IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гледам в момента Кирил Петков на микрофона пред парламента, изнася геройски, протестни речи.
    Опитвам се да разбера цялото мероприятие. В политологията няма такова нещо като протест в подкрепа на правителство. По дефиниция. Тогава то не е протест и не се нарича така. Има си точна дума, достатъчно широко наложена преди 1989-та:
    Манифестация.
    Вие не протестирате. Вие манифестирате в подкрепа на властта.
    Вие не сте на протест. Вие сте на държавна манифестация за управляващата партия. Като тези преди 89-та.
    Знам, че сред демократичния, градски офисен планктон протестът е придобил религиозна форма. Той е тяхното ходене на църква или по-точно - на поклонение. Цялата градска общност усеща своето политическо битуване през призмата на протеста, на смелата "борба със статуквото" и геройското мятане пред белият автобус на властта.
    Днес, някак по инерция и инстинкт тази общност се опитва да прожектира същата мистика върху точно обратното. Върху конюнктурни манифестации в подкрепа на другарите от партията и онези на власт. Манифестации, на които действащи премиер и вицепремиери изнасят речи пред събралите се другари.
    И затова се получава толкова смешно. Да се правиш на борец срещу статуквото, манифестирайки за статуквото. Борец срещу властта, минфестирайки за властта. За онези, които концентрираха практически пълната власт в страната преди половин година, а след това се изпокараха помежду си. Онези, които сами се свалят от власт, защото не можеха да се разберат как да си разпределят едни кинти.
    Опитите тази бутафория да бъде обрисувана като смела борба с мафията са точно толкова смешни, колкото бяха приказките за парапет, на който Петков всъщност се бил опирал.
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Аз не си спомням друго правителство в последните 32 години да е имало такъв медиен комфорт. Даже и сега пълно покритие от БТВ, Нова и БНТ. Кирчо е в ефир всеки 30 секунди. Егати облъчването егати чудото. Как пък един журналист не го попита защо не си подаде оставка като се разбра , че плаща с държавни пари за секс ? Айде за заемите сигурно ги е страх, че не знаят кой е прибрал кинтите и колко силно бие, но зашо не го попитаха за любовницата, при условие , че цялата държава освен Линда разбра какво е станало ??? Поне от кумова срама да бяха попитали.

      И Линда знае, ама нали е канадка, се усмихва насила и демонстрира подкрепа.
      Преди месец Кирчо, Асен и любовницата на Кирчо щяха да ходят със самолета в Брюксел. Обаче Асен Василев пристига на летището заедно с Линда и тя се качва заедно с Асен в самолета, а Ленчето си събира багажа и изхвърчала от самолета. Няма как Линда да не знае, колкото и да не разбира български. "Доброжелатели" много. Все някой я е осведомил какво става.





      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение
        Утре хляба 50 стотинки, горивото 2 лева! Честита победа!
        Горко плача, че няма да има завод за електромобили, за батерии, батерийни паркове, мостове над Дунав и тунели под Шипка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Слушам един нагъл депутат от ПП да говори как били допуснали и грешки, ама те били "грешки на растежа".

          Ами то и при социялизма беше така:
          Първи етап - грешки на растежа
          Втори етап - растеж на грешките
          Трети етап - пълен крах.

          Ама тези много бързо изминаха трите етапа.
          Аз не си спомням друго правителство в последните 32 години да е имало такъв медиен комфорт. Даже и сега пълно покритие от БТВ, Нова и БНТ. Кирчо е в ефир всеки 30 секунди. Егати облъчването егати чудото. Как пък един журналист не го попита защо не си подаде оставка като се разбра , че плаща с държавни пари за секс ? Айде за заемите сигурно ги е страх, че не знаят кой е прибрал кинтите и колко силно бие, но зашо не го попитаха за любовницата, при условие , че цялата държава освен Линда разбра какво е станало ??? Поне от кумова срама да бяха попитали.
          Last edited by segato; 22.06.2022, 21:42.

          Коментар



          • Слушам един нагъл депутат от ПП да говори как били допуснали и грешки, ама те били "грешки на растежа".

            Ами то и при социялизма беше така:
            Първи етап - грешки на растежа
            Втори етап - растеж на грешките
            Трети етап - пълен крах.

            Ама тези много бързо изминаха трите етапа.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

              Сега ще те видим колко струваш като управник.
              Вероятно си готов да ги заместиш.
              Абе тоя е търкал гащи 30 години и после 20 заплати накуп уволджак на 50, къде го търсиш паразита После що няма армия - ми заради такива като него няма, че и пари няма.

              Коментар


              • Утре хляба 50 стотинки, горивото 2 лева! Честита победа!

                Коментар


                • Ха ха ха Херо ни инсталира Киро и Кокорчо а Митрофанова ги изгони.
                  Last edited by RUBLA; 22.06.2022, 22:00. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Какъв е бащата на Кирил Петков , че го дават в прайм тайм ? Нешо като бащата на Ким Ир Сен ?

                    Коментар


                    • Аиде отивай да си търсиш работа. Свършиха стинките за постове.

                      Коментар


                      • Много ме е яд на тия харвардски зелки....простоте ми за подкрепата им!!!
                        Пак не уцелихме!
                        ГИГАНТСКО разочарование от подкрепата на тази шайка за войната в украйна!!!!!! любопитен съм колко от консервираните 200 /милитари ревю го пишеше преди години/ бойни самолета са налице, както и колко оръжие е изпратено на полша и румиъния , които го прекарват директно с кораби и влакове.

                        Коментар


                        • Ха..хаа..Тока в Банкя дошъл- Мутрата -комунист и крадец се прегърнал с Пеевски и Митрофанова и си мисли, че е победил..Ще има ресто крадливи путинови слуги.. Пеевски пак ли ще става председател на ДАНС? ..

                          Току що, г-н Пеевски заяви: "Спечелихме първата битка срещу олигархията".
                          Такова абсурдно и нагло изказване, от олицетворението на същинската олигархия, звучи сюрреалистично.







                          Карадайъ: Европейското бъдеще на страните от Западните Балкани трябва да е неотменим приоритет на Българи..



                          novini.bg
                          Карадайъ: Внесохме в НС предложение да се одобри френското предложение за РСМ - Политика - Новини Бг
                          Novini.bg - Актуалните новини - новините от днес и последни новини от България и света. Информация за най-важните събития в сферата на политиката, шоубизнеса, спорта и ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                            А бе Айхман, аз не съм на власт и не искам власт. Дълго време съм бил началник, но откакто не съм, съм много добре. Не искам власт, нито политическа, нито институционална. Но винаги ще гласувам срещу тези, които са политически некадърни, вредни или крадливи.
                            Тези бяха вредни и некадърни. А скоро ще се разбере и как са ни крали. Те умишлено съсредоточиха ВСИЧКИ финансови лостове само в свои ръце. И то не е щото евреина иска България да просперира. Само от спирането на руския газ са прилапали десетина милиона долара.
                            Ето така трябва да се държи един български офицер който се е клел да пази България.Браво Гигов

                            Коментар


                            • Факт е, че Петков и компания се самоподпомогнаха за падането си. Дивoтиите със Зеления сертификат, любовниците и роднините, шмекериите на дребно и едро не убедиха в надеждността им.

                              Коментар

                              Working...
                              X