IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    ДА то припомням ли за ПЛОВДИВ.
    10% разлика при 15% !?!?!
    ЦИК качва обобщените протоколи - събира няколкото секции от района. Как ще провериш като имаш само част от информацията
    Причината за грешки при социологическите проучвания е така наречения ДОВЕРИТЕЛЕН ИНТЕРВАЛ. Нали твърдиш, че си статистик. Следователно би трябвало да ги знаеш тези неща.

    Когато по дадена ограничена извадка се прави опит за прогноза на цялата съвкупност, получените резултати имат някаква грешка, която и предопределя доверителния интервал на изследването. Този доверителен интервал обаче не дава 100%-ова гаранция, че крайния резултат ще попадне в него. Той само казва, че от всички възможни извадки, които могат да бъдат направени от цялата съвкупност, 95% от тях ще попаднат в този интервал.

    Тоест има 5% вероятност резултатите от направената извадка да излязат извън обявения интервал, и понякога това наистина се случва. Това не е грешка на методологията, а нормална ситуация, случваща се от време на време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


      Аре па и ти. Като че ли не знаеш Борисов как си мени мнението. Това е за днес. Утре може да е друго.

      Най-вероятно оставка ще има. Но дали ще са предсрочни избори или някой друг (експертен кабинет) ще довърши мандата не знам.

      И най-вероятно другата седмица ще има оставка още. И ако Баце реши да я хвърля няма да се консултира с ОП.
      Играта стана много дебела и много рискова. На карта са поставени невъобразими интереси.
      Нямам добри очаквания.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Да си кажа честно, това и мене ме изненада. Нали ви казах, че властимащите мислят 10 хода напред, което ме навежда на мисълта, че имат някакви скрити козове, които все още не са ги употребили.

        Както и да е - според анкетата повече от половината народ ще е доволен от това решение, а протестиращите би трябвало да си подвият опашката, защото вече разбраха, че народа, с когото се отъждествяват, всъщност не е с тях и не ги подкрепя.


        Естествено, че имат скрити козове.
        Те са преди всичко една дълбоко морална пратия, подчиняваща се на идеали и идеи, нетленни безсребърници ... и възнамеряват да го докажат в близко бъдеще по такъв убедителен начин, че протестиращите и техните сенчести водачи ще се ухапят по гъза.

        Борисов: Веруюто ни е, че власт се взима и се сдава с морал

        Вижте го, чуйте го!
        Класика в жанра!
        От всичко това има едно единствено вярно нещо, за което той най-накрая узря:

        Власт не се дава, власт се взима!

        Другото е за приспиване на масовката:

        "Веруюто на ГЕРБ е, че власт се взима и се сдава с морал, каза премиерът в оставка Бойко Борисов след клетвата и речта на избрания за президент Румен Радев. Това съобщи правителствената пресслужба.

        "За последните години България се промени много. Сега след избори най-морално и най-честно е след като народът иска друг тип управление - ние сдаваме властта и отиваме в опозиция. Преди 20 години цитатът беше: „Власт се дава с кръв и се взема с кръв". Сега нашето верую, на ГЕРБ, е, че власт се взима и се сдава с морал. Помните ли преди пет години как посрещнаха в този парламент президента Плевнелиев - с плакати. Мисля, че днес ние демонстрирахме една европейска култура как се сдава властта", каза Борисов."


        Матеев, с тази анкета си напипал дамара, признавам
        Много ми е болно, но когато се засечем по улиците с митингите в продкрепа на БХ, гълтам си езика. Безчет са, казвам ти! Заставаме като бедни сирачета и чакаме да се изтеглят - то няма свършване!
        Ето на това му се вика народ!

        Едно време, във времената на бледното ми юношество, по не знам си какъв повод, един стар организатор изстреля пред мен: Че ако няма да ги спечеля, защо ми е да правя избори?!
        Пък аз още - зелен и прясно откъснат, изхълцах и се задавих.

        Сега вече - с натрупани много познание и печал, аз пък ще ти кажа:

        Че ако няма да покаже каквото ми е угодно, що да я правя тази анкета!

        Коментар


        • А защо в близкото минало държаха хората с протоколите 2 дни затворени в зала Армеец..
          Този път ЦВЦВ ще е срещу Пунта мара с 15-20% от партията му..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Никой не отваря чувалче щото там място за машинации няма. И никой разумен човек не търси теле под вола, щото освен оная работа на вола, няма какво друго да намери.


            А иначе машинния вот може да реши някои проблеми, но ще изскочат нови. Сещаш се за любимец 15/15. Е нещо такова може да стане с машините.

            - Аз баби, исках да гласувам с това, ама цъкнах на другия бутон и сега отиде гласа ми при друг.
            - Бабо, да си гледала, не можем да го оправим


            Което е интересно обаче, за сичките дето ревете срещу изборни манипулации. Социологическите агенции в България успяват да предвидят резултатите от изборите доста добре. Знам, че ще кажете че и те са купени. Ама па някои от тях са на БСП-то и те дават същите резултати. Случаеност - не знам.
            ДА то припомням ли за ПЛОВДИВ.
            10% разлика при 15% !?!?!
            ЦИК качва обобщените протоколи - събира няколкото секции от района. Как ще провериш като имаш само част от информацията. Ops има ги и по секции.
            Теоретично може да се провери.
            Last edited by bota156; 16.07.2020, 14:09.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              50% от протоколите са грешни. И се натъманяват (тнм знае как стават тея работи по 9 пъти е рекорда за който знам.
              50% от членовете на комисии си нямат и идея какво и как да се пише.
              По селата са старци които не знаят и да пишат. Съвсем отговорно го твърдя. Само шефа на комисията горе долу знае и може да се пробие, защити чужди и собствени интереси без никакъв проблем. Имам преки наблюдения за София окръг. За другите села и паланки предполагам е още по зле положението.
              Това са 20-30% от протоколите - 10-15% измама в изборния резултат.
              10-15% от купен вот и то много честни станаха изборите .
              С машините поправките ще се премахнат.
              Защо никога никой не е отворил и едно чувалче? Гарантирам че 99% са грешни със преференцииите които въведоха. Като бройка може би са само 50%
              Никой не отваря чувалче щото там място за машинации няма. И никой разумен човек не търси теле под вола, щото освен оная работа на вола, няма какво друго да намери.


              А иначе машинния вот може да реши някои проблеми, но ще изскочат нови. Сещаш се за любимец 15/15. Е нещо такова може да стане с машините.

              - Аз баби, исках да гласувам с това, ама цъкнах на другия бутон и сега отиде гласа ми при друг.
              - Бабо, да си гледала, не можем да го оправим


              Което е интересно обаче, за сичките дето ревете срещу изборни манипулации. Социологическите агенции в България успяват да предвидят резултатите от изборите доста добре. Знам, че ще кажете че и те са купени. Ама па някои от тях са на БСП-то и те дават същите резултати. Случаеност - не знам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                ......И, стига с тази платена "анкета"
                Като не ви се харесва една анкета - значи е платена.
                Като не ви се харесват социологическите проучвания - значи са платени.
                Като не ви се харесват изборните резултати - значи са манипулирани.

                Фотошопските чекмеджета обаче са истински, както са истински и мокрите сънища на тема мафия....

                Ванга ряпа да яде - тука всеки е пророк и има тайни видения, за които се кълне, че са 100% истински и верни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                  Борисов смята да довърши мандата си: "Служебно правителство - абсурд"

                  Естествено - НИКАКВА ОСТАВКА!

                  Едно време така викаха бетонните глави. Ние тази власт с кръв я взехме, с кръв ще я дадем!


                  Аре па и ти. Като че ли не знаеш Борисов как си мени мнението. Това е за днес. Утре може да е друго.

                  Най-вероятно оставка ще има. Но дали ще са предсрочни избори или някой друг (експертен кабинет) ще довърши мандата не знам.

                  И най-вероятно другата седмица ще има оставка още. И ако Баце реши да я хвърля няма да се консултира с ОП.

                  Коментар


                  • Борисов смята да довърши мандата си: "Служебно правителство - абсурд"
                    До вчера Цървула се беше н@@кал, ментора му се е обадил и му даде кураж и самочувствие.
                    Грешна тактика, агресивността ще подклажда протестите
                    Лека-полека Шиши пое ролята на И.Павлов.

                    И, стига с тази платена "анкета"

                    Броящите бюлетините нарочно правят невалидни тези които не им харесват,
                    като умишлено драскат точка/и, черти и др. по тях.
                    Вижте колко много проценти б'летини имаше невалидни за Мая в София.
                    Last edited by hazard; 16.07.2020, 13:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                      И какъв е смисълът от това, някой да си занесе копие от протокола в къщи напр. на 5000 гласували, ако бюлетините са няколко милиона в общият кюп?
                      Всеки който има копие си проверява дали съответства с това дето е качено в Нета и съответно може да протестира ако има измами или грешки.

                      Коментар


                      • Да си кажа честно, това и мене ме изненада. Нали ви казах, че властимащите мислят 10 хода напред, което ме навежда на мисълта, че имат някакви скрити козове, които все още не са ги употребили.

                        Както и да е - според анкетата повече от половината народ ще е доволен от това решение, а протестиращите би трябвало да си подвият опашката, защото вече разбраха, че народа, с когото се отъждествяват, всъщност не е с тях и не ги подкрепя.



                        Коментар


                        • Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Защо протестират хората ли?
                            ...
                            Колега, предупреждавай, има опасност от летален изход.
                            Почти ми спря дишането

                            ами прасенцата, ли май бяха джудженцата, къде ги забрави

                            Коментар


                            • Борисов смята да довърши мандата си: "Служебно правителство - абсурд"

                              Естествено - НИКАКВА ОСТАВКА!

                              Едно време така викаха бетонните глави. Ние тази власт с кръв я взехме, с кръв ще я дадем!


                              Ама те се бореха самоотвержено, решително, отчаяно.
                              Помня ги много добре, плътно до 10-ти ноември все слизаха от Балкана, където цели 45 години се бяха борили срещу фашизЪма.
                              Някои не бяха разбрали, но се бореха!

                              Е, също и за некой кокал, ако падне!

                              Днес задача на задачите, повелята н а деня е да приспим тъпаците с нЕкой маньовър. Кви са тия лиготии - некви служебни правителства!

                              Много вредно е онова момченце - Славето Минеков, който насъсква:

                              "Кости от трапезата не щем. Искаме глави, тикви и каскети. Продължаваме. Целта е ясна"

                              Как смятате, дали да не опитаме да купим него и още няколко?

                              За ценой не постоим! дето се вика ......

                              Дайте неква интифа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                                Явно не знаеш как работят нещата затова пишеш глупости.

                                Начи бюлетините се броят и се попълва протокол. Този протокол се подписва от членовете на комисията. Те могат да вземат копие да си го носят дома, могат да го снимат с телефон.

                                След това член на комисията (обикновено председателя) занася протокола и чувала с бюлетините в съответната комисия на горно ниво, която приема протокола и го вкарват в компютър (приема и чувала без да го отваря).

                                След като протокола се вкара в компютъра той е видим в сайта на избирателната комисия. И всеки член може да си отвори Интернета и да свери данните с тези дето ги има при себе си. Или съответната партия да си извика членовете дето са били в изборните комисии да им събере протоколите и да тръгне да ги проверява дали са верни или не.

                                До сега не съм видял някой да казва - тука в протокола пишеше една бройка, а тука в Нета пише друга бройка.

                                Реално в изборния процес машинации много трудно могат да стават.


                                Машинациите са с купен вот или корпоративен вот. Да платиш 20-50-100 лв да си пусне човек гласа за някои. Те стават на местните избори където 100-200-1000-2000 гласа могат да правят разлика. Т.е. преди да си пуснеш гласа. Пуснеш ли бюлетината вече е трудно.

                                Дори и сега както искат машинно гласуване да вкарат, уж, комисиите да не броят гласовете, а машини - това няма да промени нищо. Ще намали грешките - броя невалидни бюлетини. Само това ще е ефектът от машините.
                                50% от протоколите са грешни. И се натъманяват (тнм знае как стават тея работи по 9 пъти е рекорда за който знам.
                                50% от членовете на комисии си нямат и идея какво и как да се пише.
                                По селата са старци които не знаят и да пишат. Съвсем отговорно го твърдя. Само шефа на комисията горе долу знае и може да се пробие, защити чужди и собствени интереси без никакъв проблем. Имам преки наблюдения за София окръг. За другите села и паланки предполагам е още по зле положението.
                                Това са 20-30% от протоколите - 10-15% измама в изборния резултат.
                                10-15% от купен вот и то много честни станаха изборите .
                                С машините поправките ще се премахнат.
                                Защо никога никой не е отворил и едно чувалче? Гарантирам че 99% са грешни със преференцииите които въведоха. Като бройка може би са само 50%
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X