IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    От коя година е тая новина?
    Курса рубла/долар е около 60 сега.. което даже е добре, щото преди време беше тръгнал да покорява 100.
    Значи да поправим колегата В_тин ........ за година в Русия за ел.енергия, топлина и вода сега се плаща 134,75 $ = (245*(33/60))
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Там ги тресе културен марксизъм, при нас беше икономически марксизъм. Имат още кво да папат, ама сигурността им куца. Дано се осъзнаят бързо, че с мултикултуризма, идентити политики и другите глупости нищо добро не ги чака. Но пък има време да загниват - процесът е бавен.
      http://ruspravda.info/Sotsialistiche...ost-29640.html
      Социалистические Штаты Америки - это уже реальность !

      Да здравствует социализм, вперед к победе коммунизма … в США

      Какое США ожидает будущее, разительно видно именно по отношению американцев к коммунизму. Люди старшего поколения, сформировавшиеся после Второй мировой войны, боялись и ненавидели коммунизм. Коммунистов (комми) искали под кроватями, подозревали в проникновении в американскую власть, в университеты. Американцы жили в страхе перед ядерным ударом "красной" России, экстраполируя на "русских коммунистов" свои потаенные желания самим превратить "комми" в ядерную пыль. Отголоски этого настроения живут и сейчас в американском обществе. Как показал опрос, 75% американцев воспринимают коммунизм негативно, однако среди молодежи таковых лишь 34%. Это хорошо видно и по отношению американцев разного возраста к таким историческим фигурам как Маркс, Ленин, Мао Цзэдун и Че Гевара. Среди "миллениалов" (возраст от 20 до 30 лет) к Марксу хорошо относятся 32%, к Ленину – 23%, Мао – 19%, Че – 31%. Среди американцев более старшего возраста это, соответственно, 18%, 17%, 16% и 26%. Таинственным исключением оказался лишь Сталин, которого больше уважает старшее поколение американцев, чем молодые. Тут счет 13% против 6% в пользу стариков. Видимо, фигура Сталина ассоциируется у них с победой над нацизмом.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Kolko е вярно не знам
        Здравко Зафировto Българи в чужбина

        6 hrs ·


        1 американски долар е равен на 32, 55 руски рубли.
        $245 са равни на 7 974,22 руски рубли!
        Един машинист, току що завършил безплатен курс за управление на мотриса в метрото, получава 30 000 руски рубли чиста месечна заплата или, ако така ви е по-лесно – $ 921,72!
        Обръщам внимание: заплата е месечна, а разходите за ток, отопление и вода са годишни. Годишни!
        Честит празник!
        От коя година е тая новина?
        Курса рубла/долар е около 60 сега.. което даже е добре, щото преди време беше тръгнал да покорява 100.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          Във Франция 1 кв/час електричество за бита струва на потребителите 2 евроцента!
          Не съм сгрешил – точно 2 цента!
          Бърза справка в Гугъла показва, че има пропусната 1 нула. Не претендирам дали е за бита или индустриално или средно.


          Коментар


          • Kolko е вярно не знам
            Здравко Зафировto Българи в чужбина

            6 hrs ·

            Мирослав Маринов:
            Администратор
            Вие си празнувайте, а пък ако искате и протестирайте!
            Във Франция 1 кв/час електричество за бита струва на потребителите 2 евроцента!
            Не съм сгрешил – точно 2 цента!
            В същата тази Франция болните имат не здравни книжки за нищожно малко доплащане на лекарствата им от Здравната каса, както е в България, а французите притежават електронни карти, в които са записани лекарствата им и ги получават от всяка аптека безплатно. Не съм сгрешил – безплатно!
            В суперскъпия град Москва всяко четиричленно семейство, което живее в собствен тристаен апартамент, за 1 (една) година заплаща 245 $ (долара) за електрически ток, за отопление и за вода! Не съм сгрешил – това са $ 245 за еленергия, топлина и вода! Като в московските жилища, за да живееш, трябва постоянно да отваряш прозорците!
            И една справка: 2 евроцента са равни на 3, 96 стотинки!
            1 американски долар е равен на 32, 55 руски рубли.
            $245 са равни на 7 974,22 руски рубли!
            Един машинист, току що завършил безплатен курс за управление на мотриса в метрото, получава 30 000 руски рубли чиста месечна заплата или, ако така ви е по-лесно – $ 921,72!
            Обръщам внимание: заплата е месечна, а разходите за ток, отопление и вода са годишни. Годишни!
            Честит празник!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Аз не разсъждавам нито като социлист,нито като комунист...Факта дори само ,че се опитвам да разсъждавам ме прави враг на комунизЪма...
              Не съм и защитник на социализма....Моята теза и всичко,което съм прочел,разбрал,видял в досегашния ми живот ,ме кара да си правя извода,че при нас българите има далеч по-далечни и по-дълбоки наслагвания,които влияят върху днешния ни живот и ще продължат да влияят и за в бъдеще....Дали това е за добро или за лошо,за мен лично съм намерил отговора,но ще го оставя за себе си....
              Така и не ми каза мнението си за сравнението Чехия-Чили..
              Че има наслагвания, има. Аз също го отчитам. Но при правилен подход от страна на управляващите тези наслагвания могат да бъдат заличени.

              За Чехия - Чили кво не разбра?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                И тогаз де ше бегаш ...тука комОнизъм и там комОнизъм ?
                У Чили.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Там ги тресе културен марксизъм, при нас беше икономически марксизъм. Имат още кво да папат, ама сигурността им куца. Дано се осъзнаят бързо, че с мултикултуризма, идентити политики и другите глупости нищо добро не ги чака. Но пък има време да загниват - процесът е бавен.
                  И тогаз де ше бегаш ...тука комОнизъм и там комОнизъм ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                    По отношение на "комунизма-социализъм" , туй което е сега в западна Европа май слага у малкия си джоб бай Тошовия комунизъм например.
                    Там ги тресе културен марксизъм, при нас беше икономически марксизъм. Имат още кво да папат, ама сигурността им куца. Дано се осъзнаят бързо, че с мултикултуризма, идентити политики и другите глупости нищо добро не ги чака. Но пък има време да загниват - процесът е бавен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid

                      Ако ще и всички българи да избият ти ще си останеш все същия интересно ми тогава кой ще ти пречи на великите способности.На бездарника и мързела все некой му пречи я руснаците я цереу я комунистите.Мама му деба за толко години ни един руснак ни един комунист не дойде да ми пречи да работя.На демократите се некой ви пречи.Вие се имате за велики за можещи знаещи кадърни ма само да не бяха руснаците кагаибету комустите щот ви пречат. Боже Боже какви хора има по нашите земи Боже
                      На мен лично никой не ми пречи. Аз съм доволен от сегашното положение, щото много добре си спомням времената преди 89-та а и след 89-та, та до 1997 какви каубойски времена бяха и какви хиперинфлация и глупости. След 2000 почнаха да се нормализират нещата.

                      Единствено имам против тромавата съдебна система и администрация. И пенсиите - що аджеба трябва правителството да решава.

                      Май вие комунягите се мрънкате как едно време било по-добре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                        Аз не разсъждавам нито като социлист,нито като комунист...Факта дори само ,че се опитвам да разсъждавам ме прави враг на комунизЪма...
                        Не съм и защитник на социализма....Моята теза и всичко,което съм прочел,разбрал,видял в досегашния ми живот ,ме кара да си правя извода,че при нас българите има далеч по-далечни и по-дълбоки наслагвания,които влияят върху днешния ни живот и ще продължат да влияят и за в бъдеще....Дали това е за добро или за лошо,за мен лично съм намерил отговора,но ще го оставя за себе си....
                        Така и не ми каза мнението си за сравнението Чехия-Чили..
                        Щом започнеш въобще да разсъждаваш, ставаш неудобен за всяка система.
                        Всички измислени досега системи обичат общия поток, моделиран съгласно техните си правила. Без изключение.
                        Някои системи допускат леки отклонения от потока... ама само така, за цвят...
                        но трябва да се спазва правилото "керванът си върви, кучетата си лаят"... иначе - лошо за разпасалият се разсъждаващ...
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                          Аз не разсъждавам нито като социлист,нито като комунист...Факта дори само ,че се опитвам да разсъждавам ме прави враг на комунизЪма...
                          Не съм и защитник на социализма....Моята теза и всичко,което съм прочел,разбрал,видял в досегашния ми живот ,ме кара да си правя извода,че при нас българите има далеч по-далечни и по-дълбоки наслагвания,които влияят върху днешния ни живот и ще продължат да влияят и за в бъдеще....Дали това е за добро или за лошо,за мен лично съм намерил отговора,но ще го оставя за себе си....
                          Така и не ми каза мнението си за сравнението Чехия-Чили..
                          На каквото не му изнася той не отговаря, и аз чаках да обясни за млякото, ама файда йок- отговор на кукуво лято
                          Last edited by v_tin; 12.11.2017, 20:46.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                            Червени лицемери.

                            Позор и смрад.

                            30 години се правят на честни и добри.

                            Българина плаща с търпение.

                            Трагедия.
                            Хайде хващай пушката

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                              Преди съм писал за системите - капитализъм срещу социализъм. Имаше 2 държави разделени - Източна и Западна Германия, Южна и Северна Корея.

                              Един народ, еднакво трудолюбив, еднакво ученолюбив, еднакво каквото се сетите. Само дето едните живеят при капитализъм, другите при социализъм. И накрая след 40 години резултата е видим.

                              Така че тука веднага може да си изведеш една рецепта за успех - никъв комунизъм и никви хора дето разсъждават като комунисти/социалисти.

                              Аз не разсъждавам нито като социлист,нито като комунист...Факта дори само ,че се опитвам да разсъждавам ме прави враг на комунизЪма...
                              Не съм и защитник на социализма....Моята теза и всичко,което съм прочел,разбрал,видял в досегашния ми живот ,ме кара да си правя извода,че при нас българите има далеч по-далечни и по-дълбоки наслагвания,които влияят върху днешния ни живот и ще продължат да влияят и за в бъдеще....Дали това е за добро или за лошо,за мен лично съм намерил отговора,но ще го оставя за себе си....
                              Така и не ми каза мнението си за сравнението Чехия-Чили..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                                Преди съм писал за системите - капитализъм срещу социализъм. Имаше 2 държави разделени - Източна и Западна Германия, Южна и Северна Корея.

                                Един народ, еднакво трудолюбив, еднакво ученолюбив, еднакво каквото се сетите. Само дето едните живеят при капитализъм, другите при социализъм. И накрая след 40 години резултата е видим.

                                Така че тука веднага може да си изведеш една рецепта за успех - никъв комунизъм и никви хора дето разсъждават като комунисти/социалисти.

                                По отношение на "комунизма-социализъм" , туй което е сега в западна Европа май слага у малкия си джоб бай Тошовия комунизъм например.

                                Коментар

                                Working...
                                X