IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е как да не се напие човек?
    Да се удари с дървения чук в главата, та да забрави, че живее с идиоти.

    "А вий, вий сте идиоти!"
    Пп: казвам на гмежта, на двукраките свине, за Христо Ботев.
    Last edited by Джон Бийст; 19.03.2019, 15:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение

      Натам отива, съвсем ясно е вече. Не говоря само за Франция.
      Такива като нас ще ни гонят в началото, но после лека-полека ще ни оставят да си говориме свободно, щото изтъпяващата прогресивно маса просто няма да се справя с изречения от повече от пет думи и с речник над 300-500 понятия.

      Споко
      Начев, на живо.
      Сега слушам двама млади бизнесмени в кръчмата.

      По-големият каза "500 тона, а не килограма!"
      По-малкият, ~30 годишен, попита: "То тон колко е - повече от петстотин килограма?"
      По-големият си замълча за всеки случай, не даде определение за мерната единица.

      Предаване на живо, колега.
      Сред такива требва да живеем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

        Ми да де , това имах в предвид .... по номинална стойност не е реално.

        По номинална стойност ще мериш ако си вземаш заплатата по български стандарт ама цените ти са по американски стандарт.....

        Верния измерител е по паритет на покупателната стойност.

        Сядай , пак двойка !
        Да, така е по коректно, на глава и с отчитане на стандарта.

        Щото едно е примерно 5лв за подстрижка тук и 20$ оттатък.
        Едно е че сме грубо 4пъти по зле от средното за Европа по ном.бвп, а всъщност сме само двойно по зле по ррр.

        Ето един нелош линк, графично може да се види как се движи всяка страна в сравнение със сащ (те са условно 100) по ррр за последните почти 40г.

        http://comstat.comesa.int/pjeqzh/gdp...untry=Bulgaria


        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
          И ни се предлага като алтернатива - всички ние да се стегнем, да с еобединим, да си забравим език, род и Родина и в рамките на новото ни Отечество Европа да издигнем на нова орбита конкурентноспособността, иновативността на едрия капитал (щото всъщност само той има шанс да остане и оцелее) и да заделим от залъка си пари, щото нови модерни хвърчила и пушкала да пазят същия този едър капитал (основно немско-френски). Пенсиониране на 70 ... пък евентуално могат да ни дават вместо часовник гратис билет за направление to the dark side of the moon.

          Ами ако аз и децата ми харесваме само дребния капитал, ко пройм?! Очевидно ставеме пречка. Горим.
          Да, по малко от всеки са много пари.

          Но още по-ценното за тях, според мен, е, че така оставят индивида безпомощен и, съответно, лесно управляем.
          Оня от Христова Църква, новозеландия, това каза на всички с цената на съдбата си, както и колегата норвежец на норвежкия остров.
          И двамата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Не знам дали си спомняш, но преди няколко дни установихме, аз и имхотеп, че барбарон е производител- проводник на фалшиви новини. Така че да не ти пука какво пуска. Още повече че пуска новини за русия, която уж не му е сред любимците, но както веднъж каза е подробно запознат с руската преса и телевизия/ защо му трябва като не го интересува е загадка дори за шерлок холмс/. Относно картинките не е ясно дали е включен спада от 420 на 360 долара на акциите на боинг, както и преките и непреки/ за поддоставчици/ разходи. Имайки предвид че досега много пъти е лъгал и много хора, включително аз и ти сме го хващали в лъжа, не си струва да се обръща сериозно внимание на неговите глупости. Приеми постовете му като на човек който професионално лъже и ще разбереш истината- тоест ако ти казва че е добър денят, значи времето е къде полунощ

            А е барби какво стана с кафенето
            Е това не е тайна за никого ....не му се впрягам особено на денонощното спамене и цитиране основно на Рускоезични източници / грантово мотивирани / , ма все пак така да върви разговора да му кажа че пак е постнал неверни неща...
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Ето специално за теб същите данни във угоден на теб вид
              Списък на страните по БВП (по номинална стойност)
              Ми да де , това имах в предвид .... по номинална стойност не е реално.

              По номинална стойност ще мериш ако си вземаш заплатата по български стандарт ама цените ти са по американски стандарт.....

              Верния измерител е по паритет на покупателната стойност.

              Сядай , пак двойка !
              Last edited by markov; 19.03.2019, 14:23.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение

                Аха, май загрях.

                Аз загубих вече реално чувство за парите като еквивалент на човешки труд.

                Ей преди малко исках да спомена, как Световната банка дава 5... 50... 500 милиарда долара за развитието на науката (да, науката...) на Черния континент. Политкоректно изхвърляне (м.б.?) на пари.

                Та... забелязах, че не мога да изясня спомена си м/у 5 и 500 милиарда. Загубил съм здравото чувство за пари като икономическа стойност. Два порядъка просто ме оставят нечувствителен към разликата, имеджън...
                Извинявай, някаква тъпня беше излязла! Току-що редактирах.
                Очевидно г-н Смит работи за БВП на САЩ.
                Поради сходна подложка и за да спестя писане бях копирал нещо, но после съм забравил да сменя Китай със САЩ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение

                  Натам отива, съвсем ясно е вече. Не говоря само за Франция.
                  Такива като нас ще ни гонят в началото, но после лека-полека ще ни оставят да си говориме свободно, щото изтъпяващата прогресивно маса просто няма да се справя с изречения от повече от пет думи и с речник над 300-500 понятия.

                  Споко
                  Е, на мен и на теб могат дори нагло да ни се изсмеят в очите и да рекат: дори няма да ви обръщаме внимание, ще оставим биологията да свърши своето.

                  Само по себе си това нищо не решава. Напъните на Макрон не са се появили от нищото, не са проява на Наполеонов комплекс или нещо сходно. Има малко щипчица и от това, де.
                  Европа е склерозирала и е с доста негативни перспективи - средно и дългосрочно. Ужасяваща демография, напънати до пръсване социални системи, на опашката по иновации, стратегически (и не само) отбранителни способности - окаяни. Изключение в отбраната евентуално само Франция. ВеликоБритания и Турция вече не ги броим.

                  И ни се предлага като алтернатива - всички ние да се стегнем, да с еобединим, да си забравим език, род и Родина и в рамките на новото ни Отечество Европа да издигнем на нова орбита конкурентноспособността, иновативността на едрия капитал (щото всъщност само той има шанс да остане и оцелее) и да заделим от залъка си пари, щото нови модерни хвърчила и пушкала да пазят същия този едър капитал (основно немско-френски). Пенсиониране на 70 ... пък евентуално могат да ни дават вместо часовник гратис билет за направление to the dark side of the moon.

                  Ами ако аз и децата ми харесваме само дребния капитал, ко пройм?! Очевидно ставеме пречка. Горим.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    Преди много-много време в един друг форум имаше един доста нестандартен тип. Ще спестя името му, никому не е необходимо. Той барабов може и да се сети.
                    Та той (имаше някакви търговски отношения с китайци) така разправяше по повод на смазващите иконимически сравнения.
                    Г-н Ву е млад адвокат със скромна канторка в Шанхай, бил отличник, много компетентен и обещаващ. Станал сутринта, пътьом дал няколко съвсем кратки приятелски юридически съвета на приятели, познати, симпатичната възрастна хазяйка срещу 0 ренминби. Купил си сандвич с пилешко месо за 2, вестник за 1, подстригал се за 10, отишъл пеша до кантората, където вече го чакл първият клиент, който бил консултиран и посъветван срещу 50. Така в БВП на Китай днес г-н Ву вкарал 63 ренминби.

                    Малко по-късно се развиделяло и в НЙ. М-р Джон Смит е млад адвокат, бил отличник, много компетентен и обещаващ. Работи в огромна кантора в деловия център. Джон тръгва рано, купил си сандвич пилешко месо за 15, вестник за 5, подстригал се за 100, за такси още 50 и пристигнал в кантората, където след малко влиза първият клиент, който бил консултиран и посъветван срещу 500. Така в БВП на Китай днес г-н Смит вкарал 670 щ.д.
                    Аха, май загрях.

                    Аз загубих вече реално чувство за парите като еквивалент на човешки труд.

                    Ей преди малко исках да спомена, как Световната банка дава 5... 50... 500 милиарда долара за развитието на науката (да, науката...) на Черния континент. Политкоректно изхвърляне (м.б.?) на пари.

                    Та... забелязах, че не мога да изясня спомена си м/у 5 и 500 милиарда. Загубил съм здравото чувство за пари като икономическа стойност. Два порядъка просто ме оставят нечувствителен към разликата, имеджън...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      Колега картинката ти е меко казано с пропагандна цел ..... един вид представят данни във вид угоден на такива кат теб ....
                      Не знам дали си спомняш, но преди няколко дни установихме, аз и имхотеп, че барбарон е производител- проводник на фалшиви новини. Така че да не ти пука какво пуска. Още повече че пуска новини за русия, която уж не му е сред любимците, но както веднъж каза е подробно запознат с руската преса и телевизия/ защо му трябва като не го интересува е загадка дори за шерлок холмс/. Относно картинките не е ясно дали е включен спада от 420 на 360 долара на акциите на боинг, както и преките и непреки/ за поддоставчици/ разходи. Имайки предвид че досега много пъти е лъгал и много хора, включително аз и ти сме го хващали в лъжа, не си струва да се обръща сериозно внимание на неговите глупости. Приеми постовете му като на човек който професионално лъже и ще разбереш истината- тоест ако ти казва че е добър денят, значи времето е къде полунощ

                      А е барби какво стана с кафенето

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Колега картинката ти е меко казано с пропагандна цел ..... един вид представят данни във вид угоден на такива кат теб ....
                        Ето специално за теб същите данни във угоден на теб вид
                        Списък на страните по БВП (по номинална стойност)
                        1 États-Unis 19 390,60
                        - Union européenne 17 308,861
                        2 Chine 12 014,61
                        3 Japon 4 872,14
                        4 Allemagne 3 684,82
                        5 Royaume-Uni 2 624,53
                        6 Inde 2 611,01
                        7 France 2 583,56
                        8 Brésil 2 054,97
                        9 Italie 1 937,89
                        10 Canada 1 652,41
                        11 Corée du Sud 1 538,03
                        12 Russie 1 527,47

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Това, че не знаеш кои са
                          https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...80%D1%83%D0%BC
                          не ме изненадва
                          И мен не ме изненадва, че не са ми известни. Гмеж низкородна.

                          Но свалям твърдението си, че са неизвестни. Моя грешка.

                          Същите такива се събират, самонадъхват и надъхват гмежта за световното затопляне (сега сменено на "климатични промени") под крилото на такива глобалистско превзети организации като ООНе и Световната банка. Например.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение

                            Първо, забравил си заглавието на картинката, та не е ясно, какво показва. Кажи на шефовете да ѝ сложат.
                            Второ, до няколко часа мога да я преработя и пусна в обратна посока

                            Престанете с парцалите-инфографики за неумеещи да четат.
                            Научете се да пускате що-годе стабилни и проверени източници, а не фейкове като некъф си неясен weforum.org.
                            Преди много-много време в един друг форум имаше един доста нестандартен тип. Ще спестя името му, никому не е необходимо. Той барабов може и да се сети.
                            Та той (имаше някакви търговски отношения с китайци) така разправяше по повод на смазващите иконимически сравнения.
                            Г-н Ву е млад адвокат със скромна канторка в Шанхай, бил отличник, много компетентен и обещаващ. Станал сутринта, пътьом дал няколко съвсем кратки приятелски юридически съвета на приятели, познати, симпатичната възрастна хазяйка срещу 0 ренминби. Купил си сандвич с пилешко месо за 2, вестник за 1, подстригал се за 10, отишъл пеша до кантората, където вече го чакл първият клиент, който бил консултиран и посъветван срещу 50. Така в БВП на Китай днес г-н Ву вкарал 63 ренминби.

                            Малко по-късно се развиделяло и в НЙ. М-р Джон Смит е млад адвокат, бил отличник, много компетентен и обещаващ. Работи в огромна кантора в деловия център. Джон тръгва рано, купил си сандвич пилешко месо за 15, вестник за 5, подстригал се за 100, за такси още 50 и пристигнал в кантората, където след малко влиза първият клиент, който бил консултиран и посъветван срещу 500. Така в БВП на САЩ днес г-н Смит вкарал 670 щ.д.
                            Last edited by nachev; 19.03.2019, 14:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Колега картинката ти е меко казано с пропагандна цел ..... един вид представят данни във вид угоден на такива кат теб ....
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение
                                Научете се да пускате що-годе стабилни и проверени източници, а не фейкове като некъф си неясен weforum.org.
                                Това, че не знаеш кои са
                                https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...80%D1%83%D0%BC
                                не ме изненадва

                                Коментар

                                Working...
                                X