IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    СТИВ ХАНКЕ: БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД ЩЕ ЗАГУБИ ОТ ВЪВЕЖДАНЕ НА ЕВРОТО. ТОВА Е ЛУДОСТ


    13.05.2022

    ВТОРИ ФРОНТ

    672

    ShareFacebookTwitterWhatsAppPinterestLinkedInViber

    "Българският народ би загубил, ако се присъедини към еврозоната. Защо обществото би искало да приеме нещо, което и рисковано и ще промени цените? Страната ни не отговаря на критериите. Сава дума за "политическо решение", което ще доведе до "икономически последствия". Ако България влезе в еврозоната, ще има по-висок дълг, повече корупция и инфлация. Интересно ще бъде да се проследи развитието на договорката за втечнен газ със САЩ. Камала Харис не управлява частните фирми и може да обещава каквото си иска.

    Това коментира известния икономист проф. Стив Ханке, който бе съветник на президента Петър Стоянов, пред Би Ти Ви.

    Ето и цялото интервю с проф. Стив Ханке:

    - Българското правителство възнамерява на въведе Еврото на 1 януари 2024 г. Какво мислите за това?

    - Иска ми се да кажа няколко неща за този, както го наричат, План за въвеждане на еврото. Преди всичко ще спомена процеса, по който това се случва. Не ми харесва начинът, по който темата е била управлявана в миналото. Това е старият подход за секретност на правителството на Борисов. Те се опитваха да направят това нещо тайно. Затова мисля, че най-доброто нещо, което може да се направи с плана, е да позволим слънцето да го огрее и да не се прави тайно. Това е от една страна. Вторият момент е, че досега не е имало никакъв икономически анализ на ползите и цената от преминаването от системата на валутен борд към еврото. Този процес трябва да се вземе предвид, а анализът на ползите и цената трябва да бъде направен, според мен, от три институции. От една страна, очевидно, БНБ и Министерството на финансите трябва да си направят анализа. Но от друга - група български финансови и икономически експерти също трябва да съставят доклад. Трябва да има и група външни експерти, които също да се изкажат за ползите и цената от преминаването от системата на валутен борд към еврото.

    И така - отървете се от тайните. Второ, трябва да има серия от изследвания, направени за ползите и цената. Третото нещо би било темата да се обсъди открито след приключване на проучванията. Трябва да има обществен дебат. И четвъртото нещо е, че е задължително да има референдум в България. Обществеността трябва да гласува на референдум дали наистина иска да приеме еврото, или не. Това е много важна тема и трябва да бъде предмет на референдум. Този цялостен подход не виждам да се случва на този етап. Всичко е някак тайно, някак размито - като старите тайни на Борисов, които се създаваха посред нощ.

    - Но България има ново правителство, вие знаете това…

    - Да, имаме ново правителство и знам, че коалицията обсъжда това. Имали са срещи по тази тема. Струва ми се, че коалицията не иска да продължи да работи скришом. Те задават въпроси. Ако действаха както Борисов, всичко вече щеше да се е случило. А сега все още не е одобрено.

    - И все пак тук финансови експерти казват, че еврото ще донесе повече стабилност и инвестиции?

    - Няма официални проучвания за това. Това е цялата ми идея за изследванията. Казах ви какво бих направил – първо ще позволя на Слънцето най-после да огрее темата, след това трябва да последва дебат и референдум. Нека хората да решат. А сега по същество. Защо бихте искали да промените система, която работи много добре от 25 години? Инфлацията е под контрол. Дългът е много нисък. Корупцията е много по-малка, отколкото би била, ако бяхте в еврозоната. Имахте икономическа стабилност в България. Така че валутният борд работи много добре. И така моят първи въпрос е защо да изоставяте нещо, което работи? Вторият ми въпрос е как точно ще се случи преходът? Видяхте какво стана със страните, които са имали валутен борд и след това приеха еврото. Да вземем за пример две от тях. Въведох валутните бордове през 1992 г. в Естония, през 1994 г. в Литва. Те влязоха в еврозоната и приеха еврото и са страните с двете най-високи нива на инфлация в еврозоната. Инфлацията в Литва е почти 16% годишно. В момента тя е на първо място, а в Естония е почти 15%. Така че инфлация там е много висока, много по-висока от българската - на европейска база тя е само десет и половина. Това би бил следващият ми въпрос. Как работи на практика? Проработи ли в Естония и Литва? Е, не проработи много добре. Мога да ви кажа, че инфлацията, двете най-високи инфлации в еврозоната, са в две държави, които изоставиха валутния си борд и приеха еврото.

    - Кажете честно - има ли връзка между инфлацията и въвеждането на еврото?

    - В това няма никакво съмнение. Просто погледнете числата. Това не е висша математика. Просто погледнете числата. Предупредих Естония и Литва, че това ще се случи, ако се присъединят към еврото и това се случи.

    - Хората тук много се страхуват, че всичко ще стане много по-скъпо, ако приемем еврото. Има ли връзка между присъединяването към еврозоната и цените?

    - Да. Мисля, че рискът от повишена инфлация е по-голям, ако приемете еврото и се отдалечите от системата на валутния борд. Но всичко това трябва да бъде доказано от експертни проучвания. Ако имахме тези три групи, проучване на Българска народна банка, проучване на Министерството на финансите, българско експертно проучване и след това външна група от експерти, които изследват, тогава щяхме да имаме много информация и тогава бихме могли да проведем обществен дебат в България. И след разискването щеше да има референдум и българската общественост щеше да го гласува в момента. Между другото имам друг въпрос, който имам. Българската общественост подкрепя ли това? И отговорът е - не. Всички проучвания на общественото мнение показват, че между 60 и 70% от българите имат достатъчно разум да осъзнаят, че валутният борд работи и не искат да се откажат от него. Само около 20% от обществеността действително иска да се присъедини към еврото. Така че политически е много непопулярно в България да се направи тази промяна точно сега.

    - Мислите ли, че страната ни ще успее да се подготви за този преход в толкова кратък срок. Отговаряме ли на критериите?

    - Не, не отговаряте. И защо е цялото това бързане? За къде бързате? За къде бързате? Имате система, която работи перфектно. Защо бързате да я променяте, без да анализирате, без да обсъждате, без да имате референдум по темата? Това е истинска лудост. Цялата идея е лудост, според мен.

    - Но ние имаме такова задължение като член на Европейския съюз.

    - По принцип, евентуално, приемането на еврото ще се осъществи. Но в крайна сметка евентуално може да означава безкрайност. Може и никога да не се случи. Това не означава нищо. Ако прочетете внимателно, вашето задължение е евентуално да се присъедините към еврото. Но не се казва кога и календарът може да отброява много години, много десетилетия. Може да мине цял век. И между другото, стигаме до друг ключов фактор, който ще се появи в проучванията. И това е как биха се развили нещата, ако България беше в еврозоната и еврозоната се разпадне? Какво мислите в момента? Ако сте вътре, имате проблем. И ако други страни са в беда, като Гърция, със сигурност ще бъде създаден фонд за солидарност. И българските данъкоплатци ще трябва да плащат във фонда за солидарност, за да спасят някой от паричния съюз, който е изпаднал в беда. Така че имате красива застрахователна полица, тя ви дава много гъвкавост.

    - Кой ще спечели и кой ще загуби най-много, ако България се присъедини към еврозоната?

    - Българският народ би загубил, ако се присъедини към еврозоната. Като човек, който започна да проектира тази система през 1991 г., между другото, първото нещо, което написах беше книга по темата за България. И тогава през 1997 г., когато бях съветник на президента Стоянов, получих възможност да реализирам тази идея. Така че изучавам темата от доста време. И мога да ви кажа - моето заключение е, че българският народ ще загуби от това. Защо българското общество ще иска да приеме нещо, което е рисковано и ще иска промяна, която ще повиши цените? А инфлацията?

    - Присъединяването към еврозоната е по-скоро политически или финансов въпрос?

    - И двете. Това е политически въпрос. И е политически, виждате защо. Това нещо се натрапва в главите на българите отвън. То не идва отвътре, то идва отвън. И затова тази година е разработен план за тази промяна. И знаем, че хората в България не го искат, повечето хора не го искат. И затова процесът се управлява тайно, това не ми харесва в него. Не обичам потайността. Обичам Слънцето да огрява нещата, които се случват, които са политически, защото темата е политическа. Но е и финансова. Защото ако влезете, ще имате много по-високи дефицитни разходи, ще имате по-висок дълг, ще имате повече корупция. И ще имате по-висока инфлация. Всичко това са финансови въпроси. Така че въпросът е политически, но политическите ходове имат финансови последици. И според мен всички те са лоши. Мисля, че политиката е лоша. Процесът дотук е бил много лош. И също така мисля, че в крайна сметка, ако промяната бъде направена, финансовите последици ще бъдат отрицателни, а не положителни.

    Абе ние нека вземем еврото пък нека сме луди
    На стив ханке - много му здраве! Отдавна храчи той, но нашият борд е единствения оцелял и то защото се е вързал да влиза в еврото. Другите бордове са се смарангясали и не са устойчиви във времето, Време е да приемем еврото и да влеем в икономиката замразените резерви, които сега не ползваме
    Я всегда буду твоим поводом напиться.

    Коментар


    • Кохезионната политика претърпя промяна, за да отговори на предизвикателствата, каза вицепрезидентът на Европейската инвестиционна банка



      economic.bg
      Лиляна Павлова: Кризата е катализатор за зеления преход
      Новата кри

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Износът на България през март е счупил рекордите за всички времена. Това показват данните за външната търговия на страната ни на Националния статистически инситут.

        Никога в историята България не е изнасяла продукция за над 8 милиарда лева в рамките на един месец.

        Все още липсва разбивката на данните по сектори, но е много вероятно основната причината за отличните данни да е износът на България на оръжия за украинската армия, който минава през фирми посредници от Полша, Чехия и Словакия. Другите основни причини са експортът на електроенергия (страната ни продължава да е нетен износител) и зърното - стоки, които в момента се търгуват на рекордни цени на световните пазари.


        от една страна добре- работа и пари за хората, от друга ако е наистина от оръжие е много жалко- дебелата матрона ще надебелее още повече
        За 100 кг зърно са необходими 4 килограма азот.Правителството обезпечи ли продоволствената криза 2023?

        Коментар


        • МИРОЛЮБА БЕНАТОВА, ФЕЙСБУК:
          Пу, да не им е уруки. Десислава Атанасова ме впечатли. Тя е декларирала апартамент от 350 кв. м за 87 хил.лв., придобит през 2014а и вила от 1269 кв. м. за 50 хил. лв, купена миналата година. Има и автомобил, придобит срещу 72 хил. лв. А и влог с няколко стотин хиляди. Не съм фен на бедността, но се изненадвам, че работата "за народа" е толкова доходоносна.






          Коментар


          • СТИВ ХАНКЕ: БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД ЩЕ ЗАГУБИ ОТ ВЪВЕЖДАНЕ НА ЕВРОТО. ТОВА Е ЛУДОСТ


            13.05.2022

            ВТОРИ ФРОНТ

            672

            ShareFacebookTwitterWhatsAppPinterestLinkedInViber

            "Българският народ би загубил, ако се присъедини към еврозоната. Защо обществото би искало да приеме нещо, което и рисковано и ще промени цените? Страната ни не отговаря на критериите. Сава дума за "политическо решение", което ще доведе до "икономически последствия". Ако България влезе в еврозоната, ще има по-висок дълг, повече корупция и инфлация. Интересно ще бъде да се проследи развитието на договорката за втечнен газ със САЩ. Камала Харис не управлява частните фирми и може да обещава каквото си иска.

            Това коментира известния икономист проф. Стив Ханке, който бе съветник на президента Петър Стоянов, пред Би Ти Ви.

            Ето и цялото интервю с проф. Стив Ханке:

            - Българското правителство възнамерява на въведе Еврото на 1 януари 2024 г. Какво мислите за това?

            - Иска ми се да кажа няколко неща за този, както го наричат, План за въвеждане на еврото. Преди всичко ще спомена процеса, по който това се случва. Не ми харесва начинът, по който темата е била управлявана в миналото. Това е старият подход за секретност на правителството на Борисов. Те се опитваха да направят това нещо тайно. Затова мисля, че най-доброто нещо, което може да се направи с плана, е да позволим слънцето да го огрее и да не се прави тайно. Това е от една страна. Вторият момент е, че досега не е имало никакъв икономически анализ на ползите и цената от преминаването от системата на валутен борд към еврото. Този процес трябва да се вземе предвид, а анализът на ползите и цената трябва да бъде направен, според мен, от три институции. От една страна, очевидно, БНБ и Министерството на финансите трябва да си направят анализа. Но от друга - група български финансови и икономически експерти също трябва да съставят доклад. Трябва да има и група външни експерти, които също да се изкажат за ползите и цената от преминаването от системата на валутен борд към еврото.

            И така - отървете се от тайните. Второ, трябва да има серия от изследвания, направени за ползите и цената. Третото нещо би било темата да се обсъди открито след приключване на проучванията. Трябва да има обществен дебат. И четвъртото нещо е, че е задължително да има референдум в България. Обществеността трябва да гласува на референдум дали наистина иска да приеме еврото, или не. Това е много важна тема и трябва да бъде предмет на референдум. Този цялостен подход не виждам да се случва на този етап. Всичко е някак тайно, някак размито - като старите тайни на Борисов, които се създаваха посред нощ.

            - Но България има ново правителство, вие знаете това…

            - Да, имаме ново правителство и знам, че коалицията обсъжда това. Имали са срещи по тази тема. Струва ми се, че коалицията не иска да продължи да работи скришом. Те задават въпроси. Ако действаха както Борисов, всичко вече щеше да се е случило. А сега все още не е одобрено.

            - И все пак тук финансови експерти казват, че еврото ще донесе повече стабилност и инвестиции?

            - Няма официални проучвания за това. Това е цялата ми идея за изследванията. Казах ви какво бих направил – първо ще позволя на Слънцето най-после да огрее темата, след това трябва да последва дебат и референдум. Нека хората да решат. А сега по същество. Защо бихте искали да промените система, която работи много добре от 25 години? Инфлацията е под контрол. Дългът е много нисък. Корупцията е много по-малка, отколкото би била, ако бяхте в еврозоната. Имахте икономическа стабилност в България. Така че валутният борд работи много добре. И така моят първи въпрос е защо да изоставяте нещо, което работи? Вторият ми въпрос е как точно ще се случи преходът? Видяхте какво стана със страните, които са имали валутен борд и след това приеха еврото. Да вземем за пример две от тях. Въведох валутните бордове през 1992 г. в Естония, през 1994 г. в Литва. Те влязоха в еврозоната и приеха еврото и са страните с двете най-високи нива на инфлация в еврозоната. Инфлацията в Литва е почти 16% годишно. В момента тя е на първо място, а в Естония е почти 15%. Така че инфлация там е много висока, много по-висока от българската - на европейска база тя е само десет и половина. Това би бил следващият ми въпрос. Как работи на практика? Проработи ли в Естония и Литва? Е, не проработи много добре. Мога да ви кажа, че инфлацията, двете най-високи инфлации в еврозоната, са в две държави, които изоставиха валутния си борд и приеха еврото.

            - Кажете честно - има ли връзка между инфлацията и въвеждането на еврото?

            - В това няма никакво съмнение. Просто погледнете числата. Това не е висша математика. Просто погледнете числата. Предупредих Естония и Литва, че това ще се случи, ако се присъединят към еврото и това се случи.

            - Хората тук много се страхуват, че всичко ще стане много по-скъпо, ако приемем еврото. Има ли връзка между присъединяването към еврозоната и цените?

            - Да. Мисля, че рискът от повишена инфлация е по-голям, ако приемете еврото и се отдалечите от системата на валутния борд. Но всичко това трябва да бъде доказано от експертни проучвания. Ако имахме тези три групи, проучване на Българска народна банка, проучване на Министерството на финансите, българско експертно проучване и след това външна група от експерти, които изследват, тогава щяхме да имаме много информация и тогава бихме могли да проведем обществен дебат в България. И след разискването щеше да има референдум и българската общественост щеше да го гласува в момента. Между другото имам друг въпрос, който имам. Българската общественост подкрепя ли това? И отговорът е - не. Всички проучвания на общественото мнение показват, че между 60 и 70% от българите имат достатъчно разум да осъзнаят, че валутният борд работи и не искат да се откажат от него. Само около 20% от обществеността действително иска да се присъедини към еврото. Така че политически е много непопулярно в България да се направи тази промяна точно сега.

            - Мислите ли, че страната ни ще успее да се подготви за този преход в толкова кратък срок. Отговаряме ли на критериите?

            - Не, не отговаряте. И защо е цялото това бързане? За къде бързате? За къде бързате? Имате система, която работи перфектно. Защо бързате да я променяте, без да анализирате, без да обсъждате, без да имате референдум по темата? Това е истинска лудост. Цялата идея е лудост, според мен.

            - Но ние имаме такова задължение като член на Европейския съюз.

            - По принцип, евентуално, приемането на еврото ще се осъществи. Но в крайна сметка евентуално може да означава безкрайност. Може и никога да не се случи. Това не означава нищо. Ако прочетете внимателно, вашето задължение е евентуално да се присъедините към еврото. Но не се казва кога и календарът може да отброява много години, много десетилетия. Може да мине цял век. И между другото, стигаме до друг ключов фактор, който ще се появи в проучванията. И това е как биха се развили нещата, ако България беше в еврозоната и еврозоната се разпадне? Какво мислите в момента? Ако сте вътре, имате проблем. И ако други страни са в беда, като Гърция, със сигурност ще бъде създаден фонд за солидарност. И българските данъкоплатци ще трябва да плащат във фонда за солидарност, за да спасят някой от паричния съюз, който е изпаднал в беда. Така че имате красива застрахователна полица, тя ви дава много гъвкавост.

            - Кой ще спечели и кой ще загуби най-много, ако България се присъедини към еврозоната?

            - Българският народ би загубил, ако се присъедини към еврозоната. Като човек, който започна да проектира тази система през 1991 г., между другото, първото нещо, което написах беше книга по темата за България. И тогава през 1997 г., когато бях съветник на президента Стоянов, получих възможност да реализирам тази идея. Така че изучавам темата от доста време. И мога да ви кажа - моето заключение е, че българският народ ще загуби от това. Защо българското общество ще иска да приеме нещо, което е рисковано и ще иска промяна, която ще повиши цените? А инфлацията?

            - Присъединяването към еврозоната е по-скоро политически или финансов въпрос?

            - И двете. Това е политически въпрос. И е политически, виждате защо. Това нещо се натрапва в главите на българите отвън. То не идва отвътре, то идва отвън. И затова тази година е разработен план за тази промяна. И знаем, че хората в България не го искат, повечето хора не го искат. И затова процесът се управлява тайно, това не ми харесва в него. Не обичам потайността. Обичам Слънцето да огрява нещата, които се случват, които са политически, защото темата е политическа. Но е и финансова. Защото ако влезете, ще имате много по-високи дефицитни разходи, ще имате по-висок дълг, ще имате повече корупция. И ще имате по-висока инфлация. Всичко това са финансови въпроси. Така че въпросът е политически, но политическите ходове имат финансови последици. И според мен всички те са лоши. Мисля, че политиката е лоша. Процесът дотук е бил много лош. И също така мисля, че в крайна сметка, ако промяната бъде направена, финансовите последици ще бъдат отрицателни, а не положителни.


            Коментар


            • Износът на България през март е счупил рекордите за всички времена. Това показват данните за външната търговия на страната ни на Националния статистически инситут.

              Никога в историята България не е изнасяла продукция за над 8 милиарда лева в рамките на един месец.

              Все още липсва разбивката на данните по сектори, но е много вероятно основната причината за отличните данни да е износът на България на оръжия за украинската армия, който минава през фирми посредници от Полша, Чехия и Словакия. Другите основни причини са експортът на електроенергия (страната ни продължава да е нетен износител) и зърното - стоки, които в момента се търгуват на рекордни цени на световните пазари.


              от една страна добре- работа и пари за хората, от друга ако е наистина от оръжие е много жалко- дебелата матрона ще надебелее още повече

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Общинското предприятие Столичен автотранспорт е сключило договор за доставка на газ за 45 млн. лв., със скандални условия, с което нанася многомилионни щети на бюджета на София! Ето как:

                SVOBODNOSLOVO.EU
                Фандъкова и свитата ѝ не спряха да ограбват София даже и по време на най-голяма криза!
                Вождът може да им е спуснал директиви за съботажи!
                Не може да му се отрече, че за 12г си отгледа добра и вярна администрация като в инкубатор.
                Време е скритите лимонки да започнат да създават суматоха
                Я всегда буду твоим поводом напиться.

                Коментар




                • Второто освобождение – митове и факти…

                  Коментар


                  • Общинското предприятие Столичен автотранспорт е сключило договор за доставка на газ за 45 млн. лв., със скандални условия, с което нанася многомилионни щети на бюджета на София! Ето как:

                    SVOBODNOSLOVO.EU
                    Фандъкова и свитата ѝ не спряха да ограбват София даже и по време на най-голяма криза!

                    Коментар


                    • Най-големият кредит на банката за развитие от времето на Мавродиев беше за покупката на кърджалийска строителна фирма от пощенска кутия за 150 милиона лева. Продавач беше Био майнинг на Румен Гайтански - Вълка, която прибра чисти пари, за които не дължи нищо. С част от тези пари точно Био майнинг строи върху държавна земя зимните Сараи на територията на Държавно ловно стопанство Искър. Този строеж разкрих с дрон преди две години, беше обявен за незаконен, след което съдът спря бутането.
                      Сега пощенската кутия не си плаща вноските по кредита. Страхотна изненада. Кой да предположи, че фирма с минимални активи ще се издължи по кредит за 150 милиона. Толкова за страхотното управление на Мавродиев. Като този кредит има още десетки. Защото банката досега не беше използвана за подпомагане на малки и средни предприятия, каквато е функцията на банките за развитие по света. А за източване в полза на единици. Тези схеми са спрени от година. И някои хора ги боли.

                      CAPITAL.BG
                      Свързана с Румен Гайтански-Вълка компания вече не плаща по заема си от 150 млн. лв. от ББР

                      Коментар


                      • "Ще има евтина арматура за имотити"
                        https://1prime.ru/energy/20191202/830623200.html
                        Last edited by potentielle_energie; 13.05.2022, 10:33.

                        Коментар


                        • Австрийският канцлер Карл Нехамер предупреди "Газпром", че ако не изпълни задълженията си и не започне да нагнетява газ в най-голямото газохранилище в страната, разположено край Залцбург, Виена ще възложи тази дейност на друг изпълнител. В интервю за Kronen Zeitung канцлерът коментира, че това е една от мерките, които да гарантират енергийната сигурност на страната през следващата зима.

                          Нехамер не се съгласи с коментара, че това би означавало национализация. "Има други начини, за да получим достъп до газохранилището. Ако не го използвате, ще го загубите - ако го използвате, всичко е наред, а ако не - други компании ще имат достъп до него", допълва той.

                          Коментар


                          • Операция „Шменти капели“
                            https://nsi.bg/bg/content/7501/%D0%B...B5%D1%86%D0%B8

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              В 2012 г. имаше протести за горивата, но те бяха против монопола на Лукойл. Борисов пусна ДАНС и МВР, медиите не ги отразиха и лъгаха зверски, само и само Лукойл да остане монопол. Нямаше ги нито превозвачите, нито бизнеса!

                              Монопола остана. Днес цените на дизела и бензина са с около 20-30 % по-високи от 2012 г., но всички протести на рязко събудили се съюзи на превозвачи и бизнес организации, са против кабинета и нито един против монопола.

                              Лукойл днес никой ''протестиращ'' не го закача. Защо ли?
                              Освен в строителството много пари се перат и в транспортният сектор, там парите се завъртат значително по бързо . Основно протестират големите фирми, вероятно близки до схеми в предишната власт свикнали на комфорта да бъдат обгрижвани , малките не участват.

                              Коментар


                              • Идеята е съдия от Върховния касационен съд на случаен принцип да бъде посочван по конкретен казус за разследване на главния прокурор. Съвсем ад хок той получава разследващи функции и правата на прокуратурата по повдигане и поддържане на обвинение. След приключване на делото този магистрат се връща като съдия във Върховния касационен съд.

                                MEDIAPOOL.BG
                                Шефът на правна комисия: Върховен съдия ще разследва главния прокурор - Mediapool.bg

                                Коментар

                                Working...
                                X