IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

    Прекрасно, значи Слави Трифонов също няма проблеми да декларира, че няма да се коалира с БСП(к) и ДПС(к). Да го направи и ще го добавим в списъка дори пред единствения засега участник ГЕРБ.

    За мен е прекрасно това, че Борисов за пореден път хвърля празни фишеци. Това е основното.

    Това, какви "декларации" желае той, или - самият ти - можете да си обсъждате на ваши партийни форуми и друг път, до безкрай! Нали затова сте активисти!



    Коментар



    • Турция се оттегля от Истанбулската конвенция?

      Управляващата Партия на справедливостта и развитието (ПСР) на Турция, председателствана от президента на републиката Реджеп Тайип Ердоган, обмисля възможността за оттегляне на Анкара от Истанбулската конвенция на Съвета на Европа (СЕ) за предотвратяване и борба с насилието над жени. Това съобщава турският вестник Milliyet, цитиран от TACC.


      Истанбулската конвенция без .... Истанбул ... Хахаха
      Турците явно нямат вече никакво намерение да се съобразяват с измислените трето полови евроджендъри и им го показват по най-добрия начин
      Ердоганя затяга хард религиозния електорат, нал затуй отново направи църквата джамия



      https://www.actualno.com/asia/turcij...s_1488055.html

      Коментар


      • "Перфектната диктатура ще прилича на демокрация, но всъщност ще бъде затвор без стени, в коѝто затворниците дори няма да мечтаят за бягство.
        Ще представлява робска система , в която чрез консумация и забавления робите ще обичат своите господари"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


          Направих справка.

          Политическа партия "Има такъв народ" - на Слави Трифонов е регистрирана в Съда на 21 юли 2020 година.

          Щом като ПП "Има такъв народ" е на по-малко от месец, как би могла да подкрепи М.Манолова - преди години?

          Може би "баце" е имал различна теза? Е, как коментаторите да разберат "какво е искал да каже", щом е казал нещо, което е очевАдна НЕИСТИНА?

          Прекрасно, значи Слави Трифонов също няма проблеми да декларира, че няма да се коалира с БСП(к) и ДПС(к). Да го направи и ще го добавим в списъка дори пред единствения засега участник ГЕРБ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

            Нещо (някого) си пропуснал, а именно любимия ви БХ. Може и да ви изнася така, но смесването на желано и реално е заболяване и е известно като шизофрения. Ако беше положил малко усилия да направиш справка, би разбрал, че преди да предложи на престъпната ти партия БСП(к), президентът първо трябва да даде възможност на най-голямата парламентарна сила и о, ужас! - това отново е ГЕРБ! Сори!
            Искаш да кажеш че два ПЪТИ ТРЯБВА ДА СЕ ДАДЕ ВЪЗМОЖНОСТ НА ЕДНА партия да направи правителство. Така ли?? Не ми се вижда много честно, защо например да не са опитите 10 или 20. И нямам нищо общо с бсп, колкото и да ти е чудно. А ти имаш ли нещо общо с гробарите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

              ....................

              Анализатори, коментатори и всякакви други, склонни с лекота да оценяват и коментират другите (като на седянка... или като къмпинг на кръстовище - както ти харесва повече), казват, че нищо не бил казал? А той каза: "Ние с ДПС не сме правили коалиция, няма и да правим, както и с БСП!" Това от коя друга партия сте го чували? От Христо Иванов или от Слави Трифонов? Или от Мая Манолова, която и двамата подкрепяха на изборите за кмет на София!?

              .............

              !

              Направих справка.

              Политическа партия "Има такъв народ" - на Слави Трифонов е регистрирана в Съда на 21 юли 2020 година.

              Щом като ПП "Има такъв народ" е на по-малко от месец, как би могла да подкрепи М.Манолова - преди години?

              Може би "баце" е имал различна теза? Е, как коментаторите да разберат "какво е искал да каже", щом е казал нещо, което е очевАдна НЕИСТИНА?


              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                В гласове май че беше мярнах статия според която не съществува вариант байхуй да напусне и друг да поеме правителството, цитирани бяха членове, алинеи, конституцията. Въобще пълен разбор. БХ подаде ли оставка, си заминава. Президента трябва да попита втората партия и така нататък по закон
                Нещо (някого) си пропуснал, а именно любимия ви БХ. Може и да ви изнася така, но смесването на желано и реално е заболяване и е известно като шизофрения. Ако беше положил малко усилия да направиш справка, би разбрал, че преди да предложи на престъпната ти партия БСП(к), президентът първо трябва да даде възможност на най-голямата парламентарна сила и о, ужас! - това отново е ГЕРБ! Сори!

                Коментар


                • ДЕНЯТ с Веселин Дремджиев

                  6 дни ·

                  Emil A. Georgiev за решението на #Конституционния съд, който безпощадно отряза #Гешев в опита му въпреки #имунитета му да разследва #президента: оказва се, че за главен прокурор имаме силно #некомпетентен юрист, който не само не може да си напише искането до КС (помните как съдът му го върна с указания какво да направи), но и не е в състояние да разбере един от най-ясните текстове на #Конституцията. Това непознаване на правото не само поставя под съмнение професионалната #пригодност на Иван Гешев, но също така е тежък удар по престижа на #съдебната власт, в която главният прокурор се явява един от "тримата големи".

                  https://www.facebook.com/VeselinDrem...4469714070681/

                  За всички любители на гешев

                  Коментар


                  • В гласове май че беше мярнах статия според която не съществува вариант байхуй да напусне и друг да поеме правителството, цитирани бяха членове, алинеи, конституцията. Въобще пълен разбор. БХ подаде ли оставка, си заминава. Президента трябва да попита втората партия и така нататък по закон

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Интересно мнение на Biliana Ambareva
                      "...
                      Какво толкова чудно намирате в това, че НЕ подкрепям
                      ГЕРБ, но не смятам, че трябва да паднат точно сега? Вие си вярвайте, че е пагубно за демокрацията ако те организират следващите избори.

                      Аз пък вярвам в обратното, че този протест е подготвен. С постоянното нагнетяване на
                      медиите и с постепенното ескалиране на налягането, като катализатор на недоволството. Васил Божков го изкарахте дисидент, изведнъж в медиите потекоха записи и снимки, синхронизирано Христо Иванов акустира в Росенец, президента призова за оставката на ГЕРБ и народа се юрна да брани президентската институция и плажа в Росенец. Щото сега разбрахте за този бариера и Сараите, които се обсъждат в медиите от има, няма 2-3 години. Съжалявам, но много ми е нагласен този "спонтанен протест". Carpe diem - улови мига - само че според мен мига беше създаден.

                      Тълпата е под илюзията, че сама взима решенията. Което е обяснимо, защото наистина негодува от години и лесно се поддава на задвижване. Умело бяха създадени условия за протест. Да, знам, че ще ми възразите, че сте на площада по ваше желание, щото вече не се търпи. На всички, които сега ще скочат да ми обясняват, "е какво от това, че
                      Радев ще направи служебен кабинет" ще отговоря - не знам, замислете се вие. Какъв е смисъла от протести, за да бъдат изборите 3 месеца по-рано, освен ако целта не е ЕДИНСТВЕНО Радев да си направи служебен кабинет!? БСП, в частност другарката Нинова, ви обясниха, колко ще е пагубно, ако ГЕРБ организира изборите. Но пропуснаха да ви обяснят, че "Служебният кабинет ще позволи на Радев да прикрие престъпленията, в които са обвинявани той и неговите съветници. След като овладеят ведомствата на МВР, отбраната, службите и всички стратегически за националната сигурност институции в МС, тези хора ще заличат следите от престъпленията си." Само да Ви припомня, че през 2013 недоволството на народа "избухна
                      изведнъж", щото хората получиха двойни сметки за ток. Тъкмо навреме, когато
                      правителството се опита да назначи Делян Пеевски за шеф на ДАНС.
                      ..."
                      А барби, ще дойдете и на моето мнение,

                      Та ето пак, за да не се забравя:

                      Арестувани са Баневи, Арабаджиеви, Миньо Стайкови, Бобокови, Иванчеви, Божков, един министър и още много общинари и кметове...

                      А това е истинската причина за протестите, плюс резидента, машата на решетников.

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • О, чао ви тогава.

                        Коментар


                        • Интересно мнение на Biliana Ambareva
                          "...
                          Какво толкова чудно намирате в това, че НЕ подкрепям
                          ГЕРБ, но не смятам, че трябва да паднат точно сега? Вие си вярвайте, че е пагубно за демокрацията ако те организират следващите избори.

                          Аз пък вярвам в обратното, че този протест е подготвен. С постоянното нагнетяване на
                          медиите и с постепенното ескалиране на налягането, като катализатор на недоволството. Васил Божков го изкарахте дисидент, изведнъж в медиите потекоха записи и снимки, синхронизирано Христо Иванов акустира в Росенец, президента призова за оставката на ГЕРБ и народа се юрна да брани президентската институция и плажа в Росенец. Щото сега разбрахте за този бариера и Сараите, които се обсъждат в медиите от има, няма 2-3 години. Съжалявам, но много ми е нагласен този "спонтанен протест". Carpe diem - улови мига - само че според мен мига беше създаден.

                          Тълпата е под илюзията, че сама взима решенията. Което е обяснимо, защото наистина негодува от години и лесно се поддава на задвижване. Умело бяха създадени условия за протест. Да, знам, че ще ми възразите, че сте на площада по ваше желание, щото вече не се търпи. На всички, които сега ще скочат да ми обясняват, "е какво от това, че
                          Радев ще направи служебен кабинет" ще отговоря - не знам, замислете се вие. Какъв е смисъла от протести, за да бъдат изборите 3 месеца по-рано, освен ако целта не е ЕДИНСТВЕНО Радев да си направи служебен кабинет!? БСП, в частност другарката Нинова, ви обясниха, колко ще е пагубно, ако ГЕРБ организира изборите. Но пропуснаха да ви обяснят, че "Служебният кабинет ще позволи на Радев да прикрие престъпленията, в които са обвинявани той и неговите съветници. След като овладеят ведомствата на МВР, отбраната, службите и всички стратегически за националната сигурност институции в МС, тези хора ще заличат следите от престъпленията си." Само да Ви припомня, че през 2013 недоволството на народа "избухна
                          изведнъж", щото хората получиха двойни сметки за ток. Тъкмо навреме, когато
                          правителството се опита да назначи Делян Пеевски за шеф на ДАНС.
                          ..."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Ok, Sofix, ми дай началото на разговора, щото дори уж интелигентни хора като 4Д/Ендър стигнаха до призиви за бой и "трудни за рисуване". Ся, аз, за разлика от огромната част от герберастите, зная кой е Джером К. Джером, отбележи, че дори съм чел книжката му "празни мисли на един празен човек", при това преди има-няма 30-на години, та затова и като един празен човек искам да видя дискусията, почни я, ама нещо нещо в стил - "айде да лупкаме мечетата" или "кой къде се набабани тая година", ако може де.

                            Вие, дето сте се продали за някой лев (разбираемо, винаги е имало продажници) или пък се плашите от бостанското плашило бсп (най-смешното и безопасно плашило, дето даже гаргите му се смеят и всички, дори и БХ тайно си мечтаят опозицията им да е бсп и курнела, щото тогава наистина стават безалтернативни), защо си мислите, че всички сме като вас. Мен от курнела не ме е страх - нея ще я изметен за нула бройки, страх и срам ме е от фарисеи и псевдодесни, водещи леви политики, популисти в най-лошия смисъл на думата, които си купуват народната любов с кинти от чекмеджета и моите данъци. Срам ме е от Шкембе войвода и подобните му, мен, чиито деди са измирали са тази държава, като почнеш от Шипка, минеш през Сливница, четите на ВМОРО, Одрин, Дойран и Страцин. Срам ме е от прегръдките с доган ефенди във всеки един смисъл, докато го играем, че нямаме нищо общо с тях и т.н., и т.н.

                            те затова ви казваме БАСТА, щото се оядохте повече от червените кхмери в бълагрския им вариант на 10.11. и се самозабравихте. Скоро, съвсем скоро БХ ще гледа като идолът му с каскета от Правец на тази дата. Няма да отнеме много време и ще се случи, не заради друго, а защото това е сблъсък на политики - ние си искаме България, а не гербераската кочина, намираща се на последно място по всеки един показател в ЕС - ето толкова е просто.

                            ОСТАВКА!
                            Груйо, не знам защо ме наричаш Sofix?! Аз съм си един и същ Спящия бик, откак съм влязъл тук преди доста години. Не бъди предубеден, това е важно условие, за да комуникираме. За да се чуваме един друг, а не да слушаме бръмбарите в главите си.

                            Прав си, че първо трябва да намерим обща основа, общи ценности, аршин с който да мерим политиката и политиците и той да е еднакъв към всички. Аз мисля, че можем да намерим нещо, което всички уважаваме, което ни свързва, а не ни дели и да се завъртим около него. Ако ще и само това, че сме българи. Но се надявам, че като специфична общност от хора, които смятат (инвестори) и пишат (форумци) имаме много повече сходство от другата категория, която нито смятат, нито пишат, нито мислят.

                            И за да поставя първата тухличка на бъдещата ментална конструкция (за баланс ти можеш да отрежеш лентичката), с най-добри намерения и чувства предлагам да вземем повод от днешната изява на Баце.

                            Анализатори, коментатори и всякакви други, склонни с лекота да оценяват и коментират другите (като на седянка... или като къмпинг на кръстовище - както ти харесва повече), казват, че нищо не бил казал? А той каза: "Ние с ДПС не сме правили коалиция, няма и да правим, както и с БСП!" Това от коя друга партия сте го чували? От Христо Иванов или от Слави Трифонов? Или от Мая Манолова, която и двамата подкрепяха на изборите за кмет на София!?

                            Предлагам да направим списък на партии, като критерият е този - никога коалиция с БСП(к-омунисти) и ДПС(к-ремъл)! От тези партии, когато и да дойдат избирите, нека всеки си избира по свой вкус. Засега е само един кандидатът, дали ще има втори? Имаш възможност да допълниш, всички имат такава възможност - да избират и да бъдат избирани. Демокрация!
                            Last edited by Спящият бик; 05.08.2020, 17:58.

                            Коментар


                            • Как пък никъде не видях някакви разсъждения за тези прословути компромати, които се появиха за ББ точно в подходящия момент. Кой има интерес от публикуването им? Че са истински, спор няма. Че ББ би дал всичко за да не се публикуват, спор няма. Значи струват страшно много пари. Но кой има интерес за пренареждане на картите? Шиши? Нов играч? Или отзад напред, кой са губещите - освен ББ, Доган? Кои са печелившите - Да, България, Има такъв народ.
                              ББ е хвърлен на кучетата, ясно, но какво идва или по-точно какво е замислено и "заспалия народ" взе че се събуди? Случайност, надали.
                              Шиши ли е в основата?

                              Коментар




                              • Grigor Lilov:

                                КОМПАНИЯТА "БОЙКО БОРИСОВ" АД ПРЕД ФАЛИТ.

                                Проявата, афиширана като Национална конференция на партия, всъщност беше спешно акционерно събрание на дребните и средни акционери и облигационери в
                                акционерното дружество "Бойко Борисов" АД, свикано от Борда й.
                                Всеки партиен функционер в ГЕРБ е бизнесмен и това е скелета, гръбнака на образованието, нарекло се партия. Падне ли от властта ГЕРБ, и бизнесът им ще се посвие или ще замре. А може дори да бъде отнет, да умре въобще - зависи колко болезнено ще е падането.
                                .
                                Eлекторат и партийци лесно се въодушевяват с празни приказки, но бизнесмени (иначе наречени функционери) може да въодушевиш единствено с перспективата за много положителни счетоводни баланси и добре напълнени банкови сметки.

                                Изпълнителният директор - премиерът, отчаяно обещаваше, че лошите данни за състоянието на компанията, която ръководи, са краткосрочни и никога няма да се стигне до фалит. Публиката като цяло скептично го слушаше и от любезност тук-там вяло ръкопляскаше (немалка част от нея обаче въобще не удари длани в длани по време на цялото слово)

                                И затова босът на концерна ГЕРБ волю-неволю не предложи решението - гласуваме "да" или "не" за сменяне на Моя милост и нови, поредни промени в Борда.
                                Остави го за следващите дни и седмици, докато се проясни дали ще се закрепят или с колко ще падат котировките на акциите на националния с международно участие концерн "Бойко Борисов" АД.
                                Събралите се на извънредното съвещание акционери и облгационери също предпочетоха да не го натискат сега - според веруюто в живота и бизнеса им "умно куче в мъгла не лае".
                                Както винаги досега, мажоритарните притежатели (основните собственици) на пакетите акции предпочетоха да останат анонимни в сянката на случващото се.

                                Коментар

                                Working...
                                X