IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    Абе жожито имал рожден ден наскоро, някой чул ли е нещо?

    требваше да почерпиш , ако не беше Той , ами Елцин , например , ти щеше да ровиш по кофите за парче хляб .

    Коментар


    • Абе жожито имал рожден ден наскоро, някой чул ли е нещо?

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • ББР ще насочи 65 млн. лв. за свой фонд за дялови инвестиции

        След като ББР раздаде големи заеми на компании, свързани с Делян Пеевски и Георги Гергов, сега неясен екип от експерти ще купува дялове

        © Георги Кожухаров

        След като премина през Комисията за финансов надзор (КФН), а след кратка работна пауза бе назначен да ръководи друга публична институция, Българската банка за развитие (ББР), Стоян Мавродиев вече ще бъде и мениджър, инвестиращ държавни пари в стартъпи. Учреденият с ресурс на банката Фонд за капиталови инвестиции ще налее 65 млн. лв. под формата на дялов капитал в малки и средни фирми. Намеренията са това да започне да се случва от началото на следващата година.


        Подобни фондове за дялови инвестиции в момента създава и държавния Фонд на фондовете, но все пак избира мениджъри с опит в този сектор. Европейският инвестиционен фонд също на пазарен принцип управлява такъв ресурс. Има и регионални фондове, подкрепящи растежа през дялово участие. Затова ходът на ББР да навлезе на този наситен пазар без да има опит изглежда съмнителен. Особено заради липсата на доверие към държавната банка и мениджмънтът й заради огромните кредити, раздадени на компании, свързани с Делян Пеевски и Георги Гергов, например.

        За кого е?

        От прессъобщението за регистрирания фонд стана ясно, че чрез новата структура банката ще изпълнява стратегията си за подкрепа на българския бизнес, разписана за периода 2017 - 2020 година. Капиталът на фонда е 65 млн. лв., като средствата са собствени за банката.

        Те ще бъдат раздадени на фирми под формата на дялов капитал, като лимитът е до 10% от разполагаемия ресурс в една компания или до 6 млн. лв. Максималният придобиван дял в дружествата срещу тази сума, ще е до 34%.
        Приоритетно ще се финансират малки и средни фирми във фаза на растеж, стартиращи предприемачи, социални предприятия, иновации, посочват от ББР. Няма предварително определени сектори, които ще се считат за желани от фонда. Целите, за които ще може да се използва финансирането, е за повишаване на конкурентоспособността, набавянето на капитал за научноизследователска и развойна дейност, увеличаване на производствения капацитет, финансиране на компании, планиращи излизане на борсата, или за подготовка в усвояването на средства от фондовете на Европейския съюз. Освен пари, Фондът за капиталови инвестиции ще предлага и консултантски услуги, относно капиталовата структура на малките и средни предприятия, както и възможностите за инвестиции в тях.

        Кой ще оценява кандидатите

        Дружеството още не е регистрирано в Търговския регистър. В мениджмънта на фонда влиза Управителният съвет на ББР – Стоян Мавродиев, Румен Митров и Николай Димитров, отговориха на въпроси на "Капитал" от PR компанията, изпратила съобщението. Екипът от експерти, които ще консултират предприемачите, ще бъде представен щом фондът заработи, посочиха от държавната банка.
        От там мотивират необходимостта от още един фонд за дялово инвестиране на пазара с "изпълнение на мандата си за запълване на пазарен недостиг". Такъв дефицит на пазара обаче няма, тъй като вече работят няколко фонда от рисков тип или за финансиране на растеж.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Усетих, че има още нещо, което рецепторите ми не са успели да хванат!
          Някак изведнъж в картината изникна чичо Остап и ме споходи едно сконфузване ... едно тако неуютно чувство, че участваш в някаква чужда пиеса, без дори да го съзнаваш!
          Ведоми и неведоми пътища и хипотези!
          Богата е фантазията на "сърфиращия" , Начев , даже прекалено ... виждаш какви миксове стават . Сега стои на тръни , гризе остатъците от нокти / по ръцете , засега / и трескаво мисли къде е сгафил . Тъжно , почти по Кафка .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

            Объркал си Начев , третата хипотеза е вярната .
            Усетих, че има още нещо, което рецепторите ми не са успели да хванат!
            Някак изведнъж в картината изникна чичо Остап и ме споходи едно сконфузване ... едно тако неуютно чувство, че участваш в някаква чужда пиеса, без дори да го съзнаваш!
            Ведоми и неведоми пътища и хипотези!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

              Бог да го прости момичето !

              Барби ,едва ли убийството е свързано с това което си постнал. По скоро е някакъв психар.

              Има изнасилване с ДНК материал, няма наемен убиец дето е толкова тъп че да изнасили жертвата и да си остави семенната течност в нея.

              Все едно си е оставил личната карта ….
              Присъединявам се, почивай в мир мила и красива Виктория!
              Не обръщай внимание на тези, които дори в смъртта ти искат да те употребят политически, чак в клетите форуми!

              Тази трагедия някак избуя от неподозираната сянка, от нищото, но разтресе държавата, че и Европа. Вече поне двама еврокомисари са взели отношение по темата и ние сме отново в прожекторите.
              Започнаха внушения и грозотии.
              Дачков дава един доста смислен ракурс ТУК
              Е, Да! Ама когато има много суха трева, полето може да пламне буквално от нищо и върви после обяснявай, че не били злонамерени катили или злодеи, ами мили дечица си играли с кибрит.

              Хипотезата с последното "разследване" отпада, но това не значи, че няма други грозни хипотези,
              В лицето на това красиво момиче виждам неродени, здрави и умни български деца!
              Засега толкова ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                Все съм си мислел, че когато си чорбаджия, сам на себе си плащаш, ама може и нещо да съм се объркал ...
                Объркал си Начев , третата хипотеза е вярната .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

                  Ами те "капиталистите" плащат за всичко! Имам време за сърф в интернет,частен бизнес ! Каато казва О.Бендер: А може би искате и ключът от квартирата ми/точният цитат/?
                  Все съм си мислел, че когато си чорбаджия, сам на себе си плащаш, ама може и нещо да съм се объркал ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

                    Ами те "капиталистите" плащат за всичко! Имам време за сърф в интернет,частен бизнес ! Каато казва О.Бендер: А може би искате и ключът от квартирата ми/точният цитат/?
                    Сърфирай , ванчЕто , сърфирай ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                      Ти се присмиваш, ама не съм сигурен кой трябва да се смее!
                      Ванката нали е в Канада,...
                      Тъй че ние с теб още има доста да му дишаме прахта на Ванката, докат го стигнем.
                      Ами те "капиталистите" плащат за всичко! Имам време за сърф в интернет,частен бизнес ! Както казва О.Бендер: А може би искате и ключът от квартирата ми/точният цитат/?
                      Last edited by vanevski; 08.10.2018, 17:03.
                      Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                        пак малевич , ванчЕто ...
                        Ти се присмиваш, ама не съм сигурен кой трябва да се смее!
                        Ванката нали е в Канада, поне така казва, де!
                        Погледни само каква страна е Канада?! Човек, който за по-голяма приятелска добронамереност приемаме, че е някъде на източното крайбрежие - Торонто, Халифакс, Отава, става сутрин в понеделник и ... вместо да иде на работа, както всички обикновени хора, той .... се хваща за чепките и започва да обгражда президента Путин с всевъзможни ласкателства. Часове наред!
                        При това очевидно в Канада се плаща за подобно нещо - иначе времево, смислово и финансово не се връзва.

                        Има и друга хипотеза - човекът е във примерно във Ванкувър, става по нощите, първо хвърля як пердах на руснаците има-няма 4-5 часа и после отива на работа рано сутринта. Ама това ми звучи твърде екзотично, та аз по-скоро клоня към първата хипотеза.

                        Тъй че ние с теб още има доста да му дишаме прахта на Ванката, докат го стигнем.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
                          пак малевич , ванчЕто ...

                          Коментар


                          • Last edited by vanevski; 08.10.2018, 17:02.
                            Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение



                              Поздравяваме рожденика с този мегамикс

                              https://youtu.be/0eccLzUNNDE
                              Хахаха , браво , ванчЕто ... като тебе популяризират повече Путин ! И той пие за вас !
                              Last edited by majnata; 08.10.2018, 16:27.

                              Коментар


                              • Тази зима да няма газ ядец ла,ла ла ,мрете всички на студа.

                                Коментар

                                Working...
                                X