IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
    8. И последно. Бил съм три пъти председател на СИК и знам какво ви говоря. Машините са много сигурни. Не може да се манипулират, защото няма как да ги разглобиш и да им вкарваш каквото и да е.Това нали ще стане пред цялата комисия... Как ще стане. Машината е проверена предварително. Приема се в събота от СИК. После помещението се запечатва и се охранява от полицията до неделя сутринта. Сутринта комисията разпечатва помещението и влиза чак когато се събере кворум. 5 от 9 члена, или 4 от 7.
    gigow

    https://varnanovini.bg/2023/04/09/fa...6jpucX26sLp1Bg
    И какво доказва цялото това говорене за манипулация на машина в изборна секция в село Памукчи, общ. Нови пазар? Нищо, зеро. Ти ходил ли си в това село? Щото аз съм ходил няколко пъти. Обикновено турско село. Там почти няма някой да говори български. Хората са земеделци, обикновени селяни.

    И каква била грешката? Машината била с грешна дата и показвала ден на изборите 12 април, вместо втори април. Голяма работа.
    Ами че всички машини се проверяват преди изборите, задава се датата и се вкарва софтуера. Понеже не са свързани, пък и нямат устройства за свързване в мрежа, то данните за час и дата се задават ръчно от техника, а софтуерът се вкарва очевидно с флашка. Очевадно човекът в бързината е вкарал дата с 10 дни повече. Човекът има на главата си стотици машини, а времето е кратко, грешки са възможни.
    Къде е манипулацията тук?
    Впрочем ако човекът беше задал дата с 10 дни по-ранна, машината нямаше да се включи, защото в софтуера е зададено машината да се включи и да започне изботът след 07.00 на датата за изборите. Не може да се включи в съботата на 01 април. Изборите започват чак след 07.00ч в деня на избора.

    п.п Имах един работник, турчин от турско село. Та той разправяше как се правят избори в изцяло контролирана от ДПС секция:
    В изборната секция идва кметът, който е събрал личните карти на избирателите. Комисията взема бюлетината, отбелязва я на "правилното" място, пуска се в урната, а данните от личната карта се вписват в избирателния списък. Това му се казва честни избори.
    Впрочем, такова нещо е възможно и с машина и се прави.
    Ако проследиш изборите през годините в село Долни цибър, общ. Вълчедръм,например, ще видиш как на 04.04.21г в една от секциите за ДПС са гласували 0,37% (нула цяло и тридесет и седем%), на изборите 14.11.21г за ДПС са 88.4%, а на 02.10.22г за ДПС са 93,9%.
    А изборите са само на машина двата пъти и смесено първия път.



    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Безсъмнено е така !
      Вероятно затова не се използват в цял свят почти
      Нима смяташ че изборните измами са бг патент? В едно съм сигурен - машината не лъже, не може да си сменя мнението, не може да манипулира избора на гласоподавателите. Това е патент само и единствено на хората
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        8. И последно. Бил съм три пъти председател на СИК и знам какво ви говоря. Машините са много сигурни. Не може да се манипулират, защото няма как да ги разглобиш и да им вкарваш каквото и да е.Това нали ще стане пред цялата комисия... Как ще стане. Машината е проверена предварително. Приема се в събота от СИК. После помещението се запечатва и се охранява от полицията до неделя сутринта. Сутринта комисията разпечатва помещението и влиза чак когато се събере кворум. 5 от 9 члена, или 4 от 7.
        Безсъмнено е така !
        Вероятно затова не се използват в цял свят почти

        Коментар


        • 8. И последно. Бил съм три пъти председател на СИК и знам какво ви говоря. Машините са много сигурни. Не може да се манипулират, защото няма как да ги разглобиш и да им вкарваш каквото и да е.Това нали ще стане пред цялата комисия... Как ще стане. Машината е проверена предварително. Приема се в събота от СИК. После помещението се запечатва и се охранява от полицията до неделя сутринта. Сутринта комисията разпечатва помещението и влиза чак когато се събере кворум. 5 от 9 члена, или 4 от 7.
          gigow

          https://varnanovini.bg/2023/04/09/fa...6jpucX26sLp1Bg

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

            Този Хаджиев е изписал куп глупости. Той си няма представа от закона и от изборен процес.

            1. Хартиените бюлетини се броят много трудно, за разлика от получените готови резултати от машината, както беше на по-предните избори. Абсолютно ненужно е сегашната глупост, машината да изкарва "бюлетини", които да се броят ръчно. Това е измислица на идиоти. Машината ти изкарва готов протокол с преференциите и с всичко.
            2. Не може да се премахне номера на партията. Това ще обърка много избиратели и ще забави гласуването и то много.
            3. Не може да се премахне опцията "Не подкрепям никого", докато в Изборния кодекс е записано, че гласуването е задължително. И не може да се задължават партиите да си провеждат вътрешни избори.
            4. Не трябва да се премахва преференцията, това е мажоритарен елемент в сегашната пропорциална система.
            5. Не може да има опция "Служебен кабинет". Нещата със служебния кабинет са доста точно уредени от Конституцията.
            6. Срокът за провеждане на избори не е тримесечен, ами ДВУмесечен. Няма нужда да се намалява на 45 дни.
            7. Голяма глупост е да се прави нов ЦИК от парламентарни партии с "висок обществен авторитет". Откъде ще ги внесем тия партии?
            8. И последно. Бил съм три пъти председател на СИК и знам какво ви говоря. Машините са много сигурни. Не може да се манипулират, защото няма как да ги разглобиш и да им вкарваш каквото и да е.Това нали ще стане пред цялата комисия... Как ще стане. Машината е проверена предварително. Приема се в събота от СИК. После помещението се запечатва и се охранява от полицията до неделя сутринта. Сутринта комисията разпечатва помещението и влиза чак когато се събере кворум. 5 от 9 члена, или 4 от 7.

            п.п И трите пъти след като машината отпечата резултата след приключването сме броили контролните разписки. И трите пъти не съм установявал НИКАКВА разлика с отпечатания протокол от машината. Нито пък е имало избирател, който да е заявил, че машината му е променила избора.
            Това са предложения които да се разгледат и уместните да се гласуват. По т.1 не предлага да се премахне номера на партията , а квадратчето в което е поставена. Четете с "правилните" очила!

            Коментар


            • Прототип от завода за био-електрически автомобили, серийно производство няма да има.
              50млн потънаха някъде...

              Last edited by petrg5s; 11.04.2023, 12:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                Kostadin Hadjiew · 48 мин ·
                Имам няколко предложения към Ръководството на ГЕРБ-СДС.По всички медии се лансира версията,че сгрешените Протоколи са в резултат на Хартиените бюлетини..пълна Заблуда.Напротив хартиените бюлетини се броят по-бързо от машинните и това е факт.Но има някои неща ,които трябва да се изчистят в Този Изборен закон.ПЪРВО-да се премахне квадратчето на номера на Партиите,което е причина за хилядите Невалидни бюлетини.ВТОРО- да се премахне опцията"не гласувам за никого''.Тези които не гласуват за никого да ходят за гъби.ТРЕТО-да се премахне опцията за Преференциите,причина за много сгрешени Протокола.Партиите да си проведат вътрешни избори за кандидати по области и раиони.ЧЕТВЪРТО-да се предложи НОВ Протокол,който да не е повече от две-три страници.ПЕТО-да бъде предложено опцията"Служебен кабинет".Ако не бъде създаден Редовен Кабинет,да се създаде Експертен такъв с единствена задача-подготовка и провеждане на Изборите.ШЕСТО- да се съкрати тримесечният срок на 45 дена,достатъчни за провеждане на Избори.СЕДМО- да се предложи Премиите за членовете на Комисии,да бъдат върнати в държавния Бюджет,на Комисии допуснали най-много грешки в Протоколите,за да няма повече хора в бъдещи Избори,да стават членове в Изборни секции само заради парите.И последно- Избор на НОВ състав на ЦИК със членове ,предложени от парламентарно представени Партии с висок обществен авторитет,които да изпълняват Стриктно закона.Вярвам,че има много хора в България,които разсъждават като мен!
                Този Хаджиев е изписал куп глупости. Той си няма представа от закона и от изборен процес.

                1. Хартиените бюлетини се броят много трудно, за разлика от получените готови резултати от машината, както беше на по-предните избори. Абсолютно ненужно е сегашната глупост, машината да изкарва "бюлетини", които да се броят ръчно. Това е измислица на идиоти. Машината ти изкарва готов протокол с преференциите и с всичко.
                2. Не може да се премахне номера на партията. Това ще обърка много избиратели и ще забави гласуването и то много.
                3. Не може да се премахне опцията "Не подкрепям никого", докато в Изборния кодекс е записано, че гласуването е задължително. И не може да се задължават партиите да си провеждат вътрешни избори.
                4. Не трябва да се премахва преференцията, това е мажоритарен елемент в сегашната пропорциална система.
                5. Не може да има опция "Служебен кабинет". Нещата със служебния кабинет са доста точно уредени от Конституцията.
                6. Срокът за провеждане на избори не е тримесечен, ами ДВУмесечен. Няма нужда да се намалява на 45 дни.
                7. Голяма глупост е да се прави нов ЦИК от парламентарни партии с "висок обществен авторитет". Откъде ще ги внесем тия партии?
                8. И последно. Бил съм три пъти председател на СИК и знам какво ви говоря. Машините са много сигурни. Не може да се манипулират, защото няма как да ги разглобиш и да им вкарваш каквото и да е.Това нали ще стане пред цялата комисия... Как ще стане. Машината е проверена предварително. Приема се в събота от СИК. После помещението се запечатва и се охранява от полицията до неделя сутринта. Сутринта комисията разпечатва помещението и влиза чак когато се събере кворум. 5 от 9 члена, или 4 от 7.

                п.п И трите пъти след като машината отпечата резултата след приключването сме броили контролните разписки. И трите пъти не съм установявал НИКАКВА разлика с отпечатания протокол от машината. Нито пък е имало избирател, който да е заявил, че машината му е променила избора.

                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Глупости на търкалета.
                  Първо трябва да имаме ИЗБОР, щото сега избираме пряко само 4-5 депутата, поне половината от тази нищожна бройка са купен вот. Имам предвид така наречените преференции. От 240 само 5 избираме. Та това е 2% зависимост от избирателя, другото се договаря на 4 очи в нечия стаичка.
                  Тези които отиват до урните да напсуват политиците имат повече влияние на изборите. Въпреки всеобщото мнение че по добре са си ходят за гъби.
                  Сгрешените протоколи показват НЕГРАМОТНОСТТА на българите. Не можем да намерим 10к грамотни хора, не умни и учени а ГРАМОТНИ.
                  Всякакво по нататъчно плямпане е излишно, за каквото и да било, за каквато и да е тема.
                  Напротив, има смислени предложения и трябва да се популяризират, отрицанието на всичко не води до изход. Формулирай го по своя начин и го изложи, ще прочетем и коментираме!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                    Kostadin Hadjiew · 48 мин ·
                    Имам няколко предложения към Ръководството на ГЕРБ-СДС.По всички медии се лансира версията,че сгрешените Протоколи са в резултат на Хартиените бюлетини..пълна Заблуда.Напротив хартиените бюлетини се броят по-бързо от машинните и това е факт.Но има някои неща ,които трябва да се изчистят в Този Изборен закон.ПЪРВО-да се премахне квадратчето на номера на Партиите,което е причина за хилядите Невалидни бюлетини.ВТОРО- да се премахне опцията"не гласувам за никого''.Тези които не гласуват за никого да ходят за гъби.ТРЕТО-да се премахне опцията за Преференциите,причина за много сгрешени Протокола.Партиите да си проведат вътрешни избори за кандидати по области и раиони.ЧЕТВЪРТО-да се предложи НОВ Протокол,който да не е повече от две-три страници.ПЕТО-да бъде предложено опцията"Служебен кабинет".Ако не бъде създаден Редовен Кабинет,да се създаде Експертен такъв с единствена задача-подготовка и провеждане на Изборите.ШЕСТО- да се съкрати тримесечният срок на 45 дена,достатъчни за провеждане на Избори.СЕДМО- да се предложи Премиите за членовете на Комисии,да бъдат върнати в държавния Бюджет,на Комисии допуснали най-много грешки в Протоколите,за да няма повече хора в бъдещи Избори,да стават членове в Изборни секции само заради парите.И последно- Избор на НОВ състав на ЦИК със членове ,предложени от парламентарно представени Партии с висок обществен авторитет,които да изпълняват Стриктно закона.Вярвам,че има много хора в България,които разсъждават като мен!
                    Глупости на търкалета.
                    Първо трябва да имаме ИЗБОР, щото сега избираме пряко само 4-5 депутата, поне половината от тази нищожна бройка са купен вот. Имам предвид така наречените преференции. От 240 само 5 избираме. Та това е 2% зависимост от избирателя, другото се договаря на 4 очи в нечия стаичка.
                    Тези които отиват до урните да напсуват политиците имат повече влияние на изборите. Въпреки всеобщото мнение че по добре са си ходят за гъби.
                    Сгрешените протоколи показват НЕГРАМОТНОСТТА на българите. Не можем да намерим 10к грамотни хора, не умни и учени а ГРАМОТНИ.
                    Всякакво по нататъчно плямпане е излишно, за каквото и да било, за каквато и да е тема.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                      Съгласно закона тази бюлетина е невалидна. Не може да се пише нищо по бюлетините. Единствено Х и/или V в съответните квадратчета.
                      Kostadin Hadjiew · 48 мин ·
                      Имам няколко предложения към Ръководството на ГЕРБ-СДС.По всички медии се лансира версията,че сгрешените Протоколи са в резултат на Хартиените бюлетини..пълна Заблуда.Напротив хартиените бюлетини се броят по-бързо от машинните и това е факт.Но има някои неща ,които трябва да се изчистят в Този Изборен закон.ПЪРВО-да се премахне квадратчето на номера на Партиите,което е причина за хилядите Невалидни бюлетини.ВТОРО- да се премахне опцията"не гласувам за никого''.Тези които не гласуват за никого да ходят за гъби.ТРЕТО-да се премахне опцията за Преференциите,причина за много сгрешени Протокола.Партиите да си проведат вътрешни избори за кандидати по области и раиони.ЧЕТВЪРТО-да се предложи НОВ Протокол,който да не е повече от две-три страници.ПЕТО-да бъде предложено опцията"Служебен кабинет".Ако не бъде създаден Редовен Кабинет,да се създаде Експертен такъв с единствена задача-подготовка и провеждане на Изборите.ШЕСТО- да се съкрати тримесечният срок на 45 дена,достатъчни за провеждане на Избори.СЕДМО- да се предложи Премиите за членовете на Комисии,да бъдат върнати в държавния Бюджет,на Комисии допуснали най-много грешки в Протоколите,за да няма повече хора в бъдещи Избори,да стават членове в Изборни секции само заради парите.И последно- Избор на НОВ състав на ЦИК със членове ,предложени от парламентарно представени Партии с висок обществен авторитет,които да изпълняват Стриктно закона.Вярвам,че има много хора в България,които разсъждават като мен!

                      Коментар


                      • Машините са повече от сигурни.Няма значение,че хакват сайтовете на ЦРУ и ФБР,но специално тези машини са нехакваеми и затова се "използват" в целия свят.

                        Прилагам кратък списък на страните, въвели машинно/електронно гласуване по година на въвеждането му:
                        - България
                        - Конго
                        - Намибия
                        - Бангладеш
                        - Филипините
                        - Аржентина
                        Докато тези светли страни въвеждат този манипулативен вид вот, страните, които напоследък са отхвърлили електронното/машинното гласуване включват:
                        - Ирландия
                        - Япония
                        - Нидерландия
                        - Германия
                        Да си знаете.
                        PS: Прилагам снимка как се отваря българска изборна машина, за да се добави памет, активира wi-fi, използва wireless модул, включи флашка със самоизпълним код, разпространяем и самоизтриваем с wi-Fi Direct (P2P) и прочее. Лично аз съм я отварял и проверявал, при това без да наруша която и да било от пломбите на ЦИК, СИЕЛА и ППДБ.

                        Last edited by petrg5s; 11.04.2023, 12:07.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          Съгласно закона тази бюлетина е невалидна. Не може да се пише нищо по бюлетините. Единствено Х и/или V в съответните квадратчета.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Копнато от друг форум

                              Значи голям мъж облечен в черни кожени дрехи води на верижка друг мъж представящ се за куче. Всички сме виждали такива сцени от гей парадите. Ако Чеченеца и другия калъф бяха гейове като Тротинетката, сега западната преса щеше да ги обяви за политзатворници на Гешев.

                              Коментар


                              • Видеонаблюдението ни показа нагледно фалшификациите на вота - и сега какво?

                                НИЩО, измамата си върви, кучетата си лаят
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X