IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
    Публичната личност и политикът имат само един избор и съм го посочил в изложението.


    И защо все пак халът ни е такъв?! Тук ще кажа нещо, което май до този момент не съм си позволявал. В известен смисъл бях изненадан, че една група хора още преди, а други веднага на 11.ноември вече много точно знаеха какво трябва да се прави. Искаха да вземат всичко, знаеха, че ще успеят, но много добре си даваха сметка, че кражбата няма да им бъде простена и не могат да се представят на обществото като действителните господари. Избраха далечния прицел. Дълго време оставане зад кулисите, неафиширане, умишлено възпроизвеждане на контролиран хаос, изчакване на смяна на поколенията, довеждане на нещата до ръба.
    .
    Тук си прав. Проф. Иво Христов все още се усеща повече в свои води в политическия дебат отколкото в реалната популистична проелекторална политика. Това му опарване ще го алармира да говори по-внимателно. Макар че той не загуби много щото подавляващото мнозинство от българите се причисляват към 20-те процента грамотни, доколкото могат все пак да се подписват и са съгласни, че 80 % са дебили. Парадокс!
    Колкото до предварителните очаквания и проекти какво ще стане след Деня Х, според мен още от 60-те се подготвя избушване на егалитарната система и приватизиране на националните богатства. Не случайно Мишел дьо Нострадам нарича републиката пиявица. Загубвайки монархията България губи основния гарант и стожер на държавността и народностността. Все пак засега съм републиканец, де.

    Коментар


    • https://www.youtube.com/watch?v=dcd2aOj_0MA

      Саммит АТЭС во Вьетнаме: Как встречали Владимира Путина 10.11.2017.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Ти може и да го познаваш ,но той едва ли всичко ти е изповядал .
        Със сигурност не ми се е изповядвал. Но парите ги нямаше в началото. Само връзки и познания.

        А на тебе някой да не ти се е изповядал за "куфарчето с пари", та си толкова уверен?
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • https://www.youtube.com/watch?v=Rlq8Q5yAIhc
          Скандал во Вьетнаме: власти страны ОТКАЗАЛИСЬ стелить "красный ковер" прибывшему Трампу.


          И правилно , Виетнам за разлика от Япония помни бомбардировките и напалма.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

            И аз познавам човек, който сам напусна много висока позиция, ранг на замминистър и започна търговия в своята област. Никакви пари в наличност. Просто много връзки и у нас и навън. Както и много познания в тази област. Търговията потръгна и се появиха парите. Това му позволи да участва в масовата приватизация в един фалирал и неработещ завод. Две години мъка и после дойде Царя и нещата се оправиха. Пазарът се отпуши, печалбите бяха големи и така до 2008ма.
            Това разбира се е само част от некриминалното забогатяване. Щото никой не отрича, че имаше и криминални и измамнически схеми.
            Ти може и да го познаваш ,но той едва ли всичко ти е изповядал .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              И аз на тези куфарчета повече вярвам.
              Когато човек вярва, той няма нужда от доказателства и няма какво да се дискутира с него. Той ВЯРВА. Дали в Дядо Коледа, дали в Господ, все едно.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                Това за куфарчетата си е глупост.

                Предимството им е било под друга форма , а именно по-добро образование, ясна представа как се случват нещата в икономиката , широка гама от контакти с хора на ключови позиции.

                Имам познат които сега е с доста голям бизнес , 90 година го заварва като млад тъкмо специалист по външна търговия в министерството на планирането.
                ......

                Та мисълта ми е че дори някои хипотетично да е получил пари , няма ли мозък в главата всичко ще замине по орли и по гарвани..
                И аз познавам човек, който сам напусна много висока позиция, ранг на замминистър и започна търговия в своята област. Никакви пари в наличност. Просто много връзки и у нас и навън. Както и много познания в тази област. Търговията потръгна и се появиха парите. Това му позволи да участва в масовата приватизация в един фалирал и неработещ завод. Две години мъка и после дойде Царя и нещата се оправиха. Пазарът се отпуши, печалбите бяха големи и така до 2008ма.
                Това разбира се е само част от некриминалното забогатяване. Щото никой не отрича, че имаше и криминални и измамнически схеми.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                  Това за куфарчетата си е глупост.

                  Предимството им е било под друга форма , а именно по-добро образование, ясна представа как се случват нещата в икономиката , широка гама от контакти с хора на ключови позиции.

                  Имам познат които сега е с доста голям бизнес , 90 година го заварва като млад тъкмо специалист по външна търговия в министерството на планирането.

                  1992 от правителството на СДС е уволнен защото баща бил от червен род ....... тръгнал си е само с тефтерчето с контакти с чужди контрагенти.

                  1993 година вече е представител на няколко чужди компании с интерес да стъпят на балканския пазар ........

                  Та мисълта ми е че дори някои хипотетично да е получил пари , няма ли мозък в главата всичко ще замине по орли и по гарвани..
                  Не е било в куфарчета а в чувалчета с по няколко милиончета.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    Това за куфарчетата си е глупост.

                    Предимството им е било под друга форма , а именно по-добро образование, ясна представа как се случват нещата в икономиката , широка гама от контакти с хора на ключови позиции.

                    Имам познат които сега е с доста голям бизнес , 90 година го заварва като млад тъкмо специалист по външна търговия в министерството на планирането.

                    1992 от правителството на СДС е уволнен защото баща бил от червен род ....... тръгнал си е само с тефтерчето с контакти с чужди контрагенти.

                    1993 година вече е представител на няколко чужди компании с интерес да стъпят на балканския пазар ........

                    Та мисълта ми е че дори някои хипотетично да е получил пари , няма ли мозък в главата всичко ще замине по орли и по гарвани..
                    И аз на тези куфарчета повече вярвам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                      Това вече е друго нещо.
                      А онова предното си беше фантазиране.
                      Съжалявам, не се разбираме!
                      "Онова" е нормата (правилото), а последното изброяване е едно изключение, което има за цел да опредмети разговора и да го приближи до реалиите на делника.

                      Както и да е. Ние нямаме за цел да се убеждаваме или да "караме" отсрещната страна да прегърне вярванията ни.
                      Ние просто разговаряме и общуваме.
                      Формалната причина е оттказът на рациото да разбере и приеме, как е възможно нещата в нашата страна толкова да не вървят.

                      За разведряване на обстановката, една шопска поговорка/лаф:

                      ИмАло е да нЕма, ама такова нЕмане не е имАло!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Провиждаш и чуваш неща, които не съм изрекъл, но доколкото те засягат индиректно и "твоите" хора, подскачаш обидено. А куфарчетата са си реалност, макар и в чисто символичен смисъл.
                        Това за куфарчетата си е глупост.

                        Предимството им е било под друга форма , а именно по-добро образование, ясна представа как се случват нещата в икономиката , широка гама от контакти с хора на ключови позиции.

                        Имам познат които сега е с доста голям бизнес , 90 година го заварва като млад тъкмо специалист по външна търговия в министерството на планирането.

                        1992 от правителството на СДС е уволнен защото баща бил от червен род ....... тръгнал си е само с тефтерчето с контакти с чужди контрагенти.

                        1993 година вече е представител на няколко чужди компании с интерес да стъпят на балканския пазар ........

                        Та мисълта ми е че дори някои хипотетично да е получил пари , няма ли мозък в главата всичко ще замине по орли и по гарвани..
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Дипломатический скандал: Белый дом ЗАПРЕЩАЕТ Трампу в новой встрече с "paзopвaным в клочья" Путиным

                          https://www.youtube.com/watch?v=W9JOFaD6G7s

                          Демократически особености ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                            Провиждаш и чуваш неща, които не съм изрекъл, но доколкото те засягат индиректно и "твоите" хора, подскачаш обидено. А куфарчетата са си реалност, макар и в чисто символичен смисъл.
                            Ако това поне донякъде ще те успокои, животът е толкова ярък и пъстър и многообразен, че нещата никога не се случват в абсолютно чист вид.
                            Ерго, тази абстрактна схема, която съм илюстрирал нито може, нито си поставя за цел да обясни напълно случилото се и продължаващото да се случва.
                            В разпределението и генерирането на собственост и власт се включват И много други групи и лица:
                            - шуреи и баджанаци,
                            - политически и други приятели,
                            - знаещи и можещи хора,
                            - много амбициозни и работливи,
                            - много талантливи в най-различни области,
                            - хора с връзки, включително извън страната,
                            - силоваци
                            - откровени криминали,
                            - късметлии и
                            мн. др.
                            всеки по своя начин.

                            Това вече е друго нещо.
                            А онова предното си беше фантазиране.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              Абсолютни фантазии. Същите както за парите, дето уж ги раздавали в куфарчета.
                              Провиждаш и чуваш неща, които не съм изрекъл, но доколкото те засягат индиректно и "твоите" хора, подскачаш обидено. А куфарчетата са си реалност, макар и в чисто символичен смисъл.
                              Ако това поне донякъде ще те успокои, животът е толкова ярък и пъстър и многообразен, че нещата никога не се случват в абсолютно чист вид.
                              Ерго, тази абстрактна схема, която съм илюстрирал нито може, нито си поставя за цел да обясни напълно случилото се и продължаващото да се случва.
                              В разпределението и генерирането на собственост и власт се включват И много други групи и лица:
                              - шуреи и баджанаци,
                              - политически и други приятели,
                              - знаещи и можещи хора,
                              - много амбициозни и работливи,
                              - много талантливи в най-различни области,
                              - хора с връзки, включително извън страната,
                              - силоваци
                              - откровени криминали,
                              - късметлии и
                              мн. др.
                              всеки по своя начин.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Да бееме пратили 35 дивизии са Ленинград моеше се казва Бате Бойко а Москва Банкя
                                Баш тай ша да е ......

                                Ма по вероятно щеше за наказание че сме имали войници на източния фронт , руснаците щяха да дадат на Гърците , Сърбите , Македонците да си вземат територии от България като репарации за фашистката окупация която сме им направили.........та добре че поне тая простотия не са направили нашите управляващи тогава....

                                Дори Румънците са искали разваляне на Крайовската спогодба , тоест да им върнем южна Добруджа. Ама са били по-големи глупаци от нас и са пратили войници на източния фронт та са отнесли дървото по-здраво от нас ....
                                Last edited by markov; 10.11.2017, 16:28.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X