IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консерватизъм и псевдоконсерватизъм (в България и по света)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преди 2-3 години прогресивните шведски фемнистки решиха да се доказват че са наравно с мъжете през зимата като ринат сняг наравно с тях. Изринаха 2 лопати сняг и се отказаха. Толкоз за експеримента. Интернета ги побърка от бъзик. Оттогава не смеят да правят такива експерименти - само на думи и приказки действат.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      А що е то истински консерватизммм??? О двададесетина и повече години си задавам този въпрос. Той не е идеология, а позиция и практики. С неясни граници и обхват. Иначе и аз се вземам за консерва.
      Тея като мънгото не държат на яснотата на понятията, чрез които уж търсят истината. Съвсем не - те ги изкривяват за насаждане в главите на тяхната си политическа "истина" . Мънговците вече живеят в пост-истината (post-truth, което просто означава, че искат да те объркат с думи и да те ръководят). Прочети пак началния пост на мънгото със строго логическо око и виж каква мътна вода е, в която е заложил мрежи, които сега чат-пат пребърква с надежда за улов.
      Last edited by R1a1; 16.12.2018, 10:37.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        От твърде самоуверени хора почват големите бели. Едно е да си уверен в себе си професионалист, съвсем друго е да си самоуверен авантюрист.
        Абсолютно съгласен! +100
        Бой и унижение не е това, което се има предвид.
        Ето нещо по темата
        https://www.youtube.com/watch?v=gndtnBUinds
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          mathematician

          Ти ако искаш бий редовно децата си, възпитавай ги чрез унижение, ако може публично пред други деца, мачкай ги и да видим после дали те ще станат по-корави и ще са по-успешни от другите деца, които са били насърчавани и подкрепяни

          Защото аз така като гледам новото поколение, те са си доста самоуверени. Даже прекалено ми се струва, ама аз съм по-стар, а по-старите винаги гледат с неодобрение на по-младите, така че моето мнение си е мое
          От твърде самоуверени хора почват големите бели. Едно е да си уверен в себе си професионалист, съвсем друго е да си самоуверен авантюрист.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Съврмененният консерватизмът дегенерира в нещо, което е точна противоположност на истинския консерватизъм. Вместо еволюционен, той е революционен, вместо да е неидеологически, той е крайно идеологизиран, вместо да се осланя на познатото новият консерватизмът иска скок в неизвестното, вместо да се осланя на прагматизма той е воден от романтика и емоции, вместо да следва фактите - произвожда фалшиви новини и т.н.

            Отдавна си мислих да почна такава една дискусия и днес като прочетох една статия за Бракзит и британските консерватори реших, че добре да постна два-три цитата от там
            А що е то истински консерватизммм??? О двададесетина и повече години си задавам този въпрос. Той не е идеология, а позиция и практики. С неясни граници и обхват. Иначе и аз се вземам за консерва.

            Коментар


            • Междувременно финландската образователна система я определят като върха на сладоледа и колко прогресивна била и как всички така трябвало да се обучават. Никакви домашни, никакви задължителни неща, а разни уроци/курсове за да им стимулираме креативността.

              Само че да не се окаже, че след 20-40 год имаме само креативни директори и нито един дето да опъва кабели - щото в това няма нищо креативно. Че тогава Интернета ще спре.

              И да в 90% от работата, че даже и повече няма нищо креативно. Просто се изисква воля да седнеш на задника си и да свършиш работата. Ама на училищата не учат децата на воля или самодисциплина.

              Така че ще ми е интересно да видя как ще се развива Финландия като децата им завършат и станат бачкатори.

              Току виж се получило нещо такова:

              https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg
              Last edited by mathematician; 16.12.2018, 10:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                Или може би това видео.

                https://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM&t=130s
                Това е отговор на тъпия въпрос на тази тема.

                Мънго,
                когато под атака за унищожение са нормалните качества на човек - физически, душевни и духовни - естествено е всеки един със здрав разум и човешко сърце да стане войнстващ консерватист.
                Войнстващ срещу вас, сега властващите в западния свят античовешки либерал-социалистически интернационалисти.
                Хайл за Мънго!
                Last edited by R1a1; 16.12.2018, 10:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  mathematician

                  Ти ако искаш бий редовно децата си, възпитавай ги чрез унижение, ако може публично пред други деца, мачкай ги и да видим после дали те ще станат по-корави и ще са по-успешни от другите деца, които са били насърчавани и подкрепяни

                  Защото аз така като гледам новото поколение, те са си доста самоуверени. Даже прекалено ми се струва, ама аз съм по-стар, а по-старите винаги гледат с неодобрение на по-младите, така че моето мнение си е мое
                  Правителството не ми разрешава. В много страни вече е незаконно да му извъртиш един шамар на синковеца.

                  Въпросът е ти ще го облечеш ли в момичешки дрехи, ако от училището ти поискат това? Щото скоро и това ще стане задължително - няма да се учудя ако прокарат някоя директива с цел да си възпитаваме децата в полово неутрално общество.


                  Коментар


                  • mathematician

                    Ти ако искаш бий редовно децата си, възпитавай ги чрез унижение, ако може публично пред други деца, мачкай ги и да видим после дали те ще станат по-корави и ще са по-успешни от другите деца, които са били насърчавани и подкрепяни

                    Защото аз така като гледам новото поколение, те са си доста самоуверени. Даже прекалено ми се струва, ама аз съм по-стар, а по-старите винаги гледат с неодобрение на по-младите, така че моето мнение си е мое
                    Last edited by Money; 16.12.2018, 09:57.

                    Коментар


                    • Гледам в интернет, има ръст на самоубийствата за последните 20г. с по-малко от процент годишно. Т.е. доста слабо изразен тренд, като някои експерти дори не са сигурни, че е тренд

                      Също така през 1980-те и 1990-те самоубийствата в Швеция рязко намаляват в сравнение с предишните, по-консервативни години

                      Сиреч, консервативното минало не е било чак толкова добро. Хората са се самоубивали повече. Значи тезата ти, че нищо не трябва да се променя не издържа

                      Отделно, че причините за новия "тренд" не са установени. Т.е. пак консерватизъм базиран на митовете. Което си е псевдоконсерватизъм

                      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      Някои "експерти" твърдят че там е проблема. А иначе да самоубийствата са по-високи в северните страни. Но говорим за ръст в самата Швеция преди 20 год. и сега и то за конкретна група от хора - младежите над 18.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Описания модел на възпитание няма отношение към самоубийствата е по -скоро положителен защото изгражда навици на самоконтрол при децата.
                        Някои "експерти" твърдят че там е проблема. А иначе да самоубийствата са по-високи в северните страни. Но говорим за ръст в самата Швеция преди 20 год. и сега и то за конкретна група от хора - младежите над 18.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          Да коментираме ли експериментът наречен Швеция накъде се движи. Начи от там тръгва модата да бъдеш приятел с децата си, а не родител. И после що самоубийствата сред тинейджърите скочили 2-3 пъти. Ми щото ти не учиш децата на живота. Животът е суров и корав и трябва да се дъвче. И после тези "разглезени" деца челно се сблъскват със суровия и коравия живот и не може да са разревеш пред шефа и той да ти даде повишение на заплатата, както си правил пред мама и тати за бонбони или подаръци.
                          Самоубийствата в северните страни са винаги традиционно високи поради по - малкото слънчеви дни и съответно по - ниски нива на серотонин това важи също и за Русия където описания модел с тинейджърите е съвсем друг. Еди от начините по който се опитват да компенсират депресията е чрез алкохола . Скандинавците и Руснаците поркат яко. При Руснаците е още по - изразено паради социалния регрес Скандинавците до известна степен са решили проблема с а алкохолизма още в началото на века. Почити сухия режим в скандинавските държави е въведен от този страх нациите да не се алкохолизират, защото са имали този проблем в миналото. В Аляска същата работа.



                          https://www.dw.com/bg/%D1%88%D0%B2%D...%B0/a-16708443

                          https://profit.bg/svezho/zashto-alko...-tolkova-skap/

                          Описания модел на възпитание няма отношение към самоубийствата е по -скоро положителен защото изгражда навици на самоконтрол при децата.

                          Коментар


                          • Или може би това видео.

                            https://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM&t=130s

                            Коментар


                            • Или може би да коментираме феминистките простотии с които ни заливат пак от САЩ и Англия. За разликата в заплащането, за разликите в еди си кво, за не знам си кво, че трябвало да има квоти за жени. Такава простотия дори приеха в Германия и ЕС и то е на същия хал.

                              Или пак за образователните системи - че там разбираш ли децата трябва да растат в абсолютна изолирана среда, абсолютен стъклен похлупак и не трябва по никакъв начин да им се накърняват чувствата. И всичко дори и безобидни шеги и към тях трябва да има нулева толерантност.


                              https://www.youtube.com/watch?v=Zh3Yz3PiXZw



                              Коментар


                              • Да коментираме ли експериментът наречен Швеция накъде се движи. Начи от там тръгва модата да бъдеш приятел с децата си, а не родител. И после що самоубийствата сред тинейджърите скочили 2-3 пъти. Ми щото ти не учиш децата на живота. Животът е суров и корав и трябва да се дъвче. И после тези "разглезени" деца челно се сблъскват със суровия и коравия живот и не може да са разревеш пред шефа и той да ти даде повишение на заплатата, както си правил пред мама и тати за бонбони или подаръци.

                                Коментар

                                Working...
                                X