IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts




  • https://www.youtube.com/watch?time_c...Ses&featur e=emb_logo


    Глобалната сексуална революция:- унищожаване на свободата в името на свободата" на Габриеле Куби


    Агустин Лахе, експерт по политически науки, призова слушателите да говорят срещу офанзивата на ЛГБТИ, като каза: „Ние трябва да изведем масите на улицата срещу джендър идеологията.“ Лахе смята, че лявото е възприело проблема за пола и джендър идеологията като „политическа стратегия“, за да запази своите убеждения в публичното пространство“.
    Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

    Коментар


    • Boyan Chukov

      12 часа ·

      „Ние знаем, че войната между Полша и Германия е неизбежна. Ние сме длъжни систематично и енергично да се готвим за тази война. Сегашното поколение ще види как тази нова победа при Грюнвалд ще бъде вписана в аналите на историята. Но ние ще се сражаваме в този нов Грюнвалд вече под стените на Берлин. Нашият идеал е да „закръглим“ Полша с граници по Одер на запад и Neie в Lausitz (Лужица), да погълнем Прусия от Прегел до Шпрее. В тази война няма да вземаме пленници, в нея няма да има място за никакви хуманни чувства“.
      Източник: вестник Mosarstwowiecz (1930 г.) Полша. Написано е три години преди идването на власт на Хитлер.
      Справка: Битката при Таненберг или битката при Грюнвалд е решителното сражение между обединените сили на кралство Полша и Великото литовско княжество от една страна и Тевтонския орден от друга.

      Коментар


      • Boyan Chukov

        8 часа ·

        „Полският терор днес в Украйна е по-страшен откъдето и да е в Европа. Украйна се превърна в страна на гибел и отчаяние. Убийствата се множат. Украинци, германци, белоруси са изтезавани, осакатявани, над техните трупове издевателстват. Села и къщи се грабят, палят, взривяват. Инцидентите описани в официални публикации на германското правителство през 1921 г. надминават най-лошите картини, които можем да си представим“.
        Източник: книгата на професор Renе Martel «Les frontieres orientales de l`Allemagne» (Paris 1930) за полските рейдове в Горна Силезия през 1921 г.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
          Аз по принцип Грую не го чита, коментарите му съдържат много оценки и се държи обсебващо... днеска, опитах се да чета и спрях на второто изречение, но.....

          Но искам да кажа нещо, базова ценност на всеки един народ е безплатно, общедостъпно, качествено, образование... Това, което го имахме при социализма, Златния ВЕК който народа ни живя при Бай Тошо.

          Тогава през 90-те години, когато отиваше един нашенски ученик 6-ти клас в Пиндостан, той спокойно можеше да завърши 12-ти пиндоклас с отличие... Прочути са познанията на пиндосите по география, история.... Някой да е чул пиндос да вземе златен медал на олимпиада по математика да кажем...

          Повтарям пак с големи букви безплатно, общедостъпно, качествено, образование до 12-ти клас. ТОВА е единствения начин да бъде разкрит генетическия потенциал на народа ни... Няма как да се случи НОРМАЛНОТО Гаусово разпределение в областа на такава чувствителна социална сфера като образованието... ако е унищожено общинското образование, а съществува само скъпоплатено частно образование, до което имат достъп внуците на Бойко, Николай Банев, Ветко Арабаджив, Васко Божков и други знайни и незнайни герои на капитализма...

          ДЪРЖАВАТА трябва да осигури достъп до образованието на всички деца, да бъдат осигурени достатъчно стрелби по мишената. Тогава и само тогава ще бъдат открити нашите български учени... Защо при социализма имаше толкова много Златни олимпийски медали, а при капитализма няма и никога няма да има Златни олимпийски медали!!!

          Няма как!!!, народа ни е обречен, Европейското робство е много по-жестоко от турското... народ преживял 500години турско робство, ще бъде затрит за 50 години Европейско робство. Европейското робство унищожава Бога в човека!
          За образиванието не си прав в някои аспекти.
          Не е вярно че няма пиндостанци со златни медали по математика. Чисто статистически, нищо че според мен те са приходящи пакистанци примерно.
          Нашето образование БЕШЕ на много високо академично ниво което е добре за проявяване на таланта в самата образователна система.
          На запад е на ниско ниво, ама за талантливите има специализирани училища ама не като нашите за бавноразвиващите.
          И там е индивидуален подход платен естествено и всеки се натиска да ходи там от цял свят привличат гениите и се самовъзпроизвеждат.
          Другите не е нужно да са умни - те трябва да са обикновени работници, които да работят и да не задават въпроси (да нямат пипе за това).
          Ние произвеждаме мрънкачи - хора с претенции за жалост вече без особено покритие. На това отгоре ни управляват кратуни удобни на запада - т.е да ни превърнат в рая, работна класа без да мрънка. Ние влязохме в богатото семейство ама ни е отредена ролята на прислуга в обора. Правят ни роби като афроамериканците ама методите са други - не толкова показно насилствени
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Аз по принцип Грую не го чита, коментарите му съдържат много оценки и се държи обсебващо... днеска, опитах се да чета и спрях на второто изречение, но.....

            Но искам да кажа нещо, базова ценност на всеки един народ е безплатно, общедостъпно, качествено, образование... Това, което го имахме при социализма, Златния ВЕК който народа ни живя при Бай Тошо.

            Тогава през 90-те години, когато отиваше един нашенски ученик 6-ти клас в Пиндостан, той спокойно можеше да завърши 12-ти пиндоклас с отличие... Прочути са познанията на пиндосите по география, история.... Някой да е чул пиндос да вземе златен медал на олимпиада по математика да кажем...

            Повтарям пак с големи букви безплатно, общедостъпно, качествено, образование до 12-ти клас. ТОВА е единствения начин да бъде разкрит генетическия потенциал на народа ни... Няма как да се случи НОРМАЛНОТО Гаусово разпределение в областа на такава чувствителна социална сфера като образованието... ако е унищожено общинското образование, а съществува само скъпоплатено частно образование, до което имат достъп внуците на Бойко, Николай Банев, Ветко Арабаджив, Васко Божков и други знайни и незнайни герои на капитализма...

            ДЪРЖАВАТА трябва да осигури достъп до образованието на всички деца, да бъдат осигурени достатъчно стрелби по мишената. Тогава и само тогава ще бъдат открити нашите български учени... Защо при социализма имаше толкова много Златни олимпийски медали, а при капитализма няма и никога няма да има Златни олимпийски медали!!!

            Няма как!!!, народа ни е обречен, Европейското робство е много по-жестоко от турското... народ преживял 500години турско робство, ще бъде затрит за 50 години Европейско робство. Европейското робство унищожава Бога в човека!
            Last edited by Макс; 21.01.2020, 22:15.

            Коментар


            • Правительство Мишустина в фотографиях
              https://www.vedomosti.ru/politics/ga...v-fotografiyah

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Ми те и там се въдят от социала, а не от семейното подоходно облагане, щото онези на запад са още по-зле и считат, че щом се е родило нещо, то трябва да му се дава, дава и дава. Очаквам скоро да отделят пари и за повишаване на популациите на хлебарките, щото и те са животинки така, един вид, пък и ако ги изпържиш, стават за храна и могат да решат проблема със световния глад.

                даването на пари на калпак е абсолютно безпредметно, ама абсолютно безпредметно, поне в този случай, освен ако не се дават до трето дете, а след трето дете да се отнемат, но това е дълга тема. давам ти веднага пример с мен - аз имам близначки - като се родиха, държавата ми даде 3000 лева - дават се на всички с близнаци - по 600 кинта на дете (щото ако едното дете ти е второ, то и другото го броят за второ, независимо дали е първо или трето) при раждане и още по 100 лева на месец на дете за първата година. Срещу това обаче държавата отне на жена ми втората година платено на 90% майчинство (по 2000 на месец), щото ако се бяха родили децата едно след друго щеше да и даде 2 години по 90% от заплататаѝ, но понеже са близнаци, няма - броят се за едно дете Та реално държавата ме набута, затова че имам близнаци с едни 20К+ лева още от раждането им. Отделно от това, понеже съм богат, държавата не дава на децата ми детски - по 75 кинта на дете или 1800 кинта за двете на година, т.е. ощетила ги е с едни оше 32К+ лева за 18. Срещу това държавата има "семейно подоходно облагане", с което ми връща 40 лева на.... година Е, няма такава пародия!

                Значи хем ме наказва, че имам близнаци (късмет, така са се родили), хем ги наказва тях с липса на детски, щото родителите им са богати, а в същото време родителите им заделят по едни 2000+ лева всеки месец за данъци и осигуровки на "тази държава", отделно вскакви акцизи и ДДС-та. Ми щото сме "богати" - бахти умрялата работа. Мен с тези 3000 лева в началото за близнаци не можеш да ме купиш и да ме накараш да имам повече деца, но със семейно подоходно облагане, при което ми връщат 25% от ДОД на дете, който плащам всеки месец, ще ме замислят - не казвам, че това би ми било основен критерий, дори и сега мога да си позволя трето дете, но не и сподобна курвенска политика на държавата спрямо работещите и внасящи в системата пари. Другото е пунта мара - па путин, па тръмп, па ким чен ун или който и да е друг бастун
                Ами ти можеш да си ги гледаш децата ще си плащаш за това че ги имаш.
                Онея на социал нямат възможности да ядат камо ли да ги гледат и затова ще им даваме да ги гледат.
                И детската градина ще им е безплатна, и учебниците, че и стипендии им даваха дискриминационно.
                Малоумна работа - ама такъв е живота. възпроизвеждат се бедните и простите, че и шеф на държавата ни последните 10г все прости, че и преди това "преводач"
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар




                • Коментар


                  • https://www.you-books.com/book/S-Hjn...razuvaneto-Na-

                    Разделението между духовна и светска власт. В течение на историята на Запада отначало църквата, а впоследствие многото църкви съществуват отделно от държавата. Бог и кесар, църква и държава, духовна и светска власт съставляват доминиращия дуализъм в западната култура. Религията и политиката са така отчетливо разделени само в индуистката цивилизация. В исляма бог е и кесар; в Китай и Япония кесарят е бог, в православната църква Бог е младшият партньор на кесаря. Това разделение и постоянно възпроизвеждащите се стълкновения между църква и държава, които са типични за западната цивилизация, не съществуват в нито една друга цивилизация. Разделението на властите е допринесло неизмеримо много за развитието на свободата в западните общества.

                    Принципът на правото. Представата за централната роля на правото в името на цивилизованото съществуване е наследена от римляните. Средновековните мислители разработват идеята за естествено право, в съответствие с която монарсите е следвало да упражняват своята власт, а в Англия се формира традицията на обичайното право.


                    Ислямското възраждане

                    Докато азиатците стават все по-агресивни в резултат от икономическото си развитие, по същото време мюсюлманите масово се обръщат към исляма като към източник на идентичност, смисъл, легитимност, перспектива, сила надежда, която е резюмирана в лозунга „Единственото решение е ислямът“. По своите мащаби и по дълбочината си това ислямско възраждане представлява крайният етап в приспособяването на ислямската цивилизация към Запада, опит да се намери „решение“ не в западните идеологии, а в исляма. Той олицетворява приемане на модерността, отхвърляне на западната култура и връщане към исляма като към напътствие за живот в модерния свят. Както заяви през 1994 г. един висш саудитски държавник, „внесеното от чужбина е хубаво, доколкото се ограничава до лъскавите предмети и до високите технологии. Но внесените отвън непонятни социални и политически институции могат да бъдат смъртоносни — питайте за това иранския шах… За нас ислямът не е просто pелигия, а начин на живот. Ние в Саудитска Арабия искаме да се модернизираме, но не и да се позападним“.
                    Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      И този пост четох, дай нещо друго
                      И какво разбра? Да ти е известна тази личност?



                      Това е Хасан ал-Банна,страстен почитател на Хитлер-нац.Социалист

                      [QUOTEПрез 1928 г., заедно с шестима работници от дружеството на Суецкия канал, той организира „Мюсюлманско братство“, за да разпространява ислямски морални идеи и да подкрепя благотворителни мероприятия, както и да се бори срещу капиталистическата експлоатация и западният ''упадък'!][/QUOTE]

                      В Исляма тече Възраждане/чети Хънтингтън/

                      Коранът се дели на две части: С мекински сури/глави/и медински-радикални/вонственият Ислям!

                      В случая с Либия Сауди Араби е на страната на добрите


                      А САЩ си имат доктрина след Кулите и си я спазват! За разлика от левичарският Запад!

                      Това не е ясно на М,Халаф! И се балтави/обърква/!
                      https://www.youtube.com/watch?v=QwkznNILLXw

                      Демокрация в тези общности е "кауза пердута" без Реформация,,както в Европа!
                      Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Аха щото в другите западни страни като няма такава помощ рязаните не се въдят и то с по-големи темпове нале....

                        п.п.
                        Идеята на това е че те така или иначе рязаните се въдят , поне да се стимулират и останалите ...
                        Ми те и там се въдят от социала, а не от семейното подоходно облагане, щото онези на запад са още по-зле и считат, че щом се е родило нещо, то трябва да му се дава, дава и дава. Очаквам скоро да отделят пари и за повишаване на популациите на хлебарките, щото и те са животинки така, един вид, пък и ако ги изпържиш, стават за храна и могат да решат проблема със световния глад.

                        даването на пари на калпак е абсолютно безпредметно, ама абсолютно безпредметно, поне в този случай, освен ако не се дават до трето дете, а след трето дете да се отнемат, но това е дълга тема. давам ти веднага пример с мен - аз имам близначки - като се родиха, държавата ми даде 3000 лева - дават се на всички с близнаци - по 600 кинта на дете (щото ако едното дете ти е второ, то и другото го броят за второ, независимо дали е първо или трето) при раждане и още по 100 лева на месец на дете за първата година. Срещу това обаче държавата отне на жена ми втората година платено на 90% майчинство (по 2000 на месец), щото ако се бяха родили децата едно след друго щеше да и даде 2 години по 90% от заплататаѝ, но понеже са близнаци, няма - броят се за едно дете Та реално държавата ме набута, затова че имам близнаци с едни 20К+ лева още от раждането им. Отделно от това, понеже съм богат, държавата не дава на децата ми детски - по 75 кинта на дете или 1800 кинта за двете на година, т.е. ощетила ги е с едни оше 32К+ лева за 18. Срещу това държавата има "семейно подоходно облагане", с което ми връща 40 лева на.... година Е, няма такава пародия!

                        Значи хем ме наказва, че имам близнаци (късмет, така са се родили), хем ги наказва тях с липса на детски, щото родителите им са богати, а в същото време родителите им заделят по едни 2000+ лева всеки месец за данъци и осигуровки на "тази държава", отделно вскакви акцизи и ДДС-та. Ми щото сме "богати" - бахти умрялата работа. Мен с тези 3000 лева в началото за близнаци не можеш да ме купиш и да ме накараш да имам повече деца, но със семейно подоходно облагане, при което ми връщат 25% от ДОД на дете, който плащам всеки месец, ще ме замислят - не казвам, че това би ми било основен критерий, дори и сега мога да си позволя трето дете, но не и сподобна курвенска политика на държавата спрямо работещите и внасящи в системата пари. Другото е пунта мара - па путин, па тръмп, па ким чен ун или който и да е друг бастун
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Ъхъ, и така развъди всякаква рязана сган, че си е евала дедовия, та чак му се наложи да строи най-голямата джамия в Европа! Даването на пари на калпак е доказано неефективен метод, създава само нискообразовани примати, като нашите тъмнозелени - единственият работещ метод е семейното подоходно облагане, но за такова трявбат политици с топки, а такива няма нито у нас, нито в Русия
                          Аха щото в другите западни страни като няма такава помощ рязаните не се въдят и то с по-големи темпове нале....

                          п.п.
                          Идеята на това е че те така или иначе рязаните се въдят , поне да се стимулират и останалите ...
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                            – Преди няколко дни Владимир Путин обяви кардинални промени за справяне с демографската катастрофа, които намериха широк отзвук не само в Русия, но и у нас.

                            – Стратегията на Путин според относително е успешна. Наричат я „Изход от демографския капан” и нейни основни компоненти са борбата с бедността, поддръжката на семейството и увеличаването на раждаемостта, които Путин пряко свързва със съдбата на Русия.

                            И знаете ли, че за това ще се влагат годишно 7,3 милиарда евро! Парите за раждане на първо дете в семейството ще се дават със задна дата: 467 хил. рубли, или 6700 евро, за две деца – общо 8800 евро, за трето – още 6400 евро.

                            Сумарно като „Матерински капитал” семейството може да получи повече от 1 млн. рубли, това са 14 300 евро.
                            Ъхъ, и така развъди всякаква рязана сган, че си е евала дедовия, та чак му се наложи да строи най-голямата джамия в Европа! Даването на пари на калпак е доказано неефективен метод, създава само нискообразовани примати, като нашите тъмнозелени - единственият работещ метод е семейното подоходно облагане, но за такова трявбат политици с топки, а такива няма нито у нас, нито в Русия
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              И аз искам у КГБ-то бе. Белким ме пуснат у некой борд, примерно в борда на Плейбой
                              Искаш, ама сам си изгори легендата "българина" дето му казваш
                              Пада ти цената на газта, пък той в отговор - Чакай да фалира Русия - да си мислил у кагибету им тряят по-умни
                              Last edited by satz; 21.01.2020, 12:23.

                              Коментар


                              • – Преди няколко дни Владимир Путин обяви кардинални промени за справяне с демографската катастрофа, които намериха широк отзвук не само в Русия, но и у нас.

                                – Стратегията на Путин според относително е успешна. Наричат я „Изход от демографския капан” и нейни основни компоненти са борбата с бедността, поддръжката на семейството и увеличаването на раждаемостта, които Путин пряко свързва със съдбата на Русия.

                                И знаете ли, че за това ще се влагат годишно 7,3 милиарда евро! Парите за раждане на първо дете в семейството ще се дават със задна дата: 467 хил. рубли, или 6700 евро, за две деца – общо 8800 евро, за трето – още 6400 евро.

                                Сумарно като „Матерински капитал” семейството може да получи повече от 1 млн. рубли, това са 14 300 евро.

                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X