗАКОН.

                Ужасен съм, че някой може да подкрепя това и дори не се замисля за значението на такъв прицедент.
                Херо мустафа ЗАБРАНИ български книги щото пречели на американските интереси в БГ !?!?!?!?

                „Подобни книги „инжектират“ твърде много величие в един твърде малък народ. Пречат му да бъде добър партньор на по-големите, които се грижат за него, и го закрилят днес. Подобен ускорен патриотизъм днес не е полезен…“, пише в писмото на посланичката.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Аз не следя новините от България и затова не знаех всички санкционирани. Сега виждам, че САЩ "санкционират" ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ.

                  Партия, която е ЗАКОННО РЕГИСТРИРАНА в държава от ЕС. Която НЕ НАРУШАВА НИТО ЕДИН ЗАКОН.

                  Ужасен съм, че някой може да подкрепя това и дори не се замисля за значението на такъв прицедент.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Само да напомня, че Горанов не е осъден. Нито от съд в САЩ, нито от съд в България. Това означава, че никоя банка няма никакво задължение.

                    Формално погледнато сигурно ще му закрият сметките в USD, ако има такива. Гарантирам ти, че ще продължи да си има сметки в други валути.
                    последиците за включените в списъка ще бъдат следните: "Ще бъде наложен запор на имуществото им и финансовите активи на територията на САЩ. Ще им бъде забранено да придобиват имущество и да имат финансови активи. Също така, всички финансови институции, които по един или друг начин има взаимоотношения с тези лица - и физическите и юридическите - ще бъдат санкционирани."

                    Бившият министър на отбраната коментира и изявлението на държавния секретар на САЩ Антъни Блинкен, в което се казва, че "корупцията, извършвана от санкционираните лица е отражение на системен модел за лично обогатяване за сметка на българския народ."

                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Борисов: Томе, тая вечер отиваш в "Панорама"!
                      Биков: А не може ли да отиде другото Томе?
                      Борисов: Не може! Той не познава Влади, когото между другото и аз не познавам, но тъй като ти го познаваш, трябва да отидеш и да кажеш една-две хубави думи за него.
                      Биков: Кой Влади!?
                      Борисов: Ами, не знам кой Влади, нали това ти обяснявам, че не го познавам.
                      Биков: Ама и аз не го познавам този Влади, какво да кажа за него!? Вие не се ли познавате от едно време от "ГЕРБ"?
                      Борисов: Кой "ГЕРБ"?
                      Биков: Не знам кой "ГЕРБ", аз бях при Меглена Кунева тогава. Не познавам Влади, не знам какво да кажа за него.
                      Борисов: И аз не знам какво да кажеш, защото и аз не го познавам, но кажи нещо хубаво. Нали си учил за актьор, туй-онуй, ще го измислиш.
                      Биков: Ама как да го измисля, като не го познавам!?
                      Борисов: Е, аз как да ти го измисля, като съвсем не го познавам!?
                      Биков: (Мълчи)
                      Борисов: Хайде тръгвай, че ще почне предаването!
                      Биков: Само ядове с тоя Влади, а ние дори не го познаваме!
                      Борисов: За теб не знам, но аз със сигурност не го познавам. Айде тръгвай, стига си се обяснявал!
                      Биков: Как да се държа в предаването?
                      Борисов: Максимално естествено.
                      Ми това не го ли писа Мартин
                      Автор: Мартин Димитров (Nitram, "Да, България!")
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Излезе новият списък със санкционираните българи по закона Магнитски.

                        Физическите лица, които са санкционирани, са Иван Генов, Владислав Горанов, Николай Малинов, Александър Христов Николов, Румен Овчаров.

                        Фирмите, които са санкционирани, са ИНТЕР ТРЕЙД 2021 EOOD, МС КОНСУЛТ 2016 EOOD, Политическа партия „Русофили за възраждане на отечеството“; Национално движение русофили и TRILEMMA CONSULTING LTD EOOD



                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          ВЪПРОС:

                          След като ковчежникът на герп - Горанов е санкциониран по американския закон Магнитски, това означава ли, че всички български банки на територията на страната са длъжни незабавно да закрият сметките му, и да прекъснат всякакви договорни отношения с него, както и всякакви отношения с юридически лица свързани с него?
                          Иначе рискуват и те да попаднат под санкционни наказания от страна на САЩ?


                          От 2016 г. законът в санкционната му част се прилага не само срещу Русия, но и в световен мащаб, като упълномощава правителството на Съединените щати да налага санкции на всеки гражданин, когото смята за нарушител на човешките права, да замрази активите му и да му забрани влизането в САЩ. Санкции вече могат да бъдат наложени на търговски дружества и други организации. Разширен е не само обхватът на санкционираните, но и спектърът от санкции.

                          По обвинения в корупция Службата за контрол на чуждестранните активи на Министерството на финансите на САЩ обявява санкции срещу 6 български бизнесмени на 2 юни 2021 г.[6][7]
                          Само да напомня, че Горанов не е осъден. Нито от съд в САЩ, нито от съд в България. Това означава, че никоя банка няма никакво задължение.

                          Формално погледнато сигурно ще му закрият сметките в USD, ако има такива. Гарантирам ти, че ще продължи да си има сметки в други валути.

                          Коментар


                          • ВЪПРОС:

                            След като ковчежникът на герп - Горанов е санкциониран по американския закон Магнитски, това означава ли, че всички български банки на територията на страната са длъжни незабавно да закрият сметките му, и да прекъснат всякакви договорни отношения с него, както и всякакви отношения с юридически лица свързани с него?
                            Иначе рискуват и те да попаднат под санкционни наказания от страна на САЩ?


                            От 2016 г. законът в санкционната му част се прилага не само срещу Русия, но и в световен мащаб, като упълномощава правителството на Съединените щати да налага санкции на всеки гражданин, когото смята за нарушител на човешките права, да замрази активите му и да му забрани влизането в САЩ. Санкции вече могат да бъдат наложени на търговски дружества и други организации. Разширен е не само обхватът на санкционираните, но и спектърът от санкции.

                            По обвинения в корупция Службата за контрол на чуждестранните активи на Министерството на финансите на САЩ обявява санкции срещу 6 български бизнесмени на 2 юни 2021 г.[6][7]
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Най-накрая Корнелия Нинова има шанс да изрита Кремълската марионетка Румен Стоянов Овчаров от Националния Съвет на БСП.


                              https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy1264
                              https://bsp.bg/about/structure/nacio...et_na_bsp.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
                                Питаме ИИ: Защо политиците често са психопати и трябва ли да гласуваме?

                                За пръв път статия за беседите ни с изкуствения интелект са илюстрирани от самия бездушен събеседник. (Галерията включва 7 картини за овце и водачите, които са си избрали.)

                                https://www.otizvora.com/2023/02/151...-da-glasuvame/
                                Бил Гейтс: ChatGPT е толкова важен, колкото създаването на интернет

                                Според съоснователя на Microsoft тази технология „ще промени нашия свят“
                                https://www.economy.bg


                                Пределно ясно, какво да очакваме от ИИ

                                Коментар

                                Working...
                                X