IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • A be какво чета в инвестора и чак в сурат тефтера се обсъжда- теслите си искали дръжка- искали да им върнат част от платените пари за доставените стоки. Туй нещо дали е пазарно. А бе импотент, големи дяволи това каубоите ще дойдат, първо нелегални емигранти, после емигрантите изтрепаха индианците за да няма кой да им напомня че са нелегални, сега искат и на теслата дръжката

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

      Рамо до рамо със сирийските си ортаци прославените руски воини се изпокриха като мишки – ако не бяха добронамерено предупредени от Запада за атаката, те щяха да бъдат изпържени до един. Обречени да наблюдават безучастно как прецизните бойни технологии на коалиционните партньори поразяват една по една целите си, на Путин, Асад и компания не им остана нищо друго, освен раздухването на легендата, че, видите ли, руските и сирийски зенитни части свалили я 70, я 90, я 100% от американските ракети. Оказа се, че нищо и нищичко не са свалили, че всяка от стотината ракети е ударила мишената си, че руснаците дори не са посмели да включат противоракетните си инсталации, за да не демонстрират пред света тяхната негодност. Така прехвалените непобедими нови руски оръжия се оказаха мистификация, а, нерекламирани от никого, оръжията на Запада – реалност. Това е успокояващо в световен мащаб – поне за демократично мислещите граждани е упование съзнанието, че

      световната демокрация е по-добре въоръжена от мракобесието
      Кеффф а???????

      Я напиши за вашия премиер още ли ходи с розови чорапи че световната демокрация му се смя цяла година

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
        Ядрените оръжия на Русия са в пъти по-мощни от тези на САЩ и Китай

        Руските ядрени оръжия са няколко пъти по-мощни от китайските и американските. До този извод са стигнали авторите на портала SofRep, където пишат предимно бивши служители на ЦРУ и Силите за специални операции на САЩ .
        Рамо до рамо със сирийските си ортаци прославените руски воини се изпокриха като мишки – ако не бяха добронамерено предупредени от Запада за атаката, те щяха да бъдат изпържени до един. Обречени да наблюдават безучастно как прецизните бойни технологии на коалиционните партньори поразяват една по една целите си, на Путин, Асад и компания не им остана нищо друго, освен раздухването на легендата, че, видите ли, руските и сирийски зенитни части свалили я 70, я 90, я 100% от американските ракети. Оказа се, че нищо и нищичко не са свалили, че всяка от стотината ракети е ударила мишената си, че руснаците дори не са посмели да включат противоракетните си инсталации, за да не демонстрират пред света тяхната негодност. Така прехвалените непобедими нови руски оръжия се оказаха мистификация, а, нерекламирани от никого, оръжията на Запада – реалност. Това е успокояващо в световен мащаб – поне за демократично мислещите граждани е упование съзнанието, че

        световната демокрация е по-добре въоръжена от мракобесието
        Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
          Жалки опити да се окаля Вапцаров ... твърде висок е за да го стигнеш със шепата кал !
          Дейността на Вапцаров не е антифашистка, а антибългарска

          https://www.faktor.bg/bg/articles/ot...-antibalgarska

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
            Тъй и тъй си на линия,защо се свениш да се съгласиш....

            Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

            ..

            Колко от протестантските държави дето са просперирали , нямат колонии ..., не са били империи ... не са ограбили някого ?! Аре у лево , "ванчо" !



            Швейцария,Финландия,Люксембург....и др все агресивни държави и безброй колонии!!! Даже и Словения....
            hahaha- намери кого да рекламираш, за финландия писа марков- добре че са били руснаците, че иначе е нямало да ги има/ също като българите- пак руснаците идват на помощ. Швейцария-през време на двете войни е касичката на всички воюващи за което си плащат, за люксембург какво да говорим- погледни най-добре заплатения пияница , прочети малко за делата му и пак ела

            Коментар


            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
              Сорос: Обама стана най-голямото ми разочарование

              На въпрос за неговата политическа идеология, милиардерът отговаря: "Аз съм против крайно левите в политиката".

              Бацето нещо се е объркАл - по екстремно у лево от широко отворени граници - здраве му кажи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                Ядрените оръжия на Русия са в пъти по-мощни от тези на САЩ и Китай

                Руските ядрени оръжия са няколко пъти по-мощни от китайските и американските. До този извод са стигнали авторите на портала SofRep, където пишат предимно бивши служители на ЦРУ и Силите за специални операции на САЩ .
                ВВС на Израел нанесоха удар по изследователския център на Асад в град Масяф, Северо-Западна Сирия вчера.

                Смята се, че на мястото милиции на терористите от Хизбула, които са подкрепяни от Иран, произвеждат оръжия. Преди мястото е използвано от режима в Дамаск за производство и складиране на химически оръжия.

                Само на 8 км от Масяф е разположена прехвалената руска противовъздушна система С-400, която е мълчала възпитано по време на израелската атака.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                  Ядрените оръжия на Русия са в пъти по-мощни от тези на САЩ и Китай

                  Руските ядрени оръжия са няколко пъти по-мощни от китайските и американските. До този извод са стигнали авторите на портала SofRep, където пишат предимно бивши служители на ЦРУ и Силите за специални операции на САЩ .
                  Е па голем праз.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Ядрените оръжия на Русия са в пъти по-мощни от тези на САЩ и Китай

                    Руските ядрени оръжия са няколко пъти по-мощни от китайските и американските. До този извод са стигнали авторите на портала SofRep, където пишат предимно бивши служители на ЦРУ и Силите за специални операции на САЩ .

                    Коментар


                    • Сорос: Обама стана най-голямото ми разочарование

                      Президентът Обама се оказа моето най-голямо разочарование. Аз го подкрепих финансово, но след като влезе в Белия дом, той просто ме "замрази". Това казва в интервю за "Ню Йорк таймс" милиардерът Джордж Сорос.
                      Според думите му, той се е почувствал предаден от професионална гледна точка. "Бях един от първите спонсори на президентската кампания на Барак Обама през 2008 година. Никога не съм се стремил да заемам каквато и да е държавна длъжност, но се надявах президентът да се допитва до мен по финансови и икономически въпроси. Но нищо такова не се случи", казва още борсовият спекулант.
                      Той разказва, как само веднъж е говорил по телефона с Обама, който му изказал благодарност за подкрепата. Разговорът предварително е бил уточнен да продължи 5 минути, но Сорос с въпроси е успял да го удължи с още 3 минути.
                      На въпрос за неговата политическа идеология, милиардерът отговаря: "Аз съм против крайно левите в политиката".

                      Ха. Очевидно в САЩ, ако вярваме на думите на финансовия спекулант се предполага, че ако даваш пари за кампания на американския Президент, той не следва да те ''пренебрегва'' после...Професионално де...не че нещо друго....В сллучая Обамич бил нарушил това неписано правило и човекът е обиден....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        ПАМЕТ И БЕЗПАМЕТНОСТ (Димитър Бочев21.11.2016)

                        Жалки опити да се окаля Вапцаров ... твърде висок е за да го стигнеш със шепата кал !
                        Last edited by X_Y; 23.07.2018, 14:48.

                        Коментар


                        • ПАМЕТ И БЕЗПАМЕТНОСТ (Димитър Бочев21.11.2016)

                          "И така, вървя си аз меланхолично по „Иван Рилски” и на ъгъла с „Аспарух” на входа на една стара многоетажна кооперация чета: „В този дом живя и твори от 1940 г. до март 1942 г. безсмъртният поет и революционер Никола Йонков Вапцаров…” Дотук добре, дотук съм кое-що съгласен. Каменният надпис имаше обаче продължение, което ме стъписа: „… загинал за свободата на народа”.
                          ...
                          Думата ми сега е за свободата, за която е загивал, геройски или не, певецът на едрите звезди над Фамагуста, пред чиито стихове и аз съм се прекланял – прекланям се и днес. В най-декларативните, в най-плакатнитке и литературно най-неубедителни строфи Вапцаров отсича като с нож:
                          „Терорът долу! Съюз със СССР!”
                          Той не само писа за това – той за това и живя, за това и загина млад и зелен. Да видим обаче дали това е същинското име на свободата. По собствените му признания поетът получава огромни суми от Кремъл, и по-точно от съветското външно разузнаване. Получава ги, не за да пише за тънещите в лепкав мрак трюмове, за дъха на тропика в гаснещата вечер и за едрите звезди над Фамагуста – особено когато е съветско, едно разузнаване не се вълнува от морето, от машините и прочие романтични лигавения. Парите са му дадени в брой с конспиративни цели – за нелегална подривна дейност срещу монархична България, която съвсем не е образец на демократичност. Колкото и авторитарна да е в онези времена страната ни обаче, тя е несравнимо по-свободна от тоталитарния Съветски съюз. Така погледнато, и чрез личната си борба, и чрез цитираните строфи
                          Вапцаров тръгва да налага един тоталитарен, един деспотичен модел
                          срещу едно не съвсем демократично, но, сравнено с комунистическото, при всички случаи демократично общество. Т. е. каузата на Вапцаров, която, както се оказа впоследствие, той прокарва далеч по-умело със словесните, отколкото с бойните си оръжия, е кауза, протичаща в посока от свободата към робството. Не за свободата,
                          съвсем не за свободата умира онзи, който умира за победата на комунизма.
                          Като тръгва младият поет да громи тероризма чрез съюз със СССР, той би трябвало да знае, че, особено в онези сталински години, Съветският съюз е най-терористичната държава под слънцето, която по безправие и свирепост не отстъпва дори на националсоциалистическа Германия. "

                          Last edited by barbaron; 23.07.2018, 14:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                            Не ми пука за Вартоломей , никакъв не ми е ... поне не призовава да приемаме чернокафяви .
                            Кажете мажната, за какво ви пука?

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                              Не е за вярване чак.
                              Ами чети бе , ама е зор работа , налЕ ?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                                Която междувпрочем дължи съществуването си на Русия.

                                Бая време е била по Шведски ботуш и почти са били асимилирани, Руснаците я присъединяват към Руската империя, НО И ДАВАТ ШИРОКА АВТОНОМИЯ.

                                Толкова широка че след революцията се откъсват от Руската империя , чак Сталин неуспешен пит да ги върне в СССР …..

                                ……………………….
                                След няколко кръстоносни похода, през 13 век Швеция завладява територията на днешна Финландия. Шведски и немски благородници и търговци се заселват в страната, а шведският става преобладаващият език на аристокрацията, администрацията и образованието. Главен град на областта през този период е Обу (Турку), където е седалището на католическия епископ, най-високопоставената длъжност във Финландия.

                                По време на Наполеоновите войни Финландия е окупирана от руски войски и на 29 март 1809 г. е обявена за автономно Велико княжество в лична уния с Руската империя. През следващите десетилетия страната се развива мирно, като постепенно нараства ролята на финския език и култура. Нараства ролята на Хелзинки, който се превръща в главен град на страната. През 1835 г. е публикуван националният епос „Калевала“, а през 1892 г. финският език получава равен статут с шведския. Важна роля в този процес има възникналото през 60-те години националистическо движение на феноманите.

                                През 1866 – 1868 г. Финландия е засегната от масов глад, при който загиват около 15% от населението. През следващите години страната постепенно се възстановява, появяват се първите модерни промишлени предприятия, изграждат се железопътни линии и плавателни канали.

                                През целия 19 век Финландия се ползва със значителна автономия – разполага със собствен парламент и правителство и руските власти рядко се намесват във вътрешния живот на Великото княжество. През 1906 г. е въведено всеобщо избирателно право
                                Не е за вярване чак.
                                М.... . ш..... ..й.о!

                                Коментар

                                Working...
                                X