IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
    Научи ни на изправените ценности.

    Планетата не е наша и на нея не ѝ пука за нашия живот.
    Пука ни на нас, и то не от радост от живота, а заради страх от смъртта.
    Смърт няма има кръговрат.Тоя страх от нещо дето го няма е необясним

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Силно се надявам разумът накрая да надделее и каубоите свалят гарда и се изтеглят от Източна Европа.......иначе горко на всички ни.
      Странни асоциации ме спохождат. През 1989 един формално изглеждащ непоклатим като мавзолей режим се срути за никакво и буквално мигновено историческо време като кула от карти. Изненадата за нас - обикновените хора и граждани беше смайваща, но истинското стъписване дойде по-късно - а именно, когато се разбра, че силно изненадани са били и големите врагове на режима, който са работили целево десетилетия за негото унищожаване.
      Ние в България това като същинност на социални и исторически процеси трудно го разбираме. Споменът и сетивата, пък и емоцията ни подвеждат. Част от причините са пределно прости. Липсваше надеждна информация, истинска опозиция нямаше, нямаше просветени морални лидери, налице бяха и ред социални и културни затормозяващи фактори.
      За най-голямо съжаление, оказа се също, че не разбираме и силата на победителите и до какво ще доведе тя конкретно при нас.


      Май и друг път съм го казвал, но картината сега ми навява подозрения, че някой знае или усеща, че времето му се изчерпва. Респективно цари нервност и страх. Ръцете треперят, играта започва да намирисва на е "или-или".
      Какво се забелязва от ниската, скромна и окаяна камбанария на страна, която е сгушена нейде в буферното ъгълче на една залязваща (еврпоейската) цивилизация?!
      Субективният ми взор вижда и усеща много неща, но тук не е мястото, времето, темата.

      Едната страна извърши велики, невъзможни и направо чутовни подвизи за да привлече като съюзник великите, древни македонски войни,вовсе с бляскавите им доспехи. Видимо се напъва да огражда, да осигури всяко петънце територия и поради очевидно важни причини това е от значение, а иронията на гърба на нещастните ни македонски братя е неудачна. И очевидно ни мислят за безкрайно тъпи, дуднейки непрестанно либерастко-джендърски простотии, ама с благ поглед.

      Другата страна се усмихва ехидно. Ако беше само усмивката щях да имам по-голяма яснота. Ама тя се и перчи! Пък дори изброява почти изчерпателно и назидателно и за ползане от широка публика имена на някакви чудодейни пушкала.
      Чисто житейски ме обземат подозрения като се сблъскам с перчене.

      Вместо обобщение. Виждам потенциално губещи, "победители" не виждам.
      И двете страни претендират, че имат директна връзка с Бог и едва ли не са негови наместници що се отнася до ценности, морал и човещина.
      Разликата в калибрите е от порядъци и ако всичко е тъй, както ни го разправят, проблем въобще не би трябвало да има, но вместо това има един голям проблем и видимо времето изтича.

      Тъй че, Гросс, пиша и мисля едновременно и се чудя къде да сложа точката. Няма какво толкова да с е чудя - ти си го казал добре - горко ни!
      Ей-на и борси снощи и днес са в ступор и страх.
      А при нас е просто един пореден ден на симулация на борсов "живот" и "активност", в които вече никой с всичкия си не вярва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
        Само хора, които имат изкривени ценности или нямат нищо ценно, което могат да загубят, са в състояние така демонстративно да се въодушевяват
        от възможността да бъде унищожен живота на планетата ни.
        Научи ни на изправените ценности.

        Планетата не е наша и на нея не ѝ пука за нашия живот.
        Пука ни на нас, и то не от радост от живота, а заради страх от смъртта.
        Last edited by R1a1; 22.02.2019, 11:01.

        Коментар


        • Egypt Government Executes 9 Muslim Brotherhood Members In Single Day

          The men were executed by hanging in a Cairo prison on Wednesday, which drew condemnation from groups like Amnesty International, given widespread reports that their confessions were obtained through torture.

          The Sisi government has increasingly come under fire for its broad use of the death penalty following confessions obtained under duress, as well as mass trials. Reprieve says some nearly 1,500 individuals remain on death row, among them juveniles.
          Aмнести серсемите да си......Сиси е пич.

          Коментар


          • Само хора, които имат изкривени ценности или нямат нищо ценно, което могат да загубят, са в състояние така демонстративно да се въодушевяват
            от възможността да бъде унищожен живота на планетата ни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Не вярвам в илюзиите, че някой може да си въобразява потенциално превръщане на ключова част от света в театър на ядрен апокалипсис при едновременно пощадяване на другите важни части от света. Няма как да стане!
              Май се играе all in

              Ето някакви ескизи и разсъждения по темата:

              Putin to U.S.: I'm ready for another Cuban Missile-style crisis if you want one


              Путин заплаши САЩ както никой досега, дори и Хрушчов!
              Руски издания за годишното послание на руския президент

              Прочети още на: https://www.dnes.bg/rusia/2019/02/21...ushchov.402709

              Той Путин още преди години има каза директно в ООН че ако си мислят че и този път ще се присламчат към победителите без на тяхна територия да е имало война че много са се объркали.каза им че много добре знае кои и къде подръчкват нещата и директно ги предупреди че този път ще усетят силата на болката и мъката.Аз също смятам че мръсната еврейска сган дето управлява САЩ този път ще увисне на въжето ракетите ще им влизат през прозорците а бомбите ще са директно по тях.Оивечето им градове са по крайбрежието по едно ядрено торпедо в пристанището и чао Америка отсекъде радиация.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                Не вярвам в илюзиите, че някой може да си въобразява потенциално превръщане на ключова част от света в театър на ядрен апокалипсис при едновременно пощадяване на другите важни части от света. Няма как да стане!
                Май се играе all in

                Ето някакви ескизи и разсъждения по темата:

                Putin to U.S.: I'm ready for another Cuban Missile-style crisis if you want one


                Путин заплаши САЩ както никой досега, дори и Хрушчов!
                Руски издания за годишното послание на руския президент

                Прочети още на: https://www.dnes.bg/rusia/2019/02/21...ushchov.402709

                Силно се надявам разумът накрая да надделее и каубоите свалят гарда и се изтеглят от Източна Европа.......иначе горко на всички ни.

                Коментар


                • В Италия ще позволяват на гражданите да предлагат закони

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                    Симеон Николов:Кой има интерес да превърне Европа в ядрено бойно поле, отваряйки кутията на Пандора

                    Аргументацията за заплахата от руска страна силно куца. Генералният секретар на НАТО Столтенберг заяви на конференцията по сигурността в Мюнхен, че «тези ракети могат да достигат европейските градове като Мюнхен за кратко време», но нямаше обяснение, защо Русия би използвала ядрени ракети срещу най–голямия си търговски партньор. Независимо от разширяването на икономическите си отношения с Азия, тя остава силно зависима от търговията си с Европа, работи по газовия Северен поток–2. Разграждането на отношенията между Европа и Русия освен щети на руската страна, би предизвикал хаос и нестабилност в самата Европа, нарушавйки икономическите връзки, които не могат да бъдат компенсирани с други направления. Не се задава логичния въпрос: Кой има интерес да превърне Европа в ядрено бойно поле, отваряйки кутията на Пандора?
                    Не вярвам в илюзиите, че някой може да си въобразява потенциално превръщане на ключова част от света в театър на ядрен апокалипсис при едновременно пощадяване на другите важни части от света. Няма как да стане!
                    Май се играе all in

                    Ето някакви ескизи и разсъждения по темата:

                    Putin to U.S.: I'm ready for another Cuban Missile-style crisis if you want one


                    Путин заплаши САЩ както никой досега, дори и Хрушчов!
                    Руски издания за годишното послание на руския президент

                    Прочети още на: https://www.dnes.bg/rusia/2019/02/21...ushchov.402709


                    Коментар


                    • Симеон Николов:Кой има интерес да превърне Европа в ядрено бойно поле, отваряйки кутията на Пандора

                      Аргументацията за заплахата от руска страна силно куца. Генералният секретар на НАТО Столтенберг заяви на конференцията по сигурността в Мюнхен, че «тези ракети могат да достигат европейските градове като Мюнхен за кратко време», но нямаше обяснение, защо Русия би използвала ядрени ракети срещу най–голямия си търговски партньор. Независимо от разширяването на икономическите си отношения с Азия, тя остава силно зависима от търговията си с Европа, работи по газовия Северен поток–2. Разграждането на отношенията между Европа и Русия освен щети на руската страна, би предизвикал хаос и нестабилност в самата Европа, нарушавйки икономическите връзки, които не могат да бъдат компенсирани с други направления. Не се задава логичния въпрос: Кой има интерес да превърне Европа в ядрено бойно поле, отваряйки кутията на Пандора?

                      Коментар


                      • Хер Начев!​​​​

                        Още не сте казал своето докрай. Не ни лишавайте от това, както и да е. Току-виж се изложите, и сме Ви се присмели?

                        Струва си борбата, за да решите накрая, че си е струвало.

                        Мен ме оставете и не ме гледайте - аз съм дърт и изхабен; предавам Ви щафетата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                          Споко, успокойте се.

                          Майка ми ме учеше, че съм мъж, та да защитавам слабите и жените; баща ми ме учеше, че съм мъж, просто защото такъв съм роден.

                          Оставете глупците на съдбата им.

                          Аз до края си нема да мълча, заради самоуважение, най-малкото.

                          Но, изглежда, не може да спра свинете да се къпят в лайна. Това им е вкусът.

                          Скоро ще ми излезе билетът към Луната - и се радвам на това. Живях си добре, повече нема.
                          Обяснявам си доста неща.
                          Сходни културна среда, съдба, възпитание, ценности и др. водят след себе си "последствия". Неизбежно е и по-добре да славим името Му, че е така.

                          В някакъв определен и не чак толкова отдавнашен момент, макар и малко преждевременно, дадох си откровено и безмилостно сметка и анализ за много неща и стана ясно, че е подходящо да се вземат мерки без чудене и туткане за кандидатстване за място за някой от полетите. Не губя излишно време за заблуди и помайване в опит за отлагане.

                          Викат, че по време на лунния ден там имало доста приятни местенца, по-скоро петънца, така че - който превари, той ще натовари.

                          Междувременно, като ги гледам как са оцапани в лайна, ще се смея из цяло гърло, щото те си мислят, че това е модерен стайлинг.

                          Коментар


                          • Наглосакското безсрамие не знае граници.
                            Безчет пъти им беше казано, че не може да има нова сделка, а от всеки ред в долната информация лъха арогантното внушение, че нова сделка все пак ще има и то вероятно по повече въпроси.

                            За мен субективно проблемът с ирландската граница е нерешим и ако там не се пратят международни сили да контролират и вършат действителна и мотивирана митническа обработка, тези без капчица срам ще издънят общите митнически граници.
                            Въобще не мога да си представя и решението на въпроса с Гибралтар между Испания и УК, но тук поне порядъкът е друг.

                            Великобритания бележи напредък в преговорите с ЕС, но предстои още много работа

                            Коментар


                            • Споко, успокойте се.

                              Майка ми ме учеше, че съм мъж, та да защитавам слабите и жените; баща ми ме учеше, че съм мъж, просто защото такъв съм роден.

                              Оставете глупците на съдбата им.

                              Аз до края си нема да мълча, заради самоуважение, най-малкото.

                              Но, изглежда, не може да спра свинете да се къпят в лайна. Това им е вкусът.

                              Скоро ще ми излезе билетът към Луната - и се радвам на това. Живях си добре, повече нема.
                              Last edited by R1a1; 21.02.2019, 17:06.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                Точно този!
                                Сладък!
                                Попадналите в женското царство мъже рискуваха да бъдат безмилостно унищожени, но това беше само официално. Иначе, май всички, включително партийните секретарки, се облизваха за тях.
                                И всичко завърши с това, че след поредното раждане всички изпаднаха в невъобразим потрес, а камерата се премести върху една бебешка чурка, която невъзмутимо и напоително се изпишка в едър план.

                                Коментар

                                Working...
                                X