IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Крадеца слуга на Путин иска още да краде..



    novini.bg
    Борисов: Предлагаме Митов за премиер, после връщаме мандата - Политика - Новини Бг
    Novini.bg - Актуалните новини - новините от днес и

    Коментар


    • Новорегистрираните безработни отново са повече от започналите работа по данните за цялата страна. Това показват резултатите от специализираното наблюдение на пазара на труда заради Covid-19 на Националния статистически институт и Агенцията по заетостта.

      В последната наблюдавана седмица - от 2-ри до 8-и август, в бюрата по труда са записани 5500 души, а на работа са устроени 3600.

      Тенденцията новорегистрираните безработни в цялата страна да са повече от започналите работа е от края на юни. Областите с най-много нови записани в бюрата по труда за последната седмица са Пловдив, Благоевград и Хасково, където броят им е между два и три пъти повече от намерилите препитание.

      В последната наблюдавана седмица има и сериозен ръст на безработните в сравнение с периода 25 юли – 1 август, когато те бяха близо 3900 при 3600 постъпили на работа.

      От края на 2020 г. до момента регистрираните безработни са малко над 173 000, а постъпилите на работа – 152 000.



      При уж разхлабени мерки, при уж начало на туристически сезон когато се търсят сезонно работници по морето, от края на юни да почне да расте безработицата си е висша форма на некадърност. Но иначе служебното правителство се справяло добре

      След като махнем пропагандата, която си позволявам да направя за висшата форма на некадърност на служебното правителство. Като се замисля май друга причина няма.

      Струва ми се малко странно и на мен. Всъщност доста странно.

      1. Някакви спрени мерки 60 на 40.
      2. Спрени ремонти и дейности по инфраструктурата.
      3. Политическата нестабилност.
      4. Върнали се хора от чужбина, които се регистрират тука да си търсят работа.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

        Като вътрешен човек в енергетиката - има ли резон в тия приказки за енергиен апокалипсис?
        Ако се продължава с тия безумия натам вървим колкото и да ми е неприятно.Проблема е политически не е технически.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение
          Трети мандат - нъцки. Намирисва на ГЕРБ+ДБ+ДПС срещу министерски постове и безработен каскет. ...

          СмЕХ....Не пиеш ама ако това стане ще ти изпратя бутилка син "Чивас".... То бива абсурди ама това.....
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Трети мандат - нъцки. Намирисва на ГЕРБ+ДБ+ДПС срещу министерски постове и безработен каскет. Обзалагам се на една бира, твърдо не пия.
            Стойката партер, не е като да е непозната за Корнела и Маяма.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Ми ти ги имаш...то ако нямаш такива качества не ставаш за политик.Я гледай твоя мъШ СлавФчо как се крие зад гърба на другите и се чуди на кого да лепне вината....А и направи свирка на другаря Радев...Кака Кури обаче е дърта.....държавничка и ще го изиграе при третия мандат.Ще предложи служебното правителство за постоянно и ако СлаФчо Учиндолския глупак гласува против ще го хвърлят на хиените които само това чакат да го оглозгат.
              Курнелия не може да предложи служебния кабинет. Едно са политическите приказки за пред електората, а други са конституционните норми. За да бъде връчен третият мандат на БСП, то тя трябва да излъчи кандидат за премиер. Това изисква ЛИЧНОТО съгласие на този кандидат. Не вярвам Стефан Янев да се съгласи на подобно самоубийство. На второ място трябва и президентът да предостави мандата. На трето място трябва самите министри да се съгласят на това. И четвърто, но не последно, трябва да има политическа подкрепа за това от останалите партии. Аз лично не вижда такава да е възможна. Безсмислено е да се обсъжда такава възможност, тя е невероятна.

              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Аз отдавна съм казал че само стоенето на тъмно и студено ще отрезви нашия дълбоко заспал народ....Да видим дали някой ще се сеща за програмистите....не може по цял свят енергетиците да са най платените а тук с нас да се подиграват.няма как да се работи по европейски с български заплати....Всичко си идва по местата въпрос на малко време...
                Като вътрешен човек в енергетиката - има ли резон в тия приказки за енергиен апокалипсис?

                Коментар


                • Генезисът на днешните политически герои

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                    [ATTACH=CONFIG]n3791656[/ATTACH]


                    )) Ицата, ве! )) Колко са искрени усмивките на тия политици! Такива политици искам да имам! Все пак, ще мисля, когато гласувам.
                    Ми ти ги имаш...то ако нямаш такива качества не ставаш за политик.Я гледай твоя мъШ СлавФчо как се крие зад гърба на другите и се чуди на кого да лепне вината....А и направи свирка на другаря Радев...Кака Кури обаче е дърта.....държавничка и ще го изиграе при третия мандат.Ще предложи служебното правителство за постоянно и ако СлаФчо Учиндолския глупак гласува против ще го хвърлят на хиените които само това чакат да го оглозгат.

                    Коментар



                    • Това интервю си струва да се прочете...

                      DW.COM
                      Кирил Петков: "Ние не гоним популярност, гоним резултати" | DW | 10.08.2021
                      "Не гоним популярност, гоним резултати." В интервю за ДВ Кирил Петков разказва как е станал

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        ИЛИЯН ВАСИЛЕВ


                        Още веднъж за да се знае че съм предупредил.
                        Чака ни социално цунами. Служебното правителство на практика не може да смени ръководствата на енергийните дружества наследени от ГЕРБ, които пазят договорките и комисионните на Борисов и шайка.
                        Апокалипсисът ще настъпи, ако не се вземат спешни мерки, защото нито ще има достатъчно газ на склад за да балансира пиково потребление, /а проблемът е изобщо в Европа и няма как да разчитаме на съседи/, нито скокът на цените може да бъде контролиран защото ръководството на Булгаргаз систематично отказва да купи по-евтиния азерски газ в пълния договорен обем.
                        Ето прогноза - на 1 септември цената на природния газ ще скочи над 65 лева за МВтч, като това не е пределът защото в момента спот цените приближават 88 лева МВтч.
                        Прогнозата ми е за скок в цените на парното и топлинна енергия, общо от април 2021 над 40 процента. И на тока, произвеждан от когенерация.
                        КЕВР не може да компенсира пазарни процеси.
                        Бунтовете на енергийно бедните - които през октомври ще бъдат 80 процента от хората ще бъдат главната тема на изборите през есента.
                        Никой не говори за двете основни причини за катастрофата - цените на климатичните политики /България проспа всичко от А до Я/ и най-вече некадърното и корумпирано управление, което няма забележителна промяна при служебното правителство. Проверяват под лупа интерконектора с Гърция, но проспаха здраво Турски поток със стратосферната корупция.
                        Дори президентът Радев защитава ръководството на Булгаргаз, което играе срещу интересите на потребителите у нас.
                        Изобщо темата енергетика, цени на енергията, реформи и климатични политики ще застане в центъра на предизборната борба., като роди невиждани рекорди по популизъм.
                        Следете публикациите ни по темата за да останете с разума си и със знанията, които да ви помогнат да оптимизирате поведението си.
                        Като начало - всеки трябва да си направи кризисен план как да си ограничи потреблението на енергия и да пренасочи харчовете към плащане на сметките. Тъй като не съм оптимист за получаване на европейски средства за компенсиране на лудостта на юруш климатичните политики на ЕС, да се подготвим за антикризсни планове и финансиране на енергийно бедните.
                        Аз отдавна съм казал че само стоенето на тъмно и студено ще отрезви нашия дълбоко заспал народ....Да видим дали някой ще се сеща за програмистите....не може по цял свят енергетиците да са най платените а тук с нас да се подиграват.няма как да се работи по европейски с български заплати....Всичко си идва по местата въпрос на малко време...

                        Коментар


                        • ИЛИЯН ВАСИЛЕВ


                          Още веднъж за да се знае че съм предупредил.
                          Чака ни социално цунами. Служебното правителство на практика не може да смени ръководствата на енергийните дружества наследени от ГЕРБ, които пазят договорките и комисионните на Борисов и шайка.
                          Апокалипсисът ще настъпи, ако не се вземат спешни мерки, защото нито ще има достатъчно газ на склад за да балансира пиково потребление, /а проблемът е изобщо в Европа и няма как да разчитаме на съседи/, нито скокът на цените може да бъде контролиран защото ръководството на Булгаргаз систематично отказва да купи по-евтиния азерски газ в пълния договорен обем.
                          Ето прогноза - на 1 септември цената на природния газ ще скочи над 65 лева за МВтч, като това не е пределът защото в момента спот цените приближават 88 лева МВтч.
                          Прогнозата ми е за скок в цените на парното и топлинна енергия, общо от април 2021 над 40 процента. И на тока, произвеждан от когенерация.
                          КЕВР не може да компенсира пазарни процеси.
                          Бунтовете на енергийно бедните - които през октомври ще бъдат 80 процента от хората ще бъдат главната тема на изборите през есента.
                          Никой не говори за двете основни причини за катастрофата - цените на климатичните политики /България проспа всичко от А до Я/ и най-вече некадърното и корумпирано управление, което няма забележителна промяна при служебното правителство. Проверяват под лупа интерконектора с Гърция, но проспаха здраво Турски поток със стратосферната корупция.
                          Дори президентът Радев защитава ръководството на Булгаргаз, което играе срещу интересите на потребителите у нас.
                          Изобщо темата енергетика, цени на енергията, реформи и климатични политики ще застане в центъра на предизборната борба., като роди невиждани рекорди по популизъм.
                          Следете публикациите ни по темата за да останете с разума си и със знанията, които да ви помогнат да оптимизирате поведението си.
                          Като начало - всеки трябва да си направи кризисен план как да си ограничи потреблението на енергия и да пренасочи харчовете към плащане на сметките. Тъй като не съм оптимист за получаване на европейски средства за компенсиране на лудостта на юруш климатичните политики на ЕС, да се подготвим за антикризсни планове и финансиране на енергийно бедните.

                          Коментар


                          • Click image for larger version

Name:	57786714-8a03-dea6.jpg
Views:	2
Size:	52.3 КБ
ID:	3791656



                            )) Ицата, ве! )) Колко са искрени усмивките на тия политици! Такива политици искам да имам! Все пак, ще мисля, когато гласувам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                              На Христо Иванов не му е необходима реклама
                              Задкулисието се беша скрило не зад овча, а свинска чалгаджийска кожа,
                              и стана за смях Сега трепери от страх пред нови избори
                              Те и прокопиевите медии, разбирай дневник и прочие, така работят, като теб. Променят цитатите за да изопачават истината в тяхна полза

                              Коментар



                              • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение
                                Христо Иванов. Мерси!
                                Прокопиев май не обича да губи пари и затова сега го играят разочаровани софийски тЕрикати ха ха ха
                                А ще има ли парички за още един рунд билбордчета и плакчтета? хм
                                На Христо Иванов не му е необходима реклама
                                Задкулисието се беша скрило не зад овча, а свинска чалгаджийска кожа,
                                и стана за смях Сега трепери от страх пред нови избори

                                Коментар

                                Working...
                                X