IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Македония (+18)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Референдумът за името явно няма да е успешен. Което вероятно ще предотврати приемането на държаното название Северна Македония, То е крайно неблагоприятно за България, защото ние първи признахме Р Македония като приемник на СР Македония (Народна РМ до към края на 60-те години), която е създадена през 1945 г. и оттогава може да тегли права, претенции и гаранции в международното право. Голям наш пропуск беше, че допуснахме осеверяването й. Имам своя версия за това, но няма да ви натоварвам с нея, доколкото е достойно конспиративна, но и оценъчна за простоватостта във външната ни политика. Предстои интересен отзвук и развитие на ситуацията.

    Коментар


    • Заев много заобича братята българи, чак извинение ни иска.

      Коментар


      • Заев е такава лисица, всичко ще извърти и ще използва не помирителен тон, а не знам какво само и само да вкара Македония в ЕС, пък после не ми се мисли....
        https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018...a_bulgariia_i/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Не си е присвоил, а заграбил, узурпирал. С неговото нагло поведение срещу организацията на българите от Македония и против настоящите български националисти се свързва отстъплението от офанзивната политика за защита на българите на Балканите и около му от денационализация и асимилация и възприемането на дефанзивната полиция, да се пррдпазваме от македонците, щото те ще ми погълнат. Ама така да се предпазваме, че да угаждаме на гръчолята и не само на тях, като възпираме македонците да се противят на гърците срещу асимилационния им проект срещу македонците, демек българите в Егейска Македония. Затова не бива да се учудваме, че нашата позиция е насочена. То е защото някой цял живот това са правили, та затова им пораснала дупарата.
          Така е, прав си! Помня как окраде нещата, ама пусти имоти на ВМРО и още по-пусти 1% гарантирани на избори, те все в коалиция и все в парламента, свинята му дебелогАза. Новопокръстените винаги са били най-лошия матриал...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Когато си права, Съни, права си - България сама се наигра и реално не спечели почти нищо. Единственото по-криво име щеше да е Илинденска Македония - те тогава вече щеше да е ултра провал, щото им харизвахме Илинденско-Преображенското въстания на тепсия, барабар с усмихнатия одизно-корпултентен Каракачан паша, присвотил си тази свидна абревиатура ВМРО!!!
            Но така е, когато темите се диктуват от Козяк, за които е важно ЕС да е максимално отслабен, а Западните Балкани са перфектният таралеж в гащите за всеки! Отново да го кажа - от огромно значение за България е Македония и особено Сърбия никога, ама никога да не влизат в ЕС. Обаче от тъпа тиква от БанкИ какво да очакваш...
            Не си е присвоил, а заграбил, узурпирал. С неговото нагло поведение срещу организацията на българите от Македония и против настоящите български националисти се свързва отстъплението от офанзивната политика за защита на българите на Балканите и около му от денационализация и асимилация и възприемането на дефанзивната полиция, да се пррдпазваме от македонците, щото те ще ми погълнат. Ама така да се предпазваме, че да угаждаме на гръчолята и не само на тях, като възпираме македонците да се противят на гърците срещу асимилационния им проект срещу македонците, демек българите в Егейска Македония. Затова не бива да се учудваме, че нашата позиция е насочена. То е защото някой цял живот това са правили, та затова им пораснала дупарата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от stone-bi Разгледай мнение
              Ще има референдум у съседите с въпрос: "Подкрепяте ли членство в ЕС и НАТО с приемане на Договора между Република Македония и Република Гърция?" и през септември ще си се наричат просто и само Македония

              https://www.vesti.bg/sviat/balkani/m...temvri-6085002
              Този рефендум не е важен, отсега е ясно, че отгворът Да ще е около 70%. Важен е другият, който ще проведат маляките (които, както винаги, тихичко изчакват да се случат всички събития, за да се включат накрая), а том отговорът, отново с около 70%, ще е охи. И всичко отива в киреча - хем макетата унизени, хем помощите потекли към маляките, щото нали това беше условието при случайно съвпадналите събития по подписване на договора за името и отпускане на поредната помощ за маляките! Та макетата пак ще са от страната на булката, но то простите индивиди винаги са си така - стойка Г, сектор Г и т.н.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Ще има референдум у съседите с въпрос: "Подкрепяте ли членство в ЕС и НАТО с приемане на Договора между Република Македония и Република Гърция?" и през септември ще си се наричат просто и само Македония

                https://www.vesti.bg/sviat/balkani/m...temvri-6085002

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                  Мда, нищо не се променя. Но, в дипломацията и политиката, това са повърхностните слоеве за влияние и таргети на интереси.
                  Уж, България водеше хорото в преговорите, ":постигнала немислимото разбиване на ледовете" и накрая, компромисът беше наш, не гръцко-макдонски.
                  Македонците ще продължат да си играят с нашата история...
                  Е, чий успех е тогава? На американската дипломация!
                  Изобщо, вече с малко разстояние от медийните истерии, се питам, къде точно България предложи тема и постигна свой интерес през 6те месеца "администриране на Председателството"?
                  Нещо за Дъблинското споразумение? За Шенген?
                  Когато си права, Съни, права си - България сама се наигра и реално не спечели почти нищо. Единственото по-криво име щеше да е Илинденска Македония - те тогава вече щеше да е ултра провал, щото им харизвахме Илинденско-Преображенското въстания на тепсия, барабар с усмихнатия одизно-корпултентен Каракачан паша, присвоил си тази свидна абревиатура ВМРО!!!
                  Но така е, когато темите се диктуват от Козяк, за които е важно ЕС да е максимално отслабен, а Западните Балкани са перфектният таралеж в гащите за всеки! Отново да го кажа - от огромно значение за България е Македония и особено Сърбия никога, ама никога да не влизат в ЕС. Обаче от тъпа тиква от БанкИ какво да очакваш...
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение
                    Добре бе, като стане Северна Македония - тва кво ще промени. Ще се промени ли нечий стандарт на живот, ще заживее ли някой по-добре?! Гърците какво ще спечелят?! А и какво като офицално се казва някак като всички ще продължат да си й казват Македония?! Айде помислете за глада, мизерията, безработицата, ниските заплати и т.н. пък после за север, юг, запад и т.н.-
                    Мда, нищо не се променя. Но, в дипломацията и политиката, това са повърхностните слоеве за влияние и таргети на интереси.
                    Уж, България водеше хорото в преговорите, ":постигнала немислимото разбиване на ледовете" и накрая, компромисът беше наш, не гръцко-макдонски.
                    Македонците ще продължат да си играят с нашата история...
                    Е, чий успех е тогава? На американската дипломация!
                    Изобщо, вече с малко разстояние от медийните истерии, се питам, къде точно България предложи тема и постигна свой интерес през 6те месеца "администриране на Председателството"?
                    Нещо за Дъблинското споразумение? За Шенген?
                    Last edited by съни(тя); 29.07.2018, 08:08.

                    Коментар


                    • Добре бе, като стане Северна Македония - тва кво ще промени. Ще се промени ли нечий стандарт на живот, ще заживее ли някой по-добре?! Гърците какво ще спечелят?! А и какво като офицално се казва някак като всички ще продължат да си й казват Македония?! Айде помислете за глада, мизерията, безработицата, ниските заплати и т.н. пък после за север, юг, запад и т.н.-

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Хубаво, прескачаме уклона - моя волност, просто обичам да давам квалификации, което не е особено коректно
                        За другото си права, и не си права - географски погледнато е така, и нашата част е Северна Македония, но реално не е така. Оставяме настрана въпроса за чий и е на България да има проблеми с името Македония - за мен си е Македония и толкова, аз съм македонец (т.е. едната част от дедите ми са оттам) и чист българин, както други са добруджанци и чисти българи, трети са родопчани и чисти българи и т.н.. Та от тази гледна точка дали е Северна, Вардарска, Скопска, Битолска или каквато и да е там географска Македония (без Пиринска, разбира се) ми е все тая. Проблем щеше да е да се кръстят Илинденска, защото това значеше, че ни крадат въстанието, което е на-мащабното, постигано от нас в цялата ни история. Считам го за по-мащабно и от маляшкото, и от шумадийското, за Априлското дори няма да отварям реч, че ще настане рев.

                        Та в този ред на мисли Северна Македония, дори и да излежда като проблем за нас, не е никакъв реален проблем и няма и как да бъде. Виж щом има Северна, значи има и Южна, т.е. Македония е разединена и все някога трябва да се съедини, т.е. топката е изцяло в Малякия. И затова и те ше направят референдум и ще гласуват против, т.е. всичко това с името е за парлама и няма да мине сред самите маляки - убеден съм, даже имам басове по темата
                        Средновековните ни бунтове са много по-големи и успешни от въстанието през 1903 г. Но тогава са други традициите, условията, възможностите. Има запазен български елит на средните нива. А османлиите ни изкорениха държавническите прослойки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                          Погледни, какво пише уикито за Солун - “Солун е главен град в географската област Македония и административен център на област Централна Македония.....На север от Солун е Петрич
                          Егейска Македония се разделя на Западна, Централна и Източна с 55% от географската област, а северна е с 33% от РМакедония и 11% от България
                          https://bg.wikipedia.org/wiki/Македония_(област)
                          Ако, географското обозначение е решението за споразумение, то Северо-Западна е по-вярното, доколкото Южна Македония е реално Егейската част, то Северна Македония е на изток Пиринска, а на запад - „македонската“ Македония... но гърците оставиха горещия картоф у нас
                          Само, докато ги обозначавах се изморих )))

                          п.п....това с проруското и ляво влияние го подминавам...надявам се, да не те е обхванала и теб болестта на хибридите - всичко нехаресвано или неудобно да му се лепва черен етикет.... И като капак - понятията ляво - дясно, отдавна не са това, което пише в учебниците
                          Хубаво, прескачаме уклона - моя волност, просто обичам да давам квалификации, което не е особено коректно
                          За другото си права, и не си права - географски погледнато е така, и нашата част е Северна Македония, но реално не е така. Оставяме настрана въпроса за чий и е на България да има проблеми с името Македония - за мен си е Македония и толкова, аз съм македонец (т.е. едната част от дедите ми са оттам) и чист българин, както други са добруджанци и чисти българи, трети са родопчани и чисти българи и т.н.. Та от тази гледна точка дали е Северна, Вардарска, Скопска, Битолска или каквато и да е там географска Македония (без Пиринска, разбира се) ми е все тая. Проблем щеше да е да се кръстят Илинденска, защото това значеше, че ни крадат въстанието, което е на-мащабното, постигано от нас в цялата ни история. Считам го за по-мащабно и от маляшкото, и от шумадийското, за Априлското дори няма да отварям реч, че ще настане рев.

                          Та в този ред на мисли Северна Македония, дори и да излежда като проблем за нас, не е никакъв реален проблем и няма и как да бъде. Виж щом има Северна, значи има и Южна, т.е. Македония е разединена и все някога трябва да се съедини, т.е. топката е изцяло в Малякия. И затова и те ше направят референдум и ще гласуват против, т.е. всичко това с името е за парлама и няма да мине сред самите маляки - убеден съм, даже имам басове по темата
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Съни, много уважавам мненията ти, но тук прекалено много прозира проруската и лява гледна точка, което не е много хубаво. Маляшката част на Македония почва от Костур и Лерин и стига до Кавала, да не говорим за претенциите им към Битоля. Та кажи ми от Костур на запад къде ще идеш? А от Лерин? Ми от Воден? Или да ти "преведа" имената им, че някои хора са ги забравили и ходят в Килкис и Серес?

                            Стига глупости - да, Северна Македония не е най-доброто име за нас, защото ни включва и нас, най-правилно щеше да е Вардарска, ама тогава пък включва части от Малякия, нямаше как да е Югозападна България, колкото и да е исторически вярно. Или предпочитате Илинденска Македония???

                            Иначе съм го казвал и преди - Западните Балкани и ангажирането ни с тях са най-голямата глупост, която БХ можа да сътвори. От огромен инетерс за България е Македония и особено Сърбия абсолютно никога д ане влязат в ЕС. НИКОГА. Ама БХ за пари и майка си би продал...
                            Погледни, какво пише уикито за Солун - “Солун е главен град в географската област Македония и административен център на област Централна Македония.....На север от Солун е Петрич
                            Егейска Македония се разделя на Западна, Централна и Източна с 55% от географската област, а северна е с 33% от РМакедония и 11% от България
                            https://bg.wikipedia.org/wiki/Македония_(област)
                            Ако, географското обозначение е решението за споразумение, то Северо-Западна е по-вярното, доколкото Южна Македония е реално Егейската част, то Северна Македония е на изток Пиринска, а на запад - „македонската“ Македония... но гърците оставиха горещия картоф у нас
                            Само, докато ги обозначавах се изморих )))

                            п.п....това с проруското и ляво влияние го подминавам...надявам се, да не те е обхванала и теб болестта на хибридите - всичко нехаресвано или неудобно да му се лепва черен етикет.... И като капак - понятията ляво - дясно, отдавна не са това, което пише в учебниците

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Македония вече я поканиха в НАТО, така че и солунчани, и скопяни могат да предотвратят възприемането на противното им име. Лошото на Северна Македония е не само претенцията към Пиринско, а и възможния алианс някой ден между отродниците от Скопие и дебнещите от Анкара да потърсят териториално съседство някъде къмто Места. Да не реват някой ден и коварните гръчоля, де си мислят, че отклоняват топката.
                              византийска му работа с “римски“ привкус на разделяй и владей

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Македония вече я поканиха в НАТО, така че и солунчани, и скопяни могат да предотвратят възприемането на противното им име. Лошото на Северна Македония е не само претенцията към Пиринско, а и възможния алианс някой ден между отродниците от Скопие и дебнещите от Анкара да потърсят териториално съседство някъде къмто Места. Да не реват някой ден и коварните гръчоля, де си мислят, че отклоняват топката.
                                Гърците удариха жакпота с това Северна Македония, сега пиндо Баткото ще натисне и двете страни за финализиране на спорузамението. Искам да отбележа вчерашното изгонване на двама руски дипломати от Гърция във връзка с вмешателство на Русия в гръцките дела. Русия се съпротивлява срещу приемането на Македония в МАТО... Върви жестока хибридна война на Балканите, аз продължавам да настоявам че Западната българска държава се намира под хибридно робство, финансова, икономическа и духовна разруха... предстои падането и на Източната българска държава под робство

                                Виждам прилика между Северен Кипър/Кипър и Северна Македония/Македония, съгласен съм с мнението на македонския президент, че споразумението означава отказ от идентичност и история....

                                Дали е възможно държавата да се нарича Македония, а гръцка Македония да се нарича Южна Македония. Това дава отговор на въпроса Къде се намира АСО-то... Ами в гръците

                                Коментар

                                Working...
                                X