IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

    Между другото, миродес,
    Трябва да те боли, защото това влиза в бюджета, а после се отразява и на любимото ти БВП.
    България е по-голям износител на оръжия от Турция спрямо човек от населението. Та и в тая сфера сме по-добре от тях.
    За 2022г Турция е изнесла оръжия за 4.1 милиарда евро, а България за 2.3 милиарда евро. Въпреки че сме с 13 пъти по-малко население.
    Last edited by mirodes; 29.05.2023, 16:13.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

      Ти за пореден път смесваш икономика и национални интереси, макар едното да не противоречи на другото. Не е нужно да сме Турция, но въпреки това в момента има в пъти по-силна икономика, в пъти по-добри отбранителни сили и по-добри бъдещи перспективи от България.
      Не мога да си хабя енергията и на теб да ти обяснявам за идиотския показател БВП.
      С какво националните интереси на Турция са по-добре защитени от тези на България?Само в борбата с ПКК има над 40 хиляди жертви .Освен това имаше един куп атентати в Истанбул и на други места от Ислямска държава и други терористични организации. И такава опасност винаги има. Освен това Турция има конфликти с ВСИЧКИ съседни държави, освен с България.Имат и сериозни проблеми с кюрдите.Имаше и опит за преврат, а и турското общество е много разделено.
      А БВП е показател, който е приет в цял свят за измерване на икономическото развитие на една държава. Това че на теб не ти изнася е друг въпрос.
      Last edited by mirodes; 29.05.2023, 16:07.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Боли ме фара дали турците имат дронове или каквито и да е било оръжия. Важното е хората как живеят. А в Турция стандарта на живот е по-нисък от тоя в България. А беше обратното. Лирата беше 1 лв,сега е 10 стотинки.
        Естествено, че ще гледам БВП на човек от населението и заплащане на труда.
        А не е повод за гордост факта,че са им отказани Ф 35,въпреки че са натовска държава.
        Между другото, миродес,
        Трябва да те бóли, защото това влиза в бюджета, а после се отразява и на любимото ти БВП.
        Last edited by Kris_; 29.05.2023, 16:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

          Ти за пореден път смесваш икономика и национални интереси, макар едното да не противоречи на другото. Не е нужно да сме Турция, но въпреки това в момента има в пъти по-силна икономика, в пъти по-добри отбранителни сили и по-добри бъдещи перспективи от България.
          Не мога да си хабя енергията и на теб да ти обяснявам за идиотския показател БВП.
          А на теб как да ти се обясни, че Турция не е небостъргача на Коч и десетте лъскави барчета на Истиклял?!? Както и че има разлика между Ердоган преди 10 години и Ердоган сега?!? Браво за големите проекти, метрото, летището и АЕЦ-ите, но обикновения турчин влоши драстично покупателната си способност и не го грее особено колко нови терминала има Ататюрк.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

            Много хубав виц си събрала в 2 изречения.

            П.П. - Това са хора, които доказано не разбират от съвременна икономика, и които нямат един работен ден в живота си.
            ...затова пък, са послушни...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Боли ме фара дали турците имат дронове или каквито и да е било оръжия. Важното е хората как живеят. А в Турция стандарта на живот е по-нисък от тоя в България. А беше обратното. Лирата беше 1 лв,сега е 10 стотинки.
              Естествено, че ще гледам БВП на човек от населението и заплащане на труда.
              А не е повод за гордост факта,че са им отказани Ф 35,въпреки че са натовска държава.
              Ти за пореден път смесваш икономика и национални интереси, макар едното да не противоречи на другото. Не е нужно да сме Турция, но въпреки това в момента има в пъти по-силна икономика, в пъти по-добри отбранителни сили и по-добри бъдещи перспективи от България.
              Не мога да си хабя енергията и на теб да ти обяснявам за идиотския показател БВП.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Кои са тия всички?Никой мой познат не е ходил да се лекува в Турция.
                И какво като са си поискали парите за отказаните Ф 35.Щом са им отказали най-нормалното нещо на света е да им върнат парите.Това голямо геройство ли е?
                И кое й е великото на Турция при положение, че народът мизерства и инфлацията е огромна.Нека да им разрешат да работят в ЕС ,пък да видим колко турци ще емигрират от тая"велика сила '.То и Русия се води велика сила, ама руснаците не са прокопсали от това.
                АЗ съм ходил. И ми предложиха лечение за $11к - пълно пречистване на кръвта, убиване на всички антитела. После обаче не дават никаква гаранция на новороденото на 45 години.
                Тука за плазмафереза дето уж ти пречистват 15-20% искат 10к лева за 2 курса (тест дали изобщо има някакъв смисъл). За да има подобрение трябват 5-6 курса, е за "фалшивия ковид" и 2 са достатъчни.
                Отиваш, плащаш и получаваш лечение на световно ниво. В ес нанай си, дадоха ми 50к за лечение от фирмата и ги върнах щот не можах да ги изхарча, 500€ из германията за изследвания само си ги платих от джоба.
                Граждани на ес - може ама безправни роби или най-много селяни....
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение
                  И мъже да бяха шефовете на ЕЦБ, МВФ и ФР, все тая с оглед твоите утопии. Колкото и да ти е криво това са хора с много повече умствен багаж от теб и затова са там, където са.
                  Много хубав виц си събрала в 2 изречения.

                  П.П. - Това са хора, които доказано не разбират от съвременна икономика, и които нямат един работен ден в живота си.
                  Last edited by Kris_; 29.05.2023, 15:48.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                    Замина деня, миродес.
                    Който каквото иска да си говори Турция в момента е велика сила, която си отстоява националния интерес по най-добрия начин.
                    За F35-те - Какво щеше да стане, ако това беше България? Дали нашите щяха да си ги поискат обратно парите или щяха да оставят амриканците с техния маркетингов принцип да си стоят при тях за друга бъдеща поръчка? Знаеш ли как стават договрите с тези фирми като Локхийд Мартин, Боинг и т.н. ? Леко неподготвен се изказваш.
                    А да сравняваш Русия с Турция също отива в графа шеги и вицове. Турците си направиха много хубава реклама с байрактарите си в Азербайджан и много армии по света чакат на опашка да си ги купят. Аферим комшо!
                    Когато мога ще публикувам сравнителен коментар, а дотогава може да си гледаш БВП-то колкто искаш.
                    Боли ме фара дали турците имат дронове или каквито и да е било оръжия. Важното е хората как живеят. А в Турция стандарта на живот е по-нисък от тоя в България. А беше обратното. Лирата беше 1 лв,сега е 10 стотинки.
                    Естествено, че ще гледам БВП на човек от населението и заплащане на труда.
                    А не е повод за гордост факта,че са им отказани Ф 35,въпреки че са натовска държава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                      Точната дефиниция е. И факта, че не успя да ми отговориш рационално, а се тросна и фръцна в златната тема докато го преливаше токсичния си феминизъм от друга тема в темата за златото, и когато ти казах, че тези, на които се възхищаваш не са много за възхищаване, ти почна да ме пращаш да ставам като тях.
                      Толкова ти е капацитетчето, паячке.
                      Крисчо, въобще не съм визирала пола на трите жени, откъдето явно вадиш тезата за “токсичния феминизъм”, въобще токсичните тези са си западна уйдурма.

                      И мъже да бяха шефовете на ЕЦБ, МВФ и ФР, все тая с оглед твоите утопии. Колкото и да ти е криво това са хора с много повече умствен багаж от теб и затова са там, където са.

                      Това, че защитавам нечие достойно поведение е нещо много по-различно.

                      Пробвай сега с анализа на Турция. Разкажи ни защо е толкова велика и дали ни препоръчваш по едно фередже и по един фес

                      Коментар


                      • я
                        Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Кои са тия всички?Никой мой познат не е ходил да се лекува в Турция.
                        И какво като са си поискали парите за отказаните Ф 35.Щом са им отказали най-нормалното нещо на света е да им върнат парите.Това голямо геройство ли е?
                        И кое й е великото на Турция при положение, че народът мизерства и инфлацията е огромна.Нека да им разрешат да работят в ЕС ,пък да видим колко турци ще емигрират от тая"велика сила '.То и Русия се води велика сила, ама руснаците не са прокопсали от това.
                        Замина деня, миродес.
                        Който каквото иска да си говори Турция в момента е велика сила, която си отстоява националния интерес по най-добрия начин.
                        За F35-те - Какво щеше да стане, ако това беше България? Дали нашите щяха да си ги поискат обратно парите или щяха да оставят американците с техния маркетингов принцип да си стоят при тях за друга бъдеща поръчка или трампа? Знаеш ли как стават договрите с тези корпорации като Локхийд Мартин, Боинг и т.н. ? Леко неподготвен се изказваш.
                        А да сравняваш Русия с Турция също отива в графа шеги и вицове.
                        Турците си направиха много хубава реклама с байрактарите си в Азербайджан и много армии по света чакат на опашка да си ги купят. Аферим комшо! Когато мога ще публикувам един сравнителен коментар, а дотогава може да си гледаш БВП-то колкото искаш.
                        Last edited by Kris_; 29.05.2023, 15:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          Обиждаш на лична основа, епитетите няма да ги повтарям. Когато имам време евентуално ще те прочета и евентуално ще ти отговоря.

                          “Токсичен феминизъм” е някаква уникална твоя глупост, която въобще няма да коментирам.
                          Точната дефиниция е. И факта, че не успя да ми отговориш рационално, а се тросна и фръцна в златната тема докато го преливаше токсичния си феминизъм от друга тема в темата за златото, и когато ти казах, че тези, на които се възхищаваш не са много за възхищаване, ти почна да ме пращаш да ставам като тях.
                          Толкова ти е капацитетчето, паячке.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                            Няма никакъв ad hominem. Да не съм ти някой друг от тука, да не давам примери. Сама си каза на кого си фенка и сама се засегна без никакъв повод, и обърна с токсичния си феминизъм, който блика и се лее като водопад от теб!
                            За риторичното ти въпросче - не съм забелязал да се натискат, а по-скоро има голям напън от "западните партньори" зорлем да ги натикат. Личи си, че не си ме чела достатъчно, защото въобще нямаше да го задаваш този идиотския въпрос.
                            Обиждаш на лична основа, епитетите няма да ги повтарям. Когато имам време евентуално ще те прочета и евентуално ще ти отговоря.

                            “Токсичен феминизъм” е някаква уникална твоя глупост, която въобще няма да коментирам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                              Офффф, за малко те паузирам. Като ми се до четат глупости ще те пусна пак.

                              В златната тема съм съгласна с повечето неща, които си написал.

                              Тук издишаш и в главата ти е каша.
                              Те нещата са свързани. Няма как в една тема да съм еди-какъв си, а в друга друг. Това е противоречие, което си проличава от описаното от теб, но не в моята глава.
                              Просто и ти както всичките в онази другата тема руско-американската или американо-руската, според зависи личните вкусове и предпочитания, сте едни и същи като мислене. Никаква разлика няма. И едните ме наричат по един начин, а другите по друг, и все не могат да се разберат какъв съм. Определя се по това кое е мнозинството в определен момент и то решава, така че издиша из основи цялата ти теорийка за мен.
                              Last edited by Kris_; 29.05.2023, 21:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                                Само да ти кажа, че от написаното е видно, че дори не разбираш понятието "комунист".
                                Точно по това, ако беше чела златната тема щеше да си наясно, че няма как да съм в него, което потвърждава и предразсъдъците ти и огрниченото ти мислене, а може и от ЕГН-то да е.
                                Офффф, за малко те паузирам. Като ми се до четат глупости ще те пусна пак.

                                В златната тема съм съгласна с повечето неща, които си написал.

                                Тук издишаш и в главата ти е каша.

                                Коментар

                                Working...
                                X