IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Македония (+18)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Макс , няма никакви доказателства за този език..Всичко е измислено..Традидицията да се пие вино от черепи е имало в много древни народи , даже и траките.. Генетиката е единствената следа..Всичко друго е художествена измислица без доказателства.. Надписите от онова време са на гръцки..

    Коментар


    • Не знам Лев Гумилев, дали е преведен на български в широк тираж... Навярно да. Аз харесвам неговата теория

      Освен това българите на хан Аспарух, не са били толкова много, ако се съди от византийските източници... няма как да повлияят на генетиката, нищо че са били многоженци

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Макс , има ли доказателства за тюркският език и раса на Испериховите българи..Чел съм , че няма..Защо днес в генетиката този произход не се вижда, а над 40% е тракийски.. Някои развиват теорията за аристокрация от такъв произход..Други сочат иранската връзка, трети са сигурни за присъствието ни с маджарите в съюза на Атила- тук има доста свидетелства..Според мен не може да си много сигурен в тази теория..Да не говорим и за братовчедите кумани и печенеги..
        Ами Хан Крум е пил вино с чаша, направена от черепа на византийския император, а печенежкия хан да кажем Куря е пил вино с чаша направена от черепа на княз Светослав

        По отношение на лингвистиката, българите на Хан Исперих говорят език от тюркската езикова група, по всяка вероятност и народа е тюркски, но аз не съм склонен на генетика да давам особено тегло в спора...

        Баташкото клане е извършено от българи помаци, от 7000-дното население на Батак са изклани 5000 души, в т.ч. стари хора, жени и деца... Още да не забравяме, че и Кирияк Стефчо е генетически българин

        Коментар


        • Макс , има ли доказателства за тюркският език и раса на Испериховите българи..Чел съм , че няма..Защо днес в генетиката този произход не се вижда, а над 40% е тракийски.. Някои развиват теорията за аристокрация от такъв произход..Други сочат иранската връзка, трети са сигурни за присъствието ни с маджарите в съюза на Атила- тук има доста свидетелства..Според мен не може да си много сигурен в тази теория..Да не говорим и за братовчедите кумани и печенеги..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            За тях андартите избили цели села са герои..
            Цяла Гърция смята андартите за национални герои, зверствата им срещу българските села са нечувани, клали са българите по-зле от животни. Всеки грък се гордее с това, че са избивали жестоко низшата "българска варварска сган". За съжаление отношението и досега към нас е същото, да мразят и презират българите е част от тяхното образование и се смята за висша форма на патриотизъм. Няма да го демонстрират докато ти вземат парите в ресторанта или хотела, но между свои не пропускат да изкажат отвращението си от българските "примитиви".... Това налага да сме особено нащрек, извадят ли портретите на андартите омразата им има само една посока...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Много са ти объркани понятията и представите. Но така е при етноним, който се носи от различни общности поне 2500 години и най-вероятно те всъщност са подобни, но несъвпадащи етноси. Защото етническите общности, когато са разделени в пространството и времето, се развиват своеобразно. Имат собствен етногенезис. Затова с волжските българи сме различни, но близки народи.
              Бях решил да не ти отговарям, но си доста дълбок събеседник, и уважаван разбира се... Напълно съм съгласен с теб, че историята се занимава предимно с миграционния процес и трябва да се добави процеса и на етногенезата, ако си съгласен под етногенеза да разбираме смисъла, който влага Лев Гумилев

              Благодаря ти за отговора, но аз настоявам, самоцитирам се, че: "Ами лично според мен княз Борис I слага кръст на българите с конските опашки на хан Исперих, приема за официална религия християнството, т.е. скъсва с езичеството... дава убежище на учениците на Кирил и Методи, т.е. освен вярата и езика на Испериховите българи, който е от тюркската езикова група, е обречен на изчезване.... "

              А самия процес на етногенеза е дълъг процес. След приемането на християнството и славянския език за официален, това не означава автоматически че са се появили български сънародници извън границите на тогавашната Българска държава, но този акт на княз Борис Михаил официализира 200г процес на трансформирането и образуването на нов етнос с различна стопанска дейност, социални и културни връзки, религия, език, цивилизационен код от тюркския народ с конски опашки населил десния бряг на Дунав края на 7-ми век

              Също така този акт на княза е в основата на Великата България на цар Симеон!

              Коментар


              • Усещат само парите за които ни продават...А на тях им се чудя не виждат ли какви ни управляват от 28г., че размахват плашила..Умиротворители били на Балканите.. Барабар с лъже Патриотите.. За тях андартите избили цели села са герои..
                Last edited by Kiro; 19.06.2018, 12:13.

                Коментар


                • Така е, момчета, змиите изпълзяха около нас и дано Борисов с природната си интуиция го усеща. Съмнявам се да знае кой е Павлос Мелас, чийто портрети носеха гърците на преспанското езеро, но е добре да попрочете за какво става дума и какво всъщност се крие зад истерията на чорлавата старица която пищеше Μακεδονία είναι ελληνική. Дълго ни приспиваха, спестявайки ни тази част от историята, но е време да се събудим, за да не страдаме като преди век...

                  Коментар


                  • Браво, Кире! Чудесен пост!

                    Бях написал коментар като благодарност и към Дидо за страхотните стихове на Вазов, базирани на реални събития преди 105 години, но "българският" модератор алекснезнамсикой си е позволил да ги изтрие - истински "българин", хвала (на майчин за него/нея език). То така се мъчат да трият и националната памет или да я предават в ръцата на разни Бели Златки Варадерски, но ние помним и ще помним историята, най-малкото защото тя се повтаря като фарс!

                    Основният интерес на България е Шумадия никога да не влезе в ЕС, максимална подкрепа за Албания и Косово, подкрепа на думи за Македония (те сами ще си блокират процеса) и постепенно приобщаване на хората там, които се чувстват българи, Другите - кучета ги яли, били те сръбски, маляшки, руски или шиптърски
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • "Министърът на външните работи на Гърция Никос Коцияс увери, че целите на Атина са на северната си граница да има приятелска страна и партньор. Съгласно думите му, това е по-добрият вариант от това Македония да стане „общност, доминирана от Турция, да се разпадне и да отвори пътя за Велика Албания или Велика България“, отбелязва скопското електронно издание „Фактор“, цитирано от Фокус.", съобщават медиите за неразбралите.

                      Тоя Коцияс, дипломат № 1 е казал кратко и ясно, в прав текст къде е заровено кучето и въпреки недипломатичния му изказ, Захариева и Борисов едва ли ще го разберат. Добре би било някой грамотен и запознат с историята на Балканите да им го обясни, за да се спрат поне за малко в непохватните си и тромави движения, докато продават българските интереси. Но не вярвам това да стане...

                      http://epicenter.bg/article/Nikos-Ko...ya/157127/7/51
                      Last edited by Kiro; 19.06.2018, 11:40.

                      Коментар


                      • "Па шта си ти?"
                        Иван Вазов
                        "Па шта си ти?" - такъв въпрос задава
                        във твоя дом безочлив чужденец.
                        "Па шта си ти?" - с такваз псувня смущава
                        душата ти некакен пришълец;

                        "Па шта си ти?" - туй питане навред -
                        при Дрин, при Шар, при Вардар, Преспа драга
                        о, бъларино, сърбин ти полага
                        и чака с начумерен лик ответ.

                        Но ти пази се, прав ответ не давай.
                        Кажи се португалец кюрд, сириец,
                        лапонец, негър, циганин, индиец -
                        но българин се само не признавай.

                        Че тоз грях смъртен прошка там не знай:
                        влече позор, побой затвор, изгнанье -
                        невидени при прежните тирани.
                        Скрий, че си българин в най-българския край;

                        че си потомък Самуилов, на Атонский
                        Паисий внук; скрий на коя си майка син,
                        на кой язик пей мътний Вардар, синий Дрин,
                        и езерата и горите македонски!

                        Не споменувай Лозеград,
                        Люлебургас, ни Булаир ужасни:
                        ти би разбудил подозрения опасни,
                        че на героите техни може да си брат.

                        Мълчи! А вместо тебе всеки дол, пътека,
                        дъбрава, езеро, река, рид, планина
                        ще викат с глас през всички времена:
                        "Тук българи са, българи от памтивека!"

                        Април, 1913 г.
                        "Па шта си ти?". На български означава "Какъв си ти?". Вазов написва това стихотворение след като сръбският престолонаследник Александър І удря плесница на едно момиченце в Македония, което на наглия му въпрос отговаря, че е българче.
                        През 1934 г. в Марсилия крал Александър І е ликвидиран от Владо Черноземски.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                          , Може да си вярваш, също така че Паисий е написал История славно-българска, но комунистите са я променили на История славянобългарская... специално на мен не ми пречи туй нещо, демокрация


                          Айде да не плямпаме празни приказки, колкото и максимално достоверни да се струват вам, съвременните ... ъъъ... празноглави мъжленца.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            http://gepard96.blog.bg/history/2011...edoniia.837027
                            При кан Крум се присъединяват към България,казвала се е Берзития тази втора България.
                            Тия блогове са доказателство, че информацията е загубила стойност.... стойност има само отличаването на истината от лъжата. погледнах тия дивотии по диагонал, аз също мога да се правя на блогер, ако си изкарвам прехраната, чрез разпространяване на най различни интерпретации

                            например, срещал съм в източници, че братята Кирил и Методий били от славянски произход, защото много славяни били на служба и заемали високи постове във Византийската империя, освен това Кирил бил високо образован и говорел 10 езика, което не е характерно за гърците... действително твърдението има логика, например хамериканеца, който живее в метрополията, няма склонност към изучаването на чужди езици, освен това образованието и интелигентността му са ужасяващи... просто биомаса.

                            Има хора, които вярват че братята са славяни, българи и т.н., просто историческите факти резонират индивидуално, в което няма нищо лошо... Но пък Паисий пише, че Методий е научил славянски език в късна възраст, може би са гърци. Да славянски език, между езиците на отделните славянски народи почти не е имало разлика по онова време

                            Може да си вярваш, също така че Паисий е написал История славно-българска, но комунистите са я променили на История славянобългарская... специално на мен не ми пречи туй нещо, демокрация
                            Last edited by Макс; 17.06.2018, 10:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                              Какво означава българин 1300 години, интересен въпрос, какво е съдържанието на тази дума?

                              Ами лично според мен княз Борис I слага кръст на българите с конските опашки на хан Исперих, приема за официална религия християнството, т.е. скъсва с езичеството.... дава убежище на учениците на Кирил и Методи, т.е. освен вярата и езика на Испериховите българи, който е от тюркската езикова група, е обречен на изчезване.... След геополитическия избор на княз Борис Михаил, са положени основите на Велика България на цар Симеон, вече има български народ извън границите, една вера и един език
                              Много са ти объркани понятията и представите. Но така е при етноним, който се носи от различни общности поне 2500 години и най-вероятно те всъщност са подобни, но несъвпадащи етноси. Защото етническите общности, когато са разделени в пространството и времето, се развиват своеобразно. Имат собствен етногенезис. Затова с волжските българи сме различни, но близки народи.
                              Last edited by Trakatrak; 17.06.2018, 09:48.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Имаш ли представа, че словаците имат своя държава едва от 1939, словенците от 1945, дори от 1991. Но гакива народи има. Петър Мутафчиев прави изчисление колко време Македония е в пределите на българската държава. Но основното питане е какво означава българин и как така се запазва в и покрай най-дълготрайните империи - Римската и Османската, които преливат една в друга. И защо например борбата за възстановяване на българската църква започва в Македония през 20-те години на 19 век. А че е имало мътно национално съзнание сред голяма част от народа може ти го обясни всеки етнолог. Важното е, че е имало елит, който насочва народа. Загубата на собствен елит при чуждото владичество (ромейско, сръбско, влашко, османско! е най-голямата щета за българщината. Твърде много безотговорни и продажни лумпени ни доминират като параелит чак досега.
                                Какво означава българин 1300 години, интересен въпрос, какво е съдържанието на тази дума?

                                Ами лично според мен княз Борис I слага кръст на българите с конските опашки на хан Исперих, приема за официална религия християнството, т.е. скъсва с езичеството.... дава убежище на учениците на Кирил и Методи, т.е. освен вярата и езика на Испериховите българи, който е от тюркската езикова група, е обречен на изчезване.... След геополитическия избор на княз Борис Михаил, са положени основите на Велика България на цар Симеон, вече има български народ извън границите, една вера и един език

                                Коментар

                                Working...
                                X