IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
    Средно на всеки 100 години се появява някоя откачалка, която напада Русия. И винаги бива отпратен обратно до дома си с шутове.
    То затова Русия в момента е едно икономическо джудже, дето цял свят го мрази и му се подиграва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
      Може да подкрепите петицията за смяна на името на ул.Граф Игнатиев
      https://terminal3.bg/stotici-iskat-n...graf-ignatiev/

      По-важно е да разберете обаче защо.
      Щот' Фоню иска.

      Коментар


      • Може да подкрепите петицията за смяна на името на ул.Граф Игнатиев
        https://terminal3.bg/stotici-iskat-n...graf-ignatiev/

        По-важно е да разберете обаче защо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

          Груичо пак се изцепи с нещица извадени от контекста на историческите събития. .....

          Исторически погледнато послъгваш доста ...има един незначителен Руски корпус както и един Сръбски корпус най-вече за морална подкрепа на Румънските войски ....Основната част на Руските войски са позиционирани отвъд Дунав но има малки части позиционирани в районите на Добрич и Силистра , по това време част от Румънската държава. Тоест твърдението ти как Руснаци са те нападнали през 1916 си е лъжа....по скоро ние заедно с Отомонската империя ги нападаме ...

          Стратегията на централните сили е да разгромят бързо Румъния и да я извадят от Антантата.
          Ние с Османците я напъваме от към Дунав , Австрийците от северо-запад ......стратегията успява и 1918 Румъния е напълно разгромена, Русия по това време заради избухналата революция също не воюва реално и излиза от войната....

          Има и маса други неточности и лъжи в писанията ти но не си струва да си губя времето да ги разнищвам......факт е че умишлено, водени от политически мотиви тези събития в Добруджа се преувеличават и хиберболизират в полза на Американските интереси в стил разделяй и владей.....

          Относно моята персона макар че не виждам каква връзка има с темата ...да бил съм съветник избран с листата на БСП през мандат 2003-2007. През този мандат отношенията ми с БСП се обтегнаха и затова съм се кандидатирал за съветник и съм избиран и през следващите два мандата като независим кандидат. След края на третия ми мандат се оттеглих и се концентрирах върху бизнеса си........надявам съм задоволил болното ти любопитство.
          Марков, извинявай, но си тотално незапознат на тема История, затова за последно:

          Добруджа е изконна българска земя - нещо като Косово за сърбия - и винаги е била такава, макар към 19 век основното ѝ население да е нехристиянско и основно с турски или татаро-черкезки корени. Ние не нападаме Румъния, тя обявява първа война на АУ и ние, като съюзници, се включваме в нейна подкрепа. Имаме много трески за дялане, като например онзи безумен 16.06.1913, но не и в акцията срещу Румъния.

          Нашите се бият там с огромен корпус руснаци, надхвърлящ 4-5 пъти помошта, която ни оказвам немци или турци (действията в Добруджа се водят с 3/4-ти български войски, под българско командване, макар и привидно под шапката на Макензен). Руския корпус надхвърля 100 000 души при Кубадин, като е основната сила, срещу която се бием.

          Апорпо, Румъния е разбита за няколко месеца до 1917, а благодараността ѝ към твоята приятелска Русия се изразява в нападение над същата през 1918 и вземане на сериозни парчета в Молдова Същото се повтаря и през 1941 Но ти едва ли го знаеш

          П.С. Нямам нездраво любопитство, просто попитах и благдоаря за отговора - поздравления за бизнеса и успех!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • На мен дори от форумЪ две неща не ми станаха ясни:
            1. Самолетите дето ги взимаме могат ли да завиват, щото Бате Бойко казА, че не могат.......
            2. Оставка за Горанов и НАП .... КОГА?!?!?!?!
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              ....................
              Груичо пак се изцепи с нещица извадени от контекста на историческите събития. .....

              Исторически погледнато послъгваш доста ...има един незначителен Руски корпус както и един Сръбски корпус най-вече за морална подкрепа на Румънските войски ....Основната част на Руските войски са позиционирани отвъд Дунав но има малки части позиционирани в районите на Добрич и Силистра , по това време част от Румънската държава. Тоест твърдението ти как Руснаци са те нападнали през 1916 си е лъжа....по скоро ние заедно с Отомонската империя ги нападаме ...

              Стратегията на централните сили е да разгромят бързо Румъния и да я извадят от Антантата.
              Ние с Османците я напъваме от към Дунав , Австрийците от северо-запад ......стратегията успява и 1918 Румъния е напълно разгромена, Русия по това време заради избухналата революция също не воюва реално и излиза от войната....

              Има и маса други неточности и лъжи в писанията ти но не си струва да си губя времето да ги разнищвам......факт е че умишлено, водени от политически мотиви тези събития в Добруджа се преувеличават и хиберболизират в полза на Американските интереси в стил разделяй и владей.....

              Относно моята персона макар че не виждам каква връзка има с темата ...да бил съм съветник избран с листата на БСП през мандат 2003-2007. През този мандат отношенията ми с БСП се обтегнаха и затова съм се кандидатирал за съветник и съм избиран и през следващите два мандата като независим кандидат. След края на третия ми мандат се оттеглих и се концентрирах върху бизнеса си. През 2018 общината ми връчи годишния приз - инвеститор на годината за възстановяването на производствената дейност на фалирала бивша общинска фирма /приватизирана през 2001/. ........надявам съм задоволил болното ти любопитство.
              Last edited by markov; 17.07.2019, 12:01.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                Средно на всеки 100 години се появява някоя откачалка, която напада Русия. И винаги бива отпратен обратно до дома си с шутове.
                Ъхъ, например монголите - да си чувам за битката при река Калка, по-точно клането при река Калка? А Москва колкото пъти е превземана и опожарявана, май друга европейска столица не е за изминалото хилядолетие (тук може и да бъркам)?

                Понеже Марков си позволи да говори за Първата световна, то само да му кажа, че едва ли той, в качеството си на бивш или настоящ общински съветник от БСП Дряново (апропо счетоводната кантора Марков инвест твоя ли е - поздравления, ако е така - тук не се заяжвам, просто честитя, ако е вярно, а не е съвпадение), може да си представи силата на духа на онези българи, които в знойното лято на 1916 се бият рамо до рамо са онези, дето са извършили кланетата в Батак 40 години по-рано, срещу другите, дето са се били за свободата им на Шипка. И не само се бият заедно с турците срещу руснаците, ами ги убиват най-безмилостно, защото те са влезли в Родината им! По абсолютно същият начин и свидното дете на Добруджа Спиревски ще се бие с наглите кравари в небето над София и ще се забие като жива торпила в тях, вдъховяващ легендарните японски камикадзета година по-късно!!!

                Това, уважаеми Марков, е трудно да се схване от промит мозък, бил той американски или руски - да се биеш и да мреш за Родината си, а не за Сталин или Тръмп. Да се биеш рами до рамо уж с вековния поробител срещу уж освободителя, който нахълтва в Родината ти. И понеже искаш да омаловажиш нещата, то да ти кажа, че в Добруджа има цял руски корпус, под командването на Зайончиковкси, който надхвърля в пъти броя на османците (турците), които са наши съюзници в Добруджа.

                П.С. Относно Ф-16 - абсолютна дивотия и простотия на БХ - изобщо не ни трябват, абсолютно наляти пари в нищото, също като абсурдното саниране. Явно с тях си купува спокойствие от краварите, както със санираните си купина 100-на хиляди гласа на предани и доволни избиратели. Такива мекотели като този банкянски боклук са по-зле от серГея с истанбулската му конвенция!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov

                  хаха.....ти живееш в паралелна реалност бе човек:

                  - ша получиш прескъпи самолети самолети някога , след години ........в цената им дори не е включена лихвата за петте години в които си взел на заем парите и си ги платил авансово а самолети няма .....ако се включи и тази сума цифрата става още по-страшна.

                  - с тази глупост пък как руснаците се страхували от осемте ни виртуални самолета модел 70 - та година , дето ще сме ги получели някога в бъдещето направо изби рибата.......Ако прочетат това в Кремъл ще изпукат от смях бе ....
                  Недей така. Самолетите (би трябвало да) могат да изтребват. Затуй им казват „изтребители”. Отделно, че са много. Цели 8 (осем). Сравнени с руските хиляди, направо, 'баси ма'та колко. И сме ги получили вече. В бъдеще време. Дотогава, само мисълтЪ за тях, ще стресира Кремъл и Пурин не мо'е мигна, т'ко'а. Само чувай що ти думам, и пълней.
                  Last edited by Pyramid; 17.07.2019, 10:54.

                  Коментар


                  • Не смеете обаче да идете доброволци в Украйна..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      По-точно казано РУСНАЦИТЕ "УМИРАТ" ОТ СМЯХ.
                      Сигурно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                        Пристигнаха ли Ф-16ките? Ще удряме ли по Москва? Руснаците умират от страх..
                        По-точно казано РУСНАЦИТЕ "УМИРАТ" ОТ СМЯХ.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                          Средно на всеки 100 години се появява някоя откачалка, която напада Русия. И винаги бива отпратен обратно до дома си с шутове.
                          И тази "откачалка" търпи това да спасява отново и отново рашките За наша радост ,това е краят със спасяването им от тук вече е разпада
                          )

                          Коментар


                          • Средно на всеки 100 години се появява някоя откачалка, която напада Русия. И винаги бива отпратен обратно до дома си с шутове.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                              Пристигнаха ли Ф-16ките? Ще удряме ли по Москва? Руснаците умират от страх..
                              Явно умират Съмняваш ли се ,че не ги е страх ?!!!

                              Коментар


                              • Пристигнаха ли Ф-16ките? Ще удряме ли по Москва? Руснаците умират от страх..

                                Коментар

                                Working...
                                X