IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Ами по известен от вальо пъстрака не знам да има, разбира се има разни ..., ама тях не ги броя
    Мен ме брой в средите на покерджиите нищо че излязох от играта преди 10 год ама още ме помнят Поне тия дето са останали живи , много избягаха от България щото ги търсеха едни момчета заради големи заеми, други се пропиха други станаха наркомани има и по затворите дето лежаха и те така .... Може и да чуеш нещо за мене за Асото или Пиката и ако нещо чуеш за мене тия дето най много ме псуват да знайш че тях най- много съм ги обирал Ама и мене много са ме обирали мамка му , най- много пари ми е отмъквала кат сума една туркиня , 4 пъти съм играл с нея и 4 пъти ме е обирала и от тогава с жени не играя покер , за онова време говоря преди 10 год

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Оня е най-известният комарджия в България

      Ами по известен от вальо пъстрака не знам да има, разбира се има разни ..., ама тях не ги броя
      Last edited by X_Y; 13.08.2020, 20:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
        Вървеше интервю по някаква телевизия, с шеф на някаква малка община в България...

        И пича разказва как получили съобщение от фирма-строител в Германия, монтирала преди 100 години метален мост, който и сега се ползва безпроблемно....

        Фирмата съобщава на общината, че 100-годишната гаранция на моста изтича и може да се поднови за нови 20 години срещу съответно заплащане...

        Познай дали ще платим за продължаване на гаранцията...
        Мммм... Много хубав въпрос. Ама, ако няма да се краде от "правилните хора", не виждам ... Не виждам, кой гербав, въобще, ще им даде утвърдителен отговор.
        Last edited by Pyramid; 13.08.2020, 19:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          А бе аз не знам кой е бил шев тогава и сега защото става дума за години, но има съд за тази работа, защо след като е сезиран и е минало някакво заседание , някой е осъден, защо не е променено законодателството. Има си следприватизационен контрол/ в дадения случай не знам как се казва/ но е трябвало да се предприеме нещо. Всъщност вчера имаше статия за някаква отсечка към пловдив строена от трейс груп. Гаранцията изтекла 2019 , но сега държавата ще прави ремонт за 86 милиона лв. Въпреки че отдавна било на коловози, имало множество катастрофи, но не бива да бараме трейс,а ще навървим българите

          Вървеше интервю по някаква телевизия, с шеф на някаква малка община в България...

          И пича разказва как получили съобщение от фирма-строител в Германия, монтирала преди 100 години метален мост, който и сега се ползва безпроблемно....

          Фирмата съобщава на общината, че 100-годишната гаранция на моста изтича и може да се поднови за нови 20 години срещу съответно заплащане...

          Познай дали ще платим за продължаване на гаранцията...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Ами то си е написано достатъчно ясно- не съди източника, а съди джурналист- мисирката. Доколко това е правилно мисля че всеки е наясно. Отделно че боко ги е събирал в партията от кол и въже- една от паркинга, друг от отворено общество, друг от дс. Само не знам теб къде те е намерил или ти сам си се набутал
            +10

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

              Никога не съм бил шеф на никаква група .... Ама бая народ комарджии познавам от онова време
              Оня е най-известният комарджия в България

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                Ами то му има колая- не си купуваш такъв джип и не се тормозиш че е слаб. Опитваш се да отклониш въпроса който е защо са и на прокуратурата джипове по 400 коня- разбрахме че няма да гони шумкарите, но може пък да ходи каскета да се дърпа с фераритата на бобоков или някой друг и затова да са необходими 400 коня

                Джип а.к.а сув не искам да си купувам- просто не ми харесват
                Не си разрал тънкия му слонски намек:
                Я вижте какви коли имам. Вие като нямате, сте лузъри.
                Обяснява ти, че - щом не си правил като него и е по-напред с парите (което, забележи, никой не отрича) - значи, животът ти е "провален", докато Неговият, е пълен със "смисъл". Някога го имах за по-интелигентен но, виждаш, докъде се срина. И тръгнал да ни обяснявани той, как " ония там са лоши". А нещата са прости: В "тия тук", човекът (или слонът, по избор) е налял корупционни милиони, които, не му се губят.

                Н'е л'тей, Матейко сама?
                Last edited by Pyramid; 13.08.2020, 19:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                  Вате това със заменките е така, но помниш ли кое беше правителството?
                  Доколкото си спомням даже си гласуваха някакъв закон да не може да ги съдят за всичко което са свършили тогава
                  Ще подскажа - сега курнела им е шеф. Доган е на другата група, а на третата беше комарджията.

                  Като ти подават опорки кажи им да са по-внимателни.
                  А бе аз не знам кой е бил шев тогава и сега защото става дума за години, но има съд за тази работа, защо след като е сезиран и е минало някакво заседание , някой е осъден, защо не е променено законодателството. Има си следприватизационен контрол/ в дадения случай не знам как се казва/ но е трябвало да се предприеме нещо. Всъщност вчера имаше статия за някаква отсечка към пловдив строена от трейс груп. Гаранцията изтекла 2019 , но сега държавата ще прави ремонт за 86 милиона лв. Въпреки че отдавна било на коловози, имало множество катастрофи, но не бива да бараме трейс,а ще навървим българите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                    Вате това със заменките е така, но помниш ли кое беше правителството?
                    Доколкото си спомням даже си гласуваха някакъв закон да не може да ги съдят за всичко което са свършили тогава
                    Ще подскажа - сега курнела им е шеф. Доган е на другата група, а на третата беше комарджията.

                    Като ти подават опорки кажи им да са по-внимателни.
                    Никога не съм бил шеф на никаква група .... Ама бая народ комарджии познавам от онова време

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      В БСП може да направи луда кариера
                      Да допуснем. Ама я прави при гербавите.

                      Коментар


                      • Вате това със заменките е така, но помниш ли кое беше правителството?
                        Доколкото си спомням даже си гласуваха някакъв закон да не може да ги съдят за всичко което са свършили тогава
                        Ще подскажа - сега курнела им е шеф. Доган е на другата група, а на третата беше комарджията.

                        Като ти подават опорки кажи им да са по-внимателни.
                        Last edited by Имхотеп; 13.08.2020, 19:05.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Калинка до калинка мила моя майно льо- гробар до гробара



                          Закъснението на България да си поиска обратно неправомерно получената държавна помощ при неравностойните горски заменки в стил кон за кокошка е на път да се окаже фатално, предупреди инициативата "Зелени закони". Много е възможно при повечето от сделките, сключвани в периода 2007-2009 година, събирането на парите да се окаже невъзможно заради изтекла абсолютна погасителна давност - 10 години. Така стойността на щетата, за която се подозира, че е силно занижена, ще се окаже и съвсем невъзможна за събиране.

                          Проблемът за изтеклата абсолютна давност лъсна покрай спечелено на първа инстанция дело в Административния съд - София, заведено от "Литекс Комерс" на Гриша Ганчев. През 2008 г. фирмата взе от държавата 293 декара горски имоти край Несебър, като й предостави в замяна свои гори с обща площ 2897 декара. При първоначалната оценка частните имоти са оценени по-скъпо от държавния и фирмата не е доплащала. При повторната оценка на имота, извършена след намесата на Европейската комисия през 2014 година за предоставена неправомерно държавна помощ Агенцията по горите установи, че "Литекс комерс" има да връща на държавата 1 382 354 лв. главница и 811 746 лв. лихви.

                          На повторна оценка бяха подложени общо 132 имота, като се установи, че държавна помощ е налице при 103 от тях, а хазната е ощетена заради неравностойните замени с над 80 млн. лв.

                          Опитът на държавата да си събере парите от "Литекс комерс" е катастрофирал плачевно в Административния съд - София, предупредиха от "Зелени закони". От решението от края на юли става ясно, че процедурата по издаване на акта за установяване на публично държавно вземане страда от серия пороци. Единият от тях вероятно ще засегне всички подобни съдебни дела - липсата на официално одобрена методика за определяне на размера на несъвместимата държавна помощ. Вместо официално приета и оформена като документ методика от земеделското министерство представили по делото лист с копирани едно към едно препоръки на Европейската комисия как да се извърши оценката, с положен печат за вярност от страна на министерството. Съдът не приема този лист за официален документ, става ясно от решението.

                          Фундаментален пропуск на министерството е и липсата на оценка на първо място дали страната по сделката - "Литекс комерс", отговаря на легалните дефиниции на бенефициент по силата на европейските правила. Има условия, при които отделни лица се изключват от понятието, и няма никакви доказателства МЗХГ да е направило подобен анализ, става ясно по делото. Възможно е такъв анализ да не е извършен и за другите сделки, при които се претендира несъвместима държавна помощ.

                          След всичко това се оказва и че абсолютната давност за събиране на сумите, които се претендират, е изтекла. Договорът за замяна с "Литекс комерс" е вписан 23 май, 2008 г. Абсолютната 10-годишна давност по ДОПК за публично вземане е започнала да тече от януари, 2009 г. и е изтекла на януари, 2019 година, изтъква в решението си съда. Съдът надълго и нашироко е изследвал въпроса с прилагащата се давност и по линия на европейските регламенти и е категоричен, че тя касае действията на ЕК, която е предприела мерки в рамките на неизтекла давност.

                          В хипотезата на изтекла абсолютна 10-годишна давност при потвърдително решение на втора инстанция може да се окажат абсолютно всички 103 договора за замени, при които е установена недопустима държавна помощ. Справка за договорите, разпространена през 2013 година от тогавашния земеделски министър Мирослав Найденов показва, че през 2007 година са сключени 23 сделки, през 2008 г. - 62 сделки., през 2009 - 47 сделки. Давността при тези от 2009 година е започнала да тече от 1 януари, 2010 година и би следвало да е изтекла на 1 януари, 2020 г. Справка в регистъра на финансовото министерство за подлежащите на връщане държавни помощи става ясно, че има 44 заведени дела срещу актовете за установяване на задълженията по схемата със заменките на земеделския министър. Платилите до момента са 6, а събраната сума възлиза на скромните 29 004 лв. при 80 млн. лв. установени щети. Според неправителствени организации тези щети са силно занижени.

                          Земеделското министерство има безспорна вина за закъснението, като остава висящ въпросът съзнателно ли е изчаквано сроковете да изтекат, коментират експерти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Това е частно дело и въобще не ме интересува кой крив и кой - прав. Това дело няма нищо общо с темата, така че не знам защо търсиш под вола теле. Аз не мога да заемам страна по това дело, защото нямам цялата информация. Същото важи и за тебе, така че не се навирай там, където не ти е мястото.
                            Ами то си е написано достатъчно ясно- не съди източника, а съди джурналист- мисирката. Доколко това е правилно мисля че всеки е наясно. Отделно че боко ги е събирал в партията от кол и въже- една от паркинга, друг от отворено общество, друг от дс. Само не знам теб къде те е намерил или ти сам си се набутал

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Ето как шепа хора на протестите стават многохилядна тълпа



                              те червените тролове са в криза сега,

                              Обясни им на фенове на опозицията за какво иде реч,щото при тях има силен дефицит между ушите и може и да не загреят реотаните

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Бе ти си като врачка ама покрай твоите находки, виж и аз какво намерих в любимият ти пик

                                https://pik.bg/%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0...5F6KQv2noNyYFU

                                Става дума за томислав дончев, бившият ви кмет, прочети го няма да съжаляваш
                                Това е частно дело и въобще не ме интересува кой крив и кой - прав. Това дело няма нищо общо с темата, така че не знам защо търсиш под вола теле. Аз не мога да заемам страна по това дело, защото нямам цялата информация. Същото важи и за тебе, така че не се навирай там, където не ти е мястото.

                                Аз също съм водил частни дела и съм печелил и губил, и какво от това?
                                Last edited by Mateev; 13.08.2020, 18:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X