IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Nikolay Slatinski
    22 часа ·

    Представете си, ако бяхме нормална държава, какъв ефект би имало изказването на министър-председателя, че в парламента "има хора, замесени с наркотрафик"!
    [Каквото и да означава това "замесени С наркотрафик"...]
    Ефектът би бил взривен, потресаващ, вулканичен, епичен. От държавите-партньори щяха да полетят запитвания кои са тези хора и какво е направила досега системата за национална сигурност спрямо тях.
    Но ние явно не сме нормална държава.
    В нормалната държава в парламента няма хора, замесени С наркотрафик. Защото в момента, в който бъдат установени, те вече няма да са в парламента, а на място тъмно и влажно.
    В нормалната държава, също така, министър-председателят на прави подобни изявления - ей-така, пътьом, като хрумване, между впрочем, сякаш коментира недъзите на българския футбол или говори за нивото на река Дунав в сантиметри...
    Там министър-председателят действа.
    Действа така, че в парламента да няма хора, замесени С наркотрафик. Сиреч, да сме нормална държава.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
      Общо 23 страни от Европейския съюз се ангажираха днес със задълбочаването на военното сътрудничество между държавите от Общността. На специална церемония в Брюксел министрите на външните работи и отбраната подписаха Нотификация по постоянното структурирано сътрудничество на ЕС в областта на отбраната. С този акт се прави крачка към създаването на общ европейски отбранителен съюз, припомня германският национален ежедневник Die Frankfurter Allgemeine Zeitung.
      Отбранителният съюз трябва да направи ЕС по-независим от САЩ и да доведе до тясно сътрудничество между въоръжените сили на страните от Общността.
      А какво става с нато- едното световен нападател, другото регионален- така ли

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
        Общо 23 страни от Европейския съюз се ангажираха днес със задълбочаването на военното сътрудничество между държавите от Общността. На специална церемония в Брюксел министрите на външните работи и отбраната подписаха Нотификация по постоянното структурирано сътрудничество на ЕС в областта на отбраната. С този акт се прави крачка към създаването на общ европейски отбранителен съюз, припомня германският национален ежедневник Die Frankfurter Allgemeine Zeitung.
        Отбранителният съюз трябва да направи ЕС по-независим от САЩ и да доведе до тясно сътрудничество между въоръжените сили на страните от Общността.
        Убаво са подписали. Снимали са се. Доволни.
        А САЙБИЯТА, попитаха ли ?
        Щото до момента, такива своеволия, не бяха разрешени !
        Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

        Коментар


        • Общо 23 страни от Европейския съюз се ангажираха днес със задълбочаването на военното сътрудничество между държавите от Общността. На специална церемония в Брюксел министрите на външните работи и отбраната подписаха Нотификация по постоянното структурирано сътрудничество на ЕС в областта на отбраната. С този акт се прави крачка към създаването на общ европейски отбранителен съюз, припомня германският национален ежедневник Die Frankfurter Allgemeine Zeitung.
          Отбранителният съюз трябва да направи ЕС по-независим от САЩ и да доведе до тясно сътрудничество между въоръжените сили на страните от Общността.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Значи да поправим колегата В_тин ........ за година в Русия за ел.енергия, топлина и вода сега се плаща 134,75 $ = (245*(33/60))
            Марков бихте ли сметнали колко $$ ще се плаща в Русия когато рублата стане сто за леФче?

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Разбира се, че ЕС ще продължи да съществува. Въпросът е - в какъв вид ще продължи да съществува той.

              Накратко: България, в бъдещият ЕС - ще бъде една от най-развитите икономики. Не се изхвърлям прекалено, защото останалите НОВИ членове - ще бъдат евентуално Албания и други подобни.

              Докладът на Бундесфера показва първоначални нагласи за създаване на условията за излизане от ЕС.

              Да: няколкото водещи икономики ще се спасят, излизайки от ЕС, защото те бече са получили онова, за което е създаден съюза, а именно: за разширяване на пазарите, в които техните стоки да се продават, както и - по възможност да излязат на пазари със суровини. От тия два фактора - първият работи безотказно - НЕОБРАТИМО разширяване на пазарите, в които се фиксират необходимите цени, включващи и движението на цените на суровините. Т.е. - косвено се вкарва и вторият фактор, защото обществото не създава възможности за колонизация и пряко влияние на суровините, но пък - каква по-голяма колонизация от сегашната?

              Всичко в света се върти около настоящите "ценности". ЕС изчерпва смисъла и съдържанието си, ако пазарите са вече прекроени. Големите - една по една - ще се отделят, за да не се налага да "хранят" дребосъците. Разбира се, че това ще е обвързано и с ограничаване на броя на пришълците-кръвопийци, които - видно е - с едни "общи и единни" граници - няма как да бъдат озаптени. Ако и това не виждат сегашните "лидери" /типигьози/ - то - напълно си заслужават претопяването за броени години... /това е валидно и, ако се правят, че не разбират смисъла на атентатите в големите столици и градове - те са в пряка връзка с горепосочените процеси/...

              Коментар


              • Разпад на ЕС, колапс в САЩ... Сценариите за бъдещето на света
                Германският Бундесвер с апокалиптичен документ от 102 страници

                Прочети още на: https://www.dnes.bg/usa/2017/11/13/r...a-sveta.359027

                Тия май нямат илюзии .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                  От коя година е тая новина?
                  Курса рубла/долар е около 60 сега.. което даже е добре, щото преди време беше тръгнал да покорява 100.
                  Значи да поправим колегата В_тин ........ за година в Русия за ел.енергия, топлина и вода сега се плаща 134,75 $ = (245*(33/60))
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                    Там ги тресе културен марксизъм, при нас беше икономически марксизъм. Имат още кво да папат, ама сигурността им куца. Дано се осъзнаят бързо, че с мултикултуризма, идентити политики и другите глупости нищо добро не ги чака. Но пък има време да загниват - процесът е бавен.
                    http://ruspravda.info/Sotsialistiche...ost-29640.html
                    Социалистические Штаты Америки - это уже реальность !

                    Да здравствует социализм, вперед к победе коммунизма … в США

                    Какое США ожидает будущее, разительно видно именно по отношению американцев к коммунизму. Люди старшего поколения, сформировавшиеся после Второй мировой войны, боялись и ненавидели коммунизм. Коммунистов (комми) искали под кроватями, подозревали в проникновении в американскую власть, в университеты. Американцы жили в страхе перед ядерным ударом "красной" России, экстраполируя на "русских коммунистов" свои потаенные желания самим превратить "комми" в ядерную пыль. Отголоски этого настроения живут и сейчас в американском обществе. Как показал опрос, 75% американцев воспринимают коммунизм негативно, однако среди молодежи таковых лишь 34%. Это хорошо видно и по отношению американцев разного возраста к таким историческим фигурам как Маркс, Ленин, Мао Цзэдун и Че Гевара. Среди "миллениалов" (возраст от 20 до 30 лет) к Марксу хорошо относятся 32%, к Ленину – 23%, Мао – 19%, Че – 31%. Среди американцев более старшего возраста это, соответственно, 18%, 17%, 16% и 26%. Таинственным исключением оказался лишь Сталин, которого больше уважает старшее поколение американцев, чем молодые. Тут счет 13% против 6% в пользу стариков. Видимо, фигура Сталина ассоциируется у них с победой над нацизмом.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      Kolko е вярно не знам
                      Здравко Зафировto Българи в чужбина

                      6 hrs ·


                      1 американски долар е равен на 32, 55 руски рубли.
                      $245 са равни на 7 974,22 руски рубли!
                      Един машинист, току що завършил безплатен курс за управление на мотриса в метрото, получава 30 000 руски рубли чиста месечна заплата или, ако така ви е по-лесно – $ 921,72!
                      Обръщам внимание: заплата е месечна, а разходите за ток, отопление и вода са годишни. Годишни!
                      Честит празник!
                      От коя година е тая новина?
                      Курса рубла/долар е около 60 сега.. което даже е добре, щото преди време беше тръгнал да покорява 100.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                        Във Франция 1 кв/час електричество за бита струва на потребителите 2 евроцента!
                        Не съм сгрешил – точно 2 цента!
                        Бърза справка в Гугъла показва, че има пропусната 1 нула. Не претендирам дали е за бита или индустриално или средно.


                        Коментар


                        • Kolko е вярно не знам
                          Здравко Зафировto Българи в чужбина

                          6 hrs ·

                          Мирослав Маринов:
                          Администратор
                          Вие си празнувайте, а пък ако искате и протестирайте!
                          Във Франция 1 кв/час електричество за бита струва на потребителите 2 евроцента!
                          Не съм сгрешил – точно 2 цента!
                          В същата тази Франция болните имат не здравни книжки за нищожно малко доплащане на лекарствата им от Здравната каса, както е в България, а французите притежават електронни карти, в които са записани лекарствата им и ги получават от всяка аптека безплатно. Не съм сгрешил – безплатно!
                          В суперскъпия град Москва всяко четиричленно семейство, което живее в собствен тристаен апартамент, за 1 (една) година заплаща 245 $ (долара) за електрически ток, за отопление и за вода! Не съм сгрешил – това са $ 245 за еленергия, топлина и вода! Като в московските жилища, за да живееш, трябва постоянно да отваряш прозорците!
                          И една справка: 2 евроцента са равни на 3, 96 стотинки!
                          1 американски долар е равен на 32, 55 руски рубли.
                          $245 са равни на 7 974,22 руски рубли!
                          Един машинист, току що завършил безплатен курс за управление на мотриса в метрото, получава 30 000 руски рубли чиста месечна заплата или, ако така ви е по-лесно – $ 921,72!
                          Обръщам внимание: заплата е месечна, а разходите за ток, отопление и вода са годишни. Годишни!
                          Честит празник!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Аз не разсъждавам нито като социлист,нито като комунист...Факта дори само ,че се опитвам да разсъждавам ме прави враг на комунизЪма...
                            Не съм и защитник на социализма....Моята теза и всичко,което съм прочел,разбрал,видял в досегашния ми живот ,ме кара да си правя извода,че при нас българите има далеч по-далечни и по-дълбоки наслагвания,които влияят върху днешния ни живот и ще продължат да влияят и за в бъдеще....Дали това е за добро или за лошо,за мен лично съм намерил отговора,но ще го оставя за себе си....
                            Така и не ми каза мнението си за сравнението Чехия-Чили..
                            Че има наслагвания, има. Аз също го отчитам. Но при правилен подход от страна на управляващите тези наслагвания могат да бъдат заличени.

                            За Чехия - Чили кво не разбра?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                              И тогаз де ше бегаш ...тука комОнизъм и там комОнизъм ?
                              У Чили.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Там ги тресе културен марксизъм, при нас беше икономически марксизъм. Имат още кво да папат, ама сигурността им куца. Дано се осъзнаят бързо, че с мултикултуризма, идентити политики и другите глупости нищо добро не ги чака. Но пък има време да загниват - процесът е бавен.
                                И тогаз де ше бегаш ...тука комОнизъм и там комОнизъм ?

                                Коментар

                                Working...
                                X