IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Brexiteer complains he has to wait in queue at EU airport: ‘This isn’t the Brexit I voted for’


    ‘I didn’t vote to stand in a queue for over an hour [while] some jobsworth checks our passports’

    “I'm afraid it is exactly what you voted for. You were told by Remainers that this would be the consequence, but you dismissed their warnings as #ProjectFear,” she wrote in response to the tweet.
    Last edited by Minka; 14.02.2020, 17:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tomy Разгледай мнение
      ...

      И стига с тоя сорос, той е от вашите ! Сорос подкрепя левичарите, демократите, а републисанците и десните като Орбан го гонят отнсякъде!

      Между впрочем и джендърството, което сорос подкрепя е първа цел на цялото ляво-доциалистическо движение в Европа.
      Малко факти относно горното https://www.capital.bg/politika_i_ik...dut_stanishev/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        ЖАЛБИТЕ НА МАЙКИТЕ
        Е, ще ти г о кажа право в очите!
        На какво прилича това!

        Та нима, вие господине, не знаете за обстоятелството, че тук е пълно с хора, които още не могат да прежалят факта на свалянето на фесовете от главите им.
        Вие не държите ли сметка за техния емоционален свят!

        Онези подли двуличници, които дойдоха тук за тяхна лична изгода и заради техен личен интерес, лукаво ни подхлъзнаха със зорлемно хързулване на нЯква проклета свобода! А как хубаво си поминувахме под благата и шербетна сянка н а Падишаха!

        Не, не и не! Ние заставаме твърдо зад това, че нашият народ е трябвало да прояви мъдрост и стоицизъм и да изчака още поне 70, а най-добре направо 110 години, но да получи независимост от вярното място.

        Трябва категорично да се противопоставим на схващането, че историята е това, което е!
        С волята си да превърнем историята в това, което тя трябва да бъде!

        Last edited by nachev; 14.02.2020, 17:37.

        Коментар




        • ХАйде и нещо от фейсбука

          ЖАЛБИТЕ НА МАЙКИТЕ
          "И жените ме спираха да ми разказват тъгите си. Те плачеха и се удряха в гърдите, а аз не можех никак да им помогна."
          Макгахан
          І
          Чужденецо милостиви,
          бог ли те прати при нас,
          наште мъки зли, горчиви
          да ти кажем в тоя час?
          Виж ти нашите неволи,
          как лейм сълзи като град,
          как сме болни, как сме голи,
          как умираме от глад!
          Аз бях майка с три дечица
          като ангели наглед,
          имах щерка хубавица,
          мила като майски цвет.
          Имах къща, имах стреха,
          тих прекарвахме живот,
          трудът беше ми утеха
          и децата ми - имот.
          Но дойдоха зли душмани!
          Чужденецо, аз видях
          тук децата си изклани
          и дома си в дим и прах.
          И останах да чернея
          тук без хляб и без въртоп,
          и се чудя как живея
          в този свят, тоз черен гроб!
          ІІ
          Ти дойде да ни обидиш
          (харен гледаш се човек),
          ох, тез рани, що ги видиш,
          имат ли, кажи ми, лек?
          Чужденецо, обади ми
          нейде мислят ли за нас?
          Ох, това, що тук търпиме,
          има ли го и по вас?
          Кой дойде да обезчести
          челядта ви там пред вас,
          да отрови, озлочести
          живота ви в един час?
          Имал ли си щерка млада
          и която ти видя
          в кръв обляна като пада?...
          Имал ли си ти деца?
          Дали нявга ги изгуби,
          както ги изгубих аз?
          Знайш ли как се мъчи, скуби
          майчинто сърце у нас?
          Има ли и там да палят,
          да убиват, да пленят,
          черкви божии да калят
          и селата да горят?
          Болни в гроба да заравят,
          старци живи да пекат,
          трудни майки да разпарят,
          та деца им да секат?
          И по вашите чужбини
          мъка има ли такваз?
          Чужденецо, обади ни
          турци има ли по вас?
          Иван Вазов
          Last edited by v_tin; 14.02.2020, 16:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            След сритването с руснаците по повод на Либия и Сирия, склонен бях да очаквам някакъв маньовър на Таийп Ердоан в посока САЩ. Максимата за интересите и приятелите я знаем. Обаче, той е непреклонен или поне иска да си мислим така.
            Този човек се опълчва на целия свят.
            Враг пред портите.
            Ердоган: Анкара никога няма да остави свещения град Ерусалим на милостта на окупационното израелско правителство


            Ердо е бясното куче на Мала Азия

            Чудя се кога ще им писне едновременно на Руснаците и Американците и ша бият ръка по казуса.....едните ще му отрежат пазара за туризма и ширпотребата а другите ще му врътнат една валутна спекулация и ще го оправят ....
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • След сритването с руснаците по повод на Либия и Сирия, склонен бях да очаквам някакъв маньовър на Таийп Ердоан в посока САЩ. Максимата за интересите и приятелите я знаем. Обаче, той е непреклонен или поне иска да си мислим така.
              Този човек се опълчва на целия свят.
              Враг пред портите.
              Ердоган: Анкара никога няма да остави свещения град Ерусалим на милостта на окупационното израелско правителство

              Коментар


              • Как германците и американците измамиха целия свят

                Коментар


                • Огнен ад: когато изравниха Дрезден със земята

                  На 13 февруари 1945 година Дрезден е изравнен със земята, 25 000 души загиват в огнения ад. Тежките бомбардировки на съюзническите сили изпепеляват почти до основи един от най-красивите градове на Германия. Вижте:

                  Смъртта идва от въздуха
                  • 13 февруари 1945 година: 245 британски бомбардировача "Ланкастър" поемат курс към Дрезден. В 21:45 вечерта градът край Елба е огласен от воя на сирените. Ужасът на следващите часове е неописуем.
                  I taka нататък, който иска може да погледа снимки, всъщност да излезе на 10-20 км от града където живее и ще види същите неща като на снимките

                  Коментар


                  • Току-що при мен пристигна по куриер поща. Голям, респектиращ плик, с готически шрифт на лицето е отпечатан адресът на някакво заведение в Париж, отзад на фона се забелязва Айфеловата кула. Има малка снимка - Усмихнати, кротко надигат чаши кафе... кои мислите - Делон и Белмондо!

                    Вътре намирам едно писмо. Отпечатано е на луксозна и много дебела хартия, с воден знак и от нея са разнасят благовония.
                    Отгоре написано Окръжна опорка!
                    В текста се акцентира, че по отношение на ситуацията в Русия следва де с е чете и разпространява само информация, която е взета от сайта на Левада Центр! Подписано е от някакъв си "богоебец. Нямам представа кой е, но всичко стои много монументално.
                    Изпълнявам опорката веднага, както и трябва д а си бъде. Кво намирам: Роль Владимира Путина после 2024

                    В едно представително за Русия социологическо допитване е търсен отговор на въпроса:
                    В каква роля искате да видите В.Путин след завършването на неговия мандат през 2024 г.
                    Некомфортно ми е да разпространявам пропаганда, вижте си го сами там ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Лишь чуть более трети россиян (35%) доверяют сейчас президенту Владимиру Путину[
                      Важнее то, что в Болгарии етот % почти в двое больше гъй гъй гибридка
                      И още по-важното: - в Болгарии налоги неплатим! Освобождение брат!
                      Last edited by satz; 14.02.2020, 14:29.

                      Коментар


                      • По повод на споменатата одеве 1916 г. и дърлянето заради това, че Мексико не било пострадало териториално, сетих се за една много симпатична история.
                        По онова време прочутият разбойник Панчо Виля и неговата банда нападат САЩ и завзема гр. Кълъмбъс. За да го отблъсне и залови след него е изпратен ген. Пършинг с голяма войска - 10 - 12 хил. човека. Имал артилерия и дори самолети на свое разположение. Забравил съм подробностите. Преследването продължава повече от година, но не успява. Имаше много картинни описания за това как Панчо се е подигравал с преследвачите си в прахоляците на Северно Мексико и Ню Мексико.

                        Не можах да ви намеря сгоден линк, ей-тука има някакъв гугъл преведен.
                        ТУК

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                          Натискаш се за урок по алтернативна история гледам
                          Амиииииииииии защо не, да видим и другата страна на монетата, най вероятно говедарите са влезли в долуцитираните провинции за да защитят правата на туземците и животните

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Може ли да ни припомниш историята на тексас, че сме в неведение. ИЗвинявам се , видях че марков я е намерил, но ти ако имаш някаква друга каквато и да е тя , може да я споделиш с нас
                            Натискаш се за урок по алтернативна история гледам
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tomy Разгледай мнение

                              Така де, а дано разбереш какви глупости каза за Мексико и Техас. Защото историята на Тексас е почти като нашата.
                              Може ли да ни припомниш историята на тексас, че сме в неведение. ИЗвинявам се , видях че марков я е намерил, но ти ако имаш някаква друга каквато и да е тя , може да я споделиш с нас
                              Last edited by v_tin; 14.02.2020, 13:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tomy Разгледай мнение

                                Верно ли бе !
                                Аз пък все виждам как цитирате Вазов и пропускате именно неговто отвращение към завоевателите мурзилки в по-късните му творби!
                                Пак си в грешка - аз до сега Вазов никога не съм цитирал за разлика от теб и себеподобните ти....и то точно извадково го цитирате.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X