IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Македония (+18)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://epicenter.bg/article/Zaev--Sb...zik/157270/7/0 Заев: Сбъдваме вековните мечти на предците - да бъдем македонски народ, който говори македонски език

    Boyan Chukov
    ·Само да припомня на тези с по-къса памет. Зоран Заев е стар българофоб. Ами сега... Това, което не успя Коминтерна го реализира НАТО.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
      Да обсъждаме Русия в темата за Македония е все едно да си говорим за качествата на въжетата в къщата на обесения. Това момче с емблема на автомобил е крайно банално и досадно и не заслужава никакво внимание.

      По отношение на Македония от страна на Великите сили имаме само един съюзник - Германия. Германия никога не е оспорвала българския характер на Македония (напротив) и е имала съвсем трезва преценка за ситуацията там.

      Ще изкажа и една малко еретична мисъл - Турция и Албания са потенциалните балкански играчи, с които можем да си говорим ползотворно по македонската тема...

      Изобщо не е случайно, че Русия систематично насажда у нас омраза срещу Турция в последните 100 години - помислете върху това защо е така.
      Eгати, това все едно аз съм го писал!!! Браво, Дидак! Точно така е, ама това една много изродена представа у нас, наистина насаждана поне 100 години - че ако не мразиш Турция, не твърдиш супер гордо, че си роб, не дължиш вечна благодарност на Матушката, значи не си патриот!

      Ами те руснаците с войните си с турция (османската империя) освобождават реално и Сърбия, и Гърция, и независимости им дават, ама аз паметници на братята-православни не съм видял ни в Сържия, ни в Малякия, нито в Румъния, която става независима пак с руско-турска война. Що ли? Че даже имат наглостта да твърдят, че сами се били освободили шумадийските свинари и маляшките козари???

      А за Македония - ние с албанците си имаме споразумение още от 1912-13 година, не случайно имаме и общо въстание с тях - Охридско-Дебърското, удавено в кръв от нашите православни "брача" славяни шумадийците. Огормен проблем и било, че Стамболов не е поживял още, а, парадокс, убит е точно от български македонец, за които той се е борил денонощно. Ма Стамболов бил сатрап и т.н. Иначе се е разбирал отлично с османците и се е вървяло лека-полека към автономия и присъединяване на тази част от България...

      Ми не е станало, наш основен проблем е, че вечно се връзваме на руските простотии за славянство и православие, които са пълен бълвоч, а Русия винаги, ама винаги е подкрепяла Сърбия и Гърция за наша сметка. Франция подкрепя Румъния, Англия е зад Гърция и то остана само Германия, а тя е точно толкова сама срещу всички други големи, колкото и България на Балканите. Орисия!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Да обсъждаме Русия в темата за Македония е все едно да си говорим за качествата на въжетата в къщата на обесения. Това момче с емблема на автомобил е крайно банално и досадно и не заслужава никакво внимание.

        По отношение на Македония от страна на Великите сили имаме само един съюзник - Германия. Германия никога не е оспорвала българския характер на Македония (напротив) и е имала съвсем трезва преценка за ситуацията там.

        Ще изкажа и една малко еретична мисъл - Турция и Албания са потенциалните балкански играчи, с които можем да си говорим ползотворно по македонската тема...

        Изобщо не е случайно, че Русия систематично насажда у нас омраза срещу Турция в последните 100 години - помислете върху това защо е така.
        Last edited by DidoDinev; 22.06.2018, 11:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
          Понеже е лято и гледам, че си малко понапрегнат ти препоръчвам да си вземеш воспутка и да посрещнеш джулая хванат за ръка, с некоя неземно красива рускиня на плажа

          Пп. Мотивите ми да пиша са кресливата, наглата, нетърпяща чуждо мнение "българщина", която мрази все и всички, особено православието и славянството... Която не може да се идентифицира с българския народ, който е славянски и православен, и поради туй си измисля народ, история на българския народ, за сметка на парите на Бат Шорош... А това че некой НПОшко или псевдобулгар ще вие, като линейка ми дреме

          Още един път повтарям, от конските опашки на Хан Исперих не е останала нито генетиката, нито езика, нито религията, нито социалния и културен код.... Към миграционния процес е добавен процеса на етногенеза, останало е само името на народа, който се е претопил, който е престанал да съществува както много други народи
          Какво е воспутка?

          И да се върнем на темата Македония.
          Русия – дали империята, дали СССР, дали сегашна – винаги е държала страната на отцепена от България Македония, както, струва ми, се и ти.
          Говорил съм със съветски интелигенти, умни хора, които само се подсмихваха на твърдението ми, че македонците са си българи и даже не смятаха за нужно да влизат в спор, толкова очевидно беше за тях, че македонците трябва да са към сърбите. Откъде очевидно за тях? Отговор: даже и тям бяха промили мозъците руските имперски и съветски историци.
          Last edited by П.Ф.Изеров; 22.06.2018, 12:56.

          Коментар


          • Продължавате да храните трола, от което само му расте писанието. Толкова ли не го разбрахте какъв е - най-вероятно син на общак от някое село у нас, женен за россиянка (т,е, нечистокръвна рускиня, а руска гражданка), вероятно от Коми или околията, който е прочел 2 книжки за братство и славянство и е прегърнал "широка страна моя, родная". Спирам, защото темата е за Македония, а не за душевните полюции на поредния еничарин!

            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

              Само аз ли виждам тука лицемерие, България през главата на ВсеРоссииския император, Великия княз на Финландия и Цар Полски, България извършва акт на обединение. Русия освободила България преди броени години и задаваш въпроса на чия страна е Русия...

              За сравнение давам пример, че сега Батко не ти дава да сключиш една търговска сделка, Килърито замрази АЕЦ Белене, дедо Макейн спре Южен поток....

              доста хора май трябва да се върнат в реалността
              Лицемерие е така наречените СССР -ковци да се наричат руснаци. Хора като тебе нямат нищо общо с Русия от преди 1917 година.А знаем и вие мужиците какво направихте 1918 с всерусийския си император барабар с цялото му семейство.

              Хората които освободиха България вие ги убихте.А сега трябвало да сме благодарни на на вас .

              Но вие не сте ония.
              Где нет вопросов - всегда есть ответ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                Макс,
                ​​​​​​Руската ви империя е искала да зароби още един народ, нашия.
                Вашите немскоговорещи императори и императрици.

                В последната руска война на наша територия руският селянин, студент, интелигент, работник, офицер-благородник е рискувал и дал живота си на нашата земя за брата българин. Това го повече от уважавам.

                Но не ми разправяй, че Руската империя обичала българите. Оди си в Русия и там си бий имперските чикии - тука не минаваш.
                Понеже имперските интереси на Русия от онуй време са ти мътна работа, предлагам да си поговорим за имперските интереси на РФ от настоящето време
                -Бургас-Александрополис, туканка специалист е чистия българин БатВаньо Црния
                -Син поток, туканка тоже е специалист чистия българин БатВаньо Црния
                -Южен поток, на България не е разрешено да седи на кранчето на търбата и да яде бел леб
                -АЕЦ Белене, на България не и отредено да развива високотехнологични производства
                -Да няма пиндо бази на територията, но пиндослякът иска да споделим ядрените руски шамари

                -Понеже е лято и гледам, че си малко понапрегнат ти препоръчвам да си вземеш воспутка и да посрещнеш джулая хванат за ръка, с некоя неземно красива рускиня на плажа

                Ето ти малко българщина, която няма как да се случи, ако в народа няма Бог! "Назад, назад, моме Калино" изп. Володя Стоянов - Войводата

                https://www.youtube.com/watch?v=rNS0zEzmG-E


                Пп. Мотивите ми да пиша са кресливата, наглата, нетърпяща чуждо мнение "българщина", която мрази все и всички, особено православието и славянството... Която не може да се идентифицира с българския народ, който е славянски и православен, и поради туй си измисля народ, история на българския народ, за сметка на парите на Бат Шорош... А това че некой НПОшко или псевдобулгар ще вие, като линейка ми дреме

                Още един път повтарям, от конските опашки на Хан Исперих не е останала нито генетиката, нито езика, нито религията, нито социалния и културен код.... Към миграционния процес е добавен процеса на етногенеза, останало е само името на народа, който се е претопил, който е престанал да съществува както много други народи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                  Макс,
                  ​​​​​​Руската ви империя е искала да зароби още един народ, нашия.
                  Вашите немскоговорещи императори и императрици.

                  В последната руска война на наша територия руският селянин, студент, интелигент, работник, офицер-благородник е рискувал и дал живота си на нашата земя за брата българин. Това го повече от уважавам.

                  Но не ми разправяй, че Руската империя обичала българите. Оди си в Русия и там си бий имперските чикии - тука не минаваш.
                  Убягваше ми мотива.
                  Защо някой би създавал такива безумни тези, при все, че е наясно, че единственния ефект, който постига е едно незабавно, масово и мощно

                  А то било за удоволствие.

                  Коментар


                  • Макс,
                    ​​​​​​Руската ви империя е искала да зароби още един народ, нашия.
                    Вашите немскоговорещи императори и императрици.

                    В последната руска война на наша територия руският селянин, студент, интелигент, работник, офицер-благородник е рискувал и дал живота си на нашата земя за брата българин. Това го повече от уважавам.

                    Но не ми разправяй, че Руската империя обичала българите. Оди си в Русия - тука не минаваш.
                    Last edited by Andi11; 22.06.2018, 10:22.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Балканските войни (и двете) са прибързани и в ущърб на България. % години под сръбска, гръцка и румънска окупация коставаха на населението ни в Добруджа, Тракия и Македония повече, отколкото 500 години османско "присъствие", за съжаление...
                      Балканската война е предизвикана от Итало-турската война, от албанските въстания и от опитите на Италия и Австро-Унгария да се настанят в Албания, Македония и Санджака. Фактически прибързано е въстанието от 1903 г., което вкарва Великите сили в Македония при осъществяваните от тях реформи и с това се подпира македонизма, тъй като те си създават разширени собствени агентури, насочени срещу България. Македонизмът е международно явление преди още да го дообработят от Коминтерна.
                      Last edited by Trakatrak; 21.06.2018, 20:34.

                      Коментар


                      • С това, че Политиката на една империя е имперска не откриваме топлата вода, но единствено Руската имперска политика, а не немската, австро-унгарската или британската съвпада с българския национален интерес... Темата за Съединението се вади от контекста на хронологията на събитията, Априлско въстание, Дипломатическите усилия на Русия преди войната, Руско-турска война, Санстефански договор, Берлински договор

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                          Само аз ли виждам тука лицемерие, България през главата на ВсеРоссииския император, Великия княз на Финландия и Цар Полски, България извършва акт на обединение. Русия освободила България преди броени години и задаваш въпроса на чия страна е Русия...

                          За сравнение давам пример, че сега Батко не ти дава да сключиш една търговска сделка, Килърито замрази АЕЦ Белене, дедо Макейн спре Южен поток....

                          доста хора май трябва да се върнат в реалността
                          Аз не виждам никакво лицемерие....Княжество България,като един нов политически субект на картата на Европа се пробва, успява -и то, доста успешно,да се съедини с Източна Руммелия -изкутвено "създание" на Берлинския конгрес....И какво да правим,че баш в тоя момент, това не съвпада с руската имперска политика?!
                          Броени години преди това интересите са ни съвпаднали ,но в последствие са се раздалечили....Ами ...,случва се...И се е случвало... И ще се случва....Нас - българите ,би трябвало да ни интересуват - българските интереси...Руснаците си се грижат за техните си интереси....Англичаните - за английските....Въпросът е ние ,да можем да виждаме малко по далеч от носа си ,да успяваме да разгадаваме някои "световни замисли" и възможно най-успешно да се възползваме....
                          Цинично и лицемерно ли ти звучи всичко това?!Ама ти не знаеш ли ,че освен всичко друго,светът е и доста лицемерен и циничен - на всички нива....

                          С това спирам да пиша по тая тема....Първо - вече ми е доста скучно да водя безсмислени спорове.....и второ - това дето го пиша не е баш по темата....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            А на чия страна беше Русия през 1885?!Това не трябваше ли да ни е обеца на ухото до земята и да имаме предвид,че най-вероятно пак може да се случи,както и става, и на тая база да кроим стратегическите си планове?
                            Не ми пука за Русия и за Англия и за който и да било....
                            Само аз ли виждам тука лицемерие, България през главата на ВсеРоссииския император, Великия княз на Финландия и Цар Полски, България извършва акт на обединение. Русия освободила България преди броени години и задаваш въпроса на чия страна е Русия...

                            За сравнение давам пример, че сега Батко не ти дава да сключиш една търговска сделка, Килърито замрази АЕЦ Белене, дедо Макейн спре Южен поток....

                            доста хора май трябва да се върнат в реалността

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                              Естествено,че мислим почти на 90 % в една посока....И то не само по тая тема....Даже много често ме е яд,че "крадеш" мислите ми и вече си ги написал,и аз не мога да се изявя...Може би,ти подхождаш малко по-емоционално по въпроси свързани с националните ни интереси, а аз,предвид немската ми школовка,гледам доста по-прагматично, даже възможно е и леко цинично,за което се извинявам...
                              Целият ми досегашен живот,ме е научил ,че почти 100% - и за отделния човек,та и за дадена държава важи приказката :"Каквото сам си направиш,никой друг не може да ти го направи" Поздрави!
                              +1
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Не ме разбра и се хвана за конкретната дума - казах,че независимо че са в ЕС, унгарците си правят каквото си поискат, ане че си тормозят малцинствата, макар че може и така да се прочете от моя пост. Същото ще важи и за шумадийците - един път да влязат, после ще си правят каквото си поискат, а ЕС може най-много да им сложи глоба, ама може и да не им сложи, щото системата е тромава

                                За герП - извинявам се, просто така ми звучиш - няма за кой и за какво, та затова да не пипаме статуквото. Моя грешка. Аз пък гласувам на всички избори, дори да нямам избор, защото считам това за редно и за гражданска позиция, но да не разводнявам темата. Видно е, че мислим в една посока, мокар и с различни нюанси, а това е най-важното. Успех
                                Естествено,че мислим почти на 90 % в една посока....И то не само по тая тема....Даже много често ме е яд,че "крадеш" мислите ми и вече си ги написал,и аз не мога да се изявя...Може би,ти подхождаш малко по-емоционално по въпроси свързани с националните ни интереси, а аз,предвид немската ми школовка,гледам доста по-прагматично, даже възможно е и леко цинично,за което се извинявам...
                                Целият ми досегашен живот,ме е научил ,че почти 100% - и за отделния човек,та и за дадена държава важи приказката :"Каквото сам си направиш,никой друг не може да ти го направи" Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X