IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ставаше дума за този материал.
    Не заявявам отношение по темата, просто акцентирам на различната гледна точка.
    Феминизмът и социалното разложение

    Тогава изглежда вероятно, рекох аз,
    че тиранията се установява не от някакво друго устройство,
    а от демокрацията;
    и по-точно, мисля аз, от твърде крайната свобода
    се поражда твърде голямо и твърде жестоко робство.


    Платон, „Държавата

    Коментар


    • [QUOTE=Trakatrak';n3288530]
      Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

      Стига с тия оставки. Искаш да отстраниш най-полезните от недискриминираната по пол кохорта. Човек ще рече, че работиш за управляващите.
      Споменатата от теб дискриминация по пол ме наведе на разни размисли и си спомних за една много различна гледна точка. Преди време бяха публикували една статия в мемория, с предполагаем автор жена. В последното аз не бях никак убеден. Сега ще я потърся.
      Тематично ще стои добре в дискусията.
      Last edited by nachev; 23.01.2018, 13:31.

      Коментар


      • [QUOTE=majnata;n3288488][QUOTE=majnata;

        Единствения правилен ход на Борисов, оставки за Цачева и Захариева. На Борисов за сетен път му намазаха ските.


        [/QUOTE]

        Стига с тия оставки. Искаш да отстраниш най-полезните от недискриминираната по пол кохорта. Човек ще рече, че работиш за управляващите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Браво , Начев ! Дано сганта прочете това ...и разбере , естествено .
          Понеже Сганов тържествено обяви оттеглянето си от пренията по този чувствителен въпрос, принуден съм да му отговоря чрез реакция на твоя пост. Виж сега, истината е, че аз по никакъв начин не искам да назидателствам или обиждам някого заради политика или вяра. Знаеш мнението ми, това са интимни и дълбоко емоционални теми, а в областта на личната емоция всеки субект има характеристика на Бог по отношение на самия себе си.
          Някой се заиграва и експлоатира по безобразен начин най-интимните, етични струни в душата на здравия човешки индивид. Прави го със задни помисли и цели, прави го заради интереси и власт, прави го за да положи основите на някаква бъдеща социална подредба.
          Символът на най-яркото зло, в най-изчистен и грозен вид е представата за насилие над малко, красиво и невинно момиченце. С последното не искам по никакъв начин за твърдя, че насилието към жени, момченца и мъже и обществено по-приемливо, но искам да покажа механизма за промиване на мозъци.

          Не искам да съм на мястото на Борисов. Убеден съм, че дори да не е знаел, вече е разбрал за клопката, в която е попаднал. Преградата падна, сега трябва да заяви верността си към правата линия и нищо добро не го чака.

          Коментар


          • И още нещо последно по отношение мнението на църквата (НЕ САМО православната) за конвенцията и конкретно за разноправието на жените и мъжете.
            Ето вижте, какво казва днес некъв дедо:
            „Отричате основната библейска истина: "И сътвори Бог човек по свое подобие, като мъж и жена ги сътвори"!"

            Ако това наистина е така и тоя чернодрешко го мисли, ЗАЩО само мъже могат да са свещеници? Щом и мъжът и жената са по подобие на БОГ, защо само мъжете се пишат "преводачи" на волята на БОГ? И още много въпроси изникват от задълбоченото четене на текстове на 2000 години, които претендират да са актуални и общовалидни и днес ама нейсе.

            Приключих с "конвенцията"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              А това, всъщност, твой текст ли е?!
              Могат да се извадят интересни въпроси, апропо. Става ясно, че БПЦ е обявена за нещо лошо и назадничава. Последното е поставено във видим противовес на личността на Папа Франциск. Който "Папа Франциск демонстрира изключително симпатични, обективни и човечни позиции по въпроси като миграцията, икономическото неравенство, новите технологии, единоборството между науката и религията и много други."

              Това по естествен начин избутва на преден план въпраса за отношението на Папа Франциск към Истанбулската направа. Разбери въпроса ми правилно! Аз не знам нищо за отношението му към това явление и ми е интересно да науча.
              Буквално вчера прегледах съвсем набързо една статия за негово посещение в Перу, където е взел отношение срещу насилието върху жени и срещу ширещата се там обществена култура на "мачизма", но въпреки видимата и пряка връзка не обърнах внимание да е дал за пример и да е препоръчал някакви решение в духа на Истанбул.
              Pope Francis condemns violence against women and 'machismo culture' in Latin America

              Аз моето отношение към това съм го казал по максималтно категоричен начин още преди да се изкажат големите авторитети и преди темата да залее обществото.
              Ако вече сте обърнали внимание на становището на д-р Михайлов, моля за извинение, но по-добре и задълбочено от него, не вярвам да може някой да остветли темата.
              Д-р Николай Михайлов: Истанбулската конвенция - не сме объркани в превода. В клопка сме
              Браво , Начев ! Дано сганта прочете това ...и разбере , естествено .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                В грешка си, в сравнение с католическите перверзници са като първолаци...
                Ма то е логично, като види човек колко му е пипето на римо-латиноския им шеф и му се изяснява всичко.
                Хахха, това е щото там тоя или оня папа все пак заклеймява тия гнусотници и ги изобличават. Тук НИКОГА няма да чуеш и дума от "дедовци владики" срещу някой техен подобен, дори и да е изобличен публично и по медиите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                  Е ...какво общо има приемането на тая досадна вече конвенция с "трети пол"...освен дрънканиците на велислав дърев и нашенските попове, повечето от които не знаят самите те от кой пол са?
                  Та в т.н. БПЦ са най-големите извратеняци, педофили и какви ли не бе човек. Доказано.
                  Виж, аз уважавам мнението ти, но за БПЦ не съм съгласен в конкретния случай (не по принцип, по принцип си прав, там има и доста педофили, говоря за конкретния случай). Въобще един от много големите проблеми на нашето общество (западното такова, защото България е част от Западния свят, колкото и на някой да им се иска да е част от Изтока) е именно убиването на вярата и принизяването на християнските добродетели до Хепи холидейс и ядене и пиене на корем. Както и да е, да не отплесвам - факт е, че в Конвенцията има едно криво понятие, дето се вика джендър, прикрито много красиво зад правата на жените и децата, а всички знаем, че пътят към ада е осеян с добри намерения. Факт е също така, че само педери и криминалци, тип Солджъра и разни ЛГБТ-та са зад тази Конвенция. Факт е и че БПЦ доста разумно и аргументирано изрази позицията си.

                  Оттък нататаък всеки сам преценява за себе си - аз съм против Конвенцията в този и вид, ако махнат джендърите, ще съм "За", но сега - не. Аргументите ми са ясни, а педерастията ще затрие западния ни свят такъв, какъвто го познаваме и накрая ислямът просто ще се настани в опразнената ниша, но това е дооооста дълга тема, в която няма да влизам.
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    Та в т.н. БПЦ са най-големите извратеняци, педофили и какви ли не бе човек. Доказано.
                    В грешка си, в сравнение с католическите перверзници са като първолаци...
                    Ма то е логично, като види човек колко му е пипето на римо-латиноския им шеф и му се изяснява всичко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                      Честно казано ми е все тая, специално за тая конвенция. Обаче ми прави неприятно впечатление, как чернодрешковците все се бутат да дадат некомпетентното си мнение по разни теми, като ванга, йога и щяло и не щяло, а дума не обелват за важните неща за хората в ежедневието им.
                      Църквата обикновено не прави революции , тя си е консервативна институция , точно от която имаме нужда днес ... срещу трансджендър революцията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                        Това е поредният път, в който българската църква показва, че е
                        А това, всъщност, твой текст ли е?!
                        Могат да се извадят интересни въпроси, апропо. Става ясно, че БПЦ е обявена за нещо лошо и назадничава. Последното е поставено във видим противовес на личността на Папа Франциск. Който "Папа Франциск демонстрира изключително симпатични, обективни и човечни позиции по въпроси като миграцията, икономическото неравенство, новите технологии, единоборството между науката и религията и много други."

                        Това по естествен начин избутва на преден план въпраса за отношението на Папа Франциск към Истанбулската направа. Разбери въпроса ми правилно! Аз не знам нищо за отношението му към това явление и ми е интересно да науча.
                        Буквално вчера прегледах съвсем набързо една статия за негово посещение в Перу, където е взел отношение срещу насилието върху жени и срещу ширещата се там обществена култура на "мачизма", но въпреки видимата и пряка връзка не обърнах внимание да е дал за пример и да е препоръчал някакви решение в духа на Истанбул.
                        Pope Francis condemns violence against women and 'machismo culture' in Latin America

                        Аз моето отношение към това съм го казал по максималтно категоричен начин още преди да се изкажат големите авторитети и преди темата да залее обществото.
                        Ако вече сте обърнали внимание на становището на д-р Михайлов, моля за извинение, но по-добре и задълбочено от него, не вярвам да може някой да остветли темата.
                        Д-р Николай Михайлов: Истанбулската конвенция - не сме объркани в превода. В клопка сме

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                          Ти си "за" конвенцията и ше подпишеш и с двете ръце и с двата крака ...това го разбрахме . Е ние па не щем !
                          Честно казано ми е все тая, специално за тая конвенция. Обаче ми прави неприятно впечатление, как чернодрешковците все се бутат да дадат некомпетентното си мнение по разни теми, като ванга, йога и щяло и не щяло, а дума не обелват за важните неща за хората в ежедневието им.

                          П.П. А ми е все тая, защото знам, че у нас и приетите закони не се спазват, та камо ли някаква конвенция.
                          Знам, че като си възпитан да се прибереш вкъщи и да подвикнеш на жената да ти сложи ракия и салата на масата и да мълчи, това няма да се преодолее с конвенции.
                          Знам, че много и от тук пишещите си имат точно изградени стереотипи за положението и поведението на жената и момичето и каквото и да им обясняваш, ще срещнеш талибанско озлобление и неразбиране насреща.
                          просто сме диви балкано-ориенталци и селяци, както пише Груето.
                          Last edited by 4ervenasgan; 23.01.2018, 12:40.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                            Е ...какво общо има приемането на тая досадна вече конвенция с "трети пол"...освен дрънканиците на велислав дърев и нашенските попове, повечето от които не знаят самите те от кой пол са?
                            Та в т.н. БПЦ са най-големите извратеняци, педофили и какви ли не бе човек. Доказано.
                            Ти си "за" конвенцията и ше подпишеш и с двете ръце и с двата крака ...това го разбрахме . Е ние па не щем !

                            Коментар


                            • Е ...какво общо има приемането на тая досадна вече конвенция с "трети пол"...освен дрънканиците на велислав дърев и нашенските попове, повечето от които не знаят самите те от кой пол са?
                              Та в т.н. БПЦ са най-големите извратеняци, педофили и какви ли не бе човек. Доказано.

                              Коментар


                              • Сган, ще ме прощаваш, но този път прекали в негативизма си. Много съм далеч от това да бъда ортодоксален православен (каква хубава тафтология), но за пръв път от доста време БПЦ изразява много точна и правилна позиция. У нас няма място за трети пол, такова място има по Анадолските чукари, в Атина или в Брюксел, но не и в София. Ние сме си селяци и си вярваме в хетеросексуалността - даже древните маляки са ни обиждали, че видите ли сме били толкова прости, че не сме хомо - така че нищо ново под слънцето.

                                А от онзи период ни е останала една много хубава думичка - мъжеложство (сега му викаме с по-грозното гей, а тогава колко ясно и точно е звучало - мъж, който спи в едно ложе с друг мъж), та това мъжеложство е било едно от наказанията, които са се наказвали със смърт. Но тогава сме били Империя, а сега сме просто протекторат - 50 години на източните талибани, а в последните 25 - на който плати повече. Ако дедети ни знаеха какви ще са наследниците им, със сигурност щяха да станат мъжеложци и нас нямаше да ни има - поне да не срамим онези горди българи, пред които трепереше светът, а наследниците им, трансджендърите, дори не знаят кой ги е онодил в постоянната им поза Г. Срам!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X