IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    США разгромили Канаду и стали третьими на чемпионате мира по хоккею...

    Aбе руснаците участвали ли са на това световно, да не би да са ги изгонили за допинг, или пък са паднали от една нищо и никаква швейцария?
    А леле-леле-мале какъв срам...

    Явно някой руски тираджия се е изгаврил с тебе.То затова е тая злоба.Ръпни си гъзо за твой яд Русия ще става се по силна.Свиквай

    Коментар


    • США разгромили Канаду и стали третьими на чемпионате мира по хоккею...

      Aбе руснаците участвали ли са на това световно, да не би да са ги изгонили за допинг, или пък са паднали от една нищо и никаква швейцария?
      А леле-леле-мале какъв срам...

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • След Меркел,кой отива в Бочаров ручей ?

        22 мая в Сочи состоится встреча Владимира Путина с Президентом Республики Болгарии Руменом Радевым, который будет находиться в России с рабочим визитом для участия в мероприятиях, посвящённых 140-летию освобождения Болгарии в результате Русско-турецкой войны 1877–1878 годов.

        Планируется обсудить перспективы российско-болгарского сотрудничества в различных сферах, обменяться мнениями по актуальным международным и региональным вопросам.
        Тез мероприятия явно са други,инак нескопосано стоят с празнуването на март през май . Можеше и към края на август да го поканят за да ги слеем с Девети септември!

        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          В областта н а енергетиката аз лично избягвам да ползвам аксиоматични твърдения, но слушам много внимателно приказките на страните, които са про и контра и на този етап не мога да намеря възражения против тезата ти.

          Да, нещата стоят най-вероятно едно към едно на описаното от теб.

          Аз искам да живея в екологичен район в модерна, пасивна къща, елегантно да са вписани термо, фотопанели, перки, термопомпа на вода и др. хитри неща, включително технологии за складиране и управляване на енергията, свързаност и т.н.

          Ама няма!

          По-скоро е препоръчително консерваторите да гледат аксиомите на нетуеър5 и да строят проекти върху тях.
          Не изключвам Бате Пешо да чете и да ни се подсмихва, но в живота вечно щастие няма.

          Има и много други съображения, но за тях евентуално по-късно.
          Е кво да кажа на това ми аз така искам.Ама няма вечно слънце и постоянен вятър.Тока не може да се складира това не са сандали или костюми.Има закон за запазване на енергията това е един кръговрат.И проблема с тока не е само за домакинствата.Не забравяйте че ток требе и за производството...Как си представяш примерно постоянно да духа вятър?Търсенето на технологии за складирането на ток е нещо като опитите в Турция да се забремени мъж.Тоя път води към задънена улица.

          Коментар


          • Ей тези Рашъни самовар не могат да направят пък виж какъв мост сделали към Крим ...че го и пуснаха предсрочно в употреба .

            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Червената сган пак в атака:
              "Запознатият депутат съм аз", затваря кръга Ерменков.[/INDENT]
              Ами човека е запознат че има такава анонимка, ние от своя страна може да напишем че и френските пенсионери/ към които се хвалиш че спадаш/ са запознати и явно ти не може да отречеш

              Прави впечатление че от около месец проявяваш голяма активност. Да не би да са ти обещали увеличение на заплатата

              Коментар


              • Червената сган пак в атака:

                Един и същи текст, позоваващ се на анонимни „запознати“, предупреждаващ за някаква „опасност“ и разпространяван като вирус в социалната мрежа – познато ви е, нали? Глупостите винаги са намирали добър прием във Фейсбук и са нещо типично за слабо информирани потребители.

                От няколко дни хора копират едно и също предупреждение:
                „Не пий вода от чешмата. Не я използвай дори за готвене“, защото била „отровна“.
                Източникът: „Приятел ми изпрати съобщение“...
                Нямаше да ви занимаваме с поредния опит за масова психоза, ако в него активно не се бе включил и български народен представител.
                Таско Ерменков от БСП сподели на публичния си профил във Фейсбук „предупреждението“.
                Имаме информация, че е запознат и депутат," завършва анонимката.
                "Запознатият депутат съм аз", затваря кръга Ерменков.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                  Nachev,

                  По принцип не се занимавам с финансови сметки на тема енергетика и особено ядрена енергетика. Работата, която върша изключва всякакви финансови съображения. Но към твоите разсъждения ще добавя още някои, пък който иска да си прави сметката. Приемете долните твърдения като аксиоми

                  1. НЕ МОЖЕ да има електроенергийна система (ЕЕС) само от дребни фотоволтаици, перки и ВЕЦ. Трябват си базови мощности.
                  2. ЕЕС без базови мощности НЕ МОЖЕ да съществува.
                  3. НАЙ-ЕКОЛОГИЧНАТА базова мощност е ядрената.
                  4. АЕЦ осигурява НАЙ-ГОЛЯМА енергийна независимост.
                  5. АЕЦ има НАЙ-ВИСОКА сигурност на доставките.
                  1. МОЖЕ. Ама за постоянство, предвидимост, непрекъсваемост на доставките и цени, като за среден българин, много трудно /да не кажа, и аз невъзможно, с днешни технологии.
                  2. МОЖЕ. Ама виж т.1.
                  3. Ако включим ЦЕЛИЯ горивен цикъл, боя се, не точно. Поне, засега, Да, не пуши. Тук и сега, да. Ако би било само това, ок
                  4. Да.
                  5.Да, при спазени всички изисквания по веригата.но,
                  6. АЕЦ е най-критична към човешкия фактор. Причините са комплексни но, фактът остава.
                  7. КЪМ МОМЕНТА, АЕЦ имат относително нисък кпд. Изход има, безядрен, но, фактът остава.
                  8.АЕЦ имат най-ужасяващите последици при авария. Факт.
                  9. Обаче, АЕЦ, някакси, са много сложни за замяна, благодарение т.4 и т.5.
                  ...
                  иди ги разбери.
                  Last edited by Pyramid; 20.05.2018, 18:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                    ... 2 КОБ - Вводная Лекция, генерал-майор Петров К.П.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cs9O...yYCHhaVznwpOpI
                    Добре е стартирал:
                    "Занимал должности начальника штаба 4 центра, начальника 4 центра космодрома «Байконур», заместителя начальника Центра управления полётами, заместителя начальника Военно-космической академии им. А. Ф. Можайского. Участвовал в разработке и испытаниях космической системы «ЭнергияБуран»."

                    но дали към финала не е изкукуригал?
                    "Книга Петрова «Тайны управления человечеством, или Тайны глобализации» в двух томах внесена в Федеральный список экстремистских материалов под номером 1463[5]. Решение подтверждено по апелляции в 2015 году.
                    Выступал с критикой некоторых неоязыческих организаций и лидеров, их ритуалов и источников.
                    По утверждению членов общины родноверов, Петров стал приверженцем идей неоязычества и прошёл обряд раскрещивания и имянаречения (волхв Мерагор) в 2005 году на капище Дажбо в ст. Шапсугской.
                    Незадолго до своей смерти выступил на празднике Перуна в качестве язычника — волхва Мерагора"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
                      Таско, последно става ли водата?
                      Трябва жеков да питаш

                      Коментар


                      • Таско, последно става ли водата?
                        М.... . ш..... ..й.о!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение

                          Начев нито те познавам ,нито искам нещо от теб,
                          нито те харесвам,нито имам нещо против теб
                          не споря ,не се държа менторски.
                          На Тасев работата му е да защитава нова ТЕЦ-така че дотук колко е обективен.
                          Бъди жив и здрав.
                          Аз също най-човешки ти пожелавам здраве и дълъг живот.
                          Това, че не се харесваме зарди заявявани икономически тези, не значи, че не може да разговаряме по нормален човешки начин.
                          Аз много ясно и категорично съм поставил междата и знам, че тук има много форумци, с които споделяме значително отклоняващи се икономически и политически възгледи, но нямам никакъв проблем и мога да разговарям с тях. И го правя без колебание.
                          Има и други, с които категорично няма да разговарям.

                          Може и да си забравил, но на едно друго място сме били приятели. Бяхме приятели не на последно място и поради простата причина, че там бяхме решили, че е проява на зрелост и добър тон да не говорим за политика.

                          В инвестора е друго.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                            Nachev,

                            По принцип не се занимавам с финансови сметки на тема енергетика и особено ядрена енергетика. Работата, която върша изключва всякакви финансови съображения. Но към твоите разсъждения ще добавя още някои, пък който иска да си прави сметката. Приемете долните твърдения като аксиоми

                            1. НЕ МОЖЕ да има електроенергийна система (ЕЕС) само от дребни фотоволтаици, перки и ВЕЦ. Трябват си базови мощности.
                            2. ЕЕС без базови мощности НЕ МОЖЕ да съществува.
                            3. НАЙ-ЕКОЛОГИЧНАТА базова мощност е ядрената.
                            4. АЕЦ осигурява НАЙ-ГОЛЯМА енергийна независимост.
                            5. АЕЦ има НАЙ-ВИСОКА сигурност на доставките.
                            В областта н а енергетиката аз лично избягвам да ползвам аксиоматични твърдения, но слушам много внимателно приказките на страните, които са про и контра и на този етап не мога да намеря възражения против тезата ти.

                            Да, нещата стоят най-вероятно едно към едно на описаното от теб.

                            Аз искам да живея в екологичен район в модерна, пасивна къща, елегантно да са вписани термо, фотопанели, перки, термопомпа на вода и др. хитри неща, включително технологии за складиране и управляване на енергията, свързаност и т.н.

                            Ама няма!

                            По-скоро е препоръчително консерваторите да гледат аксиомите на нетуеър5 и да строят проекти върху тях.
                            Не изключвам Бате Пешо да чете и да ни се подсмихва, но в живота вечно щастие няма.

                            Има и много други съображения, но за тях евентуално по-късно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                              Значи досега спадали цените на фотоволтаиците стремглаво,но вече край -ние ще строим АЕЦ ,затова стоп на място за 60г.
                              Лесно проверими факти са ,че не само цените им спадат,но се увеличава и КПД им.
                              На много места по света проекти с ВЕИ се реализират на пазарен принцип.
                              Нашата енергосистема не може да поеме този огромен процент базова мощност-погледни сайта на ЕСО-колко е потреблението например вчера-
                              от 2800 до 4000МВт. Проблема на ядрените блокове ,че не са достатъчно маневрени да намалят мощноста си през нощта ,когато няма потребление.
                              Електричеството е специфична стока-не можеш да го складираш,за да го продаваш,когато има потребление.Отчасти проблема се решава с ПАВЕЦ
                              -Чаира сега помага ,но ако се построи втора централа -ще трябва още една ПАВЕЦ.
                              Следващия въпрос е какво правим с МАРИЦА 1-2-3 и мините.Закриваме ги.
                              А там се копаят български въглища.
                              Следващия въпрос е енергоефективноста
                              Преди полилеят в хола имаше 6 халогенки по50Вт -сега 6 лед лампи по 5Вт.
                              Климатика ,който инсталирах миналата година е с КОП над 6,а стария беше с КОП 4.
                              И още и още примери.
                              Тесла вече предлага покриви на къщи,които произвеждат достатъчно електичество да са енергонезависими.
                              Скоро ще започнат да се предлагат прозорци ,които произвеждат ел.енергия.
                              След 20г ток от енергото ще ползваме само в краен случай.
                              Но ние ще сме инвестирали вече милиардите в паметник на глупоста.
                              И не знам защо се вързвате ,че проекта ще е без никакви гаранции,договори и т.н.
                              Тоя филм съм го гледал с Марица 1 и 3-първоначалните договори бяха за 3-4 цента на киловат, а след това при царя цените отидоха на 10 цента.
                              А тоя,който подписа отиде на работа в.....
                              Ако соларите са толкова изгодни както твърдиш, ти защо не се откачиш от енергото и не преминеш изцяло на солари?

                              Бъдещето е на ядрената енергетика.

                              Соларите са бита карта, заради твърде големите им недостатъци, високата цена и безкрайно ниската им ефективност. Те могат да бъдат само спомагателен източник на енергия за дадена икономика, но не и основен.
                              Соларни паркове има смисъл масово да се строят ако живееш на екватора, в Сахара, или ако панелите се произвеждат от местни фирми с цел стимулиране на производството.
                              В България не мисля, че има особена полза от соларите, максималната им ефективност през годината ще бъде само за 4-5 месеца, а отделно дори през тези 4-5 месеца, максималната им пикова мощност ще е само за 3-4 часа през денонощието, поради въртенето на Земята около Слънцето. През цялото останало време ще работят с намален капацитет, да не споменаваме и другите им сериозни недостатъци, примерно големите загуби на КПД при двойното превръщане на енергията.
                              Соларите са неспособни да заместят конвенционалните енергоизточници в една икономика.
                              Ако не ги субсидира държавата са набутвация.
                              Last edited by Frosty; 20.05.2018, 12:58.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение

                                Погледни вчера какво беше положението
                                http://www.eso.bg/
                                С половината от парите за Белене досега можеше с румънците да направим ВЕЦ на Дунав/има разработени проекти/,а и на други места.
                                Съжалявам,че си изгубих времето в писане
                                Дано сме живи и здрави и след 10 години да се сетим какво сме писали тези дни .
                                Сега е пролет, най-ниското потребление. При това събота. Планираш така извеждането на блоковете за презареждане, че да се извършва на трите блока пролетта и понеже язовирите са пълни, то компенсираш с ВЕЦ.
                                А за фантастиката ВЕЦ на Дунав в българо-румънския участък на реката просто не ми се коментира.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X