IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гледам, че се обсъжда здравеопазването по времето на Златния век на Бай Тошо. Мъка, мъка шорошоидна

    Да кажем, че Здравеопазването ни беше на световно ниво е малко, Здравеопазването беше на недостижимото Кубинско ниво! Мога да давам примери със себе си, с близки. Уникално здравеопазване!

    Здравеопазването беше достъпно за всички, болниците не бяха платени, нямаше нужда да си плащаш консумативите в болниците, да ходиш в болницата с тоалетна хартия и т.н.

    На докторите не беше прието да се дават пари, на докторите родителите ни носеха ракийка, винце, салатки... Такъв е народа ни благ, добър, помни доброто и се отблагодарява от сърце

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      Достатъчно помня за да знам че в училището ми имаше фелдшер , и училищен зъболекар.

      Помня как ни правеха профилактични прегледи и лечение ако се налага …..все неща дето сега ги няма.

      А във предприятието където работеше баща ми си имаха щатен фелдшер …..така че моите спомени не съвпадат с твоите.

      Ти явно си доволен от здравна система в настоящия вариант …...мисля че си единствен.

      п.п.

      И не е лошо понякога да се признава че соца е имал и добри практики в някои области - освен здравеопазването ще добавя и образованието.....
      В училището в града имаше сестра...
      В общинските центрове имаше здравна служба с фелдшер, а не болница, РАЗЛИКАТА Е ОГРОМНА, НО ТИ ТВЪРДИШ, ЧЕ Е ИМАЛО БОЛНИЦА.
      По селата имаше кабинети, празни. Караха докторите веднъж седмично, пълна пародия.
      В заводите - според зависи, също пародия.

      ...............

      Нека не забравяме, че в момента в развити капиталистически страни има безплатно здравеопазване.
      Нека не забравяме, кой управлява България днес и заради кого нашето е на този хал.
      Не са ти виновни хора, по различни от червени крадци, проблема си е твой, оплакваш се от ВАШИТЕ ХОРА.
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение


        А пут..ин какво ли го чака? Кой ще ни каже сега? Идва време когато огладнялата вълча глутница край него,ще го принесе в жертва....

        Русия на Путин в последните 18 години е поредица от кървави атентати, политически убийства, неразкрити докрай?

        Когато се кандидатира за президент получава заплахи от мнозина, които също са искали властта. Тогава започват убийствата, които са били много.

        Това не може да се докаже, но всички факти сочат, че Собчак (руски политик, първият кмет на Санкт Петербург) е в гробищата не без неговото участие!.

        Путин никога не е бил легално избиран – всички избори бяха фалшифицирани. С Навални е много просто – него го арестуват, не го допускат, ръководителя на щаба му е пребит и затворен за 30 дни и т.н....







        Как не ти омръзна цел ден да се пениш бе Ванчо.Путин е безсмъртен и докато не ви такова мамата на еврогейташко атлантическите ценности няма да умира....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

          Достатъчно помня за да знам че в училището ми имаше фелдшер , и училищен зъболекар.

          Помня как ни правеха профилактични прегледи и лечение ако се налага …..все неща дето сега ги няма.

          А във предприятието където работеше баща ми си имаха щатен фелдшер …..така че моите спомени не съвпадат с твоите.

          Ти явно си доволен от здравна система в настоящия вариант …...мисля че си единствен.

          п.п.

          И не е лошо понякога да се признава че соца е имал и добри практики в някои области - освен здравеопазването ще добавя и образованието.....
          А пък на баща ми и майка ми в завода имаше цяла поликлиника.Отделно профилакториум един месец се полагаше на човек....Седяха на профолакториума и от там до работата ги возеше служебен транспорт...Са служебен транспорт нанайси

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

            И за къф чеп ти е кабинет без доктор? Ти какво точно помниш …....
            Достатъчно помня за да знам че в училището ми имаше фелдшер , и училищен зъболекар.

            Помня как ни правеха профилактични прегледи и лечение ако се налага …..все неща дето сега ги няма.

            А във предприятието където работеше баща ми си имаха щатен фелдшер …..така че моите спомени не съвпадат с твоите.

            Ти явно си доволен от здравна система в настоящия вариант …...мисля че си единствен.

            п.п.

            И не е лошо понякога да се признава че соца е имал и добри практики в някои области - освен здравеопазването ще добавя и образованието.....
            Last edited by markov; 03.10.2018, 21:03.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
              Putin За скрипал- той е просто подлец- сегабг.ком

              А пут..ин какво ли го чака? Кой ще ни каже сега? Идва време когато огладнялата вълча глутница край него,ще го принесе в жертва....

              Русия на Путин в последните 18 години е поредица от кървави атентати, политически убийства, неразкрити докрай?

              Когато се кандидатира за президент получава заплахи от мнозина, които също са искали властта. Тогава започват убийствата, които са били много.

              Това не може да се докаже, но всички факти сочат, че Собчак (руски политик, първият кмет на Санкт Петербург) е в гробищата не без неговото участие!.

              Путин никога не е бил легално избиран – всички избори бяха фалшифицирани. С Навални е много просто – него го арестуват, не го допускат, ръководителя на щаба му е пребит и затворен за 30 дни и т.н....








              Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Tи къде си бе глупак, какъв запад те гони и тебе, стой си и ближи анала. Виж какво съм ти подготвил



                Учете турски език, братя, гледайте турски сериали, четете Корана, яжте дюнери и баклава, купете си ибрици и се гответе за... Големия Кючек!
                час за сюнетчия ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                  По време на "соца" човек бе жив-умрЕл, ако се разболееше от нещо по-сериозно. Дори и с връзки бе много съмнително, че излезе жив от "здравно заведение".
                  За кутиите с бонбони и бутилки уиски купувани с контрабандно закупена валЮта за да бъдат оставени в "маркови" торбички с надпис "кореком" до стола на доктора, да не споменавам....има култови филми показващи нагледно как се "работеше" в "онуй убаво време".
                  Ха ха бая зор са видели тия дето са ти вкарали евроатлантическите ценности отзаде

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Ей докъде го докараха- преди 2 дни говореха за морска блокада на руснаците за да запазят европейците от руските горива, вчера една баба иска да нанася удар по руските ракетки още в хангарите/силозите/ Въобще света се изпедерасти, ей го на нефта и той е нагоре, барбарон го няма, само аналния лизатор се хвърля на барикадаата като бясно куче и от време на време жеков се обажда от коневръза
                    Оня лясковския са сече зелето и ша го слага у бидони...А тая ме побърка.Тамън измазах мазето да има къде да се скрием кат нападне Русия и она се отметна.Са кой че ми възстанови разходите

                    Коментар


                    • https://www.faktor.bg/bg/articles/po...chengeta-59620


                      Имплантите на ДС в СДС - най-големите антикомунисти се оказаха ченгета












                      10 NOV 2015 Агентурата дирижира прехода, резултатите днес са най-голямото доказателство за това

                      Майя Любомирска
                      „Най-големите антикомунисти се оказаха ченгета” , тъжно констатира десетилетие след началото на промените първият президент на България д-р Желю Желев. Прозрението е твърде закъсняло, тъй като агентурата на уж разформированата Държавна сигурност вече е „разставена” , ако използваме тяхната терминология, навсякъде по върховете: в редовете на Съюза на демократичните сили, в управлението на държавата, общините, кметствата, в Конституционния съд, в съветническите екипи на държавния глава, във висшите училища и къде ли не още.
                      ... Христо Иванов, известен като агент Александър
                      Още в края на лятото на 1991 г. Христо Иванов е принуден да признае пред целият НКС, че е бил агент на ПГУ. Знае се последващата роля на споменатия Христо Иванов при свалянето на правителството на сините, още повече, че той в последствие премина към съветническия екип на президента Желев, в който е и бившият служител на Първо главно управление на ДС Бригадир Аспарухов.
                      В първите редици на СДС се наредиха и активисти от годините на неформалите като Христо Смоленов, но и като московския възпитаник и преподавател в Школата на МВР Стоян Ганев. И небезизвестният юрист, а по-късно и конституционен съдия Георги Марков.
                      Или пък опитващият да се вклини като седесар Жорж Ганчев с псевдонима Жорж, сътрудник на Второ главно управление на ДС.
                      Информацията за него излезе след проверка на Комисията по досиетата, когато той отново се кандидатира за депутат.
                      За първи път информация, че Жорж Ганчев е бил агент на ДС излезе през 2007 г. Тогава той определи това като „гавра” с него.
                      Справка на комисията обаче показва, че Георги Ганчев Петрушев е бил сътрудник на Второ главно управление на бившата Държавна сигурност с псевдоним Жорж. Пред Дарик Ганчев обаче обясни защо всички го наричат Жорж: „Майка ми е франкофонка и ме нарича така от тригодишен”.
                      Списъкът не свършва дотук
                      Харалампи Анчев, юрист, близък до СДС, служебен министър в провителството на Софиянски, агент Чавдар на Шесто управление на ДС.
                      Проф. Богдан Богданов, агент Николов, също шестак, Писателят Георги Данаилов, агент Андрей от Второ главно управление на ДС, един от първите директори на Агенцията за българите в чужбина след 10 ноември 1989 г.
                      Известният седесар Станислав Даскалов – агент Явор и Гастона от Второ и от Първо главно.
                      Икономистът на СДС Венцислав Димитров, който доведе Иван Костов на „Раковски”134 , се оказа с псевдоним Попов – агент в СГУ-ДС, 2 отдел.
                      Никола Карадимов, служебен син министър, отговарящ за преговорите ни с ЕС, дипломат, но лъсна като агент Андрей от Четвърто управление на ДС. По-късно стана външно политически съветник на Георги Първанов – Гоце.
                      Да не забравяме гланите редактори на демократичната преса Атанас Свиленов, Енчо Мутафов, Васил Станилов, приближени социолози като проф. Георги Фотев и историци като проф. Георги Марков... И пр. И пр.
                      Архивите все още не са отворени докрай. Сега излизат данните от военното разузнаване. Прокрадва се и информация за митичния план „Възраждане“ на ДС. Според него супер секретни сътрудници на тайните служби са прехвърлени на отчет в КГБ, а досиетата им в България са прочистени. И сигурно ни предстои да научим още горчиви истини. За тези, които се биеха в гърдите като първи антикомунисти и пламенно громяха бившия режим от митинги и протести. По-интересно е дали сме си научили урока и знаем ли как да продължим и как да се освободим от имплантите. И дали като общество ще оставим поколенията след нас без да сме им разкрили жестоката истина за дългата ръка на Държавна сигурност, която все още не е останала в историята.
                      Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                      Коментар


                      • Ей докъде го докараха- преди 2 дни говореха за морска блокада на руснаците за да запазят европейците от руските горива, вчера една баба иска да нанася удар по руските ракетки още в хангарите/силозите/ Въобще света се изпедерасти, ей го на нефта и той е нагоре, барбарон го няма, само аналния лизатор се хвърля на барикадаата като бясно куче и от време на време жеков се обажда от коневръза

                        Коментар


                        • Putin За скрипал- той е просто подлец- сегабг.ком

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            https://www.actualno.com/world/6-god...ws_697856.html

                            6-годишни деца учат как да пишат любовни писма в хомосексуален сюжет (ВИДЕО)

                            Прочети още : https://www.actualno.com/world/6-god...ws_697856.html
                            © Actualno.com
                            Ами това е резултат от неосъществената световна пролетарска революция на зараждащият комунизъм. Ето как е започнало:



                            След болшевишката революция в Русия, съществувало убеждението, че революцията на работниците ще бушува в Европа и евентуално, в САЩ. Но това не се получи,умря марко,няма балами да им се вържат! Към края на 1922 г. Комунистическия интернационал (Коминтерна), започна да преценява какви са причините. По инициатива на Ленин беше организирана среща в института “Маркс и Енгелс” в Москва.

                            Целта на срещата беше да се изясни концепцията и да се дадат конкретни насоки на марксистката културна революция. Сред присъстващите бяха Георг Лукач (унгарски аристократ, син на банкер, който е станал комунист по време на Първата световна война; добър марксистки теоретик, той развива идеята за "революция и Ерос" - сексуален инстинкт, използвани като инструмент за унищожаване) и Вили Мунцерберг, чието предложено за решение е да "организира интелектуалци и да ги използва, за да разложат Западната цивилизация.


                            "Само тогава, след като се извратят всичките ценности и се направи живота невъзможен, можем да наложим диктатурата на
                            пролетариата"
                            Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                            Коментар


                            • https://www.actualno.com/world/6-god...ws_697856.html

                              6-годишни деца учат как да пишат любовни писма в хомосексуален сюжет (ВИДЕО)

                              Прочети още : https://www.actualno.com/world/6-god...ws_697856.html
                              © Actualno.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                +++
                                Много е вярно това.
                                А в щатите са се хванали за гушите ( и главите ) и се чудят още какво да направят че батака е голям, здравната им реформа е доникъде.
                                То направо не реформа там, а революция си требе...
                                Пип, днес Груев ме сюрпризира изненадващо и доста позитивно, а сега и ти хвърляш една смайваща бомба, която беше меко казано неочаквана.
                                Разчитам всичко това като някакви знаци. Напоследък съм започнал да се вглеждам и вслушвам в ставащото около мен и не мога да се освободя от чувството, че по особен начин някой се опитва да сведе до мен нещо важно, съществено. Напрягам сетива и рацио за да разбера "посланието", но нещо не ми се получава. Вероятно не ми е писано да съм между посветените.

                                Аз все пак съм длъжен приятелски да ти обърна внимание, че ако си контактуваш с мен в тази тема, рискуваш да ти лепнат някакво обидно прозвище. Ако ни засече тате Барбов, изправянето ти пред антикомунистическия трибунал е неминуемо. Той ме влачи няколко пъти на това място и процедурите там са доста болезнени. Има невероятно усърдни и мотивирани помощници, които сръчно въртят възлестия бич.
                                Дори и по чисто възрастови причини и след много бой през ръцете, с който бях удостоен от Н.В. Живота, отдавна вече се самоопределям като просветен консерватор. Умишлено избягвам делението на леви/десни, доколкото тези понятия в модерните времена бяха изпразнени от всякакво смислено съдържание. Ако все пак трябва да се остане принудително на тази територия, то за мен въпросът за яйцето и кокошката въобще не стои. В смисъл - безпределно ясен е. Едно общество първо трябва да се грижи да създаде нещо, а после да мисли за подялбата му. Йерархията е железна и не може да има каквито и да е съмнения.
                                Създават дейните, енергичните, амбициозните, творческите натури.
                                Принципно е излишно да им пришивам цвят и посока. Аме те, видите ли, си падали малко егоисти, търсели самоизява, искали да спечелят за себе си, егото им било такова-онакова! А какви да бъдат за да се случат нещата?! Някой може и да пледира те да са плът от Плътта му, ама поне още не е дошло времето, ако въобще.

                                Доколкото винаги съм те чувствал близък като светоусещане, позволих си това отклонение на лирическия герой, но действителната причина да ти отговоря е друга.
                                Напълно случайно вчера засякох скоро след публикуването една статия и обширно аудио-интервю с един много интересен персонаж - проф. Райнер Маусфелд, който разбуни определени кръгове в Германия с последната си книга: "Защо мълчат агнетата?" Приятели ми бяха споменали за нея и открито съжалявах, че очевидно няма да мога да я прочета. И изведнъж - обширно интервю от над час и половина, в което смляно е изнесено всичко по-важно. Имах си друга работа и го пуснах като фон, но колчем се заслушвах и попадах на смайващи попадения.
                                Би попитал, каква е връзката с теб?
                                Колкото и да е странно - това беше употребата на думата "революция". В много области нещата са така масивно зас..ни, че нямам никаква идея за излизане от положението. Негативното и реалистично отношение към статуквото няма връзка с политическите възгледи.
                                Та, професорът на едно мяста казва смислово: Съвременната демокрация във вида, в който я познаваме и практикуваме не е нищо друго освен една специфична профилактична терапия срещу революцията.
                                Добавям: и за съжаление никой не може да даде гаранции, още колко време ще работи.
                                KenFM im Gespräch mit: Prof. Rainer Mausfeld („Warum schweigen die Lämmer?“)


                                На германски е, но пълно щастие няма. Жалко, че моят приятел Майната още на третия ред ме е проклел и няма да види този линк. Иначе той знае германски и би могъл да сподели разни интересни неща от съдържанието.
                                Освен очевидната символика, която е закодирана в заглавието с препратките към филма с А. Хопкинс, професорът казва иносказателно и други интересни неща за тези мили животни. Те са олицетворение на чистота, невинност, мили и нежни са. Обаче при по-вниметелно проследяване на особеностите на тези мили животинки, още в древноеврейските истории и епоси се наблягало на една тяхна особеност. Те били единствените, които държат устите си плътно затворени, дори когато им режат гърлото.
                                Малко ужасяващ се получи краят, но и без това попрекалих и спирам.
                                Last edited by nachev; 03.10.2018, 16:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X