IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
    Американската е мега проста:
    -Да имат богати и предвидими съюзници.
    Амитата имат обаче проблем с тъпата си изборна система, която ако не коригират, рискуват много вътрешни проблеми, дефакто сегашния им главен е избран с меншинство. Другия им проблем е, че нямат право на криминално разследване с/у президента дори за тежки престъпления. И те така те.

    А за Русия, народа е свикнал, че Царя е Русия, да ама не е.
    Моля обяснете ми, какъв е Руския интерес, руснаците да гладуват? да нямат пътища?
    единствените санкции срещу цяла Русия са наложени от самодържеца им.... Обаче ватниците виждат в това защита на руските интереси????
    Много си е добра избирателната система в САЩ.Те са федерация от отделни щати,не унитарна държава.Което означава,че всеки щат има голяма самостоятелност и е важен колкото и другите за федерацията.Така се защитават и интересите на хората от по-малко населените щати.Иначе само големите щати щяха да са решаващи при избора,щото там е най-много населението.Ама интересите на гласоподавателите в Калифорния са едни,други в Айдахо.Така всеки президент ще полага и усилия за хората от Айдахо,за да им спечели гласовете.
    А не като в България,всичко за София,някоя дребна троха за по-големите градове и останалите са оставени на произвола на съдбата.Особено по селата.Поне пътищата да им ремонтират,че и тези хора данъци плащат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
      ..Американскиата политика е по метода-уин уин....
      Но за мен най-важното им свойство е, че всякакви нови технологии ги внедряват в ежедневието и дават свобода на мозъците си.
      Инженери пенсионирани милионери там са тривиалност...

      Коментар



      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        И нещо за барби, гледам още пише демек не е ритнал камбаната
        France suffers world’s highest daily coronavirus death toll of 1,417 as it becomes fourth country to pass 10,000
        И аз имам за теб нещо от твоите началници
        Те бавно загряват и много лъжат, но после си признават за милиони

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

          Е,каква политика да води Русия?Да е наведена и разградена като при Елцин.Предполаггам не знаеш ,но по времето на Елцин в руските министерства е имало американски съветници.....ясно ти е какво е ставало.Всяка страна иска да води политика в свой интерес.Проблемът е ,че само великите страни могат да си го позволят.И ще помоля за отговор на този въпрос-А каква е американската политика и дали ти харесва?
          Ами Русия е наведена.На Путин и неговата шайка.Най-богатата на природни ресурси държава в света е със средна заплата,по-ниска от българската.Властва яка корупция.Що един виончелист има 2 милиарда долара в офшорни сметки е ясно за какво става въпрос.
          Американскиата политика е по метода-уин уин.Гледат всяка от страните да има изгода при сделка.Ето Тръмп иска реципрочни мерки за американските стоки в Китай и ЕС.Щото има големи мита.Не иска привилегии.
          Last edited by mirodes; 08.04.2020, 11:12.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Хубаво не харесваш Руската имперска политика , обаче проблема е че харесвате Американската имперска политика. А точно Американската имперска политика ни командори в момента!

            Та ако ще мразите империи фокуса ви трябва да е в друга посока..
            Естествено,че и САЩ са империя и си търсят своите интереси.Ама не са тръгнали да завладяват други държави и да ги присъединяват към САЩ както се случи с Крим,Абхазия,Южна Осетия,Приднестровието.Дори и да водят войни после се оттеглят като в Ирак или Афганистан.

            Коментар


            • Американската е мега проста:
              -Да имат богати и предвидими съюзници.
              Амитата имат обаче проблем с тъпата си изборна система, която ако не коригират, рискуват много вътрешни проблеми, дефакто сегашния им главен е избран с меншинство. Другия им проблем е, че нямат право на криминално разследване с/у президента дори за тежки престъпления. И те така те.

              А за Русия, народа е свикнал, че Царя е Русия, да ама не е.
              Моля обяснете ми, какъв е Руския интерес, руснаците да гладуват? да нямат пътища?
              единствените санкции срещу цяла Русия са наложени от самодържеца им.... Обаче ватниците виждат в това защита на руските интереси????
              Last edited by satz; 08.04.2020, 10:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Е аз съм на 45 години,така че няма как да съм изкарал партийна школа в СССР.Владея руски много добре и редовно гледам филми и предавания на руски в нета.Харесвам руските класици ,а и доста други неща в Русия,но не и руската имперска политика.И винаги ще я критикувам.Това ,че някой критикува Путин,не означава,че мрази руснаците.Нито пък харесвам Сорос.Който е виновен за голяма част от лошите неща,които се случват в Европа.Основно с нахлуването на негри и араби и пропагандата на хомосексуализма.
                Е,каква политика да води Русия?Да е наведена и разградена като при Елцин.Предполаггам не знаеш ,но по времето на Елцин в руските министерства е имало американски съветници.....ясно ти е какво е ставало.Всяка страна иска да води политика в свой интерес.Проблемът е ,че само великите страни могат да си го позволят.И ще помоля за отговор на този въпрос-А каква е американската политика и дали ти харесва?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Е аз съм на 45 години,така че няма как да съм изкарал партийна школа в СССР.Владея руски много добре и редовно гледам филми и предавания на руски в нета.Харесвам руските класици ,а и доста други неща в Русия,но не и руската имперска политика.
                  Хубаво не харесваш Руската имперска политика , обаче проблема е че харесвате Американската имперска политика. А точно Американската имперска политика ни командори в момента!

                  Та ако ще мразите империи фокуса ви трябва да е в друга посока..
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    Ми не позна.

                    Тези двама-трима другари с много никове са изкарали партийни школи в Русия навремето , били са правоверни комунисти.
                    Обаче времето се променила от там и господарите им. Сега са от другата страна и учат ускорено ингилизки.........
                    Е аз съм на 45 години,така че няма как да съм изкарал партийна школа в СССР.Владея руски много добре и редовно гледам филми и предавания на руски в нета.Харесвам руските класици ,а и доста други неща в Русия,но не и руската имперска политика.И винаги ще я критикувам.Това ,че някой критикува Путин,не означава,че мрази руснаците.Нито пък харесвам Сорос.Който е виновен за голяма част от лошите неща,които се случват в Европа.Основно с нахлуването на негри и араби и пропагандата на хомосексуализма.
                    Last edited by mirodes; 08.04.2020, 09:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Естествено,че хората,които пишат срещу руската имперска политика,не срещу руснаците,ще владеят отлично руски език.Защото са от поколения,които са учили руски език в училище.Хората под 35 години не са го учили.
                      А тия на средна възраст знаем каква простотия беше комунизма,наложен ни насила от руснаците.
                      Младите си нямат и понятие.Затова не ги й бърка .
                      Ми не позна.

                      Тези двама-трима другари с много никове са изкарали партийни школи в Русия навремето , били са правоверни комунисти.
                      Обаче времето се променила от там и господарите им. Сега са от другата страна и учат ускорено ингилизки
                      Last edited by markov; 08.04.2020, 09:27.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Ами прочети ми поста за германските домати и може и да вденеш/ ама надали/ Не им е рентабилно да произвеждат и затова купуват. Всъщност канадците би трябвало също да купуват, ама печатницата работи и ескимосите продават нефта сигурно е вече по 5 долара
                        По тази тема соросойдите изминават много интересна метаморфоза.

                        От подръжници на свободния пазар , щом стане дума за интересите на САЩ веднага обръщат палачинката и почват да чечтаят за мита.

                        Та историята със нефта във САЩ е такава , при дългосрочна цена 35-40 добава , САЩ ще произвеждат не 13 милиона барела а мах. 1 мил.барела. Просто всичко друго ще е леш. И сега се започва ...ама трябват мита да защитим рентабилността на добива в лос краварес. А това свободен пазар , вездесъщата ръка на пазара и т.н. ...са тинтири минтири за колониите.
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Добре се справяш с руския и ти, как пък всички които пишете срещу руснаците владеете езика сигурно перфектно
                          Естествено,че хората,които пишат срещу руската имперска политика,не срещу руснаците,ще владеят отлично руски език.Защото са от поколения,които са учили руски език в училище.Хората под 35 години не са го учили.
                          А тия на средна възраст знаем каква простотия беше комунизма,наложен ни насила от руснаците.
                          Младите си нямат и понятие.Затова не ги й бърка .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Ами прочети ми поста за германските домати и може и да вденеш/ ама надали/ Не им е рентабилно да произвеждат и затова купуват. Всъщност канадците би трябвало също да купуват, ама печатницата работи и ескимосите продават нефта сигурно е вече по 5 долара
                            Всъщност другата възможност е тръмпето да въведе плаващо мито, с таван например $50. Това ще означава че цената в САЩ става автоматично $50. Индустрията е спасена, а за другите, включително СА и руснаците... може би ще вденеш, ама надали...

                            Коментар


                            • Малко старо, но

                              'MASS SURRENDER' Thousands of Saudi soldiers ‘captured or killed’ by Iran-backed Houthi rebels in Yemen two weeks after oil plant attack, reports claim

                              И нещо за барби, гледам още пише демек не е ритнал камбаната

                              France suffers world’s highest daily coronavirus death toll of 1,417 as it becomes fourth country to pass 10,000

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                                Имало е нещо такова. За да го продават, е трябвало да слязат до под $10.
                                Въпроса го задавам на колегата ти, защото и СА, и Русия са експортери. Вярно ще САЩ са най-големия производител с 13 м барела на ден, но пък консумират около 20м. Чета сега в ойлпрайс че Путин искал и САЩ да намалят добива. Ами много тъпо ми се вижда да си си отрежеш производството и да внасяш повече. Такова нещо само гении могат да измислят.
                                Ами прочети ми поста за германските домати и може и да вденеш/ ама надали/ Не им е рентабилно да произвеждат и затова купуват. Всъщност канадците би трябвало също да купуват, ама печатницата работи и ескимосите продават нефта сигурно е вече по 5 долара

                                Коментар

                                Working...
                                X