IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    =====

    Време е всички тези неща да се преосмислят и веднъж завинаги да се разрешат, защото иначе обществото ни е прогнило и продължава да се разлага с всеки изминал ден.
    =====
    Може.би в отделни моменти съм оставал с превратна представа за възгледите ти!
    Опитах да сложа при лайковете 2 красиви и работливи пчелички, ама пустата система приема само една!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Настана времето да се преразгледат всички права и свободи, но заедно с тях трябва да се преразгледат и всички ЗАДЪЛЖЕНИЯ, както и всички ОТГОВОРНОСТИ, особенно тези по Наказателния кодекс. Това е защото някои хора имат много изкривена представа за собствените си права, като например че имат правото ДА НАРУШАВАТ ЗАКОНИТЕ, или например имат правото ДА УБИВАТ ДРУГИ ХОРА ПОСРЕДСТВОМ СОБСТВЕНОТО СИ БЕЗОТГОВОРНО ПОВЕДЕНИЕ.

      Време е всички тези неща да се преосмислят и веднъж завинаги да се разрешат, защото иначе обществото ни е прогнило и продължава да се разлага с всеки изминал ден. Трябва да се извърши прочистване, ако ще и дори 10% от населението да бъде тикнато в затвора. Това е пътя - друг няма.

      Иначе в момента какво се получава - ами всички крадци са на свобода. В София вероятно се се крадат по 100 коли на ден, и това се счита за нормално. Полицията знае кои са крадците и не е поискала, не ги е тикнала в затвора от първия до последния, но поради криворазбрани права тези крадци са на свобода и продължават да крадат коли всеки божи ден.

      Да не говоря за полицията. На мене са ми крадили кола и имах горчивия опит да се сблъскам със системата. Първо полицията не си мръдна пръста да дойде да огледа местопрестъплението, когато им съобщих за открадната кола посред бял ден. Ти си ми тридесетия за деня - не ме занимавай с глупости. Ако искаш да подадеш заявление за кражба на кола, ела тук на място в районното. Там в районното чакаш няколко часа да благоволи някой полицай да ти обърне внимание, само и само най-накрая той да ти каже - ние няма какво да разследваме, но крадците ще ти поискат откуп и ти трябва да го платиш. Попитах го откъде ще разберат кой е собственика на колата и неговия телефон, а той ме успокои "спокойно, ще разберат". Само дето не ми каза "Аз ще ги информирам и аз ще им дам твоя телефон, пък те ще ми дадат процент от печалбата".

      Явно тази система в България е прогнила, и чака някой да я помете и да създаде нова и работеща система. Прогнило е цялото общество и се е напълнило с престъпници, прогнили са и други членовете на обществото, които са си въобразили, че законите не се отнасят за тях, прогнила е полицията, прогнили са политиците, прогнили са съдиите. Мога с часове да разказвам за конкретни случаи в доказателство на думите си.

      И да, аз бих гласувал за някой с твърда ръка, ако обещае да прочисти обществото от цялата тази смрадлива пасмина и измет, с която то се е напълнило.

      ПП: Местя го този постинг тука, защото има вероятност да го изтрият от темата свирусите.
      Ама човек, те всички, за обещания, еша си нямат пък виж, за изпълнение, никакви ги няма. Е, пита се, докога като рибоци, ще лапате онова, дето го мърдат под носа ви?
      ВЪДИЧКА Е. ЗА БАЛЪЦИ.

      Ама иначе, като ви слуша човек, сте кой от кого, по-по-най „тарикат”. Мамини сладки.

      Коментар


      • Жената на К.Костадинов и тя Окт 2019 захлебила един апртамент, барабар с него нова къща,
        според изкараните документи в афера . бг,
        май и той отече, заедно със Патреоти и Сие.
        Май няма да ходя на протест на 14 Май

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Да не говоря за полицията. На мене са ми крадили кола и имах горчивия опит да се сблъскам със системата.
          .
          Системата следва калпавите закони.
          Хващат един крадец да влиза в чужда кола, оня обеснява, че няма къде да спи, осъждат го да заплати щетите за стъклото само, по закон.
          Трябва да го хванат на другата пресечка КАК кара колата, тогава се води ОТНЕМАНЕ, ама това как ще стане, с тоя ресурс дето имат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Правото си и живота си ще получиш и вземеш само в борба.
            И свободата по себе си е не друго, а е действието, вършенето на лично преодоляване – с разход на време, живот, риск и сили – на пречките към свободата.

            Готово дадената свобода на "хората" (обор за офце )вече се вижда, Грую – даже свинете в свинекомплекса са по-достойни същества от свинските хора наоколо ни.

            Да, ако ме питате, свинчета, в надеждата ви да не се окажете свине, каквито сте – боря се в момента и съм се борил преди, рискувайки себе си като баща на семейство с малки деца; имам нормално и поражения. Мога да ви го покажа с факти, грухчета мазни нечовешки. Но вие нема да питате-грухтите, защото сте по-зле от свинете.

            Браво, умни и смели мисли..Това слугите и робите няма да го разберат..Нали те предадоха- БОТЕВ, ЛЕВСКИ И КАРАДЖАТА..
            Настана времето да се преразгледат всички права и свободи, но заедно с тях трябва да се преразгледат и всички ЗАДЪЛЖЕНИЯ, както и всички ОТГОВОРНОСТИ, особенно тези по Наказателния кодекс. Това е защото някои хора имат много изкривена представа за собствените си права, като например че имат правото ДА НАРУШАВАТ ЗАКОНИТЕ, или например имат правото ДА УБИВАТ ДРУГИ ХОРА ПОСРЕДСТВОМ СОБСТВЕНОТО СИ БЕЗОТГОВОРНО ПОВЕДЕНИЕ.

            Време е всички тези неща да се преосмислят и веднъж завинаги да се разрешат, защото иначе обществото ни е прогнило и продължава да се разлага с всеки изминал ден. Трябва да се извърши прочистване, ако ще и дори 10% от населението да бъде тикнато в затвора. Това е пътя - друг няма.

            Иначе в момента какво се получава - ами всички крадци са на свобода. В София вероятно се се крадат по 100 коли на ден, и това се счита за нормално. Полицията знае кои са крадците и не е поискала, не ги е тикнала в затвора от първия до последния, но поради криворазбрани права тези крадци са на свобода и продължават да крадат коли всеки божи ден.

            Да не говоря за полицията. На мене са ми крадили кола и имах горчивия опит да се сблъскам със системата. Първо полицията не си мръдна пръста да дойде да огледа местопрестъплението, когато им съобщих за открадната кола посред бял ден. Ти си ми тридесетия за деня - не ме занимавай с глупости. Ако искаш да подадеш заявление за кражба на кола, ела тук на място в районното. Там в районното чакаш няколко часа да благоволи някой полицай да ти обърне внимание, само и само най-накрая той да ти каже - ние няма какво да разследваме, но крадците ще ти поискат откуп и ти трябва да го платиш. Попитах го откъде ще разберат кой е собственика на колата и неговия телефон, а той ме успокои "спокойно, ще разберат". Само дето не ми каза "Аз ще ги информирам и аз ще им дам твоя телефон, пък те ще ми дадат процент от печалбата".

            Явно тази система в България е прогнила, и чака някой да я помете и да създаде нова и работеща система. Прогнило е цялото общество и се е напълнило с престъпници, прогнили са и други членовете на обществото, които са си въобразили, че законите не се отнасят за тях, прогнила е полицията, прогнили са политиците, прогнили са съдиите. Мога с часове да разказвам за конкретни случаи в доказателство на думите си.

            И да, аз бих гласувал за някой с твърда ръка, ако обещае да прочисти обществото от цялата тази смрадлива пасмина и измет, с която то се е напълнило.

            ПП: Местя го този постинг тука, защото има вероятност да го изтрият от темата свирусите.

            Коментар


            • Относно езиците,
              машинните преводачи ще запазят вероятно езиците на всички с над 20млн. говорящи,
              поради интересния ефект, всеки да говори/пише към всеки и да чува/вижда собствения си език, то ще се запазят и отделните езици.
              Голяма част от младите ползват директно гласово набиране на текст, пък и то се справя дори сега доста добре.
              Last edited by satz; 04.05.2020, 19:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Може и да си прав, но нали не си забравил, че на човечеството тепърва му предстои да си избере ЕДИН ЕДИНСТВЕН СВЕТОВЕН ЕЗИК, на който в следващите хилядолетия да се приказва по цялата планета, че и в цялата галактика. И да, учените се опитаха да създадат такъв ОПТИМАЛЕН ЕЗИК - Есперанто, но поради много причини той така и не можа да се наложи като основен език за изучаване в целия свят.

                И сега към днешна дата за хубаво или за лошо АНГЛИЙСКИЯ ЕЗИК е получил най-голямото възможно световно разпространение, и най-голямата заслуга за това е на Бил Гейтс. Бих казал, че и китайския език има някакъв шанс, но за съжаление писменоста им е с йерогливи, така че отпадат от класацията по презумпция.

                И така - искаме или не - бъдещите поколения ще говорят на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК и постепенно ще започнат да забравят родните си езици. Няма да минат и две столетия, и всички езици по света ще са само екзотични стари и забравени, които ще ги говорят само по един-двама историци-ентусиасти.
                Езикът е последната бариера пред завладяването на света от Китай и тя също, ще падне. Разбира се, когато и след като Китай проведе широка, експресна и всецяла реформа на писмеността си,като замени тези хиляди картинки с фонетична азбука, до 30-50 букви и когато ВСИЧКИ китайци, МАСОВО, започнат да я използват и преведат, постепенно, цялата си (за начало, текуща а после, и историческа) писмена, историческа и т.н. документация на нея. (Нещо, в което България е с едни ( хиляда++) години пред Китай) ТОВА ще им отнеме между 10 и 50 години...максимум. Не стори ли ТОВА, Китай няма да може да окаже така необходимото за хегемонията си културно влияние. ПОСЛЕДНА БАРИЕРА.

                Коментар


                • Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение

                    ГРИГОР ЗДРАВКОВ
                    ...
                    Кире едно време бяхте много по-добри.


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Валентине колко немци знаят български?Колко американци канадци испанци италианци англичани французи?А колко от изброените нации знаят руски турски китайски японски?За чии им е на българите тоя английски?Оправят се и без английски.Аз като знам да не би да ми дотрябвал.като ходя навънка помага прочета някоя книга гледам некой филм рядко и те така.Английския не е критерии за нищо абсолютно за нищо
                      Може и да си прав, но нали не си забравил, че на човечеството тепърва му предстои да си избере ЕДИН ЕДИНСТВЕН СВЕТОВЕН ЕЗИК, на който в следващите хилядолетия да се приказва по цялата планета, че и в цялата галактика. И да, учените се опитаха да създадат такъв ОПТИМАЛЕН ЕЗИК - Есперанто, но поради много причини той така и не можа да се наложи като основен език за изучаване в целия свят.

                      И сега към днешна дата за хубаво или за лошо АНГЛИЙСКИЯ ЕЗИК е получил най-голямото възможно световно разпространение, и най-голямата заслуга за това е на Бил Гейтс. Бих казал, че и китайския език има някакъв шанс, но за съжаление писменоста им е с йерогливи, така че отпадат от класацията по презумпция.

                      И така - искаме или не - бъдещите поколения ще говорят на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК и постепенно ще започнат да забравят родните си езици. Няма да минат и две столетия, и всички езици по света ще са само екзотични стари и забравени, които ще ги говорят само по един-двама историци-ентусиасти.

                      Коментар














                      • ГРИГОР ЗДРАВКОВ









                        Коментар


                        • Графиката показва изменението в ръста на БВП на ЕС и Еврозоната за периода 2008-2020г.













                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                            И на мен ми минаха такива мисли още в самото начало, интуитивно усетих, че има тука някаква измама. Вожда си слага свой човек, който знае как ще се развие сценария и е съгласен с ролята си. БСП лансира Радев - Генерал, Вожда и той да не остане назад избутва генерал. И ето Мутафа за 40 дена стана лесно разпознаваем човек, който се бори с най- страшния вирус във Вселената и ще спаси овчедушния български народ от смъртта. Супер PR и супер реклама и половината работа вече е свършена и то буквално за без пари
                            И на мене ми хрумна същото. Може с вируса нещата да не се развият чак толкова добре, но за сметка на това още от сега вече знаем кой ще е следващия президент - ген. Мутафчийски. И знаеш ли - народа масово ще гласува за него, защото няма друга разумна алтернатива.

                            То и за Боко няма друга алтернатива, така че следващите 5-6 години власт вече са предрешени. Кой е казал, че вируса няма положителен принос към нашето общество?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Дааааааааааа, докъде ни докараха седерастите и .....................

                              България е страната с най-ниски образователни стандарти в целия Европейски съюз и е зад страни като Обединените арабски емирства или Турция. Неграмотността е воденичен камък на врата на икономическото ни развитие, а образоваността е важен компонент за постигане на по-високи добавена стойност, продуктивност и икономически ръст. Заедно с ниското равнище на средното и университетското образование, България страда и от остра липса на следдипломно обучение. Този дефицит се трупа от поне две десетилетия и се усилва от заминаването в чужбина на много млади, образовани и амбициозни хора.


                              България е сред страните с най-нисък разход за образование в ЕС. За 2020г. бюджетът отдели 3.8% от БВП за образование при среден разход за съюза от 5% от БВП, а в някои страни и значително повече - Латвия и Португалия 6%, Белгия 6.5%, Дания 7%. Тук е важно да отбележим, че няма ясна връзка между равнище на финансиране и стандарт на образование, тоест самоцелното наливане на пари в образованието, било през заплати на учителите, нови компютри или ремонт на сгради не води до по-добри стандарти.


                              Само 12% от българите говорят английски. България е и на предпоследно място в ЕС по участие на възрастни в обучение. Като малка страна с малък пазар и износна икономика, страната трябва да се стреми към по-високи от средните образователни стандарти.
                              Валентине колко немци знаят български?Колко американци канадци испанци италианци англичани французи?А колко от изброените нации знаят руски турски китайски японски?За чии им е на българите тоя английски?Оправят се и без английски.Аз като знам да не би да ми дотрябвал.като ходя навънка помага прочета някоя книга гледам некой филм рядко и те така.Английския не е критерии за нищо абсолютно за нищо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                Дааааааааааа, докъде ни докараха седерастите и .....................

                                България е страната с най-ниски образователни стандарти в целия Европейски съюз и е зад страни като Обединените арабски емирства или Турция. Неграмотността е воденичен камък на врата на икономическото ни развитие, а образоваността е важен компонент за постигане на по-високи добавена стойност, продуктивност и икономически ръст. Заедно с ниското равнище на средното и университетското образование, България страда и от остра липса на следдипломно обучение. Този дефицит се трупа от поне две десетилетия и се усилва от заминаването в чужбина на много млади, образовани и амбициозни хора.


                                България е сред страните с най-нисък разход за образование в ЕС. За 2020г. бюджетът отдели 3.8% от БВП за образование при среден разход за съюза от 5% от БВП, а в някои страни и значително повече - Латвия и Португалия 6%, Белгия 6.5%, Дания 7%. Тук е важно да отбележим, че няма ясна връзка между равнище на финансиране и стандарт на образование, тоест самоцелното наливане на пари в образованието, било през заплати на учителите, нови компютри или ремонт на сгради не води до по-добри стандарти.


                                Само 12% от българите говорят английски. България е и на предпоследно място в ЕС по участие на възрастни в обучение. Като малка страна с малък пазар и износна икономика, страната трябва да се стреми към по-високи от средните образователни стандарти.
                                Спомням си колко зле бяха унгарците 2010г и как за има няма 10 г при Орбан достигнаха стандарта на Западна Европа.

                                Коментар

                                Working...
                                X