IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
    Работещият модел на Виктор Орбан

    Това е Виктор Орбан, той прие нова конституция, съкрати броя на депутатите от 380 на 199.

    Одържави част от водещите фирми в комуналната сфера - ВиК и електроразпределителните дружества, намали цената на тока, водата и газа с 25 на сто, а за бизнеса с 11 на сто.

    Изплати много бързо дълга към МВФ в резултат на много добра данъчна политика и отваряне на икономиката на изток .

    Миналата година тържествено заяви, че Унгария не дължи нито цент на нито една финансова институция или чужда държава.

    Орбан успя да свали безработицата до 3,8 пункта, разкри 800 000 работни места и постигна най-ниска инфлация от 42 години насам.

    Привлече 1 млн. нови граждани от съседните държави.

    И Орбан е на път да направи Унгария 15 млн. души без да прекроява граници.

    Орбан обяви 2018 г. за година на унгарското семейство.

    Даде много преференции за младите семейства.

    Направи 6-годишен платения отпуск на майките, държавата дава за трето дете 33 000 евро, отделно предоставя нисколихвен жилищен кредит за същата сума.

    За осем години раждаемостта скочи с 46 на сто.

    Орбан предприе изключително мощно развитие на спортната база - инвестира 500 млн. евро в басейни, зали и ледени пързалки.

    Всеки унгарски треньор, който осигури олимпийски или световен шампион, получава по 3000 евро месечно до края на живота си.
    Орбан е направил разни работи, а ти я караш на тролски...



    Last edited by Имхотеп; 20.07.2019, 00:30.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Работещият модел на Виктор Орбан

      Това е Виктор Орбан, той прие нова конституция, съкрати броя на депутатите от 380 на 199.

      Одържави част от водещите фирми в комуналната сфера - ВиК и електроразпределителните дружества, намали цената на тока, водата и газа с 25 на сто, а за бизнеса с 11 на сто.

      Изплати много бързо дълга към МВФ в резултат на много добра данъчна политика и отваряне на икономиката на изток .

      Миналата година тържествено заяви, че Унгария не дължи нито цент на нито една финансова институция или чужда държава.

      Орбан успя да свали безработицата до 3,8 пункта, разкри 800 000 работни места и постигна най-ниска инфлация от 42 години насам.

      Привлече 1 млн. нови граждани от съседните държави.

      И Орбан е на път да направи Унгария 15 млн. души без да прекроява граници.

      Орбан обяви 2018 г. за година на унгарското семейство.

      Даде много преференции за младите семейства.

      Направи 6-годишен платения отпуск на майките, държавата дава за трето дете 33 000 евро, отделно предоставя нисколихвен жилищен кредит за същата сума.

      За осем години раждаемостта скочи с 46 на сто.

      Орбан предприе изключително мощно развитие на спортната база - инвестира 500 млн. евро в басейни, зали и ледени пързалки.

      Всеки унгарски треньор, който осигури олимпийски или световен шампион, получава по 3000 евро месечно до края на живота си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
        Разговор на Александър Симов с проф. Иво Христов за ситуацията в Украйна
        Ха-ха. Това е страхотна комбинация. А Болен Сидеров присъствал ли е на срещата?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
          НАЧАЛОТО НА ДОКТРИНАТА ПАНСЛАВИЗЪМ
          Голямата лъжа - "СЛАВЯНИ"
          Ние сме от най-панславянските държави, а масовия българин дори не знае какво е "панславинизъм".
          https://historybg.info/%D0%BF%D0%B0%...7%D1%8A%D0%BC/

          У нас думата "славяни" е внесена за пръв път от Паисий чак през 1758 година, когато отива до Сремски Карловци и копира за съжаление в историята си цели глави от книгата, пълна с фантазии на Мавро Орбини "Царството на славяните" - при това Паисий не е много грамотен както сам признава, не знае латински и копира от руския превод, който е изготвен пък по заповед на Петър Първи с включени допълнително на още доста измислици. Преди 1758 никой българин в България не е знаел, че е славянин и думата я няма в нито един документ. Ако видите български документ с думата "славянин" от преди 18-ти век той е просто фалшификат на 100%.

          Коментар


          • https://www.youtube.com/watch?v=rBHhchC0u-s
            Проф. Иво Христов: Администрацията на Тръмп гледа на Украйна като на куфар без дръжка

            Разговор на Александър Симов с проф. Иво Христов за ситуацията в Украйна и предстоящите избори там, успокоява ли се напрежението и има ли възможност Русия и Украйна да се спогодят, защо Коломойски обяви, че конфликтът в Донбас е „вътрешноукраински“, уморени ли са украинците от безкрайното противопоставяне, както и за раздаването на големите постове в ЕС, какво следва от процедурата и защо ЕС винаги си избира слаби лидери.

            Коментар


            • https://www.youtube.com/watch?v=qy0iEZ0cV1U
              Проф. Иво Христов: Преходът у нас започна като имитация на демокрация и завършва като карикатура...

              Разговор на Александър Симов с проф. Иво Христов за Карл Маркс и днешните му „читатели“ от десницата, за неговия култов лаф: „Преходът у нас започна като имитация на демокрация и завършва като карикатура на диктатура“ – наистина ли това, което прави Борисов е карикатурно, както и за срива на политическото ниво в българския парламент, и за демонстрациите в Грузия, опит за какво бяха вълненията там, кой стои зад тях, добре ли реагира Русия и какво още да очакваме в региона.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Само чета и се смея, понякога жена ми се сърди, но какво да направя. За аналния лизатор - не знам- пуска понякога едно към едно-копи-пастепостове от там. Но последните ми 2 поста са също от там, така че......... Но наистина не пиша- много са хард за мен и всичките псувни , ми идват повече
                Е как тогава понасяш средата на работното си място?

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Ей, Убавецъ! Не съм сигурен, че ти ще се справиш само с един от „тези получовеци”. За разлика от теб, на повечето тм, интелектът не им е никак чужд.
                  Е, за теб вече се изясни.

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • НАЧАЛОТО НА ДОКТРИНАТА ПАНСЛАВИЗЪМ

                    Голямата лъжа - "СЛАВЯНИ"

                    Никола Виденов

                    За пръв път думата славяни – в смисъла на етнос, влиза в политическа употреба през 1593 г., като дотогава „slavi” е всъщност -„sclavi" (означаващо роби от латински) и тази дума се използва във византийските извори.
                    Няма НИТО ЕДИН роден или чужд извор, който да говори за покръстването на два народа - т. нар. “славянски” и български, а се говори само за българи и български народ (за повече подробности виж в интернет “ Колко народа покръства Борис “ от Никола Църцаров). Няма византийски извор, в който при преговори да се сключва договор със “славяно-българска държава”, а винаги се говори за българи и България. Също така няма нито един чужд или наш извор в който да се споменава за ПРАбългари и ханове, а навсякаде се говори за БЪЛГАРИ и владетелят на българите.
                    Термина СКЛАВИ от византийските извори се е използвал от църковниците-хронисти в смисъл на “роби”, “светлокоси роби”, или “нечестивци”, с който са наричали не-изповядващите официалната християнска вяра - арианите. Според възрожденеца Марин Дринов, както и д-р Ганчо Ценов, славяните са всъщност траки. На подобно мнение застава и изследователя Йордан Табов. Интересен факт е, че антропологическите черти на т. нар. “славяни” и траките е смайващо еднакъв. Изследователите са на мнение, че след покоряването им от Рим, траките започват да бъдат наричани и “склави”, а част от тракийските племена се изтеглят на север и след векове нахлуват обратно на Балканския полуостров, но вече назовавани като “склави” (светлокоси роби) и “нечестивци” от църковниците-хронисти. Българската история от 866 г. когато се налага насилствено официалната верска доктрина на Византия (т. е. през 866 г. Борис провежда препокръстване) та чак до наши дни е била фалшифицирана от гръцките хронисти, българските и руски църковници, и чужди историци в по-ново време в услуга на панславизма.

                    https://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=...0d15bb54ed1fd371)

                    Отъ Момзеновата „Римска история“ се вижда, че римлянитѣ сѫ покорили най-първо Епиръ и Тесалия, а следъ тѣхъ Тракия, Македония, Дардания и Илирия, и че Епиръ и Тесалия .. Западни Български земи и Сърбия); за Тесалия свидетелствува записката отъ Мела отъ IX ия вѣкъ, спомената отъ Дринова и Иречека, която казва, че Омировитѣ Мирмидоняни, съ Ахилевса на чело (Тесалийци), едно време се казвали Мирмидоняни, а сега „болгаре“. Следователно, трѣбва да заключимъ, че името българи е било дадено тѣмъ, защото римлянитѣ, като сѫ ги покорили и разчистили съ династиитѣ имъ и съ всички хора, свързани съ властьта, които или сѫ избили или изпратили като роби въ Римъ, видѣли, че останало едно просто население, което не е имало нищо общо съ властьта, ето защо, тѣ го нарекли Bulgaris (простолюдие),но епирцитѣ и тесалийцитѣ, следъ като се погърчили, изгубили това име;

                    2) Че римлянитѣ, следъ като покорили Македония, Тракия и Дардания, дали това име и на тѣхнитѣ населения, които не сѫ се различавали отъ първитѣ, ето защо, ние виждаме, че Архиепископията „Първа Юстинияна“ носи титлата „всей Болгарии“;

                    3) Че македонцитѣ най-правилно сѫ приели името „болгари“ отъ bulgaris, което по-късно е усвоено и отъ църковнитѣ писатели и отъ руситѣ, а тракийцитѣ, по своето наречие, сѫ се нарекли „блъгаре“ или „българе“, а пъкъ Дарданцитѣ, споредъ наречието си, се нарекли „бугаре

                    ;3) Че македонцитѣ най-правилно сѫ приели името „болгари“ отъ bulgaris, което по-късно е усвоено и отъ църковнитѣ писатели и отъ руситѣ, а тракийцитѣ, по своето наречие, сѫ се нарекли „блъгаре“ или „българе“, а пъкъ Дарданцитѣ, споредъ наречието си, се нарекли „бугаре“;....

                    http://www.promacedonia.org/pamphlets/jurukov_1926.htm
                    Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                    Коментар


                    • ПОЛИЦИЯТА НА ИТАЛИЯ ОТКРИ ДВЕ РАКЕТНИ УСТАНОВКИ В СКЛАДА НА УКРАИНСКИТЕ НЕО-НАЦИСТИ

                      Дата на публикуване: 18 07 2019, 18:03
                      18 юли 2019-Нюз Фронт.

                      Операцията на антитерористичното звено на италианската държавна полицейска служба в Торино, благодарение на която беше открит оръжеен склад, принадлежащ на про-украинската нео-нацистка група от Торино, все още не е приключила.

                      В сряда, 17 юли, бяха намерени две ракетни установки, използвани за оръжие на МВ339, също доставени от италианските военновъздушни сили.





                      Ракетите са намерени в хангар близо до летище Вогера, където в беше открита френската ракета въздух-въздух MATRA, използвана от военните на Катар.
                      Според следователи, един от тримата арестувани искал да продаде ракетата за половин милион евро.
                      Цялата операция започна след действията на някои италиански бойци изповясващи екстремистка идеология, участвали във въоръжения конфликт в Донбас.
                      Търсенето е извършено от антитерористичното звено на италианската държавна полицейска служба в Торино, с участието на сапьорите и италианската армия, които сега пристъпват към анализ на откритите боеприпаси.

                      Коментар


                      • В сайта на бивол има инструмент за търсене в наплийкс, погледнах за мен/ друго егн не знам/ не откри нищо. Доколко е верен инструмента не знам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                          Знам от години clubpolitika.com. Те се отделиха от дир.бг и така започнаха. Ти кой си там? Аз отдавна не съм ходил там.

                          Прочее, пре-ника на еврейчето канадско Анал-лизатор аз го вкарах там. Дали не е тукашното "ванчески"?
                          Само чета и се смея, понякога жена ми се сърди, но какво да направя. За аналния лизатор - не знам- пуска понякога едно към едно-копи-пастепостове от там. Но последните ми 2 поста са също от там, така че......... Но наистина не пиша- много са хард за мен и всичките псувни , ми идват повече

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                            Аз си бачкам ама кат ми писне, поглеждам новите бисери на фоня които оправи АЕЦ-а и сега се е хванал пренаписването на историята , дигам си настроението и продължавам да върша трудови подвизи...
                            Разкажете повече моля за трудовите си подвизи?

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Това ако те интересува
                              Знам от години clubpolitika.com. Те се отделиха от дир.бг и така започнаха. Ти кой си там? Аз отдавна не съм ходил там.

                              Прочее, пре-ника на еврейчето канадско Анал-лизатор аз го вкарах там. Дали не е тукашното "ванчески"?

                              Коментар


                              • Радина Ралчева, мениджър в Corning Incorporated:


                                Вижте, макар да съм на вълна сарказъм, включително и по повод на данните от Националната агенция за приходите (НАП), всъщност положението е мега сериозно. Толкова е сериозно, че не разбирам повсеместното спокойствие, с което го приемате. Затова нека накратко ви обясня какви "прекрасни" неща могат да последват от тоталния хак на всички ни:


                                - могат да ви изнудват или да злоупотребят с достъпната чувствителна информация за вас. Примерно, отивате на интервю за работа и като преговаряте за парите, установявате, че нямате много поле за разговор, защото потенциалният ви работодател знае не само колко сте получавали в последните 10 години, ами и какво притежавате, половинката ви какво притежава, майка ви и баща ви и тн.

                                - може да се окажете горд притежател на пет фалирали фирми с 80 млн. задължения (примерно)


                                - може да де окаже, че имате да погасявате значителни по размер и разнообразни по произход кредити


                                - може изведнъж да станете престъпник, изявявал се не само на родна, но и на международна сцена и издирван от Интерпол. Мхм. Ей така, минавате някой паспортен контрол на някое летище със семейството и хоп - появяват се едни робокопи и сръчно ви арестуват, защото им излизате като издирван международен престъпник


                                - може да се окаже, че нямате нищо. Вчера сте имали дом, а днес нямате. Прибирате се един ден и виждате с изненада как изнасят имуществото ви, понеже домът ви има нов собственик. И той си има всички документи. Нищо, че вие нищо не сте продавали.


                                - може и банковите ви сметки да се окажат празни. Защото (разбира се, без да знаете) сте дали пълномощно на някой, който се е разпоредил с тях и ги е "изчезнал"


                                Убедена съм, че това не е всичко, което може да ви се случи в следствие на тоталния хак на държавата. Много по-кофти неща има сигурно още. Просто не мисля като болните мозъци, които биха използвали данните ви във ваша вреда. Но те са много изобретателни. Та, не знам, то сигурно не ви е важно това, понеже е лято и има узаки да се пие, но аз да си кажа.


                                #hubavoe и все по-хубаво става


                                Божидар Божанов, CEO в LogSentinel:


                                Какво точно могат да правят измамниците с изтеклите данни не мога да кажа, но с помощта на лоши нотариуси, недобри механизми за проверка или грешки на служители може да станат потенциални измами. Затова имам три препоръки, които са смислени по принцип, дори да няма изтекли данни:


                                - актвирайте известия (sms или имейл) за движения по банковата си сметка (чрез е-банкирането или в клон на банката си)


                                - активирайте известия (sms или имейл) за движение по имотните ви партиди в Имотния регистър


                                - активрайте известия за движение по партидите на ваши юридически лица в Търговския регистър


                                Не твърдя, че с изтеклите данни някой директно може да ви открадне фирма, имот или пари. Но измамниците са изобретателни. С тези известия, ако някой опита да злоупотребява, ще знаете навреме и ще можете да реагирате.


                                Любомир Аламанов, комуникационен експерт, SiteMedia Consultancy:


                                Нещата стават все по-зле. Оказва се, че сред изтеклите данни имало файл с хората, регистрирали се да пускат Държавното Тото по интернет. И вътре имало всичките им данни: номер на лична карта, кога е издадена, къде е издадена, имена, адрес, ЕГН и т.н.


                                Май и някои хора, които са се регистрирали онлайн за игри, и са си дали данните, също са уязвими. Може би хората от игрите, които предоставят данни на НАП, да проверят и да кажат дали е така. Дано да не съм прав за това. Над 100 000 човека имало, и всичките им данни по личните им карти Нали се сещате какво може да се направи с тези данни и с приятел нотариус? Или само с цветен лазерен принтер


                                Ситуацията вече не е ИТ проблем. Все едно е кой хакер какво е направил


                                Масовата публика не се интересува дали е младеж от Пловдив, хакер от Москва, дъртак от Минесота или организирана група от Тамбукту. Министрите пак се вторачват в изпълнителя, а по-големият проблем е другаде. Биг мистейк! За хората трябва да се мисли, първо за хората!


                                Струва ми се, че е добре да се направи следното:


                                • Анализ кои и какви данни са изтекли, от гледна точка на потърпевшите.


                                • Спешно да се оповести какво би могло да се случи с тези данни. Само с ЕГН може да се направят едни мизерии, но с пълните данни от лична карта може да се фалшифицират пълномощни.


                                • Управляващите да разпратят инструкции до нотариуси, банки, адвокатски кантори, брокери на недвижими имоти, фирми за бързи кредити, телекоми, институции, изобщо всички, които боравят с лични данни за търговски сделки. Да, не може да се спре търговския живот на страната. Но може


                                да се призоват всички към повишено внимание, особено на предоставени пълномощни.


                                • НАП веднага да предостави елементарен софтуер, където всеки да може да провери кои лични данни са станали публични. (сега има само сайта на Бивол, който доста добре опазва ЕГН-тата)


                                • Да се спрат всички лековати изказвания как нямало проблем с изтичането на данните. Хората не трябва да бъдат подвеждани и да не предприемат нищо. Ако утре вземат апартамента или банковите сметки на някого с фалшиво пълномощно, или изтеглят бърз кредит само по лична карта, кой ще е отговорен, че хората не са взели мерки?


                                • Масовата аудитория да бъде надлежно предупредена какво би могло да се случи с изтеклите данни.


                                • Масовата аудитория трябва да бъде информирана какво да направи. Например:


                                1. Да преценят дали да си сменят личните карти;


                                2. Да уведомят банки, счетоводители, брокери на имоти, телекоми, фирми за кредити и други да не приемат пълномощни;


                                3. Да сменят пароли, кодове и други, ако са на основата на изтеклите лични данни;


                                4. Да си сложат няколко степени на уведомяване – с пароли, смс-и, обаждане и каквото още е възможно;


                                5. Да си подменят електронните подписи, ако е необходимо.


                                • Ако трябва, да се помисли за временен мораториум на използване на пълномощни. Само съответният човек, със съответните си лични данни, да може да сключи сделка. Лични карти се подправят трудно, пълномощни се подправят лесно.


                                • Да се подготвят управленията на МВР, които издават лични документи, да приемат голям брой заявки, и то спешни.


                                • Може би да се помисли за намаляване на таксите. Защо да плащаме като за "загубена лична карта", след като я сменяме принудително?


                                Това са само някои от мерките, които могат да се вземат. Нито претендирам за изчерпателност, нито за уникалност. Ако управляващите измислят по-добри, само ще се радвам.


                                След като е сигурно, че документите на засегнатите хора са вън от опасност за нерегламентирано използване, тогава може да се мисли кой, защо и как го е направил. И какви мерки да се вземат, за да се намали шанса за повторение в бъдеще.


                                И да, след това ще се говори за оставки и последствия. Сега няма време. Някои мошеници може вече да дърпат кредити на ваше име.


                                Това е един от случаите, в които ще се радвам, ако не съм прав.

                                Коментар

                                Working...
                                X