IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Разтуриха седянката.... за мен беше ясно от много време, че тия протести няма да успеят, не за друго а защото нито имаха нормални лидери, нито смислени искания. Искане на "оставка" без конкретни причини.... няма логика. Освен това хората видяха кои са лидерите, едва ли има нормален човек, който иска да се асоциира с Мая, Бабикян и Божков.

    Специално за Божков, ако протестите наистина бяха срещу мутрите, този щеше да се покрие в дън земя, а не да обяснява как той лично ги управлява през Фейсбук.


    В началото на протестите се включиха и доста нормални хора и наистина недоволни от управлението, но след като видяха кой ги води, хората започнаха да се разграничават. Няма как нормален човек да застане рамо до рамо с Майчето, Бабикян, Васил Божков... и тн. знайни и незнайни "герои" .


    Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Всички герберски ТРОЛОВЕ на амбразурата ,
    че иначе няма сребърници...триисет кой по напред ?

    То се вижда кои са платените тролове и от едната и от другата страна.

    Тия които врякаха че няма коронавирус със сигурност, част от тях са платени, защото ако имаше вирус, нямаше как да има протести... елементарна логика. Затова първо се опитаха да убедят хората че "няма такъв вирус" и после се опитаха да ги убедят колко е лош Борисов. Но не им мина номера.... Измисления протест се оказа наистина измислен, за разлика от вируса който си е истински и за съжаление ще продължава да ни тормози.
    Last edited by Xman1; 07.08.2020, 18:22.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
      Разкажи ни, притесняваш ли се, че ако се смени власта, може тук-там ситуацията с бизнесите ви да се позатрудни, или тук-там да излезе някой документ някъде и някой някъде да започне да задава неудобни въпроси?....
      По-скоро има сериозни проблеми на горния етаж, които неглижира от години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        Точно пък мене да ме обвиниш в лъжа - грях ти на душата.
        Матейко, многократно си бил хващан в лъжа, така че не се прави на ударен. Лъжеш доста безогледно и на изключително ниско ниво в зависимост дали и колко ти изнася. БАР не е шега работа...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

          Евлата Съни. От червените кхмери основно ти държиш гордо червеното знаме на измъчената надежда за победата
          Всички герберски ТРОЛОВЕ на амбразурата ,
          че иначе няма сребърници...триисет кой по напред ?

          Коментар


          • Матеев, спри да пускаш 1:1 статии от ПИК.
            Аман.... Ако искаме да четем някой си сайт, всеки може да го направи и сам.
            Нали се отказа от този форум, защо се върна?....
            Не отговаряш на въпросите, като свалиха Орешарски той законно ли беше премиер, а? Тогава защитаваше ли го от протестиращите, които бяха окупирали улиците, а? Одобряваш ли окупирането на Софийския университет тогава, а?

            А я ни разкажи за МЕХАТРОНИКА, разкажи ни как я приватизирахте. Разкажи също и за европроектите, субсиидиите... Разкажи ни как се печелят субсидии и европроекти и обществени поръчки от ГЕРБерски калинки. Налага ли се да бутнеш някол лев?... Разкажи ни за бившия габровски кмет, за жена, му, за европроктите....
            Това ни е интересно, не ПИК.... Сайтове как се отварят, знаем....
            Разкажи ни, притесняваш ли се, че ако се смени власта, може тук-там ситуацията с бизнесите ви да се позатрудни, или тук-там да излезе някой документ някъде и някой някъде да започне да задава неудобни въпроси?....
            Last edited by d333; 07.08.2020, 18:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Анди 11, Модераторе, постът на Гигов беше мнение за медията, която възхвалява Матеев с предълги и обстоятелствени текстове/
              Защо го изтри?

              Заявдане с кого е? с ПИК или с Матеев?
              Ако погледнеш и репликите към мен на нароилите се никове може и там да съзреш заяждане, но не се оплаквам
              Евлата Съни. От червените кхмери основно ти държиш гордо червеното знаме на измъчената надежда за победата

              Коментар


              • Анди 11, Модераторе, постът на Гигов беше мнение за медията, която Матеев възхвалява с предълги и обстоятелствени текстове
                Защо го изтри?

                Заяждане с кого е? с ПИК или с Матеев?
                Ако погледнеш и репликите към мен на нароилите се никове може и там да съзреш заяждане, но не се оплаквам
                Last edited by съни(тя); 07.08.2020, 17:57.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  Когато обвиняваш някого в написани думи на негова фейсбук страница, най-леснотоо е да го провериш сам.
                  Задължително е, когато думите са сериозни.
                  Другото е налудничавост или манипулация

                  Пеевски и вестниците му ПИК и плеада медии, другарите му, които го правят недосегаем, ако не лъжеха, щяха да са вече в затвора, дори само, заради КТБ. Да ги цитираш без да провериш е съглашателство
                  Всички в затвора. До доказване на противното. Трябва да построим още затвори а не магистрали за джипката

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Точно пък мене да ме обвиниш в лъжа - грях ти на душата. За разлика от червените комунистически тролове в този форум аз за всяка една информация публикувах линкове и снимки с нейния първоизточник, но жестоката ПОЛИТИЧЕСКА ЦЕНЗУРА на модераторите в този форум ми забрани да го правя това. Затова и в момента не пускам линкове, но ако на някого трябва да се сърдиш, сърди се на модераторите.

                    Те всъщност ме принудиха да стана трол като всички останали, забранявайки ми да давам линкове към други сайтове. В същото време линковете на комунистическите отрепки във форума НЕ СА ЗАБРАНЕНИ!

                    Правете си изводите сами. И ако случайно бъда БАН-нат, да знаете, че е по политически причини.
                    Дръж така, без линкове. И не им давай повод да те банват. Форумът ще загуби част от смисъла си, ако малоумниците го превземат и няма кой да им опонира на ниво

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      Матеев, някой ден ще се срамуваш от Одата си за ПИК, вестникът на Пеевски.
                      но това не е важно.
                      Аз чета всички медии без изключение, но пълен комплект от всички новини намирам в много малко от тях. Специално ПИК ми харесва с начина на оформление, с пълнотата на новините, и със светкавичната реакция, с която могат да се похвалят много малко други медии. Просто си личи, че редакторите му са професионалисти.

                      Повечето от другите медии ИЗБИРАТЕЛНО публикуват само част от новините - 5-10% от това, което публикува ПИК. Цензурата при тях си личи от подборката на само тези новини, които са угодни на собственика на дадената медия. Иначе ги чета и другите медии, но много рядко намирам в тях нещо ценностно, при това го намирам с огромно закъснение.

                      Иначе досега не съм попадал на новина, в която ПИК да твърди едно, а другите медии - друго. Тоест почти няма противоречие, има само огромно закъснение и огромно ПРЕМЪЛЧАВАНЕ сред повечето от другите медии.

                      Та искам да кажа, че ако човек иска да бъде заблуден, нека да си чете своята си любима медия. Ако обаче иска да бъде информиран за всичко, при това бързо - ПИК е една много добра алтернатива.

                      Ако тука в този форум има някаква политическа подборка на новини, то това го правя аз, а не самия ПИК. Така че по политическа линия критикувайте мене, а не ПИК. Аз пък в отговор ще критикувам вас, така че чувствата са взаимни.

                      Last edited by Mateev; 07.08.2020, 17:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Принципно, не. Нито пък съм.
                        Но от друга страна, Борисов не ме е ограбил.
                        Това не се знае още. Не е изключено да се окаже, че и той да ни е "ограбил"

                        Коментар


                        • Благодаря на Балониада, че е копирал/а поста ми с текст от Николай Хаджигенов!
                          Наистина може да е полезен за хората!
                          Поне да проумеят, че със страх не става нищо добро!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                            Извинявам се за невежеството си, ама какво означава регистрация за криминални престъпления? Осъдени ли са, подсъдими ли са, обвинени ли са? Че кат военен не ги разбирам тея работи.
                            Криминален контингент са всички хора, които са задържани от полицията за едно или друго предполагаемо престъпление. Не всички от тях получават присъда, но със сигурност на всички се създава КРИМИНАЛНО ДОСИЕ, в което се вписват текущото и всяко едно бъдещо задържане за 24 или 72 часа.

                            И нещо от психологията - ако един човек стане криминално проявена личност, то той си остава такъв за цял живот. Почти няма криминално проявени с едно единствено вписване - повечето имат дълъг списък от криминални прояви в своето досие. Това е болестно състояние, дължи се на сбъркано мислене, и не подлежи на лечение.

                            Коментар


                            • Матеев, някой ден ще се срамуваш от Одата си за ПИК, вестникът на Пеевски.
                              но това не е важно

                              Можеш ли да ми отговориш:

                              - Борисов през 2013/14та искаше ли "да бъде свалено от власт законно избрано правителство", водеше ли протестиращи с автобуси пред НС, блокираше ли кръстовища, бойкотираше ли Парламента, ходеше ли на работа?
                              - Колко човека държавна охрана имаше той лично в онзи момент?


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                Може да е полезно за някого

                                Бланкова жалба за задържаните по блокадите

                                НИКОЛАЙ ХАДЖИГЕНОВ·FRIDAY, AUGUST 7, 2020·

                                Задържането на граждани при "разчистване" на блокадите, взели участие в мирен протест е незаконосъобразно и задължително трябва да бъде обжалвано пред съответния районен съд.
                                Жалбата може да бъде само от ваше име, може да ползвате и адвокатска защита.
                                Вече имам списък с наказателни адвокати-доброволци за София ще намерим и за страната, т.к. е по-добре да бъдете защитавани от пеналисти, така че пишете ми на nikolay@hadjigenov.com или на otrovnototrio@gmail.com някой ще ви поеме защитата.


                                ДО
                                РАЙОНЕН СЪД …………….
                                Срещу
                                Заповед за задържане №
                                издадена от …… РПУ
                                ЖАЛБА
                                от ……………………………………….. ЕГН ……………………….., чрез Адвокат …………………………….;

                                Госпожо/Господин Председател,
                                на 07.08.2020г., около 06.00ч. се намирах на …………………. в изграденият палатков лагер на продължаващият 30 дни мирен протест срещу корупцията в управлението на страната и липсата на правосъдие.
                                Бях задържан от полицейски служители и отведен в ………….. РПУ без да ми бъде обяснено, защо съм задържан, като ми бяха отказани право на телефонно обаждане, както и на адвокат.
                                Няколко часа по-късно ми беше съставен акт за административно нарушение и заповед за задържане, която (не) ми беше връчена и бях освободен.
                                Задържането ми е незаконосъобразно и извършено в нарушение на установените правила.
                                На първо място, заповедта не съдържа изискуемите от закона реквизити, включително не става явно, какво е правното основание за задържане и или причината за задържането ми?
                                На следващо място, правото на мирен протест е закрепено в Конституцията на република България и Хартата за правата на човека.
                                Ноторна е и практиката на ЕСЗПЧ, че участниците в мирен протест не могат да бъдат преследвани, задържани, да им бъдат записвани данните и прочие, т.к. упражняването на политически права е не просто върховно човешко право, но и основен стълб на демокрацията.
                                Предвид горното, моля да отмените изцяло обжалваната заповед за задържане.
                                NB
                                Моля да бъдат изискани от …………. РПУ оригинала на заповедта за задържане, т.к. предоставеният ми екземпляр под индиго е дотолкова нечетлив, че нарушава правото на защита.
                                Моля да бъдат допуснати двама свидетели очевидци.
                                Прилагам копия от следните документи:
                                1. Заповед за задържане
                                2. Декларация
                                3. Адвокатско пълномощно
                                София ………………. 07.08.2020г.
                                И сега от трол на Корнелия стана трол на Божков, така ли да разбираме?

                                Коментар

                                Working...
                                X