IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
    Мога да ви запозная с един "автентичен" документ за царете на България, който няма нищо общо с лудостта на охранители като Атила, но все още е като апокрифен в България и то главно защото както сигурно сте чували у нас циркулира официално един руски фалшификат известен като "Именник на българските ханове" ........................Списъкът ни е оставен от Пеячевич (1707-1781)
    Абе направо ги гении ...тоя Пеячевич написал нещо около 1780 отнасящо са за 499 година и ти му даваш определението АВТЕНТИЧЕН ???

    Направо изби рибата в Трененското дере....
    Last edited by markov; 19.07.2019, 11:09.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Мога да ви запозная с един автентичен документ за царете на България, който няма нищо общо с лудостта на охранители като Атила, но все още е като апокрифен в България и то главно защото както сигурно сте чували у нас циркулира официално един руски фалшификат известен като "Именник на българските ханове" в който някой си Авитохол живял 300 години (и това представете си било доказатество, че въпросното лице е Атила), пък друг живял 150 години. Документа и днес е в архива на Загреб, но няма български историци които да му обърнат внимание. Списъкът ни е оставен от Пеячевич (1707-1781), чието семейство бяга от Търново от турците през Чипровци. Списъкът с царе започва още от 499г, когато е била битката между българи и византийци при река Цурта и е потурчен явно тъй като не идва от Русия и не се вписва в руските лъжи. Първият цар както се вижда от списъка е не Аспарух, а е живял 2 века преди него и се е казвал Bufan. В СУ обаче все още е пълно с псевдоисторици и руски подлоги, които нямат желание да вземат и разчетат този документ.

      Списъкът доказва колко прави са западните историци, когато твърдят, че България е възникнала тук в края на 5-ти, а не на 7-ми век.
      Last edited by fon; 19.07.2019, 10:01.

      Коментар


      • Колкото за кан Мотун лесно можеш да научиш кой е като отвориш един учебник по история на Китай.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение




          \https://www.forumnauka.bg/topic/1389...E%D0%B2%D0%B5/

          Същия автор в нАучен спор, доказва своята правота с железни (в буквалния смисъл) аргументи.

          Цитирай

          Ама хайде покажи се бе маймуно, нека да видя кои си бе? от къде си
          бе? шизофреник смотан. Ще те обиждам колкото си искам бе лайно такова,
          изсрано от комунистически задник. На такива като теб само куршум ги
          оправя нищо друго. Леле колко пердах ще отнесеш, засекали те някаде
          обещавам ти го. Обичам самоуверените хора, но мразя празноглавите нагли
          високомерни отрепки като теб, нещастник жалък. Абе няма ли някои да
          разкара този сопол мазен от тука бе???
          Между другото, този гений на историческата наука в момента е в затвора, където се лекува. Лошото е, че в интернет продължават да излизат негови творби. Това значи, че за съжаление лечението не дава резултати, а той има достъп до интернет.

          http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=1269649


          Aтила бе,но някои мурзилки тук му се връзват.....хахахаххааххахах

          Кой луд бе,това дето ти постнах съм го проверил няколко пъти а и логически няма как да се вържат нещата.Нашите учени смятат ,че
          котилото на българите е Балканите,после една част е отишла в Азия и след н.е са се завърнали.Аз твърдя ,че котилото е Урал,така наречената
          държава Идел и оттам са се разселили из Евразия.Една част като траките идва на Балканите,други като скитите и сърматите населяватРусия и
          Украйна, трета част отиват в Азия където правят нови държави Шумер,Бактрия и през 2 век от н.е. всичко това пак се събира като
          империя на хуните и започва война с Рим.
          Last edited by X_Y; 19.07.2019, 09:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Какво има в този файл?

            Коментар


            • И малко злободневно в синхрон с днешните "тегоби" на правителството....


              "Малко учуден, премиерът все пак откликна на молбата на шефа на контраразузнаването за спешна среща и го прие веднага.

              - В Министерския съвет има къртица - обяви контраразузнавачът.

              - Изключено! - възрази премиерът. - При този дебел паркет и бетона отдолу... Или може би в градината?

              - Искам да кажа "къртица" - това е внедрен агент на чуждо разузнаване. В нашия случай - завербуван.

              - А стига бе! - възкликна премиерът. - Пак ще ми трият сол на главата началниците. Бързо да го заловите, а аз ще говоря с Цацаров - без обществено порицание няма да му се размине на този гад.

              - Обществено порицание за шпионаж?....."

              Абе умното си е умно!!

              Повече тук....

              http://timurcommandos.blogspot.com/2016/07/
              Last edited by vanevski; 19.07.2019, 03:54.
              Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                За тия канове чувал си https://www.facebook.com/mimozad37/p...6917688667670/

                мдам, много болни дегенерати пишат из форумите. За съжаление българското здравеопазване е оставило лудите на самотек и въобще не им осигурява адекватна медицинска терапия.
                \https://www.forumnauka.bg/topic/1389...E%D0%B2%D0%B5/

                Същия автор в нАучен спор, доказва своята правота с железни (в буквалния смисъл) аргументи.

                Цитирай

                Ама хайде покажи се бе маймуно, нека да видя кои си бе? от къде си
                бе? шизофреник смотан. Ще те обиждам колкото си искам бе лайно такова,
                изсрано от комунистически задник. На такива като теб само куршум ги
                оправя нищо друго. Леле колко пердах ще отнесеш, засекали те някаде
                обещавам ти го. Обичам самоуверените хора, но мразя празноглавите нагли
                високомерни отрепки като теб, нещастник жалък. Абе няма ли някои да
                разкара този сопол мазен от тука бе???
                Между другото, този гений на историческата наука в момента е в затвора, където се лекува. Лошото е, че в интернет продължават да излизат негови творби. Това значи, че за съжаление лечението не дава резултати, а той има достъп до интернет.

                http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=1269649


                Aтила бе,но някои мурзилки тук му се връзват.....хахахаххааххахах


                Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                Коментар





                • Чуждопоклонничеството и българските национални интереси

                  Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                  Коментар


                  • Браво, Грую, моите поздравления. Наздраве!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Мда, доста логика има в думите ти, пък макар и в такава тема-клоака като "Политика"
                      Обаче, има едно обаче - огромният проблем пред нас е, че ние нямаме нациоанлен идеал, нямаме за какво да впрегнем мощта на народа, нямаме нещо, към което да се стремим, дори стереотипите ни са грешни. Ей-го, ако питам 100 граждани на РБългария, 90+ ще ти кажат:

                      - били сме роби - тотална лъжа
                      - сърбите са ни братя - тотална лъжа
                      - християните трябва да се поддържаме, смърт за резаците (турци, косовари, шиптъри, бошнаци и т.н.) - пак тотална лъжа и грешка, защото от резаците в последните 100 години сме видяли предимно положителни неща, за разлика от брачата србе на врбе или православните малякоси
                      - руснаците са ни освободили, трябва да сме им вечено задължени - привидно вярно, но реално те просто са генили своите интереси и толкова. Имали сме късмет 1877-78, за разлика от предишните 5-6 войни на наша територия
                      - ние сме твърде малки, за да ни броят за живи - и да, и не, не сме чак толкова малки, ние сме средна големина държава за Европа, даже сме по-скоро в горните 25% като територия

                      И така, пълни сме със стереотипи, не си знаем историята и все залитам е в някакво тъпо братство на славяни и прочие бълвочи, вместо да сме горди с историята и миналото си. Иначе принципно си прав - аз лично съм против санкции за Русия, простив съм и тъпите изтребители, но съм против и 03.03 за национален празник, както и това слугинско поведение на вечна балгодарност и задължение към казаците. Каквото било-било, сега вече е друго - равнопоставени отношения, нормална търговия и ниска цена на газа (все ми е тая дали е руски, азърбейджански и американски - най0ниската цена печели), разкарване на малоумните договори с американските Марици, строеж на Белене само и единствено без държавни гаранции и т.н.

                      Обаче мен никой не ме пита - масата си иска едно и съшо - евтини креМвирши в Лидъл и бира по пейсе стинки. Не гласува, не ходи на протести, изгони си децата в чужбина (шото сами си ги изгониха с нихилизма си, ама нали все държавата е виновна, без да осъзнават, че държавата сме всички ние) и накрая да пуснат телевизора, да сдробят една глава лук, пък да рекат умозаключително - Разсипаха я тая държава, дейба. Марче, сипи още една ракия и донеси салатата....
                      Груев,все едно че ми четеш голяма част от мислите...Но....Ей,все има и най-малко по едно "но"
                      Груев,годината е 2019....Членове сме на НАТО и на ЕС....За какъв национален идеал говориш?!Всичко е мултиииии-култииииии....Радвй се,че ние сме една от малкото европейски нации,дето са все още със силно изразена индентичност.....И в последните години,се засилва "влечението" на все повече българи към опазване на традиции ,обичаи и т.н. Това ,никак,ама никак не е малко и ми пълни сърцето....
                      Ей,Груев, в България всеки един нов или реновиран обект се открива с освещаване от свещеник....И колкото и понякога да е не съвсем искрено, и малко помпозно,това е супер....Това е неосъзната от българите свобода.....Що не идеш да откриеш едно училище в Германия и на откриването да присъства католически свещенник....Ще те изядат!Ще те изядат с парцалите,че си нарушил чувствата на куп малцинства....!В Западния свят все повече и все повече трябва да си мериш думите,че веднага ще те обявят за сексист,мразещ малцинствата и т.н и т.н...

                      За стереотипите си абсолютно прав....

                      За гонененето на децата в чужбина -също....Но аз виждам една съществена разлика между напускащите България допреди десетини и напускащите последните пет шест години....
                      Моята прогноза е ,че да три-четири годени броя на напускащите,ще е равен или по-малък от броя на връщащите се...Това е най-важното и аз съм убеден че ще се случи....Не територията ,Гриев/по територия сме 2,5 пъти по голяма държава от Нидерландия,ама Нидерлания е с 17 млн. население/,а хората са по-важни....
                      Дори и в салатата и ракийката не виждам нищо лошо/без мрънкането/

                      И точно,трябва да си следваме интресите....

                      И когато се следват интереси-политически и икономически, малко лицемерие никак ,ама никак,ама никак не е излишно...Един прост пример....
                      Потребителят "Фон",малко по-надолу в дискусията, ни призовава да подпишем петиция за прояна името на улица "Граф Игнатиев",щото видите ли,той вършил големи "мръсотии" на България....Значи,преди всичко,той е бил руски дипломат и работата му е била да защитава интересите на Русия....Със сигурност,вършейки си работата,понякога е съвпадала с българския интерес,а понякога-хич не е...Изобщо не ми пука, защо преди не знам си колко си години някой е кръстил тази улица на негово име,но това е дълги години факт...Ако запиташ българите, с какво свързват граф Игнатиев...,90 % от тях ще отговорят ,че е улица в София,или пък,че е село в пловдивско....Ако ги питаш ,що за личност е бил - 90 % ще ти отговорят,че най-вероятно е руснак и граф, и нищо повече....
                      Ако я преименуваме тая улица , 90 % от българите ще си го преместят от единия крачол ,в другия....Нооооо,но това няма да мине незабелязано от Русия ....И ,те могат да ни се направят на "разсърдени" и да ни нацепят малко по-лоши условия за газта...А те,могат да си позволят да ни се "разсърдят"
                      Сигурно ще се потретя в тоя форум ,ама на тричетиристотин метра от Райхстага и Брандербургската врата се намира мемориал в памет Червената армия и едно е от най-поддържаните места в Берлин...Светииии.....Свети..Поддържа го берлинската община....Е, ако ми кажеш че Червената армия не е била окупаторка в Термания и то цели 45 години,здраве му кажи..Когато "скитах" по света и аз ги заварих ,все още се подмятаха съветски войници - 1991 година....Ама немците лъскат,чистят,поддържат........,гледат да заобикалят санкциите и да правят гешефти с Русия и хич не им пука,че имат в центъра на столицата си мемориал на окупатора си ...даже са го отбелязали ,като забележителност в официалния портал на Берлин....
                      https://www.berlin.de/sehenswuerdigk...iergarten.html

                      На всичкото отгоре това не е единствения паметник.....Ей ти още един...

                      https://www.visitberlin.de/de/sowjet...renmal-treptow

                      Да не ровя повече......


                      А ние,може да продължаваме да обмисляме ,какви имена на улици да сменяме и кой паметнник да съборим....

                      "...............— Е, дядо хаджи, как ти се вижда, а? Чудесия, нали? Грандиозно нещо?

                      — Хм… — промърмори хаджи Петър, метна поглед към него и рече: — Три кила пироксилин му е майката! Сложи го в темеля, запали фитиля и камък върху камък няма да остане!

                      — Тъй, амчи каак! Татък!… Около три кила… Па може и по-малко — добави бай Танко и си избърса носа с ръкава."

                      https://chitanka.info/text/14495-bylgari







                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        Извинявай, но това не е подкрепено от никакви факти, здрав разум и са напълно откачени истории. Надявам се да не си се побъркал все още напълно. Би било добре да стоиш по-далече от подобни групички.
                        В Иран,Армения,Таджикистан,Афганистан и Китай факти да искаш.Наште да поканят техните историци и ще излязат работи от които свят ще ти се завие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          За тия канове чувал си https://www.facebook.com/mimozad37/p...6917688667670/
                          Извинявай, но това не е подкрепено от никакви факти, здрав разум и са напълно откачени истории. Надявам се да не си се побъркал все още напълно. Би било добре да стоиш по-далече от подобни групички.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            За тия канове чувал си https://www.facebook.com/mimozad37/p...6917688667670/
                            Ми не е , ама сега ще го изчете у гуглето и после ще ти каже че си долен русофил
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                              Думата в "българи" съществува в летописи за пръв път едва в 480г. Това което ни цитираш са най-долнопробни руски конспирации, макар и без всякакъв умисъл.
                              За тия канове чувал си https://www.facebook.com/mimozad37/p...6917688667670/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение

                                А в момента нямаме никаква държавност.
                                Така е няма спор,преди 1000 г е било чест и гордост да бъдеш българин както сега всички искат да станат американци,англичани или дойчовци
                                https://www.expert-bdd.com/index.php...=15:-&Itemid=4

                                Коментар

                                Working...
                                X