IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Начев защо нямам спомен да съм се държал някога лошо с теб или пък ти с мен?Когато човек е нормален когато не лъже не мами и уважава мнението на другите няма проблем.Тия не желая да ги коментирам изобщо.
    Някакво объркване има. Постингът ми формално е отговор на твой отговор, но вътре в текста се третира проблема с парижкия.
    Не се притеснявай, бил съм във войската и на други гадни места, нямам изнежен слух на префинена благородна девица.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
      Марков ти като счетоводител как ще коментираш казуса горанов. Виж какво е написал един тук

      рамбо
      03.12 2018 в 11:30

      Съгласно ЗДДФЛ лицето предоставило безвъзмездно апартамента за шестте години е трябвало да плати 22500 евро данък. Освен това е трябвало да се регистрира по ДДС, тъй като месечният наем излиза около 6791,07 лева или годишно 81492,92 лева, а това е над границата за задължителна регистрация по ддс. А дължимото ддс за шестте години е 97 791,41 лева. Нещо не виждам НАП да търси тези пари ? Дали защото НАП е под шапката на МФ и конкретно Горанов ?

      Това е от офнюз
      Факт е че безвъзмездно ползване на имот / без наем / си е вид доход в натура и трябва да се облага на база аналогични сделки между независими лица.

      Въпросът е доколко по закон са близки роднини кръстник / кумец , защото ако според закона са близки роднини е възможно да не важат пазарните отношения между тях.

      В смисъл подобен случай е ако живееш безплатно в апартамента на родителите си ..... не е редно да ти търсят наем въпреки че също е вид доход в натура......
      Last edited by markov; 03.12.2018, 14:22.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Не мога да разбера само малоумници ли има в държавното управление, та и в управлението на бизнеса у нас?
        Възмущавам се по повод застраховката "Гражданска отговорност". Щяла сега да се изгражда система, която да свързва КАТ и застрахователите, та последните да знаят какви нарушения са направили водачите и прочее идиотии...
        Да ви кажа: Такава система НЯМА да се направи поради много причини. Една от тях е нарушаване на гражданските права. Не може Сульо и Пульо да знае моите данни, нарушения и т.н. Как така всеки застрахователен брокер ще се бърка в лични неща. Пък и какво общо имат нарушенията на ЗДП със застрахователите? Сами по себе си нарушенията не водят до ПТП и щети. Тая работа ще се протака години, ще се изхарчат едни държавни (наши) милиони и някои ще си напълнят гушите, а резултатът ще бъде нулев.
        Аз предлагам едно лесно и пазарно ориентирано (капиталистическо) решение:
        Застраховката ГО да има два компонента с различна тежест. Единият е постоянен, той да зависи от техническите показатели на автомобила: тегло, мощност на двигателя, начин на задвижване, тип на спирачната система, видове системи за безопасност и т.н.
        Вторият е дали основният водач, вписан в договора,има извършени ПТП по НЕГОВА вина и какви щети е предизвикал. Водач, който не е предивикал щети, няма малус точки, който предизвиква ПТП и прави щети, да си носи тежестта. Тук застрахователите могат сами да си създадат такава информационна система. Ще струва по-евтино и няма държавата да дава пари или да се меси. Просто всеки застраховател ще вкарва името и данните на водача, който е предизвикал щети в една единна система на застрахователите. И тях това ги интересува, а не кой кара по-бързо от разрешеното.
        Остава въпросът със служебните автомобили, но и на него мож да се намери сравнително справедливо решение, без да занимават КАТ с идиотии.
        Но гигов по цял свят е така,
        причината е риска. Застрахователният бизнес се базира преди всичко на оценка на риска. Разбираемо е че шофьор който често преминава на червено, кара с превишена скорост, завива там където е забранено, кара пиян, представлява по-голям риск за движението, съответно за застрахователите.
        А и тези данни нямат нищо общо с разкриване на личния ти живот. Например те просто имат достъп до 'точките' които си получил от полицията за последните пет години.
        А че ще изхарчат едни пари за нещо не толкова сложно, няма никакво съмнение.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Не мога да разбера само малоумници ли има в държавното управление, та и в управлението на бизнеса у нас?
          Възмущавам се по повод застраховката "Гражданска отговорност". Щяла сега да се изгражда система, която да свързва КАТ и застрахователите, та последните да знаят какви нарушения са направили водачите и прочее идиотии...
          Да ви кажа: Такава система НЯМА да се направи поради много причини. Една от тях е нарушаване на гражданските права. Не може Сульо и Пульо да знае моите данни, нарушения и т.н. Как така всеки застрахователен брокер ще се бърка в лични неща. Пък и какво общо имат нарушенията на ЗДП със застрахователите? Сами по себе си нарушенията не водят до ПТП и щети. Тая работа ще се протака години, ще се изхарчат едни държавни (наши) милиони и някои ще си напълнят гушите, а резултатът ще бъде нулев.
          Аз предлагам едно лесно и пазарно ориентирано (капиталистическо) решение:
          Застраховката ГО да има два компонента с различна тежест. Единият е постоянен, той да зависи от техническите показатели на автомобила: тегло, мощност на двигателя, начин на задвижване, тип на спирачната система, видове системи за безопасност и т.н.
          Вторият е дали основният водач, вписан в договора,има извършени ПТП по НЕГОВА вина и какви щети е предизвикал. Водач, който не е предивикал щети, няма малус точки, който предизвиква ПТП и прави щети, да си носи тежестта. Тук застрахователите могат сами да си създадат такава информационна система. Ще струва по-евтино и няма държавата да дава пари или да се меси. Просто всеки застраховател ще вкарва името и данните на водача, който е предизвикал щети в една единна система на застрахователите. И тях това ги интересува, а не кой кара по-бързо от разрешеното.
          Остава въпросът със служебните автомобили, но и на него мож да се намери сравнително справедливо решение, без да занимават КАТ с идиотии.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            Не е трудно да с е забележи, че заслужавам бан.
            Това е търсен ефект и резултат.

            Знаете кой трябва да с и иде заедно с мен, нали?!
            Хващайте ножовете!

            Хайде:
            - искам бан,
            - стремя се към бан,
            - мечтая за бан.

            Крайно време е тази клоака да се разчисти!
            Ня мога да не се съглася с вас.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              От сърце ви пожелавам за Новата 2019 Година на теб и твоите съмишленици във форума:
              • територията "българия" (няма вече държава на тази територия) да бъде изключена от Европейския Съюз и НАТО
              • тази територия да бъде приета като "задунайская губерния" в руската федерация
              Ней-после би трябвало да изпитате щастието да живеете в "руский мир", стига мъки
              От все сърце желая първото ти пожелание да бъдем изключени от ЕС и НАТО да се сбъдне ако може още на първи януари..Виж второто не съм му фен но има друго което пък аз да ти пожелая.Дано през новата година да ти отнемат паспорта и българското гражданство и Бог да си спомни как го напсува...Особено второто ти го желая от сърце

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                Пешо, Цялата човешка история е ярко доказателство, че има ситуации, в които вече няма мерене на думи, ами зорлем се отива и отвъд думите.

                Тази измет трови въздуха тук твърде дълго. Това е меко определение за хора, които демонстрират омраза към Родината ми и подканят настойчиво, убеждават и други да го мислят и правят.

                То да беше само Родината. Нищо свято, нищо човешко няма в тази озлобена креатура. Не подбира - всичко минава под ножа на омразата и насилието. Налага ли се да припомням, как преди няма и два месеца онова френско чудовище, извърши сексуално посегателство срещу Бога.
                Държаха го половин ден на сайта и чак след като го изтриха по друг повод (възмущение от трети), една приповдигната модераторка патетично се обърна към мен: Ма вярно ли, господине, моля посочете ми точно къде е написано това, от което се възмущавате!
                Начев защо нямам спомен да съм се държал някога лошо с теб или пък ти с мен?Когато човек е нормален когато не лъже не мами и уважава мнението на другите няма проблем.Тия не желая да ги коментирам изобщо.
                Last edited by X_Y; 03.12.2018, 13:20.

                Коментар


                • Марков ти като счетоводител как ще коментираш казуса горанов. Виж какво е написал един тук

                  рамбо
                  03.12 2018 в 11:30

                  Съгласно ЗДДФЛ лицето предоставило безвъзмездно апартамента за шестте години е трябвало да плати 22500 евро данък. Освен това е трябвало да се регистрира по ДДС, тъй като месечният наем излиза около 6791,07 лева или годишно 81492,92 лева, а това е над границата за задължителна регистрация по ддс. А дължимото ддс за шестте години е 97 791,41 лева. Нещо не виждам НАП да търси тези пари ? Дали защото НАП е под шапката на МФ и конкретно Горанов ?

                  Това е от офнюз

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    От сърце ви пожелавам за Новата 2019 Година на теб и твоите съмишленици във форума:
                    • територията "българия" (няма вече държава на тази територия) да бъде изключена от Европейския Съюз и НАТО
                    • тази територия да бъде приета като "задунайская губерния" в руската федерация
                    Ней-после би трябвало да изпитате щастието да живеете в "руский мир", стига мъки
                    Тогава ще мастане вечно щастие на българската земя

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
                      Поне 10-15% е населението на Русия, което не иска да се примири с тези бандити и нацисти завзели властта. Трудно е да се каже колко са заради липсата на обективна информация от там, но едно е сигурно -протестиращите/предимно млади хора/
                      няма да се примирят, докато фюрерът не заповяда да се стреля срещу тях! И това е началото на всеки диктатор в света! Мадуро дотук успява да устиска 2 месеца, въпреки трицифрените си жертви.

                      Путин вече не може да измени на „героите на руската пролет"и трябва да направи избор за Втора гражданска война с ентусиастите по изграждането на руски Райх, които лесно могат да разпознаят в негово лице „национал-предателя"
                      Какъв кефффффффффф, а??? Все едно чета за вчерашните събития в париж- с тази разлика че там не са 10-15% а значително повече които не подкрепят микрон.

                      А какво да кажем за движението "окупирай"- там пък направо ги разгониха на третия ден и им хвърляха такъв бой че линейките не стигаха и се налагаше да вземат по 2-3 човвека наведнъж- кой със сцепена глава, кой със счупена ръка, кой да си плакне очите от спрея. Въобще и вчера и по времето на окупирай е било голямо шоу, само дето никой нищо не казва за него- или както се казва- и вие си биете негрите, ама сте дошли акъл да давате

                      Коментар


                      • Не е трудно да с е забележи, че заслужавам бан.
                        Това е търсен ефект и резултат.

                        Знаете кой трябва да с и иде заедно с мен, нали?!
                        Хващайте ножовете!

                        Хайде:
                        - искам бан,
                        - стремя се към бан,
                        - мечтая за бан.

                        Крайно време е тази клоака да се разчисти!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Начев ти си разбрал защо Бат Пешо ползва такъв език.Как да се разбереш с Ванчо барабата Сганта Факи и кратунчо от имотите?То освен да ги наругаеш какво друго ти остава
                          Пешо, Цялата човешка история е ярко доказателство, че има ситуации, в които вече няма мерене на думи, ами зорлем се отива и отвъд думите.

                          Тази измет трови въздуха тук твърде дълго. Това е меко определение за хора, които демонстрират омраза към Родината ми и подканят настойчиво, убеждават и други да го мислят и правят.

                          То да беше само Родината. Нищо свято, нищо човешко няма в тази озлобена креатура. Не подбира - всичко минава под ножа на омразата и насилието. Налага ли се да припомням, как преди няма и два месеца онова френско чудовище, извърши сексуално посегателство срещу Бога.
                          Държаха го половин ден на сайта и чак след като го изтриха по друг повод (възмущение от трети), една приповдигната модераторка патетично се обърна към мен: Ма вярно ли, господине, моля посочете ми точно къде е написано това, от което се възмущавате!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                            Ама хваща дикиш, нали! Привлича погледа, не може да го заобиколиш.
                            И съответните ни началници тук във форума , ако и доколкото констатират неоспоримото, че става дума за умишлено злонамерено поведение от страна на Барбарона, което цели обида и нараняване на националните чувста на огромна група от хора, което в своята същност е поругаване на национални символи - едно осъдително деяние, за което има текстове в НК, инспирирани от Конституцията, трябваше веднага да изтрият тази отврат.
                            Е, целта беше след това да изтрият и мен с обяснение, че става дума за цитат на изтрито мнение.
                            А с цялата си наглост този насилник и рецидивист вчера взел да се жалва, че нещо му били изтрили, на него и на приятелката му.
                            Не изтрит, тази отвратителна семка трябва да бъде изстърган и изчегъртан от този форум без прашинка остатък.

                            За съжаление не са ми на разположение за провеждане на терапия и това очевидно не може да се промени, но големият въпрос е относно правилата и стандартите за водене на дискусия.
                            Начев ти си разбрал защо Бат Пешо ползва такъв език.Как да се разбереш с Ванчо барабата Сганта Факи и кратунчо от имотите?То освен да ги наругаеш какво друго ти остава

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение



                              Не съм следил детайлите и нюансите тук, ама смятай какъв гад трябва да си та дори Начев да предизвикаш да заприлича по език на батПешо паура
                              Ама хваща дикиш, нали! Привлича погледа, не може да го заобиколиш.
                              И съответните ни началници тук във форума , ако и доколкото констатират неоспоримото, че става дума за умишлено злонамерено поведение от страна на Барбарона, което цели обида и нараняване на националните чувста на огромна група от хора, което в своята същност е поругаване на национални символи - едно осъдително деяние, за което има текстове в НК, инспирирани от Конституцията, трябваше веднага да изтрият тази отврат.
                              Е, целта беше след това да изтрият и мен с обяснение, че става дума за цитат на изтрито мнение.
                              А с цялата си наглост този насилник и рецидивист вчера взел да се жалва, че нещо му били изтрили, на него и на приятелката му.
                              Не изтрит, тази отвратителна семка трябва да бъде изстърган и изчегъртан от този форум без прашинка остатък.

                              За съжаление не са ми на разположение за провеждане на терапия и това очевидно не може да се промени, но големият въпрос е относно правилата и стандартите за водене на дискусия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                                RT имат двама пострадали от полицията кореспонденти, то ест били са съвсем "в мястото на събитието". Останалите медии май само гледат отстрани и пишат изсмукана от пръстите информация.

                                66% от французите подкрепят действията на жълтите жилетки, още по-голям процент поддържат исканията им.
                                Това май е старо, според Фигаро вече са 84%
                                http://www.lefigaro.fr/politique/201...-mouvement.php

                                А Макарончето живее на друга планета май...

                                The spokesman for the center-right party, The Republicans, Laurence Saillet, remarked, "The French say, 'Mr. President, we cannot make ends meet,' and the President replies, 'we shall create a High Council [for the climate]' Can you imagine the disconnect?".

                                Коментар

                                Working...
                                X