IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Започвам да си мисля, че червените боклуци искат гражданска война. Май наистина Гешев трябва да запретне ръкави, и да ги окошари всичките.

    Иначе да, време е за ново социологическо проучване. Нека всички социологически агенции да направят по едно такова, за да стане ясно какви са настроенията на целия народ, а не само на подивелите лумпени по площадите.
    Last edited by Mateev; 13.07.2020, 11:12.

    Коментар




    • Ах, какъв драматизъм, драги зрители

      Депутатът от ГЕРБ Георги Марков написа във фейсбук, че ще се опитат да убият Бойко Борисов. Ето и пълният му пост, публикуван преди малко: Приятели, ще се ....

      ONOVINI.EU
      Георги Марков: Ще се опитат да убият Борисов. Червеният президент иска комунистическа селяндурска диктатура
      Депутатът от ГЕРБ Георги Марков написа във фейсбук, че ще се опитат да убият Бойко Борисов. Ето и пълният му пост, публикуван преди малко: Приятели, ще се ....


      МАТЕЕВ ИДЕТЕ С ТЕЛАТА СИ ДА ПАЗИТЕ ВОЖДА..ТОЙ Е СЪКРОВИЩЕТО НА БЪЛГАРИЯ..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        И аз си мисля същото за тебе, така че чувствата са ни взаимни.

        Иначе няма смисъл да се надхващаме. Нито ти, нито аз сме изразители на волята на целия народ. Нека да почакаме до изборите, и тогава ще се разбере кой е бил крив и кой - прав. Засега обаче социологическите проучвания говорят, че аз съм прав, защото моето виждане се припокрива с виждането на народа. Това вече си е статистика, която няма как да бъде оспорена.
        Ходи си в платената агитка. Там ти е мястото. там ще постигнеш безсмъртие.
        Социологическите проучвания не са отчели последните събития. Технологичното време е 1 седмица. Ама ти няма как да знаеш.
        Кво стана ПМО-то ти? Грам не ти работи модела
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Не гледайте какво правят бесните червени отрепки по площадите - гледайте какви са рейтинзите на различните лидери. На всичките те падат стремително надолу, включително и на Слави Трифонов, а на Борисов и Мутафчийски излитат нагоре. Наистина пълна смешка. Иначе следващия президент вече е ясен - Ген. Мутафчийски, който вече е с ранг почти на национален герой. Именно затова са бесни червените боклуци, а най-големият боклук е президента Радев, който е забравил за какво го е избрал народа.
          Хап-со-лют-но си прав! Матеев съгласен съм с теб за хапсолютно всичко!

          Радев, пилот-изтребител, завършил офицерското училилише на Авиационния университет на военно-въздушните сили на САЩ - база Максуел е боклук.
          А Бойко Борисов завършил пожарникарското училище със специалност "пръскане с маркуч" и коалиционните му партньори от ДПС - корпулентния олигарх Делянчо Мамин Пеевски, баш шефът и Хидро-инженер Доган, и марионетката им Каскета Гешев са добрите.

          https://www.facebook.com/jack.krause...7162170198352/
          Last edited by Frosty; 13.07.2020, 10:55.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Главният прокурор Иван Гешев обяви, че спецпрокуратурата започва проверка на министъра на културата Боил Банов и обвърза тази новина с протестите пред президентс....

            VLASTTA.BG
            Иван Гешев: Започва проверка на министъра на културата Боил Банов - Властта
            Главният прокурор Иван Гешев обяви, че спецпрокуратурата започва проверка на министъра на културата Боил Банов и обвърза тази новина с протестите пред президентс....

            ЩЕ ГЪРМЯТ ЛИ БУШОНИ- МИНИСТРИ..
            Всеки, които е извършил закононарушение, трябва да бъде разследван и при доказването му - да бъде съден. Няма значение дали това е министър или някой дрогиран лумпен, нападнал полицаи по време на някой протест.

            Ако искаме да сме правова държава, всеки трябва да носи отговорност за деянията си. Тука обаче му е мястото да се напомни, че дали даден човек е престъпник се определя от съдебната власт, а не от разни пияни червени лумпени по протестите.

            Гешев е човека, който е овластен да го направи това. Народът е доволен, че ги е подпукал наред различни самозабравили се властимащи. Така трябва да се прави и Гешев е първият главен прокурор от всички преди него, който има смелоста да го направи това. Затова и неговия рейтинг непрекъснато расте - защото има смелоста да нападне гнездото от усойници, окопали се във власта, без да гледа коя усойница какъв цвят има.
            Last edited by Mateev; 13.07.2020, 10:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Барбароне, знаеш, имам добро мнение за теб, но вземи се запри, а?!?!? Да защитаваш БХ и гешОФ като павлик морозов на амбразурата е всичко, но не и гражданска позиция. Съжалявам, че го казвам, но това е старчески инат, с който искаш да покажеш как си най-велик и умен - за умен си умен, но тпва не значи, че не можеш да правиш грешки. Амразурченето ти точно в този момент е не просто грешка, а потресаваща грешка. Моля, не падай до нивото на форумен трол или зависим от герП габровски бизнесмен, ти поне беше във Франция!
              Най-големия трол в този форум си ти, а не аз. Така че престани във всеки свой постинг да ме споменаваш.

              Ти си човека, който се държи като задник, дори си показал задник на снимката си, което автоматично означава, че се самоопределяш като задник. Това не е обида - това е констатация на истината. Самят ти искаш да те третираме като задник, така че няма как някой да те възприеме на сериозно.

              Коментар



              • Главният прокурор Иван Гешев обяви, че спецпрокуратурата започва проверка на министъра на културата Боил Банов и обвърза тази новина с протестите пред президентс....

                VLASTTA.BG
                Иван Гешев: Започва проверка на министъра на културата Боил Банов - Властта
                Главният прокурор Иван Гешев обяви, че спецпрокуратурата започва проверка на министъра на културата Боил Банов и обвърза тази новина с протестите пред президентс....

                ЩЕ ГЪРМЯТ ЛИ БУШОНИ- МИНИСТРИ..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Възхищавам се на хората които не познават цветовете и викат на черното бяло и обратно
                  И аз си мисля същото за тебе, така че чувствата са ни взаимни.

                  Иначе няма смисъл да се надхващаме. Нито ти, нито аз сме изразители на волята на целия народ. Нека да почакаме до изборите, и тогава ще се разбере кой е бил крив и кой - прав. Засега обаче социологическите проучвания говорят, че аз съм прав, защото моето виждане се припокрива с виждането на народа. Това вече си е статистика, която няма как да бъде оспорена.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Понеже ми изтриха постинга от темата за вицове, публикувам го тука:



                    Смях са самите протестиращи. Отишли са там да викат и те не знаят за какво, ама нали им плащат - как ще пропуснат келепира. Жалка и смешна картинка - протестират, без да знаят за какво. Една единствена смешна думичка - МАФИЯ. Не се уточнява обаче къде е мафиата - в президенстството, в Божков или в тях самите, след като са тръгнали срещу заплащане да търсят анархия.

                    Наистина голям смях, ама народа няма да им се върже. Точно обратното - заради действията на платените червени лумпени рейтинга на Борисов излетя до небесата, а на Радев се срина в калта. Комунистите и мафиотите (Радев и Божков) сами със своите действия си направиха харакири. Вече се усещат, че на следващите избори народа ще ги измете от историческата сцена, и затова свирепо се мъчат да спасят това, което вече е неспасяемо. Те не осъзнават, че вече са един политически труп, който в агонията си рита с крака за последно.

                    Не гледайте какво правят бесните червени отрепки по площадите - гледайте какви са рейтинзите на различните лидери. На всичките те падат стремително надолу, включително и на Слави Трифонов, а на Борисов и Мутафчийски излитат нагоре. Наистина пълна смешка. Иначе следващия президент вече е ясен - Ген. Мутафчийски, който вече е с ранг почти на национален герой. Именно затова са бесни червените боклуци, а най-големият боклук е президента Радев, който е забравил за какво го е избрал народа.
                    Възхищавам се на хората които не познават цветовете и викат на черното бяло и обратно
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Барбароне, знаеш, имам добро мнение за теб, но вземи се запри, а?!?!? Да защитаваш БХ и гешОФ като павлик морозов на амбразурата е всичко, но не и гражданска позиция. Съжалявам, че го казвам, но това е старчески инат, с който искаш да покажеш как си най-велик и умен - за умен си умен, но тпва не значи, че не можеш да правиш грешки. Амразурченето ти точно в този момент е не просто грешка, а потресаваща грешка. Моля, не падай до нивото на форумен трол или зависим от герП габровски бизнесмен, ти поне беше във Франция!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Затова ли искате оставката на Борисов и Гешев бе, тролчета

                        - Върховната административна прокуратура праща държавата да провери т. нар летен сарай на
                        Ахмед Доган.
                        "В хода на проверката трябва да се установи дали е допуснато накърняване на правото на изключителна държавна собственост върху морски плаж. Следва да се провери предприети ли са мерки за защитата ѝ при нарушения, ограничен ли е свободният и безплатният достъп до морски плаж, попадат ли съответните имоти в защитени зони по ЗБР, има ли наличие в имотите на пясъчни дюни съгласно ЗУЧК, извършени ли са строежи..."
                        - Досега - ползвайки пълномощията си за всякакъв вид надзор по законност, ВАП се зае с "подпорната" стена в Алепу, вилата на Васил Божков "Аглика" на Витоша, други строежи на планината край София и мн. др.

                        - БУРЯ В ДЪРЖАВАТА: Акции и арести в
                        президентството

                        Коментар


                        • Понеже ми изтриха постинга от темата за вицове, публикувам го тука:

                          Първоначално изпратено от Kiro
                          Как ще продължат протестите?

                          https://nova.bg/news/view/2020/07/13...LuqiXH57sZ1mAA

                          СМЯХ..
                          Смях са самите протестиращи. Отишли са там да викат и те не знаят за какво, ама нали им плащат - как ще пропуснат келепира. Жалка и смешна картинка - протестират, без да знаят за какво. Една единствена смешна думичка - МАФИЯ. Не се уточнява обаче къде е мафиата - в президенстството, в Божков или в тях самите, след като са тръгнали срещу заплащане да търсят анархия.

                          Наистина голям смях, ама народа няма да им се върже. Точно обратното - заради действията на платените червени лумпени рейтинга на Борисов излетя до небесата, а на Радев се срина в калта. Комунистите и мафиотите (Радев и Божков) сами със своите действия си направиха харакири. Вече се усещат, че на следващите избори народа ще ги измете от историческата сцена, и затова свирепо се мъчат да спасят това, което вече е неспасяемо. Те не осъзнават, че вече са един политически труп, който в агонията си рита с крака за последно.

                          Не гледайте какво правят бесните червени отрепки по площадите - гледайте какви са рейтинзите на различните лидери. На всичките те падат стремително надолу, включително и на Слави Трифонов, а на Борисов и Мутафчийски излитат нагоре. Наистина пълна смешка. Иначе следващия президент вече е ясен - Ген. Мутафчийски, който вече е с ранг почти на национален герой. Именно затова са бесни червените боклуци, а най-големият боклук е президента Радев, който е забравил за какво го е избрал народа.
                          Last edited by Mateev; 13.07.2020, 10:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Отново беше ден на многодесетохиляден граждански протест, при което първата цифра не е единица.

                            Протестът е особено същество.
                            Волно, непокорно, понякога диво и озверяло! Интересно усещане е да го почувстваш близо до себе си.

                            То би посегнало и на бащите си без особено колебание. Организаторите, или поне тези, които в мрежите опитваха да се заявят за такива - Минеков и Бабикян, практически бяха напълно игнорирани. Иска ми се да мога да ви кажа, с какви точно думи се обърнаха към хората, но не мога и причината е съвсем проста - бях на 20 метра, но не чух и дума. Хубавото в цялата тази история е, че така имаме едно доста убедително доказателство, че става дума за един крайно изненадващ и напълно неорганизиран протест, който не се употребява и не е "яхнат" от никого. Бяха донесли една жалка и мизерна озвучителна система, която вероятно е давала някаква бегла представа за думите им, но в диаметър не повече от 10 м.
                            Станах свидетел на пълен отказ да се направи дори минимално усилие да бъдат чути и изслушани.

                            Бойко, днес станах свидетел на прояви и приказки, които убедително свидетелстват, че ти и тъпата ти, безпросветна клика сте омръзнали до смърт на хората.
                            Хвърляй кърпата и запрашвай за Дубай, моментът все още е подходящ.
                            Тъкмо там с Черепа ще си прегледате сметките, ще видите там кой има още да Зема, пък кой да получава квитанции!
                            Може да вземеш и Владко със себе си, него го бивало в сметките, тъкмо ще може да си прехвърли най-накрая партаменчето на свое име, че и на него му е писнало да пуска напред бабалък ли беше, кръстник ли беше, че да му осигурява прикритие.

                            Пълна измама е, че протестът има нещо общо с партийна или президентска организация. Просто чашата на търпението преля. Додеяха простотиите, скечовете, андрешковщината, престорената народнящина.
                            Народът не е бил заблуден и излъган нито за миг за целия този мутрокичозен мизансцен.
                            Търпелив е нашият народ!

                            За да бъда напълно откровен, протестът няма нищо общо и със защитата на президента, въпреки че действията на кандидата прехвърлиха всички мислими граници. Ако някой е имал някакви илюзии, че нещо друго може да се очаква от един обикновен веригонакичен, лъгал се е!

                            Чакаме маньоври и подлост и предателства!
                            Очакват се боричкания и низост, домогване до власт и ресурси, драпане за привилегии!
                            Все познати, човешки неща.
                            Няма да дадат властта лесно.Вденаха че ще им се търси сметка за кражбите и убийствата..А Президента докопа ли властта дупе да им е яко...Дано Бог помогне на страната да се отървен от наглите прости необразовани крадливи и прости калинки и да не налита на други...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                              Имаш Дар Слово,Начев и мисля,че можеш да обясниш на младежите,че ги чака Римейк на събитията след 10.10.1989 .Лошо е ако паметта е къса или липсва,гугъла оскъден, а старите вестници отдавна изгорени!Но това е живота.Ние дрътите дето помним,все пак имаме някакво предимство което не ни дава повод за увереност че ще оцелеем на 100% за в бъдеще.

                              Няма да влизам в подробности,а само ще направя подсказка,че герб 2020 е като бкп 1989 - без политически реална алтернатива!А сдс - 89 - сега е дай българия.

                              Единствения начин да избегнем-отложим Повторението беше да прескочим(или задържим) чакалнята.За съжаление не се получи и последиците от това ще бъдат много тежки.

                              А младите - младите ще бъдат пушечно месо както при всяка "революция" или опит за промяна!Лошото при тях е,че няма и къде да емигрират,а тия дето са навън ще трябва или да се върнат или да се допродадът на безценица.
                              Само не ми казвай че няма алтернатива на простотията тъпотията алчността и кражбите..Че няма алтернатива на калинките.Само това не

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                Спарт, нямам никакъв шанс и би било робуване на една напълно обречена кауза, да правя опити да разказвам и обяснявам на младежите за историческите аналогии.
                                Отдавна съм се отказал да водя обречени диалози и спорове.
                                Дори и тук във форума си имам една дълга опашка от "фенове", които отявлено ме мразят заради изричане на нелицеприятни твърдения, които подозрително се родеят с истината.

                                Правил съм опит да обяснявам и на младежите и на старите бойци - както местни, така и запиляни някъде по света, че единственото ценно нещо, което "притежаваме" - това е завещаната ни от дедите ни независима и суверенна Майка България. Нейното съхранение, запазването на генетичния код на този държавотворен народ, който е успял да с е опази ... въпреки всичко ... следва да е въпрос на чест и висш приоритет на цялото поселение и въпрос на оцеляване.
                                Вместо това вече десетки години тече постъпателен процес на бавно и неотклонно предаване на суверенитета ни, като междувременно се краде кат оза световно.
                                Срам и исторически провал на националните ни елити! Обективните исторически обстоятелства са просто едно удобно извинение.

                                Това на пръв поглед изглежда леко парадоксално - същата тази обругана наша Майка, която изглежда толкова опърпана, проскубана и разпиляна от набезите на алчни и безпросветни пълчища. Да, тази Майка си остава нашата последна надежда, иначе масовата алтернатива е бърсане на чужди посрани задници.

                                Отсъствах известно време и успях само повърхностно да се запозная с мненията по повод тържествата за механизма. Пълен дебилизъм - тържествено се чества падането на последния рубеж преди пълния отказ от възможност за независима емисионна и парична политика. Защото щели да им паднат транзакционните разходи?!?!

                                Да, опазването на суверенитета е трудна и крайно съмнителна задача, имам драстично недоверие в капацитета и формата на нашите национални елити да се справят с тази гигантска задача, дори си позволих скверни слова, че все пак май се налага да го вземем това евро, но пълната липса на осмисляне на същността на случващото се ме докарва до отчаяние и полуда.

                                Имаме остра необходимост от един честен разказ за случващото се в момента, но изглежда никой не е заинтересован да изкрещи истината. Дори и новият силен човек в онази банка най-безсрамно онзи ден каза, че цената на УК била честна, защото това н е била структурна криза. Разбирай - преборваме Ковида и излитаме! Боже, прости им! Те не знаят, те не знаят ни какво приказват, ни какво вършат.
                                Скроили с Комарек една прозрачна и очевидно нечиста схема и очакват аплодисменти от пазара. Да, ама не! Няма да получите аплодисменти, защото всичко е толкова постно и лесно разгадаемо, че да му се доплаче на човек.

                                Запътили сме се към един свят, в който Отечествата и суверенитетът ще имат вероятно други измерения и форми, но това не отхвърля необходимостта от честен и директен разговор.
                                Отците на ЕС създадоха този Съюз с основната и главна цел да н е се допусне и в бъдеще проливане на кръвта н а милиони. Шуман, Де Гол, Аденауер, Бех, Гаспери и др. искаха да н е се допусне война на територията на Европа, но при създаване на условия и механизъм за сътрудничество и обвързани интереси между суверенни отечества на европейските народи. Е, Чърчил още навремето си е дуднел за ЕСЩ, ама нали ги знаеш англичаните, все са наопаки!
                                Да, на по-късен етап обстановката се промени, дори значително се промени и на определени кръгове им се прииска да нахлузят на европейските народи едни Е Съединени Щати, които да бъдат прокарани инкогнито през задния двор. Най-характерната случка беше злополучният опит за приемане на европейска конституция, който за радост се провали в последния момент.

                                В някакво друго време, в някакво друго състояние на обществото може би ще се стигне до положение, при което след сериозен дебат и съдбовно обмисляне на директно поставен въпрос - всички ние ще се съгласим да станем европейци, а не германци, французи и българи, но не и прокарано натъмно през задния двор. Сорри, не така!
                                В края н а краищата това е тема за тези, които ще г о живеят този живот в бъдеще - поискайте тяхното информирано мнение, но след като без увъртане и хитрост им разкажете цялата истина.
                                У нас какво се случи?! ЕЦБ каза, че темата за механизма може да се разгледа в края на годината, но изведнъж решението цъфна през юли. И глупаците скочиха във възторг!

                                Поне да не им бях г о казал в прав текст няколко пъти, че решението ще дойде вероятно бързо и ще е изцяло политическо и то ще е защото България вече е необходима на ЕЗ, а не защото ЕЗ е толкова необходима на Бг. И то точно сега! Обаче, никой не слуша, никой не мисли! Щели да им паднат транзакционните разходи! Свещенна простота!

                                Ами аз така може да си пиша до утре, извинения ...

                                Тъкмо бях загрял, а и ти ми даде повод да споделя толкова много неща за политиката, за устройството на обществото, за "безалтернативността", които имам да казвам, ама тук са на почит късите пасове с едно докосване ... това е положението.
                                Отказвам се, казах много ... много повече от това, което трябваше да се каже.

                                Оправяйте се младежи, животът е пред вас и вие трябва да го живеете, нашето свърши ...
                                Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                Спарт, нямам никакъв шанс и би било робуване на една напълно обречена кауза, да правя опити да разказвам и обяснявам на младежите за историческите аналогии.
                                Отдавна съм се отказал да водя обречени диалози и спорове.
                                Дори и тук във форума си имам една дълга опашка от "фенове", които отявлено ме мразят заради изричане на нелицеприятни твърдения, които подозрително се родеят с истината.

                                Правил съм опит да обяснявам и на младежите и на старите бойци - както местни, така и запиляни някъде по света, че единственото ценно нещо, което "притежаваме" - това е завещаната ни от дедите ни независима и суверенна Майка България. Нейното съхранение, запазването на генетичния код на този държавотворен народ, който е успял да с е опази ... въпреки всичко ... следва да е въпрос на чест и висш приоритет на цялото поселение и въпрос на оцеляване.
                                Вместо това вече десетки години тече постъпателен процес на бавно и неотклонно предаване на суверенитета ни, като междувременно се краде кат оза световно.
                                Срам и исторически провал на националните ни елити! Обективните исторически обстоятелства са просто едно удобно извинение.

                                Това на пръв поглед изглежда леко парадоксално - същата тази обругана наша Майка, която изглежда толкова опърпана, проскубана и разпиляна от набезите на алчни и безпросветни пълчища. Да, тази Майка си остава нашата последна надежда, иначе масовата алтернатива е бърсане на чужди посрани задници.

                                Отсъствах известно време и успях само повърхностно да се запозная с мненията по повод тържествата за механизма. Пълен дебилизъм - тържествено се чества падането на последния рубеж преди пълния отказ от възможност за независима емисионна и парична политика. Защото щели да им паднат транзакционните разходи?!?!

                                Да, опазването на суверенитета е трудна и крайно съмнителна задача, имам драстично недоверие в капацитета и формата на нашите национални елити да се справят с тази гигантска задача, дори си позволих скверни слова, че все пак май се налага да го вземем това евро, но пълната липса на осмисляне на същността на случващото се ме докарва до отчаяние и полуда.

                                Имаме остра необходимост от един честен разказ за случващото се в момента, но изглежда никой не е заинтересован да изкрещи истината. Дори и новият силен човек в онази банка най-безсрамно онзи ден каза, че цената на УК била честна, защото това н е била структурна криза. Разбирай - преборваме Ковида и излитаме! Боже, прости им! Те не знаят, те не знаят ни какво приказват, ни какво вършат.
                                Скроили с Комарек една прозрачна и очевидно нечиста схема и очакват аплодисменти от пазара. Да, ама не! Няма да получите аплодисменти, защото всичко е толкова постно и лесно разгадаемо, че да му се доплаче на човек.

                                Запътили сме се към един свят, в който Отечествата и суверенитетът ще имат вероятно други измерения и форми, но това не отхвърля необходимостта от честен и директен разговор.
                                Отците на ЕС създадоха този Съюз с основната и главна цел да н е се допусне и в бъдеще проливане на кръвта н а милиони. Шуман, Де Гол, Аденауер, Бех, Гаспери и др. искаха да н е се допусне война на територията на Европа, но при създаване на условия и механизъм за сътрудничество и обвързани интереси между суверенни отечества на европейските народи. Е, Чърчил още навремето си е дуднел за ЕСЩ, ама нали ги знаеш англичаните, все са наопаки!
                                Да, на по-късен етап обстановката се промени, дори значително се промени и на определени кръгове им се прииска да нахлузят на европейските народи едни Е Съединени Щати, които да бъдат прокарани инкогнито през задния двор. Най-характерната случка беше злополучният опит за приемане на европейска конституция, който за радост се провали в последния момент.

                                В някакво друго време, в някакво друго състояние на обществото може би ще се стигне до положение, при което след сериозен дебат и съдбовно обмисляне на директно поставен въпрос - всички ние ще се съгласим да станем европейци, а не германци, французи и българи, но не и прокарано натъмно през задния двор. Сорри, не така!
                                В края н а краищата това е тема за тези, които ще г о живеят този живот в бъдеще - поискайте тяхното информирано мнение, но след като без увъртане и хитрост им разкажете цялата истина.
                                У нас какво се случи?! ЕЦБ каза, че темата за механизма може да се разгледа в края на годината, но изведнъж решението цъфна през юли. И глупаците скочиха във възторг!

                                Поне да не им бях г о казал в прав текст няколко пъти, че решението ще дойде вероятно бързо и ще е изцяло политическо и то ще е защото България вече е необходима на ЕЗ, а не защото ЕЗ е толкова необходима на Бг. И то точно сега! Обаче, никой не слуша, никой не мисли! Щели да им паднат транзакционните разходи! Свещенна простота!

                                Ами аз така може да си пиша до утре, извинения ...

                                Тъкмо бях загрял, а и ти ми даде повод да споделя толкова много неща за политиката, за устройството на обществото, за "безалтернативността", които имам да казвам, ама тук са на почит късите пасове с едно докосване ... това е положението.
                                Отказвам се, казах много ... много повече от това, което трябваше да се каже.

                                Оправяйте се младежи, животът е пред вас и вие трябва да го живеете, нашето свърши ...
                                Трябваше само да кажеш, че не те устройва новия ред. Защо ти трябваше да плачеш в толкова редове? Ти си бизнесмен от стария ред, който не го устройва новия. Жалко за теб, не за всички нас , както внушаваш

                                Коментар

                                Working...
                                X