IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение


    И защо все пак халът ни е такъв?! Тук ще кажа нещо, което май до този момент не съм си позволявал. В известен смисъл бях изненадан, че една група хора още преди, а други веднага на 11.ноември вече много точно знаеха какво трябва да се прави. Искаха да вземат всичко, знаеха, че ще успеят, но много добре си даваха сметка, че кражбата няма да им бъде простена и не могат да се представят на обществото като действителните господари. Избраха далечния прицел. Дълго време оставане зад кулисите, неафиширане, умишлено възпроизвеждане на контролиран хаос, изчакване на смяна на поколенията, довеждане на нещата до ръба.
    И когато наистина и в буквален смисъл нещата бъдат доведени до положение "или/или", хората /народът/ ще поискат спасителя тогава ще се намери някой, който да каже на хората, това което те искат да чуят в името на спасяването на Родината, но цената, която ще трябва да платим е: Забравете миналото!
    Мисля, че болшинството ще приеме сделката, както многократно се е случвало в историята.
    ....
    Абсолютни фантазии. Същите както за парите, дето уж ги раздавали в куфарчета.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      От всички оценки за народа ни тази е най-изразителна и осъдителна. Въпреки двете столетия просвещение по нашите земи, българинът си остава провинциалист в отношението си към високите стандарти и цели на добре организираното и урегулирано национално общежитие. За него властта е път към келепира, а не средство да служи на себе си и на другите в хармония. При Освобождението едва ли и 1/10 са имали представа как се устройва държава. После мнозина се ограмотяват в тази насока, но при еднопартийния режим завоят е толкова рязък, че повечето изгубват посоката и са готови дори да се откажат от националната си държава. Внезапно дълбоко пропадане, от което още не можем да излезем.
      Казал си го по-обобщено, дълбоко и страстно отколко аз бих могъл да го направя. Все пак в известен смисъл това ти е частна специалност, тъй че бъди снизходителен.
      Дали Левски е бил осъдителен? Тук влизаме в дълбоката вода, а там се чувствам несигурен. Субективното ми усещане, че това е вопъл на отчаяние, но и на надежда, че пробуждането не е невъзможно, това е призив/подтик за пробуждане.
      Викаш, че е осъдително. От формално-логическа гледна точка може и да е така.
      Другото също е възможно.
      Нататък е емоция и литература.
      Не е невъзможно да се окаже, че всичко в поста ти е вярно до последната буква. И какво да правим тогава?! Това основание ли е да се държим отчуждено, високомерно или пък с омраза, да не дава Господ! Публичната личност и политикът имат само един избор и съм го посочил в изложението.
      1944 посреща България с 85 % селско население, дето /както има една приказка/ са с "нужник" на двора. Харесва ни или не, това е положението.
      Верният ход и пътят е един. Заедно и напред, нагоре.
      Който и откъдето да дойде отвън да ни "оправя", за него ще сме биологичен материал, отпадък, тор.

      И защо все пак халът ни е такъв?! Тук ще кажа нещо, което май до този момент не съм си позволявал. В известен смисъл бях изненадан, че една група хора още преди, а други веднага на 11.ноември вече много точно знаеха какво трябва да се прави. Искаха да вземат всичко, знаеха, че ще успеят, но много добре си даваха сметка, че кражбата няма да им бъде простена и не могат да се представят на обществото като действителните господари. Избраха далечния прицел. Дълго време оставане зад кулисите, неафиширане, умишлено възпроизвеждане на контролиран хаос, изчакване на смяна на поколенията, довеждане на нещата до ръба.
      И когато наистина и в буквален смисъл нещата бъдат доведени до положение "или/или", хората /народът/ ще поискат спасителя тогава ще се намери някой, който да каже на хората, това което те искат да чуят в името на спасяването на Родината, но цената, която ще трябва да платим е: Забравете миналото!
      Мисля, че болшинството ще приеме сделката, както многократно се е случвало в историята.
      Ако в други епохи и при други събития нещата са се случвали взривно, резултатно и бързо, нашият прелом /преход/ вероятно още не е решил дефинитивно големия въпрос. Въпросът за собствеността и власта. Истинската собственост и истинската власт.
      Last edited by nachev; 10.11.2017, 14:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

        Акото мирише лошо и цапа гащите. В историята няма "ако"!
        Ако България беше пратила едни 30-тина дивизии на източния фронт, сега волгоград щеше да се казва Нови Болгар.
        Ако не бяхме дали писменост на тарамбуките от североизток, сега щяха да пишат на китайски.
        Ако бяхме избесили преди 28 години едни дебили, сега щяхме да сме на нивото на Чехия.
        Още много "акота" може да се изпишат.
        Да бееме пратили 35 дивизии са Ленинград моеше се казва Бате Бойко а Москва Банкя

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Той и Левски видимо е попадал в ситуация да изпитва необходимост отизричане на ... оценка.
          Но си е позволил само Народе ????
          От всички оценки за народа ни тази е най-изразителна и осъдителна. Въпреки двете столетия просвещение по нашите земи, българинът си остава провинциалист в отношението си към високите стандарти и цели на добре организираното и урегулирано национално общежитие. За него властта е път към келепира, а не средство да служи на себе си и на другите в хармония. При Освобождението едва ли и 1/10 са имали представа как се устройва държава. После мнозина се ограмотяват в тази насока, но при еднопартийния режим завоят е толкова рязък, че повечето изгубват посоката и са готови дори да се откажат от националната си държава. Внезапно дълбоко пропадане, от което още не можем да излезем.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

            Резонен въпрос. Трябва да го питат и да му търсят отговорност до откат.
            А за произходът му честно казано не знам, но подозирам, че не е много по-различен от този на повечето сегашни назначени и с благословията на ДС "бизнесмени". Ще потърся инфо.
            Ловешка гелосана мастия наглец крадец боклук който вместо да е затвора ни поучава от телевизора

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Начев, здрасти ...четох тези два дни отгоре-отгоре новини...и особено тези от НТВ, и странно, приоритетът беше изцяло за думите на Иво Христов
              Новина номер 1! Тема за дискусии - първа и обхватна на политическо представяне. ..В другите медии с национален обхват - също!
              Всичко друго - наред, особено Бюджетът! ...ама, Христов - национален проблем??!

              Не бих характеризирала по неговия начин народопсихологическите проблеми, но, признавам, разликата няма да е драстична в моето определение...
              Свикнала съм да търся ...причините... Защо-то
              И не бих се извинявала, а бих обяснила....точно тия причини(защото-та)...за ...дебилната ситуация на прехода ...и изборите му ... и медиите му ... и ...безконтролността... и търпението....И Махатма Ганди, мисля, не би ме съдил за мнението ми
              Ееее-х, Съни!
              Искам изрично да подчертая, че полагам известни усилия да отговоря на реакциите ви, въпреки че точно сега не ми е до това, но ако се забавя с ден-два всичко ще стане безпредметно. Пък и едно мое мълчание би могло да се интерпретира, че не се интересувам от чуждо мнение или, което е още по-лошо, че съм прихванал някакъв аутистичен синдром, който очевидно се въди тук и може да е прилепчив.

              Започвам да подозирам, че битката, която се води в тази тема е ескалирала до състояние, при което и най-малкото отстъпление се оценява като непростимо политическо предателство.
              Много добре разбираш, че изречените от теб и мен думи и квалификации са без особено значение. Ако не бях почти сигурен, че си нейде по широкия свят, щях да си помисля, че и ти се изявяваш на политическо ниво. Защо се слагаш до Христов и правиш опит да си представиш какви думи би използвала за оценка на ситуацията в страната? Само да би могла да знаеш на мен какви неща ми се въртят в цпу - ще избягаш с писъци
              И какво от това?!
              Така не се прави! И това трябва да бъде заявено . Честно ли е отношението ми към Христо? Не е и съм го заявил директно в текста защото си давам ясна сметка, че аршинът ми е различен и очакванията ми към него са далеч по-0големи.
              Най-лесно е да търсиш вината в народа, ама направиш ли го, моментално слизаш на нивото на БХ.
              Народът е такъв, какъвто е, какъвто го е сътворила историята, географията и средата, която е създадена от неговите пастири.
              Водачът е виновен, не стадото!
              Директно и многократно съм казвал, че тук живея в среда, в която буквално всекидневно попадам в ситуации, при които ми се иска да закрещя от ярост и сигурно съм изричал тук-там някоя скверна дума, но остана ли сам аз си знам, че не "НАРОДЪТ" ми е виновен.
              Аз, ти - може би, но не и народът.

              Може би си пропуснала, но аз действително съвсем наскоро захапах Черешовия защото си позволи да каже смислово, че в България са останали само по-посредствените хора, като поводът беше някакви нови мерки за насърчаване на ... примерно таланти на децата . Или нещо доста сходно. Те там всички са със сертификат от БПЦ, който им дава право да ръсят идиотии, ама на - аз не го подминах. Това пък от своя страна направи едва ли не наложително да обърна внимание на изцепката на Христов.

              И най-накрая, но не и по важност, Христов нарани емоцията ми, а в моя емоционален свят аз съм с много специален статут защото сам аз единствен знам кога ме боли!
              Виж, ако с изявата си съм навлязъл в твоя емоционален свят, то тогава моля да ме извиниш!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Професорът затова е професор ( ако е истински ), за да има големи изисквания към материала
                Така е - познавачите се познават по високите си изисквания към околните,въпреки че самите те винаги са били по-ниски и от райграса! Затова божо димитров нарече Мария Захарова "пикла без цици"....

                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                Коментар


                • За разлика от Левски, Ботев, Славейков, Талев и най-подробно Алеко Константинов, не са се посвенили да опишат добре и справедливо народеца.

                  Коментар


                  • Всеки божи ден моят процент за дебилност сред населението се увеличава....Ако приказката се отнася за избирателите на герб, то процента е занижен...

                    пп Професорът затова е професор ( ако е истински ), за да има големи изисквания към материала

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                      А дали грешката е вярна? Като гледам докъде се докарахме, политическият опит на голяма част от населението е дебилен и то не успява да контролира процесите в собствената си държава. Не изключвам и себе си от това число, въпреки усилията ми в една или друга насока. А най-големите дебили май са сред управляващите.
                      Той и Левски видимо е попадал в ситуация да изпитва необходимост отизричане на ... оценка.
                      Но си е позволил само Народе ????

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Начев, професора съвкупно в целия си живот е направил много по малко грешки от БХ. Така че това което си написал е валидно в много малка степен
                        Мисля, че съм те засегнал по някакъв начин. Не е нарочно и се извинявам ако е така.
                        Мисълта за сравнение между двамата ме развеселява.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                          Начев , да прощаваш , ама един кош приказки изприказва за няма нищо . Ми народът си е дебилизиран бе , след толкоз години "преход" и всяка вечер "Слави" , се въодушевява само от ..." таз голямата дупара кой ше я обара..." Лекарството е горчиво , истината е грозна ! Браво на Иво че казва нещата с истинските им имена . Ако не бяхме дебилизиран народ , щеше ли да има БХ-3 ?!
                          Глей сега, напълно си прав, че приказките ми много не подхождат на това място!
                          И най-дразнещ е обемът. Признавам си.
                          Ама нека все пак Иво да внимава с използваните думи, че да може /ако не друго/ по-дълго да отваря очите на заспалите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                            Резонен въпрос. Трябва да го питат и да му търсят отговорност до откат.
                            А за произходът му честно казано не знам, но подозирам, че не е много по-различен от този на повечето сегашни назначени и с благословията на ДС "бизнесмени". Ще потърся инфо.
                            Ако питаш мен такива тарикати/ сини, зелени червени/ до стената и да си платят куршума по почина на китайските ни камаради

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Кирето лудогорски до къде го докара- осъдиха параходството да си спазва инвестициите, той завалията прати за скраб поне 15 кораба, в същото време записал че ще купи един нов, ама не го купил и сега като му казват да ходи да купува подскача. ТОй всъщност какъв е червен капиталист или просто капиталист без човешко лице
                              Резонен въпрос. Трябва да го питат и да му търсят отговорност до откат.
                              А за произходът му честно казано не знам, но подозирам, че не е много по-различен от този на повечето сегашни назначени и с благословията на ДС "бизнесмени". Ще потърся инфо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin

                                хахаха филм, хахаха, смешко марикон. Кой гледа филми бе тъпчо като ей я къде е москва- 3 часа със самолета и ще гледаш и ще станеш като швейцарски часовник от цъкане- ейййййййййййй как си живеят тези руснаци
                                Ха ха... Маляка... Кой ти ходи в Москва по собствена воля??? Смешкоу, знаеш ли какви пари трябва да ми наринеш, за да си причиня това наказание... От цял свят тооооочно там ще си загубя времето.

                                Коментар

                                Working...
                                X