IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз пък искам при гласуването на правителството в парламента ГЕРБ да го подкрепят с гласовете си,мисля че като бройка двете партии имат нужните гласове.Ще ми е интересно как новото правителство ще управлява благодарение единствено на подкрепата на депутатите от ГЕРБ.Аз ако съм на мястото на Бат Бойко ще го направя този номер.След това ще си взема един голям пакет пуканки ще си седна удобно на дивана и ще гледам шоуто.То и без това гледаме някакво скапано шоу,поне да стане интересно.
    Състраданието не е добродетел

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Когато не правиш НИЩО за да върнеш тези 8,6млрда ти си СЪУЧАСТНИК. Демек същия крадец. Да го чакаме и той хубаво да се накраде за няколко години и да ги надмине гроб?
      Не си познал - и 1 ден няма да ги чакаме. А тоз шнорхел ака амбулантен търговец на илиянци и 1 милисекунда няма да го чакам да се учи на мой гръб
      Щом няма да го чакаш - на есен си на избори.

      (до дупка, разбира се и задължително - демократични)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


        Това, че леко подменяме (и забравяме) проблемите - трябва да е основната черта на българина.

        Журналистите ходят след парите (на Боко) - следващата основна черта.

        "Ще ви гонят" - за ИТН ли се отнася? Ако е така - ИТН имат РЕАЛНАТА преднина от 8 милиарда и 600 милиона.

        КО Ше кажеш, а? КОЙ би опитал да прецака хазната оттук-натам с 8 милиарда и 600 милиона, без да ги потърси от миналата година (2020)?

        Това ще рече, че проблемът НЕ Е в ИТН. В кого ли е проблемът и НЕ ГО ГОНИМ с КАМЪНИ?
        Когато не правиш НИЩО за да върнеш тези 8,6млрда ти си СЪУЧАСТНИК. Демек същия крадец. Да го чакаме и той хубаво да се накраде за няколко години и да ги надмине гроб?
        Не си познал - и 1 ден няма да ги чакаме. А тоз шнорхел ака амбулантен търговец на илиянци и 1 милисекунда няма да го чакам да се учи на мой гръб
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
          Добре е,...
          Харвард трева да пасе пред самооценката на Боко:: "Аз съм прост и вие сте прости, затова..."




          Възможно ли е в БГ да се създаде демократична държава,тъй като след окупацията и през 1944 сме живели в тоталитарна такава? Има ли нашето общество стремеж към свобода и инициативност?

          Демокрацията бива въведена в България през 1879 г. Дотогава държавата ни не е съществувала, и въпреки резкия преход, това става без сътресения, и една прилична форма на демокрация се установява трайно в страната.
          Въпреки,че е била след окупация,но след Берлинският конгрес !

          След около 20 години подобно става в Русия,.тя също има възможност да се превърне в демокрация, но такава форма на управление е толкова неприемлива за масовия тип мислене
          в страната, че след по-малко от година държавата се разпада и властта попада в ръцете на престъпната групировка, която е най-добре организирана. Относително мекият
          авторитарен режим на царя е заменен от тоталитарен

          Друга подобна тенденция се появява и в ислямският свят, близо половин век след световните войни.-така наречената Арабска пролет. Според Хънтингтън там има възраждане на
          Исляма,да речем нещо подобно на Реформацията в Европа започнала през 16 век. Макар че,според мен САЩ сами си натресоха конфронтацията с чалмите,първо с критиките си към
          прозападният Пахлави в Иран...

          След урока !...
          .
          И после Арабската пролет изкуствено беше инициирана от Запад,с цел разпадане на диктатурите в ислямският свят!
          .
          Изводите оставям на вас....от трите посочени случая,само в Бг е създадена демокрация с парламент и трите власти на Монтескьо.

          И после незаслужено ни определят като хора с "робски" манталитет! Защо се е получило така?
          Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

          Коментар


          • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

            ... виж, че се прави брутална подмяна, и сложиха сламен човек да не ги бият тях, май ще ви гонят с камъни като гледат. В сравнение с тези буци е професор. Грозна работа отвсякъде.

            Това, че леко подменяме (и забравяме) проблемите - трябва да е основната черта на българина.

            Журналистите ходят след парите (на Боко) - следващата основна черта.

            "Ще ви гонят" - за ИТН ли се отнася? Ако е така - ИТН имат РЕАЛНАТА преднина от 8 милиарда и 600 милиона.

            КО Ше кажеш, а? КОЙ би опитал да прецака хазната оттук-натам с 8 милиарда и 600 милиона, без да ги потърси от миналата година (2020)?

            Това ще рече, че проблемът НЕ Е в ИТН. В кого ли е проблемът и НЕ ГО ГОНИМ с КАМЪНИ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
              Добре е, че не съм се кандидатирал. Още първото изречение в биографията ми щеше да бъде отхвърлено с гняв и омраза.

              Аз викам - да връщаме Боко. От него по-по-най няма. Нали това беше целта. Когато тук ни убеждаваха, че няма с кого да го сменим.

              Харвард трева да пасе пред самооценката на Боко:: "Аз съм прост и вие сте прости, затова..."
              ... виж, че се прави брутална подмяна, и сложиха сламен човек да не ги бият тях, май ще ви гонят с камъни като гледат. В сравнение с тези буци е професор. Грозна работа отвсякъде.
              Last edited by RUBLA; 01.08.2021, 14:48. Причина: Спазвайте добрия тон!

              Коментар


              • Добре е, че не съм се кандидатирал. Още първото изречение в биографията ми щеше да бъде отхвърлено с гняв и омраза.

                Аз викам - да връщаме Боко. От него по-по-най няма. Нали това беше целта. Когато тук ни убеждаваха, че няма с кого да го сменим.

                Харвард трева да пасе пред самооценката на Боко:: "Аз съм прост и вие сте прости, затова..."

                Коментар


                • Еха я вижте ФАЛШИФИКАЦИИТЕ НА НОВИЯ ПРЕМИЕР
                  https://novini.bg/bylgariya/politika...PsroY1DnE0Su90

                  Как на пожар се манипулира дори държавен регистър, за да се прикрие истината!
                  Както очаквах в коментар под предишния пост, появиха се тролчетата с припев - има го в регистъра (само в един от шестте).
                  Вече го има, както предупредих, макар че не само аз, но и много коментиращи видяха, че доскоро го нямаше като д-р на науките.
                  Да, вече го има го в една-единствена страница от "Регистър на академичния състав и защитените дисертационни трудове" - подрегистър "всички лица на академични длъжности и придобити научни степени".
                  Към всяко име в този регистър има маркер, който при чукване върху него посочва данни и по-обширна информация.
                  Да го чукнем върху две съседни имена.
                  Първият скрийншот е на предхождащото лице Пламен Николаев Иванов. (линк https://ras.nacid.bg/dissertation-preview/30050 )
                  Вторият скрийншот, който давам, е на кандидат-премиера. ( линк https://ras.nacid.bg/dissertation-preview/30724 )
                  Ще откриете ли разликите?
                  Основната е, че дисертацията на кандидат-премиера е анонимна – без Протокол, без дата, без анотация, без диплома, без...
                  Тези „детайли” ги няма, защото изискват много повече труд – поне едно денонощие и фалшифициране на редица други бази данни, вкл. протоколи и диплома от ВАК. Вкл. изискват и подготовка на такъв труд, подготовка и на рецензии, иначе в библиотеката няма да има какво да ми покажат, когато го поискам.
                  Номерата в регистъра са по хронология (времето) на защитите на дисертациите (виж номерацията в края на линковете).У нас има близо 60 000 хабилитирани лица.
                  Американците дето са му шефове.
                  Цитат от това прессъобщение на сергията за плавници: „... "Завършва магистърска степен в Софийския университет и докторска степен в Клагенфуртския университет.”
                  Е, няма как хем там, в Австрия Пламен Николов да е станал доктор на науките - по друг ред и с други научни ръководители и други рецензенти в друга държава, хем тук, у нас, в България да е станал доктор на същите науки и в същата област с роден научен ръководител и родни рецензенти.
                  Или едното, или другото е нагла лъжа. А всъщност и двете са лъжа!
                  Защото в австрийския научен регистър неговото име като доктор на науките също не излиза, както вече съм проверил.

                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Току що някакъв индивид от ИТН (във "Всяка неделя" на Хоризонт )
                    изплю камъчето - няма да показват кого предлагат за правителството,
                    за да не може никой да се информира предварително КОЙ КОЙ е

                    Честити ви нови избори
                    Ти поставяй акцента върху Парламента, а не върху Правителството.
                    Парламентът е върховният орган за управление в тази НАША Парламентарна република.
                    Във ВАШАТА не зная как е.
                    Щом Правителството е ПОД контрола на Парламента, ТУК - теб повече трябва да те интересува КОЙ влиза в Парламента!

                    (да ти го напиша ли и на френски език, за да ме разбереш, че си забравил българския и пишеш България с малка буква... "Пише "кирчо' с малко "к", а пък "Гъска" - с главно "Г"...", Т.е. - може да си припомниш стихчетата от "Кирчо пред съда на буквичките" - аналогично: "Барбарела пред съда на буквичките"! ))

                    Коментар


                    • Баце ще даде кворум, дпс няколко депутати, БСП гръбнак и закваска - формулата на успеха !
                      Custodite sortem vestram

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        Току що някакъв идиот от ИТН (във "Всяка неделя" на Хоризонт )
                        изплю камъчето - няма да показват кого предлагат за правителството,
                        за да не може никой да не се информира предварително КОЙ КОЙ е

                        Честити ви нови избори
                        Какви нови избори - 3-на коалиция итн(НДСВ)+БСП+ДПС
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Току що някакъв индивид от ИТН (във "Всяка неделя" на Хоризонт )
                          изплю камъчето - няма да показват кого предлагат за правителството,
                          за да не може никой да се информира предварително КОЙ КОЙ е

                          Честити ви нови избори
                          Last edited by barbaron; 01.08.2021, 11:36.

                          Коментар


                          • Актуалната сума 8 милиарда и 600 милиона - липсващи в хазната са по данни на Служебния премиер - надявам се - следите изявите на Служебното правителство, които се публикуват често.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

                              Няма как да го дам по ведро. Според al4en съм "Млади Момко". Уви такъв бях през 1990-та година. Та помня много добре онова еуфорично лято, енргията изляла се на площадите и свелите мечти на хората. След тов дойде есента с поскъпващия устремно долар, Лукамовата зима, празните рафтове по магазините.Помня правителствотона Димитър Попов с призива му "За бога братя некупувайте", след като освобиди цените на стоките и те поскъпнаха над четирипъти за една нощ.
                              Та тези спомени и случващото се сега ми създават усещането за "Дежавию".
                              ей затова няма как да го дам по ведро.
                              Освен това с последните събития дори не сме стигнали до развръзката. Само усещаме че спектакъла не е бил този за който са ни го представяли.
                              Дано в ГЕРБ да успеят да реагират адекватно а изключително сложната ситуация в която затъваме и да успеят да измъкнат държавата с по малко щети.

                              Според моето лично мнение, ГЕРБ "имат възможност да измъкнат държавата с по-малко щети" - по ЕДИН от следните два начина:

                              1. Трудният начин: събират от Партийната каса и от личните сметки 8 милиарда и 600 милиона и ги възстановяват в хазната - така имат голям шанс да върнат свои избиратели!

                              2. По-трудният начин: събират същите 8 милиарда и 600 милиона, по направления и ги възстановяват, като забравят повече за властта.

                              Ефектът: измъкват държавата с най-малко щети.

                              Ако - не се случи горното и се стигне до нови избори наесен, Слави печели кворум на първи тур
                              (абстрахирам се от това, какво пишат няколко човека тук, които не представляват представителна извадка за настроенията на избирателите, а също не са интересни коментарите на платените журналисти, които естествено преобладават)

                              Коментар


                              • ЕВГЕНИ КЪНЕВ



                                Вчерашният ден уплътни контурите на сценария, за който пиша от седмица:

                                - БСП, макар още под условие, са готови да подкрепят кабинета - привиждайки почти пълно съвпадение в програмите с уж “дясната” формация на Слави - по негови думи;
                                - ГЕРБ, които съзряха “партньор” срещу президента в ИТН, след атаката им срещу служебните министри, изразиха готовност да свалят кворума за избор;
                                - ДПС, които гласуват ЗА, само когато техните гласове осигуряват мнозинство казаха, че ще гласуват “против” чрез Данчо М ( но с готовност да подкрепят кабинета).

                                А само формациите “протестъри” - уж потенциални партньори са скептични. Излиза, че с действията си до момента ИТН е спечелил доверието на… Статуквото срещу което се бори.

                                И наистина, ако ГЕРБ не се регистрира в зала и кворумът падне на 177 души (ако всички други са налице), то са нужни 89 гласа, за да мине правителството, а ИТН с БСП има 101: затова ДПС става ненужно.

                                Но не трябва да се забравя, че е много по-лесно да бъде избрано правителство, отколкото свалено - тогава ще са нужни 121 гласа. Т.е спокойно може да се осигурят плаващи мнозинства, докато то върши услуги на статуквото. Това показва и защо е важна за задкулисието подкрепата на ДБ: за да носят отговорност за кабинета!
                                И да бъдат смазани на следващите избори.

                                В този контекст, за ДБ и ИСНИ най-добре е да гласуват въздържал се: да не дават сляпа подкрепа, но и да не гласуват против, за да захранят пропагандата за неминуемия провал на кабинета заради тях.

                                Ако обаче се окажат истина спекулациите, че ИТН нарочно слагат неизбираеми кабинети, за да може Слави формално да се отчете пред своите кредитори или господари - заради които сложи изненадващи две лица за премиери преди последния - то е ясно желанието му да избяга от политиката с най-малко репутационни щети. Защото няма как да се забравят фактите, че всяка власт през последните 20 години толерираше неговото участие в политиката чрез шоуто; че получи ТВ след БТВ; че е посещаван от лицата на библиотекарите ( според Октай); че ходи на лечение (или срещи?) в една прочута софийска болница, обслужваща “маркови” лица; че играе толкова нескопосано цялата игра и т.н. Дори забележете кой постоянно седи отляво на шефката на парламента.

                                Тогава ще имаме нови избори и въпросът е къде отива напусналият ИТН електорат?





                                Коментар

                                Working...
                                X