IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    и-т си
    Петър Бояджиев разкрива дълго пазени тайни от възлови периоди на прехода и обяснява защо според него има нелегална България и кой я създаде!

    Коментар


    • Антонио Таяни: България се развива и разкрасява непрекъснато

      Ишиасът е заразен !

      Коментар


      • [QUOTE=barbaron;n3402292]
        и-т си
        Петър Бояджиев разкрива дълго пазени тайни от възлови периоди на прехода и обяснява защо според него има нелегална България и кой я създаде!


        Джеймс Бонд ... ... 007 , защиникът на демокрацията !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata

          Ами дошло е време разделно , пък вие сте напаст божия , тъй че ...
          ... Е дошло време да си разкриете личността пред всички...

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
            Бараба,кого копи-пастиш ти бе!?Маскарата дето щеше да става премиер и скри двойното си гражданство
            и-т си
            Петър Бояджиев разкрива дълго пазени тайни от възлови периоди на прехода и обяснява защо според него има нелегална България и кой я създаде!

            Вижте какво казва той в седмицата, в която България се раздели с президента Желев и в която преди 18 години, през 1997-а, Николай Добрев връща мандата на БСП за съставяне на правителство, а страната се тресеше от протести. -

            Господин Бояджиев, отиде си президентът Желю Желев. Вие с него бяхте опоненти по много въпроси... -

            Има една приказка - за починалите или добро, или нищо. Но той е политическа личност, и то във важен етап от историята на България! Решенията, които е взимал, са повлияли върху съдбите на милиони българи. Очевидно, че не е много редно да не кажа нищо. Но и лицемерно ще бъде да е добро, след като през последните 25 години съм бил един от първите му критици. И нещо повече - познавахме се лично и не съм крил критиките си и в разговори очи в очи! За мен Желев е основоположникът на манипулирания преход! Той беше израснал и възпитан в свят, в който лицемерието и задкулисието решаваха всичко. Не мога да коментирам намеренията му, защото това само той може да знае. Но мога да говоря за резултатите от решенията му. Още с Кръглата маса излязох публично с оценка, че това е манипулация, която ще даде горчиви плодове! Защо, ще кажат опонентите ми, нали и в Полша я имаше? Измама! Няма нищо общо между полската Кръгла маса и българската! В Полша беше между правителството и опозицията, което означава, че правителството признава и легитимира опозицията като равен опонент. Българската кръгла маса беше сбъркана още във формата си. Това не беше Кръгла маса между правителството и опозицията, а някаква комунистическа имитация за отвличане на вниманието и омекотяване на обществения натиск срещу комунистите. Всъщност при българската Кръгла маса беше обратното - опозицията легитимираше БКП! Опозицията признаваше легитимността на властта на БКП, която всъщност беше завзета чрез руския шмайзер, а не в условията на свободен избор. Тази легитимация на завзетата по престъпен начин власт тегне и днес като сянка над българското общество и спира развитието му!

            Първото правителство на СДС с премиер Филип Димитров падна, след като той поиска вот на доверие от парламента след т. нар. Боянски ливади - пресконференция, на която покойният вече президент Желев разкритикува остро “синия” кабинет. Какво остана зад кулисите? Вие бяхте решили да разкриете това в мемоарите си, но сега ще открехнете завесата какво се случи? -

            Имаше възможност Филип да получи искания вот на доверие! Лично аз водех преговорите по инициатива на една неформална група бивши политзатворници. Тези преговори ги водехме много тайно и винаги след полунощ, защото преговаряхме с една отцепническа група депутати от БСП, които бяха вече в изолация в тяхната партия и бяха готови да преговарят. Така с тази група можехме да изненадаме заговорниците срещу правителството и при тайно гласуване то щеше да остане и да спечелим време. За съжаление Филип отказа този вариант, защото беше убеден от един тесен кръг около него, че се върви към предсрочни избори. Това само според мен. Какво точно е мислел Филип, само той може да каже... -

            Пак идва 4 февруари - датата, на която през 1997 г. Николай Добрев върна мандата на БСП за съставяне на правителство, а София и цялата страна се тресяха от протести. В столицата улица вече носи името на Николай Добрев. Вие го познавахте добре, каква е вашата оценка за него? -

            Познавам Николай Добрев още от 1992 година, когато се върнах уж за малко в България от емиграция, което “малко” продължи малко повечко. А се върнах, защото бях стреснат от успеха на огромната историческа манипулация над наивните българи! Манипулация, която комунистите с помощта на някои социнтелигенти като Желю Желев, Бог да го прости, и, разбира се, под методологичното ръководство на комунистите перестройчици от Русия успешно прилагаха. Макар и с голямо закъснение решихме да опитаме да намерим стратегия, с която да й се противопоставим. Разбира се, че не сме успели, щом и с днешна дата на дневен ред стои истината или тайната за КТБ! Но вече едва ли има мислещ и честен човек в България, който да се съмнява, че
            дълбоката всеобхватна криза, в която се намира днешна България, е резултат на тази успешна историческа манипулация!
            Защо говоря за тази престъпна манипулация, когато ме питате за събитията от 1996-1997 година и увековечаване името на Николай Добрев? Правя го, защото през целия период, чак до смъртта си, той също беше един от активните участници в този манипулационен процес! Пътищата ни се кръстосваха много пъти и той все беше от отсрещната страна на барикадата. Беше сред тези, които полагаха своите усилия да успее тази ...
            да напише на хартия това, което всички що-годе информирани хора в България знаеха! Тайният доклад на Добрев! Какво му е тайното?! Така че Добрев е и един от участниците в този грабеж на 20-и век.

            А как се стигна до 4 февруари?

            Ама почти никой не желае да говори за това! Виденов се беше закучил и не позволяваше да започне раздаването на собствеността на комунистическите кланове под прикритието на приватизацията! Те си крадяха от произведеното, но им беше мерак да си станат собственици! Но Виденов не позволяваше това нито на българските комунисти, нито на руснаците! Е, обраха парите на хората изкараха ги в чужбина! Виденов също носи отговорност за тази кражба, разбира се. Но като усети, че го употребяват като пушечно месо, каза: “На ви всичката власт и без мен!”. На 21 декември 1996 г. Жан Виденов подава оставката си като министър-председател на България и като председател на БСП. За председател на партията е избран Георги Първанов. Оставката на правителството е гласувана на 28 декември 1996 г. на извънредно заседание на 37-ото Народно събрание. А сега изчислете от 21 декември до 4 февруари колко време има! Цялата отговорност за този период на безвремието се носи от Георги ... инаги съм имал хора по високите етажи на СДС и още при първите им контакти получих информация за това. В много конкретни ситуации Елена Костова или Слава - жената на Красимир Стойчев, посредничеха технически за контактите на Луканов и Костов. Пръв „лейтенант” на Луканов при тези разговори беше Николай Добрев! Това се знаеше от кръг от 40-50 човека. Когато Луканов го убиха, преговорите продължи Добрев. В центъра на разговорите беше приватизацията. Те казваха на Костов: “Ние ще ти дадем властта, но ти ще ни дадеш достъп до приватизацията!”. -

            По време на януарските протести от 1997-а сте най-довереният човек на председателя на парламента Сендов и негов съветник. Как протече този знаменателен ден, когато беше нападнато Народното събрание? -

            Сендов е мой професор от Математическия факултет и близък приятел. Имах добри връзки в щаба на Евгений Бакърджиев. От тях знаех, че са организирали обсадата на парламента много добре, с много средства и че бяха ангажирали няколко мутренски групи да бъдат авангард Отидох в ранния следобед в парламента и питам Благовест: “Как е? Ще си ходиш ли?”. А той ми казва: “Ще поостана малко. Ламбов /главен секретар на МВР - б. а./ и Николай Добрев бяха тук, казаха, че щяло да има протести, сложиха заграждения. По-добре е да съм тук”. А аз го питам: ”Благо, ти наясно ли си какво предстои?”. Отговори ми: “Разбира се, хората бяха тук, дори ми оставиха плана за организацията на охраната!”. Казвам му: „Дай да го видя!”. Започнах да се смея: ”Благо, да не се наложи да се качваш на покрива!”. Той ми се опъна: ”Защо бе, ти все си подозрителен!”. Аз: ”Слушай, газиш във вода, за която не ти ясно колко е дълбока! Май са те хванали за канарче и не знам как ще завърши всичко. Трябва да ти е ясно, че навън ще бъде страшно, а това, което са ти нарисували Ламбов и Добрев, е подигравка с теб!”. И, както си говорим в кабинета му, едно стъкло от прозореца се счупва и на 20 см пред краката ни пада един метален болт поне 10 см дълъг, над 100 грама. Благовест спря, погледна ме, главата му заработи като компютър: “Абе, май си прав, какво предлагаш?”. Казвам: “Ти се водиш втория човек в държавата, но не разполагаш с никакъв ресурс. При това, което предстои, вътрешният министър трябва да е на твое оперативно разположение на 100 процента.”. Благовест не каза нищо, отиде до телефона и поиска връзка с Николай Добрев. Говори, слуша нещо, говори, слуша... Затвори слушалката. Секретарката на Николай Добрев го уведомила, че той не може да разговаря с него, защото в момента е извън министерството за консултации по съставянето на кабинета си и тя нямала връзка с него. Почувствах, че Благовест е много ядосан. Той взе пак телефона и се свърза със секретарката на Добрев: “Тук е председателят на парламента, не ме интересува нищо, искам Добрев час по-скоро тук при мен или ще запаля страната!“. И трясна телефона. Не изминаха и две минути, и секретарката, която уж нямаше връзка със своя министър, звънеше на пожар да го уведоми, че Добрев бил вече на път за парламента. Така се стигна до фамозните кадри с предпазвания от щитовете на полицаите Добрев при влизането му в парламента. Министърът на вътрешните работи се опита да се скрие от председателя на парламента! Това е подробно случаят с Добрев, с който започнах разказа си и той ми просъска: “Пак ти ли?!”. Но няколко часа по-късно през нощта следваше по-голямата ми изненада. Към кабинета на председателя на парламента има малка стая за почивка, до нея тоалетна и малко антре. Някъде късно вечерта се почувствах уморен и реших да полегна в тази стая. Кабинетът беше полуосветен. Добре, че имам конспиративния навик да се заключвам. Бях на път да задремя, когато чух приглушени гласове, от които ме делеше една врата. И не повярвах на ушите си!
            Гласовете бяха на Иван Костов и Николай Добрев
            ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron
              Знам, че знаеш, че си и-т
              Петър Бояджиев е роден на 3 юли 1941 г. [SUP]]
              Тоя ли ти е гуруто ? Френски пенЦионер ...

              Коментар


              • Борислав Цеков излезе с коментар във Фейсбук за междинните избори в САЩ.

                Вижте текста без редакторска намеса:
                Коментар: Борислав Цеков, Институт за модерна политика, Facebook

                Въпреки,че данните от междинния вот в САЩ все още не са окончателни, тенденциите са ясни. Президентът Тръмп спря "синята вълна" в САЩ! Победа на републиканците с 2:1 (Сенат+губернатори за републиканците с/у долна камара за опозицията). Тази победа и обстоятелството, че демократите бяха изцяло отстранени от щатската изпълнителна власт и от сенатските постове в ключови щати затвърждава управлението на Тръмп и показва, че течащата 3 години черна пропаганда срещу него няма никакъв реален ефект. Какъв е конкретният прочит на изборните резултати? Републиканците не просто запазиха, а разшириха своето мнозинство в Сената (с 2-3 плюс). Това е рядък прецедент. Както съм казвал нееднократно, политическата практика в САЩ е, че опозицията печели междинните избори. Само 2 пъти през последните 100 години президентската партия е печелила изцяло, а само 3 пъти е печелила Сената, но е губила долната камара. Победата на Тръмп е ключова по 2 причини. Демократите бяха отстранени от сенатските постове в някои щати, които са важни за президентския вот през 2020 г. - Флорида, Мисури, Индиана, Северна Дакота. Огромните надежди на демократите, че ще отстранят Тед Круз в Тексас чрез своята "нова надежда" Бето Рурк не се оправдаха - републиканците запазиха поста.

                Втората причина за важността на победата на Тръмп е, че единствено от Сената зависят ключовите назначения, които прави президента, а също и това дали може да има импийчмънт. Дотук 1:0. Демократите успяха да спечелят крехко мнозинство в Долната камара (ок. 15-20 плюс). На фона на първия мандат на Обама, когато той и неговата партия - демократите - изгубиха камарата с цели 63 места, сега успехът им е доста скромен на фона на гигантските финансови и медийни ресурси, които мобилизираха. Това, че все пак взеха мнозинство е една от характерните и добри страни на американската конституционна система на "задръжки и противовеси" - внася се известен баланс, поощрява се двупартийното сътрудничество по важни въпроси. Иначе от Долната камара не зависят нито назначенията, нито импийчмънт. Дотук 1:1.

                Победата с 2:1 идва от убедителните резултати на републиканците и подкрепяните от Тръмп кандидати на партията за губeрнатори ("президентите" на отделните щати). В мнозинството изпълнителната власт се запазва за републиканците. Вероятно ще изгубят Уисконсин, но удържаха позициите в Масачусетс, Ню Хемпшир и - особено важно! - във Флорида. Ако може да се направи едно много грубо, но все пак илюстративно сравнение на властовата конфигурация след тези избори в САЩ с българската система, то ще изглежда така: все едно Тръмп и републиканците имат президентския пост, правителството, повечето областни управители и кметове, а Народното събрание е поделено така - 4 дни в седмицата има мнозинство на Тръмп, което може да прави назначения за съдии и пр. и да приема на 2-ро четене закони, а 3 дни в седмицата - демократите имат мнозинство, с което могат да упражняват само парламентарен контрол, без да могат да реализират вот на недоверие, и могат да приемат закони само на 1-во четене. След необичайното препотвърждаване на доверието в действащия президент в тези междинни избори, пътят на Тръмп към втори мандат е открит! #Trump2020

                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Всеки втори германец иска да заживее в чужбина

                  ... в чиста и подредена християнска чужбина ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                    Джамбазки: Само хора с много тежък ишиас могат да кажат, че миграцията води до благоденствие!

                    ,,Подпишем ли този пакт, това би означавало да осигуряваме помощи, образование, подслон и маршрути за миграция на определено число от хора, които могат да бъдат и десет човека, и десет хиляди, и десет милиона. Просто ще бъдем задължени. Затова единственото решение е нулева миграция и твърда ограда, ако трябва с ров и крокодили''
                    Искам обаче да ги чуя тези неща от трибуната на европарламента. Иначе и пет пари не струва мнението на Джамбазки.

                    Коментар


                    • Над 4000 граждани на Швеция са имплатирали микрочипове в ръцете си

                      Целта е да се улеснят всекидневните действия на хората.Чиповете се инсталират подкожно с инжекция. Слагат се между палеца и показалеца на ръката...

                      Редно би било да се инсталират в задните части ...

                      Коментар


                      • В столицата на Русия се състоя възстановка на марша от 7 ноември по време на Втората световна война В Москва пресъздадоха исторически парад от 1941 г. (ВИДЕО)

                        Преди 77 години от Червения площад войниците заминават на фронта да отбраняват Москва от хитлеристките войски.

                        Честит празник !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                          Джамбазки: Само хора с много тежък ишиас могат да кажат, че миграцията води до благоденствие!

                          ,,Подпишем ли този пакт, това би означавало да осигуряваме помощи, образование, подслон и маршрути за миграция на определено число от хора, които могат да бъдат и десет човека, и десет хиляди, и десет милиона. Просто ще бъдем задължени. Затова единственото решение е нулева миграция и твърда ограда, ако трябва с ров и крокодили''
                          Знам за това, но още не съм го чел и по тази причина се въздържам да коментирам по същество.
                          Правилно биеш по барабана!

                          Фактът, че САЩ, Унгария, Австрия казват "не" и се оттеглиха от процеса, е напълно достатъчен да светне червената лампа.
                          Полша възнамерява да направи същото.

                          The Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration (GCM)

                          Дори името на този документ може да вкара всекиго в пълна почуда. Редовна, сигуран и законна. Аз не разбирам смисъла на тези думи. На "приемащите" страни се вменяват сериозни по обем и скъпи за изпълнение задължения от най-разнообразно естество. Очевидно е, че тези задължения могат и ще се изпълняват само и единствено на територията на България. Въпреки наличието на някакви текстове за борба с нелегалната миграция, очевидният и прикрит смисъл е: пускате ги на територията на страната и там се оправяте.
                          Това е другият начин да се каже: Узаконете нелегалната миграция!
                          Абсурд, нонсенс!

                          Давам си пълна сметка, че в някаква изострена обстановка противопоставянето може да доведе до заповед да се стреля при оградата или да се потопяват плавателни съдове в морето, което е също ужасяващо. Е, има вече човешки опит, някакви добри практики. Трябва ад има начин да бъдат спрени.

                          Преглеждам актуалните новини и категорично няма овации, по-скоро става дума за гузно мълчане.
                          Но има тревога и категорично противопоставяне:


                          German conservatives against UN migration pact | Germany| News and in-depth reporting from Berlin and beyond

                          Deutsche Welle · 17 hours ago


                          Czech Government to Vote Next Week on Opting Out of U.N. Migration Pact

                          U.S. News & World Report · 24 mins ago



                          FUREY: UN migration compact cause for concern – yet Canada stands firm

                          Toronto Sun · 1 day ago



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                            Бараба,кого копи-пастиш ти бе!?Маскарата дето щеше да става премиер и скри двойното си гражданство:



                            И как така е кандидат от БСП?Нали Човека-Джилязо неколкократно отказва да бъде вербуван от Държавна сигурност и изведнъж хоп и кандидат за премиер от тия на които ужким отказал!...Предател,Предателю око не вади! Ха-ха!
                            Е кого да " копи-паства" ... все такива , от тая кръвна група .

                            Коментар


                            • Бараба,кого копи-пастиш ти бе!?Маскарата дето щеше да става премиер и скри двойното си гражданство:

                              На 2 декември 1992 г. президентът Желю Желев възлага на Петър Бояджиев, кандидат за министър-председател, посочен от парламентарната група „Предизборен съюз на БСП и коалиция“, да състави правителство. Кандидатурата се оказва неконституционносъобразна, тъй като бившият политзатворник има двойно гражданство – френско и българско.
                              И как така е кандидат от БСП?Нали Човека-Джилязо неколкократно отказва да бъде вербуван от Държавна сигурност и изведнъж хоп и кандидат за премиер от тия на които ужким отказал!...Предател,Предателю око не вади! Ха-ха!
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron;
                                малоумните българи [/B][/COLOR]продължават да гласуват за мафиотската завера – герб-бсп-дпс-ДС!"
                                Я обади сега за кого да гласуваме , щот тъй кат гледам май само деформаторите и дай България са ни спасителната сламка ...

                                ...а , да и ако Чичолина Кристи се кандидатира , кажи и че има и един от мене ...

                                Коментар

                                Working...
                                X