IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...за сметка на това, когато започнат да сондрат по моя способ, с техните залежи, ще могат да удавят света в шистов нефт.

    Коментар


    • Русия на ръба на колапса в добива на петрол


      Русия е на ръба на срив на добива на петрол в Западен Сибир - ключова област, която осигурява всеки втори добит барел.

      На фона на санкциите, спъващи достъпа до западни технологии, изчерпването на старите местонахождения и почти пълната липса на нови такива, добивът на "черно злато" ще намалее с 2-3% годишно и към 2024г. ще намалее със 17%, прогнозират анализатори от Vygon Consulting.

      По текущите цени на световния пазар, икономиката ще загуби 28 милиарда долара годишно от доходите от износ, а бюджетът, на който половината се формира от петролните и газовите такси - 1,5 трилиона рубли.

      Ресурсната база на петрола в Западен Сибир стремително намалява, отбелязват от Vygon: местонахожденията, полетата са наводнени. Извлечената на повърхността субстанция съдържа само 11% въглеводороди, а 89% - замърсяване и вода.

      Тук влияе съветският подход за засиленото развитие на депозитите, когато в опит да се преизпълни държавния план, в ямките на сондажа се инжектира разтвор, без да се мисли, че това убива перспективите на полетата в дългосрочен план.

      Същите методи се прилагат и сега, като в резултат за 10 години добивът се е свил с 36% - до 27,5 тона на ден от една ямка, изчисляват от Vygon.

      Доскоро колапсът можеше да се забави с въвеждането на нови депозити. Но на практика големи местонахождения няма: според Министерството на природните ресурси неразпределеният фонд от подземни петролни богатства е само 1,6 милиарда тона. Това са само 3 години на добив на сегашните нива (530 милиона тона годишно, или 11,1 милиона барела на ден).

      "Да съживят" умиращите находища биха могли технологиите за хидравлично разбиване/фракинг. Но санкциите на САЩ срещу Русия забраниха доставките им в Русия, собствени съоръжения за хидравлично разбиване страната няма - създадена е само една пилотна инсталация, както съобщи през март на президента Владимир Путин министърът на енергетиката Александър Новак.

      Въпреки че добивът в Руската федерация бие рекорда от 1987 г., не бива да се подвеждаме по приказките за измамно слабото въздействие на санкциите: технологичните ограничения се натрупват във времето и липсата на нови технологии се проявява след време, казва директорът на Школата по енергетика „Сколково“ Татяна Митрова.

      Според Министерството на природните ресурси през 2016-17 г. страната не е открила големи нефтени и газови находища.

      Предполага се, че застаряващите находища ще бъдат заменени от находища в Арктика, където до 2030 г. ще се добиват 2,2 милиона барела на ден. Но дори и с настоящите относително високи цени на петрола, нито един проект в Арктика не е печеливш, каза ръководителят на Съюза на нефто-газовите компании на Русия Геннадий Шмал: няма инфраструктура, транспортни канали.

      Освен това, руските компании на практика нямат собствени технологии и оборудване за разработване на неконвенционални и морски находища, допълни Митрова.

      Коментар


      • Големият спор във ФБ бил- Колко е продъллжила срещата ка комуниста член на БКП - БМБ с Президент Тръмп- 3-6 или 10 секунди..

        ДА ЖИВЕЯТ БХ, ШИШИ И ЧЕРЕШКО..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          Фтората пенция ще се изчислява по правилото на трите пръста. Средният ѝ размер ще се определя със средния от тях...
          Браво Ваньо! Бравоо Кооств! Бананите за пенционерите, скачали на младини по площадите, са осигурени!
          А след време ще четем подобни радостни новини и за втората задължителна здравна осигуровка
          Тук във ( F ) втората ми пенсия е 90% от първата ми пенсия
          Втората ми (незадължителна) осигуровка ми осигурява 100% изплащане на всичките ми медицински разходи, включително за зъболекари и очила
          Пък вие продължавайте да си гласувате за червената сган и да ги търпите, вече цели 74 години
          Last edited by barbaron; 25.09.2018, 11:16.

          Коментар


          • НАРОДЪТ ГЛЕДА

            Мартин Карбовски

            Народът гледа и вижда как цялата наша високомерна интелектуална зловеща пасмина на НПО-хранилка отвън дружно нападна тия дни Виктор Орбан и неговата партия Фидес.


            Защо му е на българския интелектуалец да се бори с тоталитариста Орбан?

            Нямаме ли си по-наблизо кражби и несправедливости, които да посочим със справедлив европейски гняв?

            Народът гледа и се чуди, откога партия от семейството на ЕНП е станала такъв партиен враг, брей мааму стара?

            Народът гледа как опорките на Сорос висят във въздуха - затова ли Унгария получава еврофондове, за да ги краде Фидес?

            Бахмааму - тука, у нас - ако някой се разрови ще разбере, че еврофондовете въобще не стигнаха и за 200 км магистрали и за каквото там пишеше по документите.

            Ма те Орбан заядоха, като по сигнал. Чунким ний тук авторитаристи нямаме, не сме виждали!

            Народът гледа и се чуди на Макроновите изцепки - няма да получавате еврофондове, щом не прибирате бежанци.


            Така ли, вика народът, ми ний и без туй не сме получили нищо от еврофондовете! Иди по селата да видиш, бе?!


            А и ако бехте коректни - щяхме да ви кажем, че ние бежанци срещу еврофондове не щем. Това е.

            Не сме се разбирали така, и всеки фонд си беше за каквото си беше предназначен.

            Нема сега да ни се усуквате гемиджийски - фондовете бяха за конкретни неща. Вноските ни в бюджета на ЕС - също.


            Къде сега някой реши, че ще приемаме бежанци срещу пари. Не Ви щем тия пари. Вие го поканихте, вие си ги прибирайте.

            И без туй, вика народът - нито бежанците ни искат, нито ние ги искаме.

            Къде искате да насадите по нашите земи африканци - това чудо и Сталин, и Хитлер не са ни го предлагали.

            Народът преглежда печата и вижда - голяма пазарна медийна икономика ни се случва тия дни, ей! Направо пазар, та дрънка.

            Всеки сайт у нас си е изписал спонсора - неправителствените организации са най-големите opinion makers - на тоя сайт от Америка му пращат пари, на оня от Брюксел, на трети директно от унгарския евреин.

            Погледнете ги какво пишат - по писането им ще им познаете и спонсора.

            Всичко е анти-Тръмп, руска заплаха и “долу Орбан”.

            Плурализъм на килограм, никой вече не задава въпроси, само опорка до опорка.

            Народът гледа и си вика - тия убиха "Работническо дело" и Милко Балев в класацията на печатарското шаврантийство. Ужас.

            Всеки преглед на печата е като библейското “по опорките ще ги познаете”.


            Народът гледа и не вярва на очите си какво стана - българската интелектуална мисъл днес е отявлено Хилъри-стска.

            Направо хитлеристка си е.

            И феминистка, и вегетарианска, и троцкистска, и блек-лайф-матър, и още по-лява - каквато там пращат по телеграфа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
              Фтората пенция ще се изчислява по правилото на трите пръста. Средният ѝ размер ще се определя със средния от тях...

              Браво Ваньо! Бравоо Кооств! Бананите за пенционерите, скачали на младини по площадите, са осигурени!
              А след време ще четем подобни радостни новини и за втората задължителна здравна осигуровка
              Мани другото, ами пишат че по партидите за втора пенсия имало средно 3000лв, кой ще я получава не знам и колко дълго ще кара с 3000лв. Императора го няма да обясни как е хавата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                На това твоето някои му казват лост ин транслейшън.
                Няма как да спечеля или загубя спор с мажната. Това не може да се случи с него. Максимума на което е способен е да напише два реда пряко сили. И да прочете най-много три реда.
                Виж с линкчетата е добър.

                Ся от втората част на поста ти ясно си личи причината поради която си се съгласил на валутно-рублеви приходи.
                Социализмът е бил майка за едни, но мащеха за теб. Това обаче по странен начин се е отразило на характера и на израстването като индивид. Усещам стокхолмски синдром в теб. Колкото повече са те мачкали, толкова повече си ги обичал?

                Хайде по-късно пак, че имам едни долари за харчене и ме сърбят ръцете...

                Имаш грънци , сърби те аспуха ...
                https://www.youtube.com/watch?v=IeOwEQ3ZWSA е глей кво правят хората , ти докат подсмърчаш край дувара , както казваше един пичага , дето вече не пише тука !
                https://www.youtube.com/watch?v=eaPHCVAo8LY
                Last edited by majnata; 24.09.2018, 19:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                  Фараоне, това да не би да беше някакъв скромен опит да ме известиш, че докато ме е нямало си успял да изтръгнеш крупна победа в ярък теоретичен спор с Майната и сега деликатно опитваш да върнеш лентата към този ярък елемент в биографията ти.
                  Майната никога не ми е бил близък приятел, но с риск да чуеш нещо неприятно, ако има залози за победа във ваш спор, по бих бил склонен да заложа на него.
                  Най-малкото иронията и сарказмът му са унищожителни.

                  Аз от доларите не съм се отказал, кой те излъга. Едно време, когато работехме за бай Тодар , имаше една категория мои колеги, които видимо живееха и работеха само за да извъртят нещата в посока, че да ги пратят лично тях в доларова командировка. Викахме им =валутно болните=.
                  На мен силиците ми бяха малко и нямах допълнителни разкрасяващи фактори, та до доларово-валутна командировка не успях да се добера, ама знае ли човек в такава вирусоопасна среда какво може да е прихванал))
                  На това твоето някои му казват лост ин транслейшън.
                  Няма как да спечеля или загубя спор с мажната. Това не може да се случи с него. Максимума на което е способен е да напише два реда пряко сили. И да прочете най-много три реда.
                  Виж с линкчетата е добър.

                  Ся от втората част на поста ти ясно си личи причината поради която си се съгласил на валутно-рублеви приходи.
                  Социализмът е бил майка за едни, но мащеха за теб. Това обаче по странен начин се е отразило на характера и на израстването като индивид. Усещам стокхолмски синдром в теб. Колкото повече са те мачкали, толкова повече си ги обичал?

                  Хайде по-късно пак, че имам едни долари за харчене и ме сърбят ръцете...

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Бе ти пиши по-често, че на твоя приятел мажната не му стигат силиците нещо.

                    Иначе... няма. А и защо са ти долари, нали ще се отказвате от тях?


                    Фараоне, това да не би да беше някакъв скромен опит да ме известиш, че докато ме е нямало си успял да изтръгнеш крупна победа в ярък теоретичен спор с Майната и сега деликатно опитваш да върнеш лентата към този ярък елемент в биографията ти.
                    Майната никога не ми е бил близък приятел, но с риск да чуеш нещо неприятно, ако има залози за победа във ваш спор, по бих бил склонен да заложа на него.
                    Най-малкото иронията и сарказмът му са унищожителни.

                    Аз от доларите не съм се отказал, кой те излъга. Едно време, когато работехме за бай Тодар , имаше една категория мои колеги, които видимо живееха и работеха само за да извъртят нещата в посока, че да ги пратят лично тях в доларова командировка. Викахме им =валутно болните=.
                    На мен силиците ми бяха малко и нямах допълнителни разкрасяващи фактори, та до доларово-валутна командировка не успях да се добера, ама знае ли човек в такава вирусоопасна среда какво може да е прихванал))

                    Коментар


                    • [QUOTE=vanevski;n3383623]
                      Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                      Дори не съм подозирал за съществуването на това място!
                      Ще го погледна, но категорично е изключено да търся изява там.
                      И какво излиза - Ванката е първа писта, така ли?!


                      Един мой постинг там... Тук червеничкото да ти е познато? Лудите умора нямат! Пак нов ред на земята!

                      ]
                      Иване, оставям на заден план възражнията си към теб и несъгласието с много от постовете, с които заливаш тукашната публика.
                      Вече не ми е интересно да споря с теб и да разобличавам злобно и недобросъвестно облъчване, спекулации със свети неща.

                      Сега реагирам само и единствено за да споделя, че този пост, който си пуснал в отговор на закачката ми, събужда моята чисто човешка загриженост.
                      Човек, ти трябва да се погрижиш за себе си.
                      Вече не сме млади, а имаме още за вършене на този свят!
                      Този път наистина без лоши чувства.
                      Нещо в поста ти ми напомня за Ото Вайнингер.


                      Коментар


                      • Фтората пенция ще се изчислява по правилото на трите пръста. Средният ѝ размер ще се определя със средния от тях...

                        Браво Ваньо! Бравоо Кооств! Бананите за пенционерите, скачали на младини по площадите, са осигурени!
                        А след време ще четем подобни радостни новини и за втората задължителна здравна осигуровка

                        Коментар


                        • Полюбопитствах да видя кой списва този епицентър,а то било една стара мадамВ любимката на татарина доган,ами стари мераци....

                          Медийно Око
                          Българските онлайн-медии за обществени новини - под лупа




                          epicenter.bg

                          < >
                          организация-собственик
                          гл.редактор Валерия Велева
                          отговорно лице Валерия Велева,Иван Асенов,Красина Кръстева,Жулиета Недялкова,Таня Джоева,Вълкан Горанов
                          създаден 2015-09-08
                          популярност 220
                          сървър в държава Bulgaria

                          Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                          Коментар


                          • Естествено, че българите се псуват здраво в темите за политика! Политиката е нещо, което съдържа изключително висок емоционален заряд, а нашият отколешен български провинциален рефлекс и синдром ражда допълнително фили и фоби с външна проекция и когато го омесим с психологическата ни специфика " силно да любим и мразим", получава се изключително взривоопасна смес.


                            Сигурно помниш, вече поне два пъти съм разказвал, че някога почти не пишех тук, поради простата причина че в един друг форум за сравнително дълъг период от време успяхме да запазим приятелски отношения и това ми беше напълно достатъчно, обслужваше там някакви специфични потребности доста изчерпателно. Не на последно място това се дължеше и на упоритите ми опити да внуша, че писането и разговорите за политика е проява на лош вкус и следва дисциплинирано и убедено да се избягват. Да, ама един от нас не се стърпя, тровеше все по-настойчиво и резултатно пространството и накрая постигна своето, унищожи форума. Тук няма да успее, тук идеята за приятелство е била още изначално погребана. Къде ти приятелство в среда на либерални индивидуалисти- това е профилът на инвестора. Дори и за тези, дето се пишат "десни". Видяхме колко са десни - подкрепят мигранти и ИК, плюят Орбан. Ама все десни, иначе.
                            Тъй, тук омразата върви!
                            А лирическият герой няма да ви открия кой беше!
                            Някой от старите ми партньори, естествено знаят кой е това.

                            Е, няма значенние, той форумът и без това вече се е запътил към един по-добър свят!
                            Там посоките са условни!
                            Last edited by nachev; 24.09.2018, 18:30.

                            Коментар


                            • [QUOTE=nachev;n3383617]

                              Дори не съм подозирал за съществуването на това място!
                              Ще го погледна, но категорично е изключено да търся изява там.
                              И какво излиза - Ванката е първа писта, така ли?!


                              Един мой постинг там... Тук червеничкото да ти е познато? Лудите умора нямат! Пак нов ред на земята!

                              .В ход е негласното обединение между Герб и БСП,не ги гледайте,че уж са непримирими едни към други,отдавна се гласи годежът между тях,така са отсекли старите сватове,само че гледат да не отвратят и последните им вярващи,че те и биологиески намаляват.

                              Горко на "пролетариата"!

                              Ето Полша ще приема филипинци,били католици,не искат мюсюлмани! А България! Май молдованци и украински българи,рая ще има! Венсеремос!

                              В червените издания напоследък открито се прокарва идеята за възстановяването на “непазарната икономика”. Наред с това се обсъжда и възможността да се съчетаят “левият консерватизъм” (т.е. комунизмът) с национализма като основа за възраждането на българската левица. Хора като Красимир Премянов, претърпели позорен провал по време на двугодишното управление на Социалистическата партия, днес призовават за формирането на ляв “национално-патриотичен блок”, вземайки за образец доминираният от руските комунисти Народно-патриотичен фронт, ръководен от Генадий Зюганов.
                              За познавачите на марксизма обаче тезата, че между комунизма и национализма може да съществува знак за равенство, е чиста спекулация. Защото, за разлика от десните идеологии, разглеждащи социалните интереси през призмата на националните, при левите това не е така. А марксизмът е типично ляво учение, поставящо интересите на пролетариата над всичко. Появата му не е случайна, а тезите му се подчиняват на една желязна, макар и отчайващо остаряла логика.

                              Изследвайки развитието на капитализма във викторианска Англия, класиците на марксизма стигат до извода за неизбежността от революция в някоя от най-развитите капиталистически държави (поради най-острите класови противоречия там), която по-късно ще прерасне в световна. Крайната й цел е създаването на асоциация на всички членове на обществото, изградена по единствения познат на Маркс идеален модел - този на еврейския кибуц, основаващ се на високата степен на съзнателност и изискващ произведеният продукт да се разпределя всекиму според потребностите.

                              Припознавайки световното развитие с това, което вижда в ранния капитализъм на тогавашна Англия, Маркс стига до извода, че “историята на всички досегашни общества е история на класовите борби”. Според марксизма, пролетариатът няма родина, семейството е узаконена форма на проституция, пазарът пречи понеже съкращава мощностите на индустрията с вечните си колебания, частната собственост пък пречи на преразпределението, държавата е инструмент на буржоазната диктатура и узаконява експлоатацията на пролетариата, религията е опиум за народа, национализмът отклонява съзнанието му към дребни боричкания и пречи на голямата цел - световната революция, консерваторите са най-върлите мракобеси, а дребните и средни собственици (т.е. стабилизиращият слой на обществото) са особено вредни, защото се стремят да станат богати (макар по марксистката логика да са обречени на разорение) и са крайно несъзнателни.
                              Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                Не, не са го отворили, зле стои работата с копейките! Сечат копейки, ама умерено, имат сстрах от Бога, още много имат да учат за сеченето и печатането.
                                Та си рекох, нека малко си почина, пък леко да охлабя примката, че някой взеха съвсем да дават фира - ванчовците по едно време съвсем бяха затънали в аутисничен ступор и освен някакви голи дакларации, които бяха масово и гнусливо подминавани от форумците, нищо не можеха да родят.
                                Я, погледни сега! Красота!
                                Единият започнал да говори с думите на апостолите.
                                Дори одеве видях, че пак си позволил преди няколко страници да цитира Левски! Естествено, направил го е извън контекста, подбрано, пропагандно, глупаво.
                                Добре, че поне престана да цитира за смръдливите ботуши и чепките, пък и за освободителите и поробителите.

                                Някое свободно место за писане сррещу доларки дъл няма да се намери покрай теб?!
                                Бе ти пиши по-често, че на твоя приятел мажната не му стигат силиците нещо.

                                Иначе... няма. А и защо са ти долари, нали ще се отказвате от тях?
                                Ми кандидатствай в епицентер, там също са капейки, ама все е по-добре от нищо,

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X