АКЦИОНЕРИТЕ НА ДЪНДИ ПРЕШЪС МЕТАЛС ИЗБРАХА ВСИЧКИ 10 КАНДИДАТА, ПРЕДЛОЖЕНИ ЗА ЧЛЕНОВЕ НА СЪВЕТА НА ДИРЕКТОРИТЕ И ДАДОХА 95% ПОДКРЕПА ЗА ПРЕДЛОЖЕНАТА СХЕМА ЗА ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ НА ИЗПЪЛНИТЕЛНОТО РЪКОВОДСТВО
Download this Press Release (PDF 151 KB)
Май 05, 2016
Торонто, 05.05.2016 г. - "Дънди Прешъс Металс" Инк. (TSX: DPM) (“Компанията” или “ДПМ”) проведе редовно годишно Общо събрание на акционерите си днес в гр. Торонто, Канада и има удоволствието да обяви резултатите от проведеното гласуване. На събранието лично или чрез пълномощник бяха представени общо 100 317 264 акции (или около 71% от вписани обикновени акции) на компанията, което е израз на силна подкрепа за избора на кандидати за членове на управителния съвет на Компанията и гласуването от страна на акционерите на схемата за възнаграждение на висшите мениджъри, което гласуване има препоръчителен характер.
Акционерите избраха предложените 10 члена на Управителния съвет (осем от които независими), като резултатите от гласуването в полза всеки от тях е представено по-долу като процент от представения капитал:
Р. Питър Гилън | 98,53% |
Джонатан Гудмън | 99,69% |
Ричард Хаус | 99,99% |
Мъри Джон | 99,99% |
Джеръми Кинсман | 98,53% |
Гарт А. МакРей | 91,75% |
Питър Никсън | 98,52% |
Мари-Ан Таоил | 99,98% |
Антъни П. Уолш | 90,30% |
Доналд Йънг | 99,99% |
Решението е с препоръчителен характер и бе прието с мнозинство от 95,18% от подадените гласове, което демонстрира силната подкрепа на акционерите за подхода на Компанията към формирането на възнаграждението на висшето изпълнително ръководство. Основната цел на така разработената схема е да привлича, мотивира и задържа в Компанията квалифицирани служители за постигане на корпоративните цели, създаване на стойност за акционерите си и по-добра съгласуваност между интересите на ръководството и акционерите.
Къде видя тук дори един руснак, а преговорите с дънди са от времето на милен велчев
Коментар