IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Никой не казва че християните са изключителни.Нямаме претенции да налагаме каквото и да било на когото и да било.Имаме претенции само за България....Огромната част от българският народ сме християни...
    Не си проследил диалога. Просто Макс изведе една фраза на Исус като водеща в международните отношения. Това според него. Макар да съм православен християнин, не смятам, че политиката ни трябва да е зависима от архаични и не съвсем ясни религиозни образци. В случая Христос призовава да го следват във вярата и нейните най-общи нравствени положения и съответната фраза не би могла да търси практическо политическо значение и приложение дори при протестантите оттатък Атлантика.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Ми те не казват.
      Това което казват е - "ако искаш да си играеш с нас, няма да си играеш с тях".
      Въпрос на избор.
      Ми ти що си играеш с руските тираджии

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        Само че и ти всъщност споделяш християнската изключителност. А в международните отношения трябва да има равнопоставеност между конфесиите и религиозните учения дори в идеологическо отношение. Не може да обясняваме света само чрез християнските представи и разбирания. Църквата има право на подобен абсолютизъм, но тя е отделена от държавата.
        Никой не казва че християните са изключителни.Нямаме претенции да налагаме каквото и да било на когото и да било.Имаме претенции само за България....Огромната част от българският народ сме християни...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Само че и ти всъщност споделяш християнската изключителност. А в международните отношения трябва да има равнопоставеност между конфесиите и религиозните учения дори в идеологическо отношение. Не може да обясняваме света само чрез християнските представи и разбирания. Църквата има право на подобен абсолютизъм, но тя е отделена от държавата.
          многократно съм казвал, че имам познати от татарстан и че донякъде може да се каже, че татарите са нашенския джинс... един приятел татарин многократно се опитва да ми вмъква в общуването цитати от Корана, да ме бута в посока да кажем мюсюлмански ценности и т.н...

          казвам му слушай сега, не ме занимавай че сме братя, братовчеди и т.н. ние с тебе сме приятели и аз те уважавам. аз съм православен, ти си мюсюлманин и това е факт още преди да станем приятели... ако ти станеш православен, аз ще престана да те уважавам, ако аз стана мюсюлманин ти ще престанеш да ме уважаваш. всичко е ясно

          за мен Бог е един, просто ритуалите с които общуваме с Бога са различни за различните религии. Аз съм православен и това е красиво

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Високопоставени държавни служители и най-малко един министър и един вицепремиер са замесени в корупционна схема за придобиване на българско гражданство. Над 114 души, издирвани от Интерпол, са получили български паспорти, а юристи подготвяли документите за кандидатстване срещу суми от 500 до 3000 евро.

            Ха сега де- директни обвинения към вмро
            Тия схеми с гражданството са от десетилетия. Но мафията си работи и керванът върви. Ще видим Шенген през крив макарон.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
              "Вчера ми се обади една близка от Люксембург: не може - казва - вече в Люксембург да видиш момче и момиче да се целуват. Или си бъркат по гащите момичета, или се целуват момче с момче. Ами как да не е, като премиерът на Люксембург е джендър и се е оженил за мъж", коментира Марков в интервю за "Евродикоф". И какво искаме да е в Люксембург, като премиерът им дава такъв тон? Тоест: защитата на християнството и на традиционното семейство е задача номер 1 за България, категоричен е Марков.

              Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/analizi-i-komen...ews610134.html

              Е какво да коментираме повече- човека си го е казал, още ли някой иска да приема истамбулската конвенция
              Марков е едно плямпало, което само допълнително експонира проблема и подпомага ориентирането на младежта в обратна на неговата посока. Същото правят и джендър-патриотарите, които явно са наети за тази работа. Прост психологически трик - забраненото и обругаваното са привлекателни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                Гигов, с Хуйлостан е свършено.

                хахаха, от колко време пишете тези глупости и сами не си вярвате, но продължавате да ги пишете- защо??????

                Коментар


                • "Вчера ми се обади една близка от Люксембург: не може - казва - вече в Люксембург да видиш момче и момиче да се целуват. Или си бъркат по гащите момичета, или се целуват момче с момче. Ами как да не е, като премиерът на Люксембург е джендър и се е оженил за мъж", коментира Марков в интервю за "Евродикоф". И какво искаме да е в Люксембург, като премиерът им дава такъв тон? Тоест: защитата на християнството и на традиционното семейство е задача номер 1 за България, категоричен е Марков.

                  Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/analizi-i-komen...ews610134.html

                  Е какво да коментираме повече- човека си го е казал, още ли някой иска да приема истамбулската конвенция

                  Коментар


                  • Гигов, с Хуйлостан е свършено.

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                      И да добавя че ако не бяха в НАТО, на Литва, Латвия, Естония, че и България, щеше да се случи същото което се случи на Грузия и Украйна
                      Какво ще се случи бе трол? Грузия нападна спорна област. Не беше Русия първа, Грузия я нападна и бяха позорно бити. След което Русия се върна в границите си. Ако искаше да прегази Грузия, беше въпрос на часове. А Латвия, Литва и Естония бяха оставени свободно да се отделят от СССР. Не е имало и НЯМА никакви признаци, че Русия иска да ги окупира. Ама НИКАКВИ териториални претенции на Русия не е имало към тях.
                      А ако говорим за Крим, то там се проведе РЕФЕРЕНДУМ. Крим беше АВТОНОМНА република в състава на Украйна и си проведе референдум, на което 90% от населението гласува за излизане от Украйна и за влизане в Русия.
                      Какво точно не разбираш? Правото на кримския народ на самоопределение? Това право беше фиксирано в Беловеждкия договор за излизане на Украйна от СССР, ама украинските мръсници после нагло го премахнаха. Още тогава Русия трябваше да ги накаже, ама пияния Елцин лапаше краварските п..ки, та не го направи.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Високопоставени държавни служители и най-малко един министър и един вицепремиер са замесени в корупционна схема за придобиване на българско гражданство. Над 114 души, издирвани от Интерпол, са получили български паспорти, а юристи подготвяли документите за кандидатстване срещу суми от 500 до 3000 евро.

                        Ха сега де- директни обвинения към вмро

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          Че то 45 години се играеше тази игра. Забрави ли?

                          Добре де - ето не толкова инфантилно: ако искаш да правиш бизнес с тях, няма да правиш бизнес с нас.
                          Така по-разбираемо ли е?

                          Ами че то е така и в бизнеса, отгоре до доле. Имаш конкурент - не му помагаш да се развива. Ако можеш да го прецакаш, ще го прецакаш.
                          Той ти настъпва интересите, ти настъпваш неговите. Не си ли го виждал това, или поне чувал за подобно нещо?
                          Не беше такава играта. Тогава всичко беше ясно и ппозрачно. Ти си под наша хегемония и ако се отклоняваш, ще има бой по главата. От това пострадаха всички. Дано не направят опит да ни върнат в ония времена. Днес обаче това е много трудно постижимо. Поради една проста причина демографската. Азия, Африка и Латиноамерика се разраснаха прекомерно и трудно подлежат на контрол. Намираме се в период на преход на западане на Запада. То сякаш в името му записано.

                          П.п. Има режим на свободна световна търговия. А в правилата на ЕС има пък изключения /деругация/.
                          Last edited by Trakatrak; 28.06.2018, 21:25.

                          Коментар


                          • ДИМО РАЙКОВ

                            БАЛКАНСКИЯТ ТИГЪР...
                            Пускам българска телевизия. Чета български медии.
                            И научавам, че България била ...тигърът на Балканите!?!
                            Когато попитах един френски политик за когото знаех, че следи положението у нас, знае ли, че България ще помага на Македония, Сърбия, Албания..., той ме погледна и каза - "Г-н Райков, нека първо България да помогне на себе си. Да оправи пенсиите на възрастните си хора, да не бъде най-бедната страна.Защото как може най-бедният да помага на някого...."
                            Димо Райков



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                              гигов, Хуйлостан
                              Трол, не се обръщай към мен. Всеки втори твой пост е с думата хуй. Ти си трол, който само се заяжда. Не ме занимавай.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                                Не, не е това... Който не е с мен, той е против мен! Това са думи на Спасителя от Новия завет...

                                В случая става въпрос, че някой си мисли че е изключителен, Христос... просто болни мозъци... пиндо изключителността е в основата на всичките беди на човечеството
                                Само че и ти всъщност споделяш християнската изключителност. А в международните отношения трябва да има равнопоставеност между конфесиите и религиозните учения дори в идеологическо отношение. Не може да обясняваме света само чрез християнските представи и разбирания. Църквата има право на подобен абсолютизъм, но тя е отделена от държавата.

                                Коментар

                                Working...
                                X