IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    И като си хванеш шапката какво там дека си отишъл не е ли същото.Аз лично не разбирам емиграцията.Човек трябва да се бори в Родината си а не да я предава...Много народ напусна България има всякакви но не видях един забогатял и направил нещо голямо в живота си...Навънка си ц***н до живот
    Ами не е същото, аз съм писал поне 3 пъти тук защо съм тук- заради един кредит, заради неплатени осигуровки. Тези неща тук се плащат и е трудно да се избегнат. Докато в българия независимо че работата която съм работил е била квалифицирана, са ме водили чистач и то по на 2-3 часа на ден и то не всеки ден. Има много хора напуснали българия от зор- тук има две семейства имали са проблеми със децата- за едното са събирали пари от телевизията, имали са добър бизнес, но за детето казват че му давали 3 месеца живот- идват тук, болеста е нелечима, но е овладяна и детето си расте и си живее нормално. Другото семейство е с дете с даун- мъжа е бил военен диригент- показва снимки с двама президенти, имал е много добра заплата в Бг, но не се прави нищо за детето. Тук детето е в среда с други деца, всеки работен ден ходи до тях такси да го вземе и да го върне. Според родителите детето е по добре тук. Виждаш тук неща които няма да видиш в Бг- сегашния скандал тук няма как да стане. Най вероятно никой няма да го допусне. Да не говорим за законите- Първото семейство за което говорих имат глоба от 400 евро защото са изхвърляли стъкло в контейнерите в извънразрешеното за целта време. Някаква съседка снима колата и изпраща снимката в кметството и хоп- 400 евро по малко. Да не говорим за глобите за паркиране и превишена скорост. Бивш колега на жена ми- албанец- вижда задръстване и минава в авариината лента и кара около 2 км- 1500 евро глоба и взета книжка за 1 година. Най вероятно са му взели и някакви точки. Преминаване на червено- мисля че ти вземат 1-2 точки- отделно глобата е около 200 евро. Точките са 8- да те питам как ще караш и дали че спазваш ограниченията. Онзи ден- в неделя даваха по някоя от немските телевизии акция на тукашния кат- имат профил на евентуалния нарушител на движението и тези дето се дърпат по светофарите. На първата кола установиха с 3 децибела повече- колата с паяк в автосервиз за изследване, втория се опъваше- свалиха го с електрошок на земята, колата с паяк в автосервиз- бяха отворили капака и казаха че има разни работи по двигателя бутани. кажи ми кога в бг си видял такова нещо- ами че министъра говореше- прибирайте се да не ви бият. Има много неща които тук са по добри отколкото в Бг

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      А е ФАки, гледам че по говедарско продават малко по евтини лодки, меракандисал съ,м се да си купя една, ще удариш ли едно рамо за такова нещо- ще я купиш и ще ми я пратиш в германия- бремерхафен или роемонд холандия- нещо около 10м дълго
      Пфууу, като го прочетох това и изпаднах в умиление!
      Спомних си за стари времена, когато Барабас Карабас (да не се бърка с героя от историята на Буратино) ме е канил на гости в Париж. Е, не точно мен персонално и изключително, но като член на една група форумни приятели.
      А приятелите, именно защото са приятели, болезнено осъзнато прескачат политическата тема!
      Това беше кратко лирическо отклонение, забравете, ние тук н есме приятели!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Няма никакъв проблем да се скрият данните. По-скоро въпроса е дали все пак да не се отиде до секциите, за сигурност по-скоро, а там вече да се гласува.

        Бате Жан, ти, аз и други местни деятели ще отидем до урните и ще пуснем аналогови бюлетини, ама как да обясниш на младежите, които имат необходимост да галят с пръстчета чувствителен екран, докато си правят селфита.
        Гледам ги, чудя се, някакъв нов хуманоиден вид ли си - сходен, но далеч не аналогичен на хомо сапиенса.
        На моменти ми се струва, че ако младежите не извършват тези действия (с галене на екрани), вероятно губят усещане за акта и факта на принадлежност към живота.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Тези разсъждения не са на инкасатора а на ръководството му.Никой не е длъжен да харчи пари за мрежа до имота ти а ти да не плащаш за това.На който не му харесва Енергото алтернативи бол.На газена лампа дизел генератор акумулатори перкопанели и няма да има никакви такси.Тока в България е евтин а требе да е като у немско.
          Ами тогава и заплатите трябва да са като у немско, колко мислиш че е тока в немско

          Коментар


          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
            Температурите в Арктика са най-високите за последните 115 000 години

            https://www.nationalgeographic.bg/?cid=120&article=8344
            А в Антарктика - най-ниските от много години. Твоите затоплисти никога не казват цялата истина. Казано на прост език - лъжат.

            Например, четох неотдавна: макар еди-кой си ледник (не помня името) в Гренландия да отделя в океана повече вода при топенето си, той увеличава дебелината си. Е, твоите хора казват само първата част, а цялото медийно войнство започва да плаче и тръби с метрови заглавия на първите страници как Гренландия се топяла.
            Знаеш ли, между другото, защо викингите са я нарекли така?

            Или: 1. Дебелината на леда на станция Восток в Антарктида (във вътрешността на континента) е с 60 до 100 метра по-голяма в сравнение с 198(и някоя) година*; не си знаел, нали? 2. Еди-кой си ледник в Антарктида, въшка в сравнение с континента, намалява дебелината си.
            Познай, кой факт от горните два с години ще срещаш по всичката медия, а кой - не?

            Допълнително една просто лъжа на твоите хора: чувал си, че от Антарктида се отделя повече лед от шелфовите ледници. Твоите хора тръбят: това е показател, че ледът на Антарктида става все по-малко! А причината за това е обратната - повече се с спуска в океана, защото повече се образува вътре в континента.


            На остров Шпицберген, далеч зад полярния кръг, има въглищна мина.


            Пп: знаеш ли защо основите на американската станция «Амундсен — Скот» в Антарктида стоят на крикове? Защото постоянно я засипва, заравя сняг и те я вдигат постоянно нагоре. Ледът расте. Но на това твоите затоплисти някак си не обръщат внимание.
            Тука бях пускал снимки от разравянето на една малка спомагателна законсервирана станция - няколко метра под повърхността на снега, отгоре стърчеше само антената на покрива, та по нея са я намерили.

            Ппп: Хаа! Намерих я! Само че не е антена, а бюстът на Ленин
            Отляво виждаш по-нова снимка на станцията, отдясно - стара




            ​​​​​
            Last edited by Жан Бет; 09.04.2019, 10:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Нищо няма да стане бате пешо, не се лъжи, откакто отвориха границите е много по лесно да си хванеш шапката и да заминеш където ти очи видят, отколкото да се бориш
              И като си хванеш шапката какво там дека си отишъл не е ли същото.Аз лично не разбирам емиграцията.Човек трябва да се бори в Родината си а не да я предава...Много народ напусна България има всякакви но не видях един забогатял и направил нещо голямо в живота си...Навънка си ц***н до живот
              Last edited by mibova; 09.04.2019, 09:13.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Не разбирам- защо ще иска- да заложи и той за своята си прогноза. Разсъжденията ти са малко като на инкасатор от енергото- имате достъп до мрежата платете- и имаше една бележка- 00кв консумация- 5 лв достъп до мрежата
                Тези разсъждения не са на инкасатора а на ръководството му.Никой не е длъжен да харчи пари за мрежа до имота ти а ти да не плащаш за това.На който не му харесва Енергото алтернативи бол.На газена лампа дизел генератор акумулатори перкопанели и няма да има никакви такси.Тока в България е евтин а требе да е като у немско.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  То всичко е по-еФтино. Но не мога да правя сделки с пиздо-фенове.
                  Санкции, нали разбираш,
                  Не бе. Нямаш капацитет. Пък и никой не ти вярва. И да питаш защо, причината е в теб.
                  ​​​​​

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение
                    Зимата продължава да вършее из Щатите.
                    В Средния запад се очакват 75 см. сняг.

                    https://www.cbsnews.com/news/extreme...y1SR2F6UEZSOHc.

                    Кво стана с това глобално затопляне, бе?
                    Температурите в Арктика са най-високите за последните 115 000 години

                    https://www.nationalgeographic.bg/?cid=120&article=8344

                    Коментар


                    • Зимата продължава да вършее из Щатите.
                      В Средния запад се очакват 75 см. сняг.

                      https://www.cbsnews.com/news/extreme...y1SR2F6UEZSOHc.

                      Кво стана с това глобално затопляне, бе?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        А е ФАки, гледам че по говедарско продават малко по евтини лодки, меракандисал съ,м се да си купя една, ще удариш ли едно рамо за такова нещо- ще я купиш и ще ми я пратиш в германия- бремерхафен или роемонд холандия- нещо около 10м дълго
                        То всичко е по-еФтино. Но не мога да правя сделки с пиздо-фенове.
                        Санкции, нали разбираш,
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          А е ФАки, гледам че по говедарско продават малко по евтини лодки, меракандисал съ,м се да си купя една, ще удариш ли едно рамо за такова нещо- ще я купиш и ще ми я пратиш в германия- бремерхафен или роемонд холандия- нещо около 10м дълго
                          Ми нали решихме, че ще бяга от торпедото с лодка - така сам ще ти я докара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение
                            Доколкото разбирам, залогът в Спортингбет трябва да е, че партията, за която ще гласува Имхотеп, няма да спечели.
                            Да събирам ли вече долари, v_tin?
                            Не разбирам какво искаш да събираш и защо, уФФФ СИГУРНО Е ЗАЩОТО МИ СЕ СПИ. Сори за големите букви. Хайде лека нощ, тоивам да спя с кучката

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Ми за всичко лъжеш. Освен ако не е някой линк.

                              А пет евро нямам.
                              А е ФАки, гледам че по говедарско продават малко по евтини лодки, меракандисал съ,м се да си купя една, ще удариш ли едно рамо за такова нещо- ще я купиш и ще ми я пратиш в германия- бремерхафен или роемонд холандия- нещо около 10м дълго

                              Коментар


                              • Доколкото разбирам, залогът в Спортингбет трябва да е, че партията, за която ще гласува Имхотеп, няма да спечели.
                                Да събирам ли вече долари, v_tin?

                                Коментар

                                Working...
                                X