IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Македония (+18)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Имало е десетки гръцки градове държави.Македонците са си гърци като тези от Спарта,Атина,Тива и много други.
    Вероятно е и да е така; требва да питаме самите македонци

    Коментар


    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

      Погледнах, последната точка е
      359-323 пр. Хр. — Управление на Филип II и сина му Александър Велики.

      Какво имаш пред вид?
      Имало е десетки гръцки градове държави.Македонците са си гърци като тези от Спарта,Атина,Тива и много други.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Виж на хронологията http://lost-civilizations.pmg-blg.co...a%20garcia.pdf
        Погледнах, последната точка е
        359-323 пр. Хр. — Управление на Филип II и сина му Александър Велики.

        Какво имаш пред вид?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
          Доколкото си спомням истореята, момчето Александър първо завзема Древна Гърция, след Филип, баща си, и след това останалия свят.

          То ест да, гърчолята нема кво да си приписват заслугите му.
          Пък и съвременният грък, както и съвременният българин, немат нищо общо със славните им предци.
          Виж на хронологията http://lost-civilizations.pmg-blg.co...a%20garcia.pdf

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Македонският период е може би най-славната част от гръцката история,време в което Александър Велики разгромява Персия и превзема половин Азия.Тия тарикати нямат нямат нищо общо с тая работа въпреки ,че Александър се
            жени за принцесата на Бакрия.
            Доколкото си спомням истореята, момчето Александър първо завзема Древна Гърция, след Филип, баща си, и след това останалия свят.

            То ест да, гърчолята нема кво да си приписват заслугите му.
            Пък и съвременният грък, както и съвременният българин, немат нищо общо със славните им предци.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Svetulka Разгледай мнение

              Аз не разбирам гърците. Какво толкова вдигат олелия за това име. Държавата си се казва така и според мен трябва да продължи да се казва така. Какво ще промени едно Северна, Южна или каквата и да било Македония отпред. Излишни разпри само.
              Македонският период е може би най-славната част от гръцката история,време в което Александър Велики разгромява Персия и превзема половин Азия.Тия тарикати нямат нямат нищо общо с тая работа въпреки ,че Александър се
              жени за принцесата на Бакрия.
              Last edited by Grosss; 09.06.2018, 16:36.

              Коментар


              • На измислена насила от еврейския Интернационал народност разбира се, че е трудно да се намери название.

                Аз се радвам, че гърците не им позволяват да се самонарекат. Но проблема с "македонските" предатели на българщината ще се реши от самосебе си от албнците там.
                Албанците и до сега са в ужас от нас, българите, но ще изядат "македонците" просто ей така. И това се полага на майцепродавците и братоубийците. За съжаление - диксит!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Последно поискали Централна балканска република. Казвах ти аз, че накрая ще стигнат до Скопена република, що са я подрезали отдолу.
                  Скопена или не, мАкедонска е. Да не се заричам, ама това, като че ли, е оптималното решение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Не си длъжно да разбираш гърците. Те су
                    и се разбират, и край. Обаче, МакедонскА република, биха приели. А всякакви политмаймуни, най-нагло, пренебрегват тази възможност. Тъп.анарите са си тъп.анари.
                    Последно поискали Централна балканска република. Казвах ти аз, че накрая ще стигнат до Скопена република, що са я подрезали отдолу.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Svetulka Разгледай мнение

                      Аз не разбирам гърците. Какво толкова вдигат олелия за това име. Държавата си се казва така и според мен трябва да продължи да се казва така. Какво ще промени едно Северна, Южна или каквата и да било Македония отпред. Излишни разпри само.
                      Не си длъжно да разбираш гърците. Те си мислят така, и така се разбират, и край. Обаче, МакедонскА република, биха приели. А всякакви политмаймуни, най-нагло, пренебрегват тази възможност. Тъп.анарите са си тъп.анари.
                      Last edited by Pyramid; 08.06.2018, 23:08.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Svetulka Разгледай мнение

                        Аз не разбирам гърците. Какво толкова вдигат олелия за това име. Държавата си се казва така и според мен трябва да продължи да се казва така. Какво ще промени едно Северна, Южна или каквата и да било Македония отпред. Излишни разпри само.
                        Гърците имат последователна, придирчива и предвидлива политика. Искат те да асимилират и да се разширяват, а не тях да ги обезродяват и стесняват. Македония като Швейцария на Балканите е програма, която особено ги притеснява, доколкото тя имаше подръжка в САЩ. Затова така са се заели. Борба между лобита в световния хегемон. Видяхме албанското лоби как изработи Сърбия. Трябва и ний да сме особено внимателни. Което не се забелязва да е така.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                          Р Северна Македония??? Гърците успяха да прехвърлят топката към нашта врата. Докато ний бляхме и обслужвахме Атина, от там без свян възбуждат споровете ни със скопяни. Отдавна го спрягам в тоя форум, че политиката ни по националната ни структурираност е деконструктивна и откровено изменическа. Видно е, дето за четвърт век как от партер отиваме към двата метра под нивото на поза партер.
                          Аз не разбирам гърците. Какво толкова вдигат олелия за това име. Държавата си се казва така и според мен трябва да продължи да се казва така. Какво ще промени едно Северна, Южна или каквата и да било Македония отпред. Излишни разпри само.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            То когато от велик народ си се докарал до мижаво състояние на едва оцеляване, файда голяма няма.
                            Знание трябва човек.Не се отчайвай.Няма такова нещо като вечно велик на тази Земя.Империи се създават и се унищожават.Колелото се върти.Империята на Запада отива у киреча и изгрява нашият час.Повярвай ми за да живее човек не му е необходимо много.Ние дома сме вече кажи речи 7 човека и повярвай ми градина един декар храни всички ни.И сега мазето е пълно с продукция от лани.Животът трябва да се организира по друг начин сегашният е грешен и води до задънена улица.Примерно да вземем Османската империя.Да не мислиш че някогашните ромеи са изчезнали.Свирне ли тръбата и тръгне ли руската армия към Константинопол ще видиш как всичко ще възкръсне и много хора с радост ще целунат Кръста Божи....А България никога няма да бъде велика икономика Бог ни е отредил роля на Просветители....но по нашите земи ще се живее отлично..и богато.Справка Римската империя Гърция

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Аз не съм оптимист аз знам.Пет хиляди години Бог не ни е затрил Аз вярвам в Него и в Мисията която ни е отредил.Имай вяра всичко ще си дойде на място трудностите и изпитанията не са случайни.Те ни каляват и ни правят борбени.
                              То когато от велик народ си се докарал до мижаво състояние на едва оцеляване, файда голяма няма.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Добре е, че си оптимист. Макар нереалистично.
                                Аз не съм оптимист аз знам.Пет хиляди години Бог не ни е затрил Аз вярвам в Него и в Мисията която ни е отредил.Имай вяра всичко ще си дойде на място трудностите и изпитанията не са случайни.Те ни каляват и ни правят борбени.

                                Коментар

                                Working...
                                X