IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    запознат ли си с творчеството на другаря тодор живков?

    Много мъдър беше другаря Живков. Мъдро ни водеше към светли бъднини..
    И другаря Борисов е много мъдър. И той мъдро ни води към светли бъднини.

    Как да не ни завиди разкапващия се Запад

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
      А партийната литература беше с много ниска цена - пропаганда - и е съмнително дали въобще е имало печалба от нея.
      С добри и здрави корици, но не високо качество на хартията и печата.
      запознат ли си с творчеството на другаря тодор живков?
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение

        Една справка по дело №/1990 г. за икономическата катастрофа на БКП установява, че за периода 1976-1989 г. от различни агенции и издателства „Партиздат”, издателството на БЗНС, на ОФ, издателство „Народна младеж“, „Народна просвета“ и агенция „София прес“ Тодор Живков е получил хонорар в размер на 1 895 009 лева. От тях е удържан данък ДОД 729 356 лева. Чистата сума е 1 165 652 лв. В справката не влизат авторските хонорари на първия секретар през периода 1956-1976 г., тъй като не са запазени документи.




        ПРОКУРОР: Когато са ви изплащали авторски възнаграждения, включително и по 50 000 лв. наведнъж, не ви ли е правило впечатление, че един хонорар за едно произведение, за един том от ваши доклади, речи и статии, колкото и проблемни и творчески да са, е много за един автор в НРБ?

        ЖИВКОВ: Не съм се замислял по този въпрос.

        ПРОКУРОР: Като сравните тези хонорари, които сте получавал само за определен том от 20 000 – 30 000 до 50 000 лв. със средната работна заплата на един български гражданин по това време какви изводи бихте направили?

        ЖИВКОВ: На този въпрос в момента не мога да ви отговаря. Нека си помисля и ако е възможно утре ще ви отговаря. При предишните разпити вие ми показахме една справка, от която е видно, че аз не съм внесъл всички тези хонорари в касата на ЦК, а значително по-малка част. Къде съм изпращал другата част от хонорарите сега не мога да кажа. Има много причини, които ме възпират сега да кажа, а и не мога да си спомня всичко. Тези пари ми се полагат, защото произведенията са се печатали от мое име, но изхождайки от положението, че всички тези материали са плод на колективен труд.
        Няма и не искам да ви отговоря на въпроса къде са тези пари.

        Средна рзботна заплата за периода от 1976 - 148 ,08 лв до 1989 -274,33 лв.
        Благодаря за документалното подтвърждение на поста ми по-долу.

        Коментар


        • Лавров звъни посред нощ на Путин:
          - Владимир Владимирович, Ангела Меркел е бременна!

          Путин:
          - Някой друг освен мен обвиняват ли?
          Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            -А когда будут анекдоты про ВВП
            то ги има и сега , ама не е в твой интерес ...

            Путин сънува Сталин, който му дава съвети как да направи реформата по-успешна:

            - Избий конкуренцията и боядисай Кремъл в синьо!
            - Защо в синьо?
            - Разбрано момче си, знаех си, че ще искаш да обсъдим само втората част...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
              хиените и лешоядите дълго обират костите на мъртвия бивол ...
              -А когда будут анекдоты про ВВП

              Коментар


              • хиените и лешоядите дълго обират костите на мъртвия бивол ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение

                  Една справка по дело №/1990 г. за икономическата катастрофа на БКП установява, че за периода 1976-1989 г. от различни агенции и издателства „Партиздат”, издателството на БЗНС, на ОФ, издателство „Народна младеж“, „Народна просвета“ и агенция „София прес“ Тодор Живков е получил хонорар в размер на 1 895 009 лева. От тях е удържан данък ДОД 729 356 лева. Чистата сума е 1 165 652 лв. В справката не влизат авторските хонорари на първия секретар през периода 1956-1976 г., тъй като не са запазени документи.




                  ПРОКУРОР: Когато са ви изплащали авторски възнаграждения, включително и по 50 000 лв. наведнъж, не ви ли е правило впечатление, че един хонорар за едно произведение, за един том от ваши доклади, речи и статии, колкото и проблемни и творчески да са, е много за един автор в НРБ?

                  ЖИВКОВ: Не съм се замислял по този въпрос.

                  ПРОКУРОР: Като сравните тези хонорари, които сте получавал само за определен том от 20 000 – 30 000 до 50 000 лв. със средната работна заплата на един български гражданин по това време какви изводи бихте направили?

                  ЖИВКОВ: На този въпрос в момента не мога да ви отговаря. Нека си помисля и ако е възможно утре ще ви отговаря. При предишните разпити вие ми показахме една справка, от която е видно, че аз не съм внесъл всички тези хонорари в касата на ЦК, а значително по-малка част. Къде съм изпращал другата част от хонорарите сега не мога да кажа. Има много причини, които ме възпират сега да кажа, а и не мога да си спомня всичко. Тези пари ми се полагат, защото произведенията са се печатали от мое име, но изхождайки от положението, че всички тези материали са плод на колективен труд.
                  Няма и не искам да ви отговоря на въпроса къде са тези пари.

                  Средна рзботна заплата за периода от 1976 - 148 ,08 лв до 1989 -274,33 лв.
                  Малко по обективно
                  Американските президенти също изкарват по-голямата част от богатството си чрез книги, речи и прочие мероприятия, интересни само заради факта, че са били на първата позиция в държавата си. Казано по-друг начин - злоупотребявайки с бившата си позиция. Нашите бивши ръководители просто са били пожизнено директори и не са можели да си позволят лукса да чакат уволнението.

                  Дано ви разведри малко:
                  https://www.youtube.com/watch?v=Cm5umtLlzIs

                  ....нещо, което и аз разбрах, току що:
                  Западен кореспондент питал Брежнев:
                  - Защо по време на прехода от социализъм към комунизъм няма какво да се яде:
                  Брежнев:
                  -Междувпрочем, никой не ви е обещавал да ви храни по пътя.



                  Питайте бе хора. Ама навреме.
                  Last edited by Tkilata; 29.09.2019, 20:54.

                  Коментар


                  • Пак не разбрахте защо ви припомням за първия сезон на трагикомедията "български социализъм: 1944 - 1989)"
                    Един милион лева са нищо в сравнение с милиардите, които са загубили и пропуснали да спечелят българите заради червената сган

                    Просто исках да си припомните как ви водеше за носа един полуграмотен селяндур заедно със сганта негови съселяни
                    Вторият сезон на трагикомедията "български капитализъм: 1990 - 2019)" е още по-трагикомичен

                    А последният сезон ще е само трагичен. Дерзайте
                    Last edited by barbaron; 29.09.2019, 20:30.

                    Коментар




                    • Една справка по дело №/1990 г. за икономическата катастрофа на БКП установява, че за периода 1976-1989 г. от различни агенции и издателства „Партиздат”, издателството на БЗНС, на ОФ, издателство „Народна младеж“, „Народна просвета“ и агенция „София прес“ Тодор Живков е получил хонорар в размер на 1 895 009 лева. От тях е удържан данък ДОД 729 356 лева. Чистата сума е 1 165 652 лв. В справката не влизат авторските хонорари на първия секретар през периода 1956-1976 г., тъй като не са запазени документи.




                      ПРОКУРОР: Когато са ви изплащали авторски възнаграждения, включително и по 50 000 лв. наведнъж, не ви ли е правило впечатление, че един хонорар за едно произведение, за един том от ваши доклади, речи и статии, колкото и проблемни и творчески да са, е много за един автор в НРБ?

                      ЖИВКОВ: Не съм се замислял по този въпрос.

                      ПРОКУРОР: Като сравните тези хонорари, които сте получавал само за определен том от 20 000 – 30 000 до 50 000 лв. със средната работна заплата на един български гражданин по това време какви изводи бихте направили?

                      ЖИВКОВ: На този въпрос в момента не мога да ви отговаря. Нека си помисля и ако е възможно утре ще ви отговаря. При предишните разпити вие ми показахме една справка, от която е видно, че аз не съм внесъл всички тези хонорари в касата на ЦК, а значително по-малка част. Къде съм изпращал другата част от хонорарите сега не мога да кажа. Има много причини, които ме възпират сега да кажа, а и не мога да си спомня всичко. Тези пари ми се полагат, защото произведенията са се печатали от мое име, но изхождайки от положението, че всички тези материали са плод на колективен труд.
                      Няма и не искам да ви отговоря на въпроса къде са тези пари.

                      Средна рзботна заплата за периода от 1976 - 148 ,08 лв до 1989 -274,33 лв.
                      Last edited by Jazabel; 29.09.2019, 20:29.
                      Где нет вопросов - всегда есть ответ.

                      Коментар


                      • А партийната литература беше с много ниска цена - пропаганда - и е съмнително дали въобще е имало печалба от нея.
                        С добри и здрави корици, но не високо качество на хартията и печата.
                        Last edited by R1a1; 29.09.2019, 19:13.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                          Въпросът с хонорарите на "автора" Тодор Живков за милионните партийни издания под негово име беше свободно разискван още тогава, при социализма.

                          Барбарона да си гледа работата.
                          Барбаронят както винаги търси под вола теле , и намира там едно и също ...

                          Коментар


                          • Въпросът с хонорарите на "автора" Тодор Живков за милионните партийни издания под негово име беше свободно разискван още тогава, при социализма.

                            Ето как:
                            "Партийната литература е издавана от името на партийния ръководител, например др. Т. Живков, обаче това не означава, че той е оригиналният творец на партийните текстове. Не, това би било политически неправилно, тъй като др. Т. Живков стъпва на учението на марксизма-ленинизма и множеството негови творци. Съответно, другари и другарки, доходите от продажба на тези книги отива в касата на БКП, ОФ и за международна помощ на дружествените страни".
                            Sic!

                            Барбарона да си гледа работата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

                              Нещо като договор да цитираш?

                              В Малта Горбачов отива като победена страна в Третата (Студената) Световна война. Като такъв, не е имал думата за нищо.................
                              хахахахах.....разсмя ме.
                              Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Ами ако е писал нещо ...
                                Ето и сметките на охранителят му,дето му търкал ушите!

                                Ясно е кой ще плаща после масрафа....

                                Извън скоростното подписване на договора за продължението на "Турски поток" през България със саудитския консорциум Arkad, включването на Русия в проекта по втория начин и кратките срокове за изпълнение, остава най-важният въпрос за този проект - ще печели ли България от него или не? Премиерът Бойко Борисов и министърът на енергетиката Теменужка Петкова на няколко пъти заявиха, че ползите за страната ще са транзитните такси, които "Газпром" ще плаща в следващите 20 години, но не казват нищо за разходите. А разгледан в детайли финансовата сметка въобще не излиза розова.

                                Очакваме над 9 млрд. лв. приходи през следващите 20 години
                                Невъзможно - договорените с "Газпром" постъпления са 6.81 млрд. лв.

                                Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                                Коментар

                                Working...
                                X