IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    Днес един градски от ИТ сектора почти ми се скара, че съм почел рождения ден на Тодор Живков. Нарече текста ми „позорен“, и ме попита – къде съм щял да бъда аз, ако не бил паднал „режима“ тогава.


    Ами да отговоря, а вие допълвайте за вашите си населени места:

    В Димитровград. В работещ и пълен с хора и живот Димитровград. С 32 работещи предприятия, без безработица, с гарантирано здравеопазване, образование, и работа. С гарантирани пенсии, социални пакети, санаториуми, почивни бази, и всичко останало.

    Щях да съм в град без дрехи втора употреба, без затворени магазини, с 56,000, а не с 12-15,000 население (статистиката лъже, предполагам, че знаеш. да не вземеш да ми цитираш уикито).

    Щях да съм в град без престъпност, без хора, търкащи билетчета с нездрав блясък в очите, без хазартни зали.
    Град, в който хората не се притесняваха от криминална хроника, и оставяха ключове от апартамента си под изтривалката, и всички го знаеха.

    Щях да съм в град, където децата да играят навсякъде из града, без да се тревожа, без джендър-пропаганда в детските градини, училищата, без содомо-гоморианство.

    Град, където момчетата стават мъже, а момичетата – жени. Момчетата бяха гаджета с момичетата, женеха се, раждаха се деца и нямаше нищо по-хубаво от това.

    Щях да съм в град с поне 7-8 дискотеки, плюс още толкова в близките села, където заведенията и дансингите са пълни, но дрога и оръжие нямаше.

    Щях да съм в град пълен с безплатен и лесно достъпен масов спорт.

    Щях да съм в град, където учителите са уважавани хора, а не ровещи в кофите за боклук, или принудени да продават на неделния пазар, за да оцеляват.

    Щях да съм в град, където при 56,000 има само една банка: ДСК, която даваше нисколихвени кредити и в предприятията работеше взаимно-спомагателна каса (без никакви лихви), и ЧСИ не изхвърляха хората на улиците за неизплатени кредити на банковите мошеници.
    Щях да съм в град без бързи кредити.

    Щях да съм в град с прекрасно поддържан парк „Пеньо Пенев“, с младежки серенади с китари по нощите там, със запазен парк Вапцаров, с работещо лятно кино като античен амфитеатър там, с ресторант „Простор“ (Севастопол), с езера, пълни с вода, лилии, и водоплаващи птици.

    Щях да съм в град с поне 5-6 кина, работещ театър с местна наша актьорска трупа, с пълна зала на всяко представление.

    Щях да съм в град без бездомници, бедни, и зарязани от Бога и държавата хора.

    Щях да съм в град, където милицията не се шегува, и след престъплението следваше залавяне, бой, съд, и наказание.

    И не смятам, че щеше да ми е зле.
    Кое не е така?

    Пламен Пасков

    п.п. Не бих казал че подкрепям обсолютно всичките му изводи , но с мнозинството съм съгласен.
    Да ... хубав беше животът някога !

    Коментар


    • Днес един градски от ИТ сектора почти ми се скара, че съм почел рождения ден на Тодор Живков. Нарече текста ми „позорен“, и ме попита – къде съм щял да бъда аз, ако не бил паднал „режима“ тогава.


      Ами да отговоря, а вие допълвайте за вашите си населени места:

      В Димитровград. В работещ и пълен с хора и живот Димитровград. С 32 работещи предприятия, без безработица, с гарантирано здравеопазване, образование, и работа. С гарантирани пенсии, социални пакети, санаториуми, почивни бази, и всичко останало.

      Щях да съм в град без дрехи втора употреба, без затворени магазини, с 56,000, а не с 12-15,000 население (статистиката лъже, предполагам, че знаеш. да не вземеш да ми цитираш уикито).

      Щях да съм в град без престъпност, без хора, търкащи билетчета с нездрав блясък в очите, без хазартни зали.
      Град, в който хората не се притесняваха от криминална хроника, и оставяха ключове от апартамента си под изтривалката, и всички го знаеха.

      Щях да съм в град, където децата да играят навсякъде из града, без да се тревожа, без джендър-пропаганда в детските градини, училищата, без содомо-гоморианство.

      Град, където момчетата стават мъже, а момичетата – жени. Момчетата бяха гаджета с момичетата, женеха се, раждаха се деца и нямаше нищо по-хубаво от това.

      Щях да съм в град с поне 7-8 дискотеки, плюс още толкова в близките села, където заведенията и дансингите са пълни, но дрога и оръжие нямаше.

      Щях да съм в град пълен с безплатен и лесно достъпен масов спорт.

      Щях да съм в град, където учителите са уважавани хора, а не ровещи в кофите за боклук, или принудени да продават на неделния пазар, за да оцеляват.

      Щях да съм в град, където при 56,000 има само една банка: ДСК, която даваше нисколихвени кредити и в предприятията работеше взаимно-спомагателна каса (без никакви лихви), и ЧСИ не изхвърляха хората на улиците за неизплатени кредити на банковите мошеници.
      Щях да съм в град без бързи кредити.

      Щях да съм в град с прекрасно поддържан парк „Пеньо Пенев“, с младежки серенади с китари по нощите там, със запазен парк Вапцаров, с работещо лятно кино като античен амфитеатър там, с ресторант „Простор“ (Севастопол), с езера, пълни с вода, лилии, и водоплаващи птици.

      Щях да съм в град с поне 5-6 кина, работещ театър с местна наша актьорска трупа, с пълна зала на всяко представление.

      Щях да съм в град без бездомници, бедни, и зарязани от Бога и държавата хора.

      Щях да съм в град, където милицията не се шегува, и след престъплението следваше залавяне, бой, съд, и наказание.

      И не смятам, че щеше да ми е зле.
      Кое не е така?

      Пламен Пасков

      п.п. Не бих казал че подкрепям обсолютно всичките му изводи , но с мнозинството съм съгласен.
      Last edited by markov; 17.03.2019, 20:50.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Превод на текста от изтритата препратка към:

        Йезекиил 25:17
        Пътят на праведника е п(р)оложен от несправедливостта на егоистичните и тираните.
        Благословен е този, който в името на доброделта и желанието за помощ води слабите към сенчестата долина, защото той е истински защитник на братята си и спасител на загубените деца.
        И аз ще се нахвърля с голяма мъст и вихрена злоба върху тези, които искат да отровят и унищожат моите братя.
        И вие ще разберете, че съм вашият Господ, когато положа моята мъст върху вас.
        Last edited by Джон Бийст; 17.03.2019, 20:32.

        Коментар


        • https://www.youtube.com/watch?v=u5_BZUc1e4M
          Геополитика с мирис на газ - анализ на проф. Иво Христов

          Коментар


          • Путин отива в Крим за петата годишнина от присъединяването

            "Президентът на Русия Владимир Путин ще посети Крим и Севастопол на 18 март, съобщават от пресслужбата на Кремъл, цитирана от ТАСС.

            В съобщението се отбелязва, че държавният глава ще участва на церемонии по откриването на парогазови централи. Президентът ще разгледа и мемориални комплекси в Севастопол за събития през 1854-1855 г. и 1941-1944 г.

            Владимир Путин ще проведе среща с представители на Република Крим и Севастопол, а също така ще участва в празненствата по повод пет години от присъединяването на Крим към Русия.

            По повод петата годишнина ЕС потвърди, че не признава анексирането на Крим от Русия."

            Е па голем праз кат не признават Крим ... за Косово кво казват ... него го признават , налЕ ?!

            Коментар


            • Армията на Русия е готова за заплаха от превантивен ядрен удар на САЩ

              Вашингтон се готви за Трета световна война, но греши, отговорът ще бъде безпощаден, коментират руски експерти.
              "Онези политически сили, които се намират на власт в Съединените щати, гледат на войната като на нещо непонятно, както на холивудски филми", казва военният специалист Юрий Кнутов

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                Лицето Барбарон е възприело практика да оцветява текстовете си. В текстовете му името на Родината ми и Родината ни е почти винаги оцветена в червен цвят
                Силно проевропейската и либерална Зузана Чапутова спечели убедително първия тур на президентските избори в Словакия с 40,55 % срещу 18,66 % на еврокомисаря Марош Шевчович от управляващата популистка партия СМЕР, член на ПЕС. Социологическите проучвания сочат младата кандидатка за победителка и на втория тур с 65 на 35 на сто. Подкрепят я образованите хора от големите градове и всички, на които е омръзнала корупцията и популизма.
                Last edited by aleks262; 17.03.2019, 19:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                  Грешен ви е извода. През деня нещата се случват едновременно. Има модератор, трие по време на диалога, може да предупреди. През нощта няма как. А сутрин пред свършен факт и при положение, че половината вече не сте на линия, няма смисъл да предупреждавам. Затова за обиди ще се слага бан. Вие знаете правилата на форума, съгласили сте се с тях.
                  Ако не обиждате, няма да има нужда да изчислявате часовите зони. Това е.
                  Здравейте!
                  Аргументът за присъствие като някакво "условие" за възможно предупреждение няма да успее да издържи на критика. Това е причината да не се опитвам да критикувам.
                  Творческо интерпретиране и "дописване" на правила "на парче" според ситуацията, без изчистване на текстове и дефиниции и като някаква реакция на нещо, което субективно някому се е сторило недопустимо...

                  Ясно, ще има повече бои по коравите и ръбести чутури на форумистите заради обиди.
                  Ще слагаме каските и ще трябва да сме готови за студени и влажни зандани.

                  Искам да илюстрирам субективни, но същевременно масово констатирани чувства за обида.

                  Лицето Барбарон е възприело практика да оцветява текстовете си. Червеният цвят при него е символ на злото, омразата, отричането. В текстовете му името на Родината ми и Родината ни е почти винаги оцветена в червен цвят, а често и допълнително изписана с малка буква. Това наранява моите чувства и ме обижда дълбоко, а ако и в други форумци е залегнало същото усещане и убеждение за значението на червения цвят, не без основание може да се твърди, че това представлява рецидивиращо поругаване на национални символи, което е дори квалифицирано и наказуемо деяние.

                  Моля, споделете за отношение и подходи към този род обиди, пък след това смятам да попитам и за други практикувани гнусни деяния от същото лице, с които се нанасят непростими обиди по други поводи и на друго основание.
                  Last edited by nachev; 17.03.2019, 19:18.

                  Коментар


                  • Sotnik Alexander
                    "Маньяка постоянно тянет на место преступления. Все по классическим канонам."
                    Сега отива пак в Крим

                    Коментар


                    • Умни са грузинците
                      Министр обороны Грузии Леван Изория считает, что интеграция в НАТО является гарантом суверенитета и безопасности страны.
                      "Грузия избрала курс на вступление в НАТО, это суверенное право нашей страны, интеграция в альянс является гарантом демократического развития Грузии, гарантом безопасности", - сказал Изория. Он отметил, что "Грузия продолжит реформы, необходимые для вступления в альянс, продолжит выполнение пакета сотрудничества с НАТО", подписанного в 2014 году на саммите в Уэльсе.

                      Изория также отметил, что учения NATO - Georgia Exercise 2019 не направлены против России.
                      "Это командно-штабные учения, в них примут участие около 350 военнослужащих из 24 стран - членов и партнеров НАТО, специфика учений состоит в их сугубо оборонительном характере, учения не направлены против России или каких-либо других государств"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Възползвайки се от това , модерацията да си издейства допълнително заплащане за нощен труд ......че инак стана дескриминация, денем може а нощем не......
                        Нека зимат.

                        Начи... шефовете ин требва да знаят - по нощите тук се събираме най-гнилите и лошите и до сутринтата остават неизтрити хулигански неполиткоректни изказвания.
                        Техната, на шефовете, от тук натам е трудна, понеже не знаят кой ще победи.

                        Споко, шефчета - ще победи посредствеността (7/10 вероятност) и можете лежерно да ни подтискате.
                        Но ако се случи 30-те процента да победим - жална ви майка и дъщеря, шефчета.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение

                          То ест ние ставаме по-виновни поради това, че нямате нощни смени?

                          Логиката ми убягва, моля за разяснение на обвиненията.
                          Възползвайки се от това , модерацията да си издейства допълнително заплащане за нощен труд ......че инак стана дескриминация, денем може а нощем не......
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Грешен ви е извода. През деня нещата се случват едновременно. Има модератор, трие по време на диалога, може да предупреди. През нощта няма как. А сутрин пред свършен факт и при положение, че половината вече не сте на линия, няма смисъл да предупреждавам. Затова за обиди ще се слага бан. Вие знаете правилата на форума, съгласили сте се с тях.
                            Ако не обиждате, няма да има нужда да изчислявате часовите зони. Това е.
                            रादोस्त

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                              Аз мисля, че достатъчно ясно се изразих по отношение на обидите ви нощем, които понякога са със страници, поради факта, че знаете, че няма модератор. Няма как по-добре да обясня.
                              Като те чета стигам до извода че може да се обижда денем, но нощем е изключено

                              В тая връзка живущите в други часови зони , по тяхнат аси нощ ли не могат да обиждат или по нашата
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Егати държавата, щом има такива форуми
                                Е, като бяхте мнозинство тука, немаше оплаквания?

                                По какво преценяват шефовете пропагандистката ти ефективност?
                                Ще ти помогнем формално, та да си взимаш формално ползата (пари, кариера), за която дежуриш тука.

                                А ванчески клон от вашата фабрика ли беше?
                                ​​​​​​

                                Коментар

                                Working...
                                X