IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Радуйся гиргино светлото бъдеще идва сега в канада скоро и в други градове
    Първата бира от канабис в света е разработена от канадска компания

    Ще излезе на пазара през 2019 г

    Коментар


    • [QUOTE=v_tin;n3362955]
      Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

      Понеже е отговор към мен отговарям и аз- но какво да отговоря- не разбирам нищо- нито съм искал някаква услуга за да я платя, нито имам желание да ходя в канада. Не ме интересува канадска банка нито обб. Струва ми се че обърка форумите или хората
      Кое пак не разбра?
      Ето ще обясня: Ако искаш нещо да знаеш, потърси в интернет.
      Ако не можеш да си го намериш и искаш помощ от него, ще трябва да си платиш.

      Изясни ли се сега? Ако трябва още, питай, за това не трябва да плащаш.
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
        Този коментар от majnata е изтрит от X_Y
        Причина: Моля, спрете да се заяждате.

        Не се заяждам , просто искам линк към поста на импотех за цената на руския газ от 106 долара !
        Тук се говори за продажни цени, каква е себестойността е друг въпрос

        Руското правителство очаква значителен ръст на цените на природния газ през тази година. Това съобщава Deutsche Wirtschafts Nachrichten. За повишението от една страна допринася високото търсене, както в Германия не само от частните потребители, но и увеличението на използваният природен газ в хидроцентралите и ТЕЦ-овете.

        Засега цените за Германия остават благоприятни. „Малкото понижение на мрежовите такси и още по-незначителното коригиране на цените показват, че в началото газа за потребителите през 2018 г. ще е евтин“, казва Oliver Bohr , директор по енергетика в интернет компанията Chek24, която се занимава със сравнение на цените в различни области, като финанси, застраховки, енергетика, телекомуникация, туризъм.
        Въпреки това в средносрочно бъдеще цените на газа може да нараснат. Факторите за това са два – поскъпването на петрола, който, макар и да няма пряко отношение към газа играе важна роля на енергийните пазари и увеличението на търсенето на газ, става ясно от публикацията.

        Към факторите, посочени от немското издание може да се прибави и решението на правителството на Нидерландия за окончателно закриване през 2030 г. на находището в Гронинген. Затварянето ще е поетапно, като до 2022 г. добивът трябва да спадне от 21,6 млрд. куб м планирани за 2018 г. до 12 млрд. куб м , последващо понижение и окончателно спиране през 20130 г. Това от своя страна ще доведе до увеличение на търсенето на природен газ от чужбина.

        Търсенето на природен газ расте, докато собственият добив на страните от ЕС намалява с 3 % - до 128 млрд. куб м, като заради затварянето на находището в Гронинген спадът през тази година ще е по-висок.

        В същото време вносът на природен газ за страните от ЕС е нараснал с 10 % в сравнение с година по-рано. Сумата, заплатена от страните от ЕС за доставката на природен газ се е увеличила с 28 % в сравнение с година по-рано - до 75 млрд. долара.

        Припомняме, че по данни на източник на руското издание „Интерфакс“ Министерство на икономическото развитие на Русия е повишило оценката си за средната цена за доставка на руски газ за чужбина през 2018 г. от 181 долара за 1000 куб м (оценка от октомври м.г.) до 229,9 долара за 1000 куб м, в сравнение с фактическата цена от 195 долара, според данните за 2017 г.,

        Тези цени, според източникът на агенцията са заложени в проекта на макропрогнозата на Министерство на икономическото развитие. Така например, според изчисленията, средната цена за експорт на руски газ през първото тримесечие на 2018 г. ще е 224,7 долара за 1000 куб м, през второто и третото тримесечие - 235,4 долара за 1000 куб м, и през четвъртото тримесечие – 226,2 долара за 1000 куб м.

        В България цената на природния газ също ще се увеличи. Цената по дългосрочните договори е привързана към цените на петрола, която пред последните седмици неизменно нараства. Разбира се, от значение са и цените на алтернативните горива, коефициента на калоричност, признаван от регулатора, както и курса на долара. Още по-важно е обаче да се знае кога и при какви условия ще бъде взето решението по антимонополното дело на ЕК срещу „Газпром“.

        На този фон, както става ясно от последния доклад на Европейската комисия, потреблението на природен газ в ЕС през 2017 г. се е увеличило с 6 % - до 491 млрд. куб м. Ръст на потреблението се отчита за трета поредна година. Така например през 2015 г. увеличението е било 4 %, а през 2016 г. - 7 %.

        По отношение на България, влизането в експлоатация на ТЕЦ „Варна“ ще означава рязък ръст на доставките, осъществявани от „Булгаргаз“.

        Коментар


        • http://www.168chasa.bg/article/6334091 © www.168chasa.bg

          Тракатрак- това вярно ли е, не помня да съм учил такива неща

          Коментар


          • Този коментар от majnata е изтрит от X_Y
            Причина: Моля, спрете да се заяждате.

            Не се заяждам , просто искам линк към поста на импотех за цената на руския газ от 106 долара !

            Коментар


            • [QUOTE=vanevski;n3362926]
              Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Това което си написал е добро, но за мен е безпредметно.... ама ванчо ми прилича на хаирсъза- ходил един път на екскурзия в канада и тя е еталон за всичко от тогава.

              ...Пука ми,че ти е безпредметно! А за справки,има интернет,търси си сам! Аз давам справки в зависимост от желанието ми! Минимална такса в зелено е100 гущера,а за левове равностойноста ,според курса! Мога да дам банкова сметка Банк Канада,също и българска ОББ,след уговорка за услугата! Информация след потвърждение от банката. Моля за коректност! И без обиди!
              Понеже е отговор към мен отговарям и аз- но какво да отговоря- не разбирам нищо- нито съм искал някаква услуга за да я платя, нито имам желание да ходя в канада. Не ме интересува канадска банка нито обб. Струва ми се че обърка форумите или хората

              Коментар


              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                Дай линк , иначе е фейк ...
                Не се интересувам от желанията ти. Нали си много умен, намери си сам.

                Last edited by X_Y; 26.07.2018, 20:40.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  https://www.facebook.com/istorichesk...79483405423525

                  9 месеца след Световното първенство по футбол в Русия...
                  Да ти е честито внучето !

                  Коментар


                  • https://www.facebook.com/istorichesk...79483405423525

                    9 месеца след Световното първенство по футбол в Русия...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      е не си вещ ама спориш. И аз не съм, но го прочетох в руски сайт дет пише за финанси.
                      Възможно е да говорят за цена на границата.
                      Дай линк , иначе е фейк
                      Last edited by X_Y; 26.07.2018, 20:40.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        е не си вещ ама спориш. И аз не съм, но го прочетох в руски сайт дет пише за финанси.
                        Възможно е да говорят за цена на границата.
                        При цитираната от теб себестойност досега да са изгърмели. Нещо не си доразбрал. Възможно е да е за нови находища, дето не са съвсем разработени. Но такава средна е безсмислена.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                          Ма верно ли?
                          Ъхъ , ама трябва да разбираш кво хортува човеко .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            Аз не съм вещ в газираните въпроси. А ме и мързи да търся. Иначе все ще изскочи нещо.
                            е не си вещ ама спориш. И аз не съм, но го прочетох в руски сайт дет пише за финанси.
                            Възможно е да говорят за цена на границата.
                            Last edited by Имхотеп; 26.07.2018, 19:48.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              ми дай ти някой подбран анализ.
                              Аз не съм вещ в газираните въпроси. А ме и мързи да търся. Иначе все ще изскочи нещо.

                              Коментар


                              • Събраха се при Тиквата и разбраха че заедно могат да крадат повече . Да не забравяме че това беше дивизът на БКП. Уникални смешници уникални номера..
                                Животът е огледало.....усмихвай се

                                Коментар

                                Working...
                                X