IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    Не, Ванка!
    Говорим за защитници на най-изостаналата..........дневниците но М. и кореспонденцията, за залавянето му!
    Сложна е тя!
    Понеже си приятел,би ли обърнал внимание на това? Но прочети го внимателно....задълбочено....

    http://www.mak-bg.eu/content/otks-ot...kherman-khoppe

    Изгглежда,че са прави Платон/Аристотел за демокрацията! Припомняне...

    .Демокрацията възниква,”когато бедните победят и едни от хората на другите партии избиват ,други изгонват,а на останалите предават равни права навласт и управление! Аристотел смята демокрацията за неправилен вид устройство? Защото, макар да е управление на мнозинството (народа), то се извършва от безимотните и винаги в техен интерес, при което богатствата бързо ще бъдат пропилени и завистта ще бъде преграда към тези, които могат да имат. .

    При най-добрия вид държавно устройство пише Аристотел гражданин се оказва този, който е способен и желае да се подчинява на закона и да осъществява власт, имайки предвид живот, съобразен с изискванията на добродетелите


    .Основа на римското право е взета от бита на малкият римски народ тогава- римляните са прогонили Тарквиниите, премахнали са царската институция и на нейно място са поставили тази на консула. При това властта на консула е била ограничена по два начина – първо, чрез изборност и едногодишен мандат без право на преизбиране за поне няколко години напред, и, второ, чрез разделянето й на две – така че всеки от консулите-колеги да ограничава властта на другия. Същото се е отнасяло и за по-низшите магистратури.

    И така, към края на VІ в пр. Хр., както гласи традицията, римският народ е дал доказателство за свободолюбието си и гаранция за бъдещата си свобода по два начина – като унищожил монархията в момента, когато тя вече заплашвала да се превърне в деспотия, и като учредил сменяема изпълнителна власт, чийто избор зависел от събранието на всички граждани.



    Освен това римляните направили необходимото, за да ограничат и властта на патрициите, чието съсловие заплашвало да превърне държавата в олигархия...

    Всъщност...американската конституция на бащите-основатели е на същият принцип!

    Както впрочем също и в Търновската конституци
    я! Маргиналите са изключени!
    Last edited by vanevski; 08.03.2020, 23:31.
    Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

      Ето...първия...


      .Един от най-популярните социалисти на 20-те и 30-те социалистът Бърнард Шоу предлага газови камери за непригодните десетилетие преди Националните социалисти Хитлер, Гьобелс, Хес и др. да реализират такива проекти в концлагерите на Хитлеристка Германия. Бърнард Шоу до скоро беше единственият човек с Оскар и Нобелова награда. Той е популярен драматург и писател, член на известното социалистическо Общество Фабиан, основано през 1884г. в Лондон. В 20-те и 30-те Шоу става известен защитник на националния социалист Хитлер и фашиста Мусолини.


      Не, Ванка!
      Говорим за защитници на най-изостаналата, най-примитивната, най-задрямалата империя от края на 19-т и век.
      Типично в твой стил, ти пак прехвърчаш от клон на клон!
      Нерде Ямбол, нерде Стамбул!
      Къде отиде при Шоу, Хитлер и Мусолини?!
      Аз знам з аШоу от теб, доколкото ти учтиво и напоително ни известяваш Н- н а брой пъти за всичко, което ти е направило впечатление!
      Благодаря, попълних си познанията!

      Искам и аз да т е известя за нещо!
      Кое е името н а друг голям привърженик и почитател на Мусолини?
      Между двамата е водена голяма кореспонденция, която и до ден днешен не е открита (а може би старателно се крие).
      Изненада! Вие англо-саксонците нали много си падате по изненадите!

      Името е Уйнстън Чърчил!
      Бил е батко на Мусолини, но открито му се е възхищавал. ДДо някое време, де! После е станало баш неприлично.
      А какви неща се говорят за изчезването на дневниците но М. и кореспонденцията, за залавянето му!
      Сложна е тя!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Аз знам още няколко имена, които се навъртат тук из форума, които ще подкрепят ентусиазирано Кириак Стефчов и ще застанат самоотвержено до него

        Да ги обаждам ли
        Ето...първия...


        .Един от най-популярните социалисти на 20-те и 30-те социалистът Бърнард Шоу предлага газови камери за непригодните десетилетие преди Националните социалисти Хитлер, Гьобелс, Хес и др. да реализират такива проекти в концлагерите на Хитлеристка Германия. Бърнард Шоу до скоро беше единственият човек с Оскар и Нобелова награда. Той е популярен драматург и писател, член на известното социалистическо Общество Фабиан, основано през 1884г. в Лондон. В 20-те и 30-те Шоу става известен защитник на националния социалист Хитлер и фашиста Мусолини.


        Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          И СЕГА ГИ ИМА-
          ,,Тук се хортува срещу негово величество Султана. Аз излазям”
          Кириак Стефчов / ,,Под игото”/ ..
          Аз знам още няколко имена, които се навъртат тук из форума, които ще подкрепят ентусиазирано Кириак Стефчов и ще застанат самоотвержено до него

          Да ги обаждам ли

          Коментар


          • И СЕГА ГИ ИМА-
            ,,Тук се хортува срещу негово величество Султана. Аз излазям”
            Кириак Стефчов / ,,Под игото”/ ..
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • А специално за любителите на чалми, фесове, броеници, шербет, пилаф, евнуси, хареми, кадъни, везири, падишаси, ходжи - едно специално посвещение:


              Г-не, днешният век е век на свободата и равноправието на всички народности. Днес всеки притеснен и потиснат, всеки, комуто тежат робските синджири на врата и който носи жалостното и срамно име роб, е напънал всичките си сили - и нравствени, и физически - и търси случай да отърси от себе си по какъвто и начин да би било робското тегло, да разкъса робските вериги и да отстрани далеч от себе си името роб. [Всеки] иска да живее свободно и да се наслаждава на божията природа, [всеки] иска да бъде човек. Роби сме и ние българите. В нашата татковина върлуват турски разбойници и еничери и нашите долини ечат от робски въздишки и охкания. Но и ние търсим случай да разкъсаме роските вериги, да изгоним далече от земята си турските кеседжии, да подигнем и изградим храма на първата свобода и да дадем всекиму своето.

              Левски до богат българин във Влашко
              6.10.1871 г.

              Коментар


              • Известно време при мен беше "сървиз ънавейлъбъл"?? Продължавам постинга:




                и той (Левски) бил казал в тяхно присъствие нещо такова!

                От историческа и научна гледна точка това е несъстоятелно. Би заслужавало коментар, при условие че са посочени хора, имена, място, повод, обстоятелства, собственоръчни декларации, неподлежащи на съмнение, контекст.
                Начинът на построяване на изложението и използваните думи по-скоро подсказват, че става въпрос за някаква етична притча, да не използвам по-неглижиращата дума "приказка". В смисъла н а народна приказка.

                Истинаната е, че това не е документ, а е по-скоро възпитателна приказка за приспиване на деца, които се възпитават в патриотичен дух. Трябва да признаем, че в думите на З. Стоянов има определена истина в принципен план, но това не са думи на Левски.
                Човешкото поведение, да не говорим за колективни субекти, да не говорим за политически субекти, да не говорим за империи, е доминирано от съображения за интерес и егоизъм. Така стоят нещата при вида човешки.

                Допълнително мога да изтъкна кат о аргумент, че успоресно с познатите и заявени морални качества на Левски, той съчетава в себе си по един особен начин допълнително качествата н а модерен човек и реалполитик:

                Прочетете:

                Цели сме изгорели от парене и пак не знаем да духаме

                За първото, което Вие предлагате и го искате по-скоро, та чрез Н.М.Тошкова да помолите негово високо императорско величество за помощ, за което сте уверени, че и без друго ще помогне. Дай боже да помогне и да подпише барем за нашата република, ако техните републиканци гони и наказва до смърт. Брате, тук за тоя ми предмет да не падате в съмнение, че аз противостоя на мнението Ви. Не, но няма да Ви отговарям, докато са не забележите именно кои са и отде са тамкашните ни родолюбци, които дават глас за тоя най-деликатен и важен предмет, който е като център на всички други наредби. Като се предложи [реши], води и всички други [въпроси] след себе си и сме в ръцете на прегледвача.

                Брате, ние не отказваме помощта и от дявола, но имаме си предначертание. Затова и Вие побързайте, както Ви пиша по-горе, та да побързаме и ние към Вас с нашето мнение. Ако ли някой не подпише, както казахме, и останеш ти сам, тогава има пак какво да приказваме.

                Сега ида за втория ни предмет, който не е да се реши между теб и мен, а остава за [най]-подирния ден да се реши по вишегласие от БРЦК в България с Вас заедно: зиме или лете?

                В първото си писмо дадох мнението си, че трябва зимно време. Като съм убеден твърдо за мене си, пресмятали сме и тук-таме пред няколко още наши по-разумни и [те] са казвали истината тогава, [че зимата] е време. Но ние не смеем да кажем решително, ако да сме убедени, че тогава е спасението ни, защото губи значението си, [тъй като] Централният ни комитет трябва да подпише. В първото си пък писмо, гдето аз изрекох на Вас, е срещу писмото Ви на г-н Йованица Пишмиша в Т.Магуреле, в което излагате да пренесете триста хиляди пушки от Одеса във Влашко, че да премините през лятото за в Балкана. Право ли е да решавате сами, като знаете, че и в Българско се работи? Мисля, не!

                Ето сега ми казвате в писмото си, че сте дохождали в разговор с някои си родолюбиви българи и на въпроса Ви отговаряли защо в 67 [1867 г.] и 68-мо [1868 г.] не взеха българите участие с четите? Ето че те си остават глупави на това питане, а българите направиха много хубаво, че не се измамиха подир четите. Обязаността бе не да бунтуват народа, но да свикват от градовете и селата умни хора да им показват как трябва да се приготвят, че като им се даде знак за революция - да бъдат всички готови. Това, брате Филипе, ако си забравил, [то] да им кажеш на горните господиновци. Аз имам и закона в пазвата си от 67-мо [1967 г.]. А и всичките войводи изпълниха ли, както им налагаше законът? То не ни е засега работата да говорим, а искам да докажа на горните ни родолюбци, че българите, ако бяха се повлекли след четите, щяха да принесат полза на руския цар, пък за тях си щяха да изгубят най-добрите си юнаци, ръцете на кои[то] стои българската свобода. Пък тогава нека отсвирюва [нека тегли] България един век още. Това така доказвам на нашите родолюбци, щото да престанат ония бърборения. С факти имам да докажа, че с руски агенти съм имал да работя, без да знам, в 69-то [1869 г.], единия препоръчан от одеските българи, пък не излезе така. Уловихме няколко шартанлъци и хайде - отдето е дошъл. Кога стане нужда, ще го кажем с всичките му работи. Цели сме изгорели от парене и пак не знаем да духаме.

                Брате Филипе, чакам на това писмо отговора Ви, че тогава ще се разберем как и какво ще работим.

                Левски до Филип Тотю,
                18.04.1871 г.
                Източник


                Повдигнато е от мен.
                И за да не правя опит за декларации, вие прочетете и си преценете сами, от къде Левски смята, че може да дойде помещ. Въпреки всичко!

                За революцията, републиканските идеи, ще четене и мислите сами!

                Свята и чиста република

                Васил Левски - Писма и документи




                Last edited by nachev; 08.03.2020, 16:07.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

                  ................ а след Екатерина Втора самата царска династия практически няма руска кръв.
                  Те това твърдение е съвсем дебилно.

                  Принципно династийте са ограничени да се свързват само с равни и съответно за да избегнат кръвосмешението и израждането , всички династии в европа са си били на практика близки или далечни роднини.

                  Та почти една и съща кръв е имало във вените Руските ,Германските , Англииските, Френските , Датските и т.н. крале и царе.

                  Историята със Османската династия е ще по ....там почти всички майки на султаните са били от славянски произход ...може сам да си сметнеш след десетина-двадесет поколения колко Османска кръв е имало в султана

                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    Жалки са сороспииските ви опита да се извади цитат от контескта и да се тълкува превратно.

                    Примерно Левски бил Русофоб, ама той има изказвания срещу всички велики сили за които твърди че са лицемерни и че Българите не трябва да се надяват на тях а сами да си решават проблемите..

                    Правоверния соросойд обаче вдига като знаме изказването на Левски срещу Руска помощ за освобождението и категорично забравя изказванията на Левски всички останали велики сили.

                    Толкава са ви плоски опорките че чак са комични....

                    п.п.
                    А и да ти си един от тези дето сте многууууу сърди на Руснаците че са ви унищожили щастието да сте верни поданици на негово величество султана.....
                    Изричаш нещата по един специфичен начин, по който и аз ги виждам.

                    Много неща се изписаха, може и вече да съм го споменавал, но след горното утвърждаващо съждение, считам за подходящо да споделя субективното си виждане за отделни детайли.

                    Преди всичко, Левски е човек на Бога, той е едно духовно лице и в качеството на такъв той не фоб. Основното послание на Богае: Обичай, обичайте се! След многократно изчитане на оригиналното му наследство, останал съм с категорична увереност, че той не мрази нито един народ. Той не приема и отхвърля съответни обществени системи и социални практики и порядки.

                    По мое мнение, правилното заявление е, че Левски не е русофил. Обяснил съм и преди съм обяснявал причините за това.
                    Разпространяваното на твърдение, че Левски бил казал: ”Тоз който ни освободи той ще да ни и пороби”, просто не отговаря на истината. То е почти толкова вярно като твърдението за "чепките и кунките".
                    Много хора, които желаят това да е вярно, постоянно го повтарят и таят надежда, че повторението ще го превърне в истина. Истински последователи и ученици на един друг човек, чието име няма да изрека.
                    Няма да давам допълнително оценки и на тези наши сънародници, които неистово се стремят да превърнат това в истинско наследство на В. Левски. Те ме познават тук във форума и могат сами да си представят какви думи ще наредя. С цялата им неподправена прелест!
                    В действителност, това са думи на З. Стоянов, които той с политическа и възпитателна (от негова гледна точка) цел слага произволно в устата на Левски.
                    Отварям скоба: Отдавам уважението си на Бай Захарий. Прекланям се пред всеки, който заради народното дело е лежал в турските зандани. Трябва да си знаем, че ние - съвременниците, в морално етичен и патриотичен плам сме просто едни кекави лайна в сравнение с тези великани. При всичко това, Бай Захарий е отявлен русофоб, а пък аз с неговите емоционални състояние и оценки въобще н ес енаемам да споря. Той би бил в полъното с и право да твърди, че произнасянето на думите Русия и руснаци, предизвиква болка и омраза в него. Неговият емоционален свят е негова суверенна територия.
                    При все това, по отношение на Левски бай Захарий добросъвестно ни заблуждава.
                    Какви са причините и основанията ми да твърдя подобно нещо?!
                    Най-важното - Захарий Стоянов не познава Левски, не е общувал с него, дори не се е срещал с него!

                    Внимателен прочит на неговата творба показва недвусмислено, че неговото заявление е по-скоро следното: Аз се срещах с хора, които са се познавали директно с Левски

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

                      Присмял се хърбел на щърбел,

                      Самото създаване на Русия като държава е осъществено така! Няколко местни племена са поканили чужденец, скандинавският княз Рюрик да дойде да ги оглави. Той е дошъл с армия и администрация, които са основали руската държавност. Те са донесли със себе си и названието “Русь
                      Обли ми приятелче , я обясни моля каква връзка има генезиса на Руската държавност с Руско-турската освободителна за нас вайна...


                      Или пак просто копи-пасти от дългия ти списък с опорки без значение има или няма връзка с темата в момента.

                      Начев колко пъти ти обясни да не правиш така че се излагаш
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        [B]

                        Почти всички турски генерали ....
                        Изводите направете сами…

                        ...
                        Присмял се хърбел на щърбел,

                        Самото създаване на Русия като държава е осъществено така! Няколко местни племена са поканили чужденец, скандинавският княз Рюрик да дойде да ги оглави. Той е дошъл с армия и администрация, които са основали руската държавност. Те са донесли със себе си и названието “Русь

                        .Руската империя набира управленски кадри в най-цивилизованата си част – прибалтийските страни плюс директно привличане на чужденци.В Русия, пришелците предизвикват силно недоволство сред местната военна аристокрация. Историята ни е запазила чудесен пример, когато император Александър I е попитал своя любимец генерал Ермолов каква награда иска. “Моля да ме повишите в немец!” бил отговорът на героя.

                        Д
                        ържавните символи в Русия по произход не са руски. Двуглавият орел е копиран от ИРИ/Изт.Римска.Империя/, царската корона (шапка Мономаха) е донесена от Азия, руското знаме много прилича на това на любимата от Петър Холандия. Най-известният руски символ – Кремъл е построен от италианци и копира италиански крепости. Руските деца влизат в училища и вузове, чиято система изцяло е копирана от немската.

                        Чуждестранното дворянство има огромно участие във властта, а след Екатерина Втора самата царска династия практически няма руска кръв.

                        Днес ние виждаме в Русия, усещащ своята изостаналост и убеден в своето "величие" народ. Народ, чиито възможности все още значително надвишават реалния му потенциал. Затова процесът на свиването им ще продължи. Същевременно самият потенциал също намалява – демографски, здравословно, образователно. Но най-важното, което трябва да се подчертава и да се помни – това негативно развитие устройва огромно мнозинство руснаци. Те не искат промени, по-точно не искат да полагат никакви усилия за постигането им.

                        Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tomy Разгледай мнение

                          ха-ха-ха-ха-ха голям, но тъп виц ! типично като мурзилска комедия !
                          Баш , баш:

                          п.п.
                          А и да, ти си един от тези дето сте многууууу сърди на Руснаците че са ви унищожили щастието да сте верни поданици на негово величество султана.....
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tomy Разгледай мнение

                            ха-ха-ха Де да беше само Левски, ами Раковски, Ботев даже напуска русия поради нечовешкия режим там! И още много други ...
                            Да за всичките се отнася това ....сороспиите вадите от контескста едно изречение и го веете като знаме и се мъч„ите да забравите всички други изречения казани от същите хора......И с Левски и с Раковски и с БЛотев и с Вазов е така...

                            Ма то какво да ви се учудваме ...толкова си можете пък и кофти опорки ви дават от козяк

                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              п.п.
                              А и да ти си един от тези дето сте многууууу сърди на Руснаците че са ви унищожили щастието да сте верни поданици на негово величество султана.....
                              ха-ха-ха-ха-ха голям, но тъп виц ! типично като мурзилска комедия !
                              Socialism -- You Make It, They Take It.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                                Жалки са сороспииските ви опита да се извади цитат от контескта и да се тълкува превратно.

                                Примерно Левски бил Русофоб, ама той има изказвания срещу всички велики сили за които твърди че са лицемерни и че Българите не трябва да се надяват на тях а сами да си решават проблемите..

                                Правоверния соросойд обаче вдига като знаме изказването на Левски срещу Руска помощ за освобождението и категорично забравя изказванията на Левски всички останали велики сили.

                                Толкава са ви плоски опорките че чак са комични....

                                п.п.
                                А и да ти си един от тези дето сте многууууу сърди на Руснаците че са ви унищожили щастието да сте верни поданици на негово величество султана.....
                                ха-ха-ха Де да беше само Левски, ами Раковски, Ботев даже напуска русия поради нечовешкия режим там! И още много други ...

                                Относно соросчо, амd стига вече, той си e ваш, ляв та ляв, поддържа демократите в Америка, и всички леви инициативи, Истамбулската конвенция, нАле! Няма нито един десен, който го подкрепя .... така че Keep it !

                                ... иначе казано русофили соросоиди
                                Socialism -- You Make It, They Take It.

                                Коментар

                                Working...
                                X