IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

    Специялиста, ама ако двете други партии на протеста не подкрепят правителството, то трябва да бъде подкрепено от ДПС или ГЕРБ, БСП каза че не подкрепя това предложено правителство. Ако това стане, пак ли мислиш, че Слави ще "издуха" другите партии?
    Да знаеш от мен, този резултат партията на Слави няма да постигне никога повече при никакви други избори.

    А бе нали чалгарят се кълнеше десетки пъти публично, че няма да управлява с ГЕРБ и ДПС?
    Аха. Абе, повярвали са му и сега, вече мнозина се чудят, на какъв акъл.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
      Ако останалите партии отхвърлят предложението на Слави за правителство е много вероятно да обърнат хората срещу тях самите и Слави да ги отвее на следващите избори. Всички опозиционни партии искаха промяна и я получават от партията с най-голяма подкрепа, сега не могат да тръгват назад. А оправдания като "друг реди кабинета", "този е работил еди-къде си", "онзи е завършил еди-къде си" не са много сериозни.
      Ако обаче го подкрепят и след това чакат първата грешна стъпка, за да го свалят с вот на недоверие, това е по-хитро. Защото тогава на следващите избори Слави ще е от позицията на неуспешен управляващ.
      Специялиста, ама ако двете други партии на протеста не подкрепят правителството, то трябва да бъде подкрепено от ДПС или ГЕРБ, БСП каза че не подкрепя това предложено правителство. Ако това стане, пак ли мислиш, че Слави ще "издуха" другите партии?
      Да знаеш от мен, този резултат партията на Слави няма да постигне никога повече при никакви други избори.

      А бе нали чалгарят се кълнеше десетки пъти публично, че няма да управлява с ГЕРБ и ДПС?
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

        Според омайната ни конституция и според Георги Маркож, за одобряване на правителство от народното събрание са нужни само 62 гласа. За кворум са нужни 121. След това от тези 121 едни 62-ма (50%+1) трябва да подкрепят правителството.
        Така че при тобро желание И Т.Н. могат да си го прокарат това правителство и сами. Достатъчно е някой да им осигури кворум. А според мен все ще се намерят достатъчно зевзеци за тая работа. Само и само сеир да става.
        Всичко си е в ръцете на Бай Чалга. Зтегнете коланите и не се насладете на предстоящия екшън.
        Ами това показва колко агента на ДС "Николай" познава Конституцията, която дори не подписа като народен представител от СДС във ВНС.

        Ето какво гласи Конституцията:


        Чл. 81. (1) (Изм. - ДВ, бр. 12 от 2007 г.) Народното събрание открива заседанията си и приема своите актове, когато присъстват повече от половината народни представители.

        (2) Народното събрание приема законите и другите актове с мнозинство повече от половината от присъстващите народни представители, освен когато Конституцията изисква друго мнозинство.

        Като гледаме ал.1 кворум при който НС може да има заседание и да приеме решение за избиране на правителство е 121. Толкова трябва да се регистрират.
        Според ал.2, мнозинството за да се приеме е повече от половината народни представители. Половината на 121 е 60,5, а 61 е повече от половината. Значи 61 депутати при 121 присъстващи и регистрирани е достатъчен да се избере правителство. А не 62 както казва оня мръсник Георги Марков.



        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Имхотеп, БСП като предадоха властта на ГЕРБ в хазната имаше 8 милиарда евро. Тогава данъците бяха ниски и хазната се пълнеше, сега тези пари ги нямало след 12 години казват. Май за това става въпрос, за парите от бюджетните профицити по онова време.
          То не са само онези 8 милиарда. И а едни непотърсени 16 само от ДДС, а уж "отговорният" Влади Горанов, се изниза ни лук ял, ни лук мирисал...

          Коментар


          • Ако някой гледа шоуто на Слави, сигурно ще ни даде много и различна информация за мненията на водещи икономисти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Имхотеп, БСП като предадоха властта на ГЕРБ в хазната имаше 8 милиарда евро. Тогава данъците бяха ниски и хазната се пълнеше, сега тези пари ги нямало след 12 години казват. Май за това става въпрос, за парите от бюджетните профицити по онова време.
              Мдааа, от целия пост най-важното е "казват" и "май".

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Да ама капитал и дневник са забравили

                Коментар


                • Имхотеп, БСП като предадоха властта на ГЕРБ в хазната имаше 8 милиарда евро. Тогава данъците бяха ниски и хазната се пълнеше, сега тези пари ги нямало след 12 години казват. Май за това става въпрос, за парите от бюджетните профицити по онова време.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение



                    И още...ми четете бе

                    https://offnews.bg/izbori/ima-takav-...-s-754158.html
                    Да кърши стойки и чалъми, сме го виждали, да. ДА ПРОМЕНИ нещо наистина - НЕ СМЕЕ, И ТОВА Е. Даже, ползва наготово Боковия тертип "Аз, Поставеният Над Всички". Слави има болно себелюбие и тежко изживява самата мисъл, на практика, да поеме отговорност. Наблюдавам го двадесет години и знам, защо изричам всяка една дума. Жив и здрав да е, прочее. Да го гледат всички и да си правят изводите сами.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                      ИТН каза ли нещо за прокуратурата за търсене на отговорност от крадците.. аз не чух.. затова ти казвам, че ще го отнесете вместо който трябва, ще прекарате кабинета с ДПС и хората ще бутнат парламента.
                      Слави Трифонов ще отстрани главния прокурор, ако спечели изборите. Това заявява самият лидер на „Има такъв народ” пред френското издание „Монд”, цитиран от Нова телевизия.

                      "Той е недорасъл за поста”, аргументира се Трифонов.
                      И още...ми четете бе

                      https://offnews.bg/izbori/ima-takav-...-s-754158.html

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                        Точно "изборите до дупка" могат да се окажат реалната възможност, независимо кое точно е бъдещото мнозинство.

                        Да не се плашим от нови 100 милиона за нови избори. С това темпо можем да правим избори в следващите години, особено, след като се върнат 8-те милиарда в хазната.
                        Така и не се разбра за какви осем милярда става въпрос?
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                          ИТН каза ли нещо за прокуратурата за търсене на отговорност от крадците.. аз не чух.. затова ти казвам, че ще го отнесете вместо който трябва, ще прекарате кабинета с ДПС и хората ще бутнат парламента.
                          И моля да не ме пришиваТЕ към политическите формации.
                          Аз съм обикновен гласоподавател и "няма да го отнесемЕ".
                          Вече казах, че мненията ми са лични и не ме обвързват с никого. Също не ме обвързват и със Слави и другите (Ники....)
                          Много неща са трудно разбираеми в тая страна, май...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                            ИТН каза ли нещо за прокуратурата за търсене на отговорност от крадците.. аз не чух.. затова ти казвам, че ще го отнесете вместо който трябва, ще прекарате кабинета с ДПС и хората ще бутнат парламента.
                            Не следя кой - какво е казал.
                            Не ме интересува и кой - какво ще каже.
                            Най-малко от всичко ме интересува, дали някой ще бутнеЛ Парламента.
                            Живеем в демократични времена. Всеки може да се изявява както намери за добре.

                            Трябва да е разбираемо?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                              За мен е важно, защо никой не коментира 8-те милиарда, които потънаха някъде и които са наши пари - на данъкоплатеца?
                              Това е същественото, за което уважавам търсещите в тази посока. Разбира се, че има виновни.
                              ИТН каза ли нещо за прокуратурата за търсене на отговорност от крадците.. аз не чух.. затова ти казвам, че ще го отнесете вместо който трябва, ще прекарате кабинета с ДПС и хората ще бутнат парламента.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Викаш да го сложим крадеца и НЕКАДЪРНИКА на висок пост, да се издъни (демек открадне милиарди) и после да съдим михаля !?!?!?

                                На доказал се разсипник на БЪЛГАРИЯ и 1 минута шанс не му давам

                                Това - да сложим крадеца и некадърника - са твои интерпретации.
                                Ти сам си знаеш и какъв е тоя "доказал се разсипник".
                                Нито на висок-, нито на нисък пост - трябва да поставяме крадци и разсипници.

                                Всеки работодател изисква при назначаването на някого Свидетелство за съдимост.
                                Няма как това изискване да не е валидно и за най-високите постове в страната.

                                И, разбира се, всеки от нас е невинен, докато Съдът не докаже противното. При това, всички врати за крадеца ще да затворени (с малки изключения).

                                Тук стана консултация за петокласници.

                                Коментар

                                Working...
                                X