IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Как да го нямаш това усещане, като го гледаш капитализма през крив макарон
    Пък и тази трагикомедия, която разигравате в България, я мислите за капитализъм
    Като удари голямата депресия като тази от 1929 ти ще го коментираш пред кофите за боклук.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

      Сам разбираш, че МОАБ на Белене не е открит документ и няма как да го видиш. А и е около 25-30 кашона с папки. А за малките блокове съм съгласен.
      Разбирам.Особено трети и четвърти можеха още да си бачкат..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Брошурите не са информация.Може би ако почне да се строи ще имам щастието.На малките блокове концепцията беше една на големите е друга а тука предполагам е трета.Малките блокове бяха бижу едно бижу за нашата ЕЕС ама сините боклуци ги ликвидираха...
        Сам разбираш, че МОАБ на Белене не е открит документ и няма как да го видиш. А и е около 25-30 кашона с папки. А за малките блокове съм съгласен.
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

          Не можеш. Освен може би разни брошурки на Росатом.
          Брошурите не са информация.Може би ако почне да се строи ще имам щастието.На малките блокове концепцията беше една на големите е друга а тука предполагам е трета.Малките блокове бяха бижу едно бижу за нашата ЕЕС ама сините боклуци ги ликвидираха...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Къде мога да намеря информация по въпроса?
            Не можеш. Освен може би разни брошурки на Росатом.
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron
              За да ликвидирате там хората които ви пречеха да направите от България руска губерния
              Там ликвидираха крадци изнасилвачи и убийци както и национални предатели.Днеска сичките боклуци криминални се правите на политически ама не ви минава номера.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                Да, напълно и с подробности. Няма проблем. Много по-добре е положението отколкото при първоначалния проект на при 5 и 6 блок и по-добре от сегашното им състояние след модернизациите. Което не е учудващо - все пак проектът е много по-нов, преминал е стрес-тестовете след аварията във Фукушима и т.н.
                Къде мога да намеря информация по въпроса?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Как да го нямаш това усещане, като го гледаш капитализма през крив макарон
                  Пък и тази трагикомедия, която разигравате в България, я мислите за капитализъм
                  Я кажи ти за оная комедия с въглищата за френските влакове.Че това у Францата е бетер комун изъм дядо му железничар баща му железничар той железничар ха ха ха и си тръгнал за комунизъм да ми приказваш къш бе смешен

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                    КапитализЪмът отдавна е покойник , приятелю ... на тоя булшит днес само тъй му викат , иначе е в пъти по гаден и от капитализма и социализма взети заедно , казва се кредитизъм .
                    По скоро кретенизъм

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Е, ми ти се появяваш от дъжд на вятър.
                      Сещаш се че след малко всичко казано ще бъде затрупано с лъжи. То обаче вече е казвано, излиза че трябва да се повтаря непрекъснато.
                      Всички знаем че повторението е майка на знанието, обаче времето си тече...

                      Колкото до Барби, го разбирам, общуването с нагли, прости същества води или до деградация, или почваш да се 'баваш с тях.
                      Радвам се че е избрал втория път. И все пак го прави много по-възпитано от мен. Аз за тия пет стинки няма да дам.

                      Ок, до тук с литературното отклонение. Ти си човек който уважавам, та кажи какви данни имаш за стойността на белене?
                      Последните достъпни за мен са тези от оценката на HSBC?
                      Аз пък друго не мога да разбера ....Защо разглеждаш строеж на дадена АЕЦ,все едно ще строим МОЛ,те ти разходи за построяване,приходи от наем,разходи и ако го избием за десет години -супер! - ще строим....Ама Мола ,и да го има ,и да го няма,все тая...Просто любителите на МОЛ-ове ще се наложи да се разходят до някой по-далечен МОЛ....Пука му,та дреме му на някой....
                      АЕЦ е инфраструктурен обект - част от енергийната инфраструктура на държавата и то с хоризонт,доколкото съм запознат,около 60години...
                      Да го има или не,трябва да се вземат предвид един куп фактори ,включително и цената...
                      Какви ще бъдат нашити източници на електроенергия в близките поне тридесетина години?А след тях?
                      Доколко можем да разчитаме на внос и на кава цена?И най важното,кави са ни гаранциите?Договори ,моговори,доколко можем да разчитаме на тях?
                      Какви са прогнозните енергийни нужди на на на нашето общество в следващите минимум два-трийсе години?
                      Освен Русия като доставчик на гориво,може ли да се използва и друг?Доколко Русия може евентуално да ни извива по някакъв начин ръцете?
                      Със сигурност могат да се зададат поне още 5-6 важни въпроса,но ме мързи да мисля,пък и не виждам особена полза от това мое мислене...

                      Най-вероятно ще ми споменеш и за корупцията....По цял свят има корупция и е почти сигурно ,че от нещо такова мащабно,еле пък у нас,най-вероятно ще има и такива дето ще се възползват....Е,и?
                      Да не мислиш,че при строителството на пътища и магистрали(пътна инфраструктура),няма корупция?!Ами дай,поради тая причина,да не строим пътища,пък и на тях ,какво ли им е изгодното,та да се строят?!Ще вадим волските талиги ....и ......"Дий воле,дий!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                        Преди 29 години, другарят Тодор Живков - първият човек в държавата и лидер на БКП принудително е свален от власт.

                        Още преди съдбовната дата 10 ноември 1989 г. той признава на партийно мероприятие на ЦК на БКП: "Нашето ръководство и по-специално Политбюро твърдо заставаме зад тази позиция - че ние имаме работа с недоразвито общество. И за да не се разпростирам, социализъмът е едно недоносче. Ето това е самата истина..."

                        Изказването на генералния секретар на ЦК на БКП, в края на неговото управление е запазено навидео, от което става ясно, че Живков, след 33 години във властта, публично признава несъстоятелността на една система.
                        От соца се отричат: Тодор Живков и неговите другари от партизанските години Добри Джуров, Йордан Йотов, Димитър Станишев... Срещу него застава ДС, БНА и МВР, цялото Политбюро. И още Андрей Луканов, както и Петър Младенов. Последният описва в доклад пред БКП актива, пълният провал на социалистическата система, така обичана и превъзнасяна от форумните болшевики. Всички от БКП с изключение на един се отрекоха от обществения строй, довел до разруха на страната. Разсипия на селското стопанство, мъртвородени промишлени предприятия - ЗТМ Радомир, Девня, Кремиковци, любимият на Пешо плевенски Нефтохим и какво ли още не.
                        Тя системата зависеше от него, ама страхлив и нагаждач, също полуграмотен и митоман, та съвсем я скофтари системата. Иначе плановото стопанство в голяма степен успя да съсредоточи усилията за модернизация и индустриализация, но субективният фактор разкатаваше всички позитиви на системата. Идиотията до днес в новата система същата. Дори нараства въпреки убеждението, че новата система не я допуска. Но където е расло пак ще расте.

                        Коментар


                        • Европейците предпочитат бежанци без документи Албанци, сърби и босненци: Не искаме в ЕС, ние ще мием мръсните чинии!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Както вървят нещата имам усещането ,че и капитализмът е на път да се скапе по всички направления.
                            КапитализЪмът отдавна е покойник , приятелю ... на тоя булшит днес само тъй му викат , иначе е в пъти по гаден и от капитализма и социализма взети заедно , казва се кредитизъм .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Както вървят нещата имам усещането ,че и капитализмът е на път да се скапе по всички направления.
                              Как да го нямаш това усещане, като го гледаш капитализма през крив макарон
                              Пък и тази трагикомедия, която разигравате в България, я мислите за капитализъм
                              Last edited by barbaron; 27.05.2018, 20:41.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Мрежата запознат ли си с осигуряването на безопастността при пълна загуба на ел захранване на реакторите за Белене?
                                Да, напълно и с подробности. Няма проблем. Много по-добре е положението отколкото при първоначалния проект на при 5 и 6 блок и по-добре от сегашното им състояние след модернизациите. Което не е учудващо - все пак проектът е много по-нов, преминал е стрес-тестовете след аварията във Фукушима и т.н.
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X