IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Фрости не го пипайте борда. За последните трийс години по обективни причини българина е загубил вяра в лева. Да припомня че за първите седем години от "демокрацията" лева се обезцени около 2000 (две хиляди) пъти!
    В момента в който падне борда и валутата в България не е евро, лева ще се обезцени до степен да предизвика икономическа криза. И не че с икономиката нещо е е наред, ами поради тоталното недоверие на хората към лева. Съчетано с управниците ни това ще е перфектната буря.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      Те това в червеното е голяма глупост.

      То и населението им е ТРИ ПЪТИ по-голямо от Българското …..това дето си го написал щеше да е вярно ако имаше същото население като България !!!
      Спокойно не е глупост, последните години румънците те бият по всички икономически показатели, въпреки, че не си го признаваш.
      Не казваш нищо за картинките, не казваш и как се е променил румънският борсов индекс от 2000 година спрямо нашия...
      С бордчето в комплект с боко, шишито и цацара няма как да биеш румънската икономика.Само да не почне емиграция и към Румъния...
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Ма не моа да разбера що сте тръгнали да се мерите с великите сили????Просто не моа да разбера.Преобладаващата част от българите сме тъпи прости мързеливи некадърни злобни агресивни и с огромно самочувствие.Все някой ни е виновен.Нямаме работа и някой ни е длъжен да ни осигури и разбира се да ни дава много пари а ние да пърдим да пием кафе да ходим до тоалетна през десет минути да мрънкаме и вечно да сме недоволни.Аз например не разбирам защо тука в своята Родина не вземеш да гледаш крави кокошки прасета зайци патки които са твои и ти си началник а отиваш в Испания да спиш в кошарата.Тая народопсихология не я разбирам.Тука няма да отидеш да береш ягоди или ябълки ама в Англия на къра в караваната отиваш.Та като се знаем какви сме айде да се сравняваме с такива като нас а не с великите сили.Велик се става като привлечеш мозъка на света и почнеш да бачкаш упорито.Аз обаче твърдя че в България изобщо не се живее лошо и отдавна не обръщам внимание на мрънкането.Ако някой около мен почне да мрънка или да се оплаква веднага го отрязвам.А най обичам тия дет нямали кво да ядат....При тая плодородна земя нямало кво да ядат.Веднага им отговарям ми яжре ми кура.Или ше спреш да мрънкаш и ше бачкаш или яж ми кура.
        +100
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Знаех си, че само изкукалите русофили твърдят, че Мозамбик и Папуа имат по-голямо влияние в България от русия :-)
          Явно поставяш себеси в тази категория....по изкукал от теб тук не виждам …
          Дори не можа да схванеш контекста на разговора , където Русия изобщо не присъстваше докато ти като кучето на Павлов не замърка за нея....
          Last edited by markov; 08.07.2018, 15:15.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Казваш разликата била в рамките на статистическата грешка... Румънската икономика е почти 4 пъти по-голяма от българската, така че като приравним, реално румънците те изпреварват с 5,2%.
            Те това в червеното е голяма глупост.
            БВП-то им по скоро е 3,5 пъти по-голямо а не 4 пъти...разликата е бая милиарди.

            А населението им е също ТРИ ПЪТИ по-голямо от Българското …..това дето си го написал щеше да е вярно ако имаха тоя БВП при същото население като България !!!
            Last edited by markov; 08.07.2018, 14:24.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение

              Gigow,млад си тук и не помниш тази банка беше издала облигации в лева с висока лихва,играеше за падане на борда.
              Ама на теб само путин ти е в главата и катюша.
              Помним всичко помним.Тия идиоти загубиха.Дано пак го направят...хи хи хи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                То ако имаше полза от борд, всички велики сили щяха да бъдат с валутни бордове.
                Като гледам само лузъри и колонии, които се броят на пръсти, в момента са с валутен борд.
                Валутният борд може да се определи като възпиращо и дисциплиниращо средство, налагано на крадливи и корумпирани политици, които не могат и не знаят как самостоятелно да си менажират паричната политика. Но в дългосрочен план пречи на икономическото възстановяване.

                В краткосрочен план валутния борд има положителен ефект и дава финансова стабилност.
                Но в дългосрочен план има отрицателен ефект върху икономиката, защото спъва икономическият растеж и пречи на инфлацията, която да инициира оптимизъм и икономическо оживление.
                Ма не моа да разбера що сте тръгнали да се мерите с великите сили????Просто не моа да разбера.Преобладаващата част от българите сме тъпи прости мързеливи некадърни злобни агресивни и с огромно самочувствие.Все някой ни е виновен.Нямаме работа и някой ни е длъжен да ни осигури и разбира се да ни дава много пари а ние да пърдим да пием кафе да ходим до тоалетна през десет минути да мрънкаме и вечно да сме недоволни.Аз например не разбирам защо тука в своята Родина не вземеш да гледаш крави кокошки прасета зайци патки които са твои и ти си началник а отиваш в Испания да спиш в кошарата.Тая народопсихология не я разбирам.Тука няма да отидеш да береш ягоди или ябълки ама в Англия на къра в караваната отиваш.Та като се знаем какви сме айде да се сравняваме с такива като нас а не с великите сили.Велик се става като привлечеш мозъка на света и почнеш да бачкаш упорито.Аз обаче твърдя че в България изобщо не се живее лошо и отдавна не обръщам внимание на мрънкането.Ако някой около мен почне да мрънка или да се оплаква веднага го отрязвам.А най обичам тия дет нямали кво да ядат....При тая плодородна земя нямало кво да ядат.Веднага им отговарям ми яжре ми кура.Или ше спреш да мрънкаш и ше бачкаш или яж ми кура.
                Last edited by national power; 08.07.2018, 12:30.

                Коментар


                • Меркел поиска повече НАТО на Източния фланг


                  „НАТО трябва да се фокусира върху увеличаване на военното си присъствие си на Източния си фланг, където трябва да изгради отбрана срещу потенциална руска агресия”. Това обяви канцлерът на Германия Ангела Меркел в навечерието на срещата на върха на Алианса в Брюксел, предава „Политико”.


                  Меркел , както и НАТО са морално и физически остарели отдавна . Това са жалки опити да се възкресят политически трупове , без да се туря в сметката какво ще договорят Путин и Тръмп.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Ти осъзнаваш ли какво си написал?
                    Че САЩ имат велика икономика, военна сила и валута го знаят и децата :-)
                    Но че русия има велика военна сила и велика валута си го мислят само изкукалите русофили :-)
                    Ако Русия немаше дебела сопа , досега щеше да е разпарчетосана и ти щеше да си безработен трол ...тъй че пали свещи за здравето на Путин , за да те има все още тука ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                      Ми много ми е интересно що ако Русия няма нищо що по цял ден само тя ти е в устата ?
                      Що не спамиш по-цял ден срещу Мозамбик примерно , или Папуа-Нова гвинея ???
                      Знаех си, че само изкукалите русофили твърдят, че Мозамбик и Папуа имат по-голямо влияние в България от русия :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение



                        2009 - до сега:

                        - България ръст 20,2 % на БВП
                        - Румъния ръст 21,5% на БВП

                        Както виждаш разликата е в рамките на статистическата грешка. НЕ е в пъти !

                        За следващите години 2018 , 2019 световната банка предвижда забавяна на Румъния под нивото на България
                        Казваш разликата била в рамките на статистическата грешка... Румънската икономика е почти 4 пъти по-голяма от българската, така че като приравним, реално румънците те изпреварват с 5,2%.
                        Тези картинки как ще ги коментираш?



                        Марков, значи казваш, че с бордчето и с типове като Боко, Физкултурника, Цацара и Пеевски ще изпревариш румънците по икономически растеж?
                        Не ща да съм песимист, но според мен това няма как да стане в близките 20 години.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Ти осъзнаваш ли какво си написал?
                          Че САЩ имат велика икономика, военна сила и валута го знаят и децата :-)
                          Но че русия има велика военна сила и велика валута си го мислят само изкукалите русофили :-)
                          Ми много ми е интересно що ако Русия няма нищо що по цял ден само тя ти е в устата ?

                          Що не спамиш по-цял ден срещу Мозамбик примерно , или Папуа-Нова гвинея ???
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп
                            Сигнализирах за нередност.
                            Освен Измамник си и простак!
                            И аз също :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп

                              Щом казваш...
                              Бе с икономиката си скаран доста, дай некоя руска пропаганда по-добре,
                              Сори, честно казано не ме вълнува мнението на нискоквалифициран работник в тоалетна в негърски квартал в САЩ.
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                                Дай справки за задлъжнялостта към 01.01.2009г и към 01.01.2018г на Мамковината и Ромуния, частен и публичен сектор? Дай да си изясним, дали баничката, която си изял ти си я купил или някой друг

                                Нещо, за което не се говори е структурата на БВП. Нали има значение, ако продукта ти е произвадство или да кажем напомпани цени на масажи, фризъорство, козметика, ресторантъорство
                                A справка за спетяванията на някое село в задкарпатието не искаш ли ?
                                Дайте малко по-сериозно , ако имаш теза намери си подкрепящи факти и я развий .

                                Лично моето мнение за валутния борд е че, ако го няма ще е много по-зле!
                                Този филм сме го играли и резултата беше плачевен през 90 - те години.
                                Какво те кара да мислиш че сега ще е друго ?
                                Сигурно политическата ни класа е по-умна, по-отговорна, по-далновидна и т.н.
                                Съмнявам се !
                                Last edited by markov; 08.07.2018, 10:03.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X