IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

    Това с "моя живот е в моите ръце" звучи прекрасно, докато си в твоя си апартамент/двор и дори тогава не напълно.

    Излезеш ли навън, те чакат крадци, кофти шофьори, данъци, некомпетентни лекари, улични кучета, неработещи светофари, корумпирани ченгета, неставащи учители и нагли тийнейджъри. Всичко това ти смачка качеството на живот и усилията.

    Във всеки литър гориво за колата има данък "русофилия", а в доматите, които ядеш - пестициди, пропуснати заради десетилетна корупция. И ако произвеждаш свои домати, нямаш проблем лятото. А зимата? Не ядеш салата с чери домати 6 месеца?!?
    Изброеното от теб са именно набора от умения нужни за справяне във всякакви ситуации.Просто не трябва да се хленчи.И след всяко падане да се става.Отново.И отново.И отново.Докато нещата станат....Света около нас работи по много балансиран начин.Но малцина разбират какъв е той.Причина и следствие.Двете велики неща създали всичко и намиращи се във всичко.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      Цялата политическа каста в България е корумпирана.По презумция всеки ставащ политик отива заради лични интереси.Така е било.Така е в момента .Така и ще бъде.Ако случайно в това сборище попадне честен човек или се приобщава към чакалите или го изхвърлят от играта.Не съм гласувал от 2001 година-21 години и докато съм жив няма да гласувам за тая измет.Моя живот е в моите ръце.
      Това с "моя живот е в моите ръце" звучи прекрасно, докато си в твоя си апартамент/двор и дори тогава не напълно.

      Излезеш ли навън, те чакат крадци, кофти шофьори, данъци, некомпетентни лекари, улични кучета, неработещи светофари, корумпирани ченгета, неставащи учители и нагли тийнейджъри. Всичко това ти смачка качеството на живот и усилията.

      Във всеки литър гориво за колата има данък "русофилия", а в доматите, които ядеш - пестициди, пропуснати заради десетилетна корупция. И ако произвеждаш свои домати, нямаш проблем лятото. А зимата? Не ядеш салата с чери домати 6 месеца?!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Съгласен с повечето, без последната част. Не сме 19 век. Прасе да си гледаш в двора не можеш без позволение отгоре. Фунийки със семки не можеш да продаваш без да се отчетеш в НАП. В разни "бели" страни съседите ти викат полиция, ако решиш да опънеш простор за пране в собствения си двор.
        Системата винаги е против индивида.......Уменията да се заобиколи системата дават свободата на индивида.Платон преди 2500 години е каза че ВСЯКА държава е враг на отделния човек.Всяка.И е прав.Още обаче не сме дорасли да живеем без държава и всичките подтискващи механизми които я съпътстват..........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
          Цялата политическа каста в България е корумпирана.По презумция всеки ставащ политик отива заради лични интереси.Така е било.Така е в момента .Така и ще бъде.Ако случайно в това сборище попадне честен човек или се приобщава към чакалите или го изхвърлят от играта.Не съм гласувал от 2001 година-21 години и докато съм жив няма да гласувам за тая измет.Моя живот е в моите ръце.
          Съгласен с повечето, без последната част. Не сме 19 век. Прасе да си гледаш в двора не можеш без позволение отгоре. Фунийки със семки не можеш да продаваш без да се отчетеш в НАП. В разни "бели" страни съседите ти викат полиция, ако решиш да опънеш простор за пране в собствения си двор.

          Коментар


          • Цялата политическа каста в България е корумпирана.По презумция всеки ставащ политик отива заради лични интереси.Така е било.Така е в момента .Така и ще бъде.Ако случайно в това сборище попадне честен човек или се приобщава към чакалите или го изхвърлят от играта.Не съм гласувал от 2001 година-21 години и докато съм жив няма да гласувам за тая измет.Моя живот е в моите ръце.

            Коментар


            • Мафията спряла промяната... Това казва условният умнокрасивитет. България е интересна държава. Само тук една активна и шумна част от населението знае кои са мафиотите, че даже и взеха, че ги свалиха на избори. Много любопитно наистина.
              Та значи по времето на Киро България се отскубнала от мафията. Ама Киро е само продължител на промяната, нали така? Значи приемаме, че мафията не е в държавното управление, откакто Бойко падна от власт, нали така? Колко време мина оттогава?
              Сега давам думата на вас и наистина се надявам повече фенове на Киро, демократични българи, може и такива от БСП да ми кажат конкретно как това правителство засегна мафията и какво промени. Давам и жокери, за да не съм голословен.
              Щом Бойко и Пеевски са мафията защо промяната също ни бута към еврозоната? Нали уж промяна?
              Колко мафиоти влязоха в затвора, откакто промяната си "върна" държавата? Имена?
              Промяната справи ли се с енергийните картели? Или с каквито и да било картели?
              Каква съдебна реформа направи? Освободи ли магистратите от зависимостите им?
              Какви промени в социалните закони направи? Намали ли социалната поляризация? Чакам цифри и данни.
              По какъв начин подобри здравната система?
              Направи ли образователни реформи? Премахна ли делегираните бюджети и порочната система "парите следват ученика/студента?
              Върна ли доверието в институциите Народно събрание и Министерски съвет?
              Какъв е ръстът на инфлацията при промяната и защо е такъв?
              Показаха ли променливите величини в политиката по- висока култура от предишните. Човекът на снимката раздава ли средни пръсти, нарича ли други хора нещастни фашисти и сган? С какви законодателни инициативи подобриха живота на българите Киро, Хазарта и Ко?
              Как оправдавате родоотстъпническата км външна политика?
              Кой от тези и по какъв начин се опълчи и промени модела на ГЕРБ?
              .
              Нали беше проблем вземането на дългове от мафията? Защо продължиха да го правят и дори катализираха тези процеси?
              Знам, че отговорите на тези въпроси не са като да изпляскаш една снимка на Пеевски и мургавите протестиращи с автобусите. Аз не се правя на сляп и глух за тях и не пренебрегвам ролята на ГЕРБ и ДПС при съсипването на държавата.
              Но е време да се събудите от сладкия сън, който ви прожектира настоящата виртуална реалност. С действията си от ПП и присъдружните им с нищо не подобриха живота на българите, с никаква мафия не се бориха и дори не знаят как функционира тя.
              Създадоха обаче предпоставки за изключително тежка криза в икономическо отношение, която вече не знам дали изобщо би могла да бъде избегната. Въобще не искам да влизам в ролята на герой от Игра на Тронове и да предупреждавам, че зимата идва. Но съм длъжен, за да бъда чист пред собствената си съвест.
              Тодор Беленски
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Бързоходко, ще трябва да крадете по- малко с мутрите и ДПС..И това ще свърши, но ти тогава ще си сменил пак ника като повечето тролове.. От кога си с този ник и защо пишеш само в Политика..Не отговаряй всички знаем..

                Дали напускащата Елена Гунчева ще си вземе и съветника с офшорките и 1,7 милиона дълговете към НАП? Такъв ценен кадър не бива да се изпуска. Може да мине съветник към наследника на Гунчева, известен в Пловдив като Шишо-Бакшишо.

                https://bird.bg/vazrazhdane-bachvarov/







                bird.bg
                Парламентарен съветник на ПП "Възраждане" с офшорки и 1,6 милиона дълг към НАП
                Last edited by Kiro; 24.06.2022, 20:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Увеличението от първи юли ще е само с 6,1%, обяви Деница Сачева




                  epicenter.bg
                  Депутатите провалиха пенсиите на над 2 милиона българи от 1 юли тази година
                  Мда, кофти ще трябва да пишеш повече.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

                    Точно.....същото обаче важи с пълна сила и за ПП.
                    Просто Киро си свърши мръсната работа и ще му дадат кокалче. Не помните ли, че СЛЕД сформирането на кабинета обяви два приоритета:

                    1 - ваксинация до дупка
                    2 - Македония в ЕС

                    Как може, за Бога, насред небивалата мизерия това да са ти приоритетите. Антибългарите естествено не ги споменаха по време на кампанията. А ваксинацията резко премина в новия Ковид, т.е. в русофобска истерия. Отново припомням, че нищо такова не заявиха по време на кампанията. Нито дума не казаха за Митрофанова и подлъгаха много народ, че няма да разделят хората.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                      Възраждането са за кофата и кандидатпрезидентшата им го каза в прав текст, като ги напусна, защото и ги видя отвътре какво представляват.
                      Процесът на осъзнаване в електората им, явно ще глътне време - нищо друго освен празни излъгани илюзии, ако имат и мозък за такива
                      Точно.....същото обаче важи с пълна сила и за ПП.

                      Коментар


                      • Грую Груев, най добре е да се направи един референдум в България за това че не искаме да ги поробваме и 99% от българите като кажат че това е вярно да им се занесе на техните написано на един лист да си го закачат вместо портрет на Тито на стената. Македония е като Украйна, половината са шиптъри и те въобще не стават за ЕС. Но щом ги искат нека да ги вземат, нас повече да не ни завимават с тях. Сега с този сепаратизъм който се надига, понеже има прост народ който си мисли че като си направи държава и проблемите му се решават, това нещо македонското е бягай от него колкото може по далеч.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Берти, ай стига с тези шибани опорки за путя и т.н. Какво представлява северна фиромия и за кой пък да е важна? Какво има в нея -стратегически ли е разположена, многобройно население ли има, голям БВП ли, някакви тръби ли минвата през нея - какво? Ми нищо, камъняк и промити мозъци. Аз нямам никакъв проблем с тяхната кандидатура, все ми е тая, но имам проблем с "македонския" език и "нацията" им преди 1944. И точно щото дедите ми са мрели за свободата на дедите им (апропо, и арменски корпус си имаме тогава в армията - сигурно знаеш), не мога да ги приема такива, каквито са.

                          Позицията на нормалните българи е ясна - сегашните македонци могат да се определят за каквито си искат, стига да заявят ясно и категорично, че са нова нация, създадена от Коминтерна И Тито през 1944, и говорят диалект на българския език. Това е. Дотогава - вето. А Киро, Кокорчо и останалите от шайката им днес наляха огормно количество в мелницата точно на рублофилите от Израждане. Анатема за тях!
                          Рублофилите на капейкин имат нов член на мястото на самоотлъчката - Гунчева.
                          На нейно място влиза бакшиш. Яко
                          Най-накрая експертно мнение в парламента!
                          Изглежда, че мекерето капейкин вече се вижда как влиза на бял кон в парламента.
                          Ех пуста балканска простотия
                          Я всегда буду твоим поводом напиться.

                          Коментар


                          • Увеличението от първи юли ще е само с 6,1%, обяви Деница Сачева




                            epicenter.bg
                            Депутатите провалиха пенсиите на над 2 милиона българи от 1 юли тази година

                            Коментар


                            • Що е маке, все е юнак. Или не?
                              https://money.bg/economics/germaniya...ova-ataka.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Макетата са ясни, но кажи честно какво да ги правим - да им направим една специална операция да ги демакедонизираме?
                                Горките колко бой са яли докато повярват, че са македонци, а сега да ги бием, че им го избием от главите....

                                Оставяме ги да плуват и да не се оправдават с нас, че им спираме развитието. Ако прекалят не пречи пак да им ударим спирачка.
                                В момента Русия дава мило и драго за разделени и наострени балкани и ще е много безотговорно да играем тяхната игра. И нека не забравяме, че основен радетел на македонизацията е именно режимът в Кремъл, а смешното е, че неговите марионетки в България крякат най-много как македонците са ни криви... пълна боза, но шарани се лоят в мътна вода.
                                Берти, ай стига с тези шибани опорки за путя и т.н. Какво представлява северна фиромия и за кой пък да е важна? Какво има в нея -стратегически ли е разположена, многобройно население ли има, голям БВП ли, някакви тръби ли минвата през нея - какво? Ми нищо, камъняк и промити мозъци. Аз нямам никакъв проблем с тяхната кандидатура, все ми е тая, но имам проблем с "македонския" език и "нацията" им преди 1944. И точно щото дедите ми са мрели за свободата на дедите им (апропо, и арменски корпус си имаме тогава в армията - сигурно знаеш), не мога да ги приема такива, каквито са.

                                Позицията на нормалните българи е ясна - сегашните македонци могат да се определят за каквито си искат, стига да заявят ясно и категорично, че са нова нация, създадена от Коминтерна И Тито през 1944, и говорят диалект на българския език. Това е. Дотогава - вето. А Киро, Кокорчо и останалите от шайката им днес наляха огормно количество в мелницата точно на рублофилите от Израждане. Анатема за тях!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X